Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ICQ a WM5 - Vario. Jaky soft v soucasnosti pouzivate?

honaa (4)|11.12.2006 01:53
Používám mChat, myslím si, že z free je fakt nejleší... při používání Agile mi hrozně chodili čtverečky :-(, mChat mi se začal sekat, ale po přehrání nového pluingu je vše v pořádku :-), jinak jsem zkoušel i IM+, je taky parádní, jen že je placenej :-(
sancho_ce4you (11)|11.12.2006 09:27
[QUOTE="honaa"]Používám mChat, myslím si, že z free je fakt nejleší... při používání Agile mi hrozně chodili čtverečky :-(, mChat mi se začal sekat, ale po přehrání nového pluingu je vše v pořádku :-), jinak jsem zkoušel i IM+, je taky parádní, jen že je placenej :-( [/QUOTE]
Mohol by si poradit aky plugin si prehral?
Mne totiz zostava mChat visiet a sunda mi to vsetku GPRS konektivitu az do resetu zariadenia...
tazz1 (680)|11.12.2006 09:38
me mchat pres deset minut posila data a pak me to prestane bavit, takze tento nee. Jenze co ted :oops:
jimmyjames_ce4you (199)|11.12.2006 22:14
Tak kvůli nové licenční politice Agile a nefunkčnosti diakritiky (čtverečky...) i přes správně nastavené kódování, jsem byl nucený přejít ke konkurenci. Zvolil jsem si IM+, který bývá na fóru asi nejvíce oblíbený,ale jsem dost zkalamán.
Diakritika sice funguje v pořádku, to mě těší. Jinak mi Agile vyhovoval o hodně více. Na IM+ mě nejvíce vadí naprosto nedořešené přepínání mezi otevřenými okny...žádné totitž není. Vždy je nutné přejít na CL a otevřít si podle kontaktu...což je hrozné. Vzhled starý zašedlý, nic extra...
Po přečtení pár příspěvků s problémy mChatu jsem ani nezkoušel..
honaa (4)|12.12.2006 00:04
[QUOTE="sancho"][QUOTE="honaa"]Používám mChat, myslím si, že z free je fakt nejleší... při používání Agile mi hrozně chodili čtverečky :-(, mChat mi se začal sekat, ale po přehrání nového pluingu je vše v pořádku :-), jinak jsem zkoušel i IM+, je taky parádní, jen že je placenej :-( [/QUOTE]
Mohol by si poradit aky plugin si prehral?
Mne totiz zostava mChat visiet a sunda mi to vsetku GPRS konektivitu az do resetu zariadenia...[/QUOTE]

stáhl jsem pluing o kterém je řeč na minulé stránce, ale jak jsem včéra byl spokojen(fungovalo to bez problému, vypínal jsem a zapínal a vždy se připojil) tak dnes podvečer jsem ho již ani nezpustil. Už jsem mChat smázl a jdu zkusit uIM Messenger,, uvidím jaký bude... Zkoušel jste ho někdo??
eidr82 (18)|12.12.2006 09:32
zdravim, mam dotazek... mam mdac II, vyzkousela jsem tu uz mchat, agile, jimm, anastazii, mobileicq, icq beta, ... a nic neni vyhovujici... u kazdeho nejaky problem, ..
mchat - problem s pripojenim,..neprihlasim se proste...
agile - zpoplatnen
jimm - nevyhovuje
anastazie - skvely, ale je ru-aj, ale hlavne nema upozorneni na novou msg
mobileicq - ten by sel, ale je nestabilni - pada sit a pak me icq nepusti po x prihlasenich na nove prihlaseni, takze pak jsem bez icq, nez se to rozmysli, ze to zase pujde
icq beta - totalne osekane a naprosto nespolehlive, nez mi si vsimnu nove msg, a navic mi smazala cast contact listu, kdyz jsem tvorila skupiny.. takze taky zamitam..:evil:

v teto dobe pouzim stridave anastazii a mobileicq, ale mam diky vsemu bud problem s pripojenim nebo nevim o msg..

nevite nekdo o necem jinem jeste? nebo poradte s nestabilitou mobileicq moc diky...
tazz1 (680)|12.12.2006 09:41
zkus IM+
eidr82 (18)|12.12.2006 09:44
a nemas odkaz, prosim. predem diky vim, ze uz jsem koukala po necem takovem, ale snad mi to neslo nainstalovat, ale zkusim... i kdyz to budu stahovat pres mda - ted nemuzu stahovat pres pc.. jsem v praci
Miloš Strouhal (3997)|12.12.2006 09:58
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2006 10:11
Pokud jsi v práci a "můžeš", tak si naistaluj ActiveSync, při instalaci vyber režim guest (host), aby se nesyncovaly kontakty atd. a můžeš přes PC stahovat a surfovat na MDA.

eidr82 (18)|12.12.2006 10:38
im+ je zpoplatněn? po sedmi dnech? to tu pisou.. jestli se nepletu..
Miloš Strouhal (3997)|12.12.2006 11:18
Samozrejme, zadarmo neni.
eidr82 (18)|12.12.2006 11:30
no, me slo hlavne o to, sehnat nejaky gratis a funkcni, nez se rozhodnu pro placeného klienta... to uz bych potom asi zustala u agile
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2006 12:00
Myslím, že IM+ bude lepší a hlavně neplatíš za každý rok jako u Agile.

PS:
Už jsem to tu psal několikrát - nejlepším řešením s ICQ je ho nepoužívat a využívat služeb ostatních IM (Skype, MSN, Windows Live Messenger). Bohužel k tomuto kroku musíte přesvědčit i lidi ze svého kontakt listu.
tazz1 (680)|12.12.2006 12:25
To je fakt dobra odpoved :-) . Zda se Ti drahy jidlo? Tak ho nejez ;)
mmoobbyy (136)|12.12.2006 17:41
[QUOTE="jimmyjames"]
Po přečtení pár příspěvků s problémy mChatu jsem ani nezkoušel.. [/QUOTE]

mChat pouzivam cca rok. Ma svoje mouchy, pripojeni trva i 30s a docela vytezuje omapa, ale jinak:

Pripojenej jsem min 8 hodin denne, kdyz jsem v praci, casto i doma, kdyz se mi nechce vybalovat a spoustet nb. Zadne komunikacni potize ani konflikty v zarizeni jsem nikdy nezaznamenal. Vyjimkou jsou zmeny icq protokolu, na ktere vyvojari reagovali velmi rychle (za posledni rok tusim 2 nebo 3 zaplaty, vzdy max do druheho dne). Tvrdim, ze vetsina potizi spociva v pouziti neaktualni verze nebo v absenci zaplaty. Funkcnost neresim, staci mi, co to umi. Ale stabilita a komunikace je u me ok.
lenin (75)|12.12.2006 19:05
Na znamost sa dava, ze nas zastihla necakana a dobra sprava.. Vynikajuci rusky ICQ klient QIP sa vcera dockal aj PPC verzie! Ponuka takmer zhodne funkcie ako desktopova verzia, vratane rozsirenych statusov a podobne.. Zatial ide iba o testovaci build, ale funguje vynikajuco (pouzivam Tytn)

kto mate zaujem, kliknite si na oficialnu internetovu stranku programu - www.qip.ru

Uz po jednodnovom testovani mozem vyhlasit, ze agile ma silneho konkurenta.. navyse QIP je a pravdepodobne i ostane freeware
eidr82 (18)|12.12.2006 19:36
uz jsem si to nainstalovala a vypada to dobre... uvidime, jak bude slapat,... dik
flashman (1366)|12.12.2006 20:31
Tak první postřeh z qip :(
Mám mirandu a psal sem si s člověkem, co má qip a vždycky mi to hodilo chybu, že se zprávu nepodařilo odeslat, ale zpráva došla OK. Docela naštve, když se na mirandě nedá psát do té doby, než to napíše, že zprávu nelze odeslat :(
ElSoft (1244)|12.12.2006 20:57
jen jestli nebude problém na straně mirandy

o QIP PDA pokračujte prosím zde
Kája_oldd (759)|12.12.2006 21:47
ElSoft: to se dá lehce zjistit, pokud to ale bude dělat více lidem, chybu nelze hledat u mirandy, když na ostatní wm icq posílá bez této chyby;)
mainboard_ce4you (97)|12.12.2006 22:47
Ja mam na PC qip a luxus, tak proč neskusit na PDA

http://forum.qip.ru/showthread.php?t=9328
atomion (1159)|12.12.2006 22:57
Ke qipu: Mé osobní pocity z této testovací verze QIPu jsou převážně negativní :( Asi jsem čekal víc... Má to ještě hooodně nevychytaných much :)

EDIT:
o QIP PDA pokračujte prosím zde
:!: :!:
tazz1 (680)|13.12.2006 00:07
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Tak první postřeh z qip :(
Mám mirandu a psal sem si s člověkem, co má qip a vždycky mi to hodilo chybu, že se zprávu nepodařilo odeslat, ale zpráva došla OK. Docela naštve, když se na mirandě nedá psát do té doby, než to napíše, že zprávu nelze odeslat :([/QUOTE]

Koukam, ze u mirandy jsou jen samy potize. S Agile problem, s Qipem problem :-) . Co zkusim konecne neco normalniho :D
Kája_oldd (759)|13.12.2006 00:25
Atomion: nemohl bys udělat nějaký jejich výčet? Třebas už do toho nového threadu:) Zatím zůstávám u mChatu a nechce se mi to teď testovat a tak ocením negativní postřehy.
Tazz1: Pche, to uráží mou slečnu Miriam:D Ale vážně, u agile jsem o tom slyšel, možná proto že to jde přes jejich server? nevím, každopádně, u mChatu, aspoň já, jsem s miriam problémy neměl (ach, vzpomínám na ty konverzace, jak mu hned miriam práskla, že mam mchat, pozná i agile a hodí tam aj ikonku ikonku :oops: )
Mem__ce4you (485)|13.12.2006 07:58
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Docela naštve, když se na mirandě nedá psát do té doby, než to napíše, že zprávu nelze odeslat :([/QUOTE]
Stačí vypnout, že ;)
musashi (111)|13.12.2006 10:21
Pouzivam IM+ v4.23 a plna spokojenost. Agile se mi libi asi jeste vic, zel pozadovana cena mi prijde ponekud premrstena. Zkousel jsem jeste mChat a taky nebyl spatny. S prihlednutim na cenu je velmi zajimavy :)
kuzelnik (20)|19.12.2006 14:21
Hladal som hladal az som zakotvil u mChat. Som s nim spokojny,dokaze aj vypisovat nove spravy na Today obrazovke (po nastaveni,nie defaultne).
Jedine co mi u neho vadi je, ze mi po spusteni zblbne zhasinanie displeja a nezhasne sam ani po pol hodine.Iba tlacitkom na vypnutie,ale to je neprakticke pri zapnutom Modeme pri spojeni s PC-po stlaceni sa modem odpoji.

Aj ked mChat vypnem ostane to zblbnute,pomoze az softverovy reset.
Ale z free programov ho povazujem za najmenej zly.
TheMelin (1642)|19.12.2006 14:55
Zkus si v nastaveni/plugins odskrtnout keep device alive, melo by to pomoci.
kuzelnik (20)|19.12.2006 17:10
Jeej, ono to funguje. :))
Dik moc. ;) :$:
atomion (1159)|19.12.2006 19:48
[QUOTE="Kája"]Atomion: nemohl bys udělat nějaký jejich výčet? Třebas už do toho nového threadu:) Zatím zůstávám u mChatu a nechce se mi to teď testovat a tak ocením negativní postřehy.[/QUOTE]Mno já jsem o negativních pocitech už psal. Tady máš dokonce link na mou recenzi (testovací verze), jenže nějaká ... moderátor to ráčil smazat :sarcastic:
xhladi07 (525)|20.12.2006 16:02
Co se tyka mChatu, tak se mi zda, ze casto pada. Proste mi lidi posilaj zpravy a nic. A nejde autorizovat pri pridani kontaktu.. :( Treti vytku mam, a to ze nejak spatne spolupracuje se serverem ICQ. Menil sem lidi ve skupinach, prejmenovaval sem (na desktop PC), ale mChat to nezaznamenal... :(
cabadaj (51)|30.12.2006 01:08
Tak jsem asi lama.
Už jsem nainstaloval snad včechny verze Mchatu a pořád nešlape.Přečetl jsem všechna témata a nic.
Můžete sem prosím někdo hodit návod na instalaci a dodělání Mchatu.Nejde mi o všechny vychytávky , diakritiku a češtinu.Jen chci komunikovat přes ICQ
Kája_oldd (759)|30.12.2006 01:28
OT: atomion: simtě, to už je dávno, tu recenzi jsem pročetl jak se objevila, poznatky tady rovněž a rozhodl se počkat:)
cabadaj: To je mi divné, já mChat prostě stáhl, spustil, zadal svoje UIN a heslo (tedy krom toho jsem deaktivoval plugin na automatické zapínání bt, ale to snad žádný vliv na funčnost nemělo:)) a šlo to...nezdá se mi, že by to bylo špatně nastavené...těžko říct, leda když měníte ty verze, co zkoušíte, vždy promažte všechno, co po mchatu zbylo po obyč odinstalaci a můžete se kouknout na
ofiko stránky mchatu.
cabadaj (51)|30.12.2006 01:41
díky , budu bojovat dál.asi to bude nějakým zbytkem agile mesengeru
honaa (4)|30.12.2006 09:46
Ahoj, mám stejný problém s mChatem, dřív jsem ho vyuříval hojně, moc se mi líbil a nebyli s ním problémy, ale pak z ničeho nic se mi stávalo že se mi nepřipojil(odesílám data), tak jsem zkoušel vše možné co se da...ale všude bzlo něco... po úplným restartu, jsem mChat nainstaloval a dělá mi to to samé :-(, v diskuzi je odkaz na nějaký pluing, tak jsem hozkusil, šel mi jeden den, ale pak zas nic :-(, tak mám zas IM+ a po 12 zprávách ho restaruji :evil: ale aspoň funguje jak má :-)... mám MDA Vario...
flashman (1366)|30.12.2006 09:52
koukám, že sem jeden z mála, komu Mchat nedělá problémy. Připojuju se přez oskar GPRS a když je slabý signál, tak se mchat nepřipojí (sending data...), ale pokud je jenom o trošku silnější, tak se mi spojí a už pak drží tak dlouho, dokud ho nevpnu.
Pluginy jsem nedoinstalovával a mám tu nejnovější verzi ze stránek Mchatu - tuším 2.1b.
IM+ jsem nikdy nezkoušel, protože jsem neměl důvod a agile mi opravud lezl krkem, když jsem od poloviny lidí z mého kontakt listu dostável jenom "::P ::--:/P", protože měli mirandu.
Navíc Agile je již placený a žere spustu pro mě draze placených dat
z00m (23)|30.12.2006 10:29
l tomu mChatu, mel sem stejnej problem ze se mi odesilaly data a proste se to nepripojlo.

Vyresil jsem to stazenim nove verze. Vse funguje jak ma.
honaa (4)|30.12.2006 11:04
Tak jsem si stáhl mChat 2.1 a jede to(doufám, že jsem to teď nezakřiknul) :D díky za radu... :yes:
tazz1 (680)|30.12.2006 13:02
Já byl proti mChatu vysazenej, protože mě nemístně vytáčel. Nainstaloval jsem superrom a tam byl. Tak jsem si řekl, že mu dám ještě šanci. Nevím co s tím Johnnnny udělal nebo jakou tam dal verzi, ale přihlásil se během pár sekund a šlape jak má (snad jsem to nezakřiknul) . Jen mě štve, že tam je sice hromada smajlíků, ale použít se jich dá jen pár, protože se prostě nezobrazí.
Takže než příjde něco lepšího, tak zůstanu u mChatu :yes:
kenika (50)|5.1.2007 11:30
Já osobně nemám dobré zkušenosti s mChatem. Za 2 dny se mi podařilo připojit ho jen 2x. Jinak nic. Vůbec nevím, čím to může být. Včera se mi stalo, že jsem byl připojený a pak měl 20 minutový hovor. Po skončení jsem se nepřipojil a ni po restartu.

Testuji MDA Compact 3.

Zatím používám Jimma, na kterého jsem zvyklý z Nokie, i když je na PPC trochu archaické. Dnes vyzkouším i jiné, ale překvapilo mě, že neexistuje nějaký kvalitní instant messanger.... zvláštní.
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2007 12:38
Jak to, že neexistuje? Skype, IM+, Agile, MSN, Windows Live Messenger...
falkon_ce4you (3)|11.1.2007 11:12
Prosim nevite zda lze nastavit MDA compact III tak, aby se pri startu mChat v 2.1b02 telefon automaticky pripojil k GPRS?
haky89 (18)|11.1.2007 16:15
MDA VARIO - Mchat funguje naprosto bezchybně, dokonce i v landscape modu. Ještě doporučuji QIP, ale ten je v beta verzi, spousta věcí není dokončena, trochu chaotické, ale i tak je použitelné ! :))
atomion (1159)|11.1.2007 16:28
Ale to tak je ne? Nebo k čemu se připojuje?
kenika (50)|11.1.2007 18:28
[QUOTE="falkon"]Prosim nevite zda lze nastavit MDA compact III tak, aby se pri startu mChat v 2.1b02 telefon automaticky pripojil k GPRS?[/QUOTE]

Mám přesně ten samý problém, když jede GPRS, tak se mChat připojí, když nejede, tak si ho mChat neumí automaticky nastavit..... Nevíte jak na to? Nikde jsem totiž u WM nenašel jednoduchý příkaz... připojit ke GPRS:-)
atomion (1159)|11.1.2007 18:31
Tento problém byste měli vyřešit pomocí Spb GPRS Monitoru nebo mě se to povedlo (na jiném zařízení, ale stejný problém) pomocí konfiguračního CABu odsud z fóra. Jinak je divné, že mChat nezahájí připojování GPRS...
flashman (1366)|11.1.2007 18:32
tohle bohužel Windows Mobile nikde nemá - Fatal Error :D

Ale má to jako jednu z funkcí SPB GPRS monitor, který je mimo jiné i dodáván na CZ s MDA Variem (ne s Qtekem 9100 tuším)

Také jsem podobný problém tehdá řešil, ale s klasickým icq for ppc - Mchat se mi připojuje sám :)
TheMelin (1642)|11.1.2007 19:14
mChat se mi pripoji ke GPRS take sam, pokud nejsem pripojen.
GPRS monitor se dodaval i s Qtekem 9100. Dostal jsem ho na jednom CD. 1MB na jedne placce :D
kenika (50)|11.1.2007 21:32
zkusím to v únoru znovu, teď už musím comapcta 3 vrátit T-mobilu, ale v únoru si ho kupuji. Potom sem napíšu, jak to připojování funguje, pokud to nenapíše někdo dříve:-)