Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nováček ve WM5.

Lexon_ce4you (41)|24.9.2006 13:43
Ahoj,
omlouvám se, že vytvářím tenhle topic, ale už třetí den projíždím fóra a pořád nemůžu dostat informace na některé dotazy.

(mám WinMobile5 na LOOX N560)

1. Co mám udělat aby mi kalendář ve WindowsMobile5 spolehlivě reagoval na upomínky? Stává se mi, že se prostě v daný čas PDA nezapne :((

2. Jde někde nastavit aby kalendář upozorňoval i MP3kou? (popř. jakou aplikaci sehnat - zkoušel jsem SPB Time, ale ten nereagoval na alarmy vůbec)

3. Když nainstaluju něco do PDA do paměti a později to chci z paměti PDA přesunou na kartu a spouštět to z karty, lze to udělat jinak než abych ten soft odinstaloval a při instalaci vybral kartu? (abych už funkční nastavený program/hru mohl pouze nějak přesunou na kartu a pracovat dál)

6. Zkusil sem ozVGA ale nějak mi tam nereaguje nastavení většího písma - ať měním co měním, tak je to pořát stejné. Funguje to na WM5 tak jak má?

5. Jinak jaký software a hry byste mi doporučili? (nejlépe pro VGA) A co používáte na čtení e-knih? (byl jsem zvyklí na TiBR - nic lepšího jsem nikdy nesehnal, ale je jen pro PalmOS)

Já měl dlouho Palm T3 a musím říct, že jsem z WM5 zatím docela zklamaný. WM5 je proti PalmOS strašně líný a to i když je v tomto PDA (Loox n560) asi nejrychlejší CPU co se dá sehnat. Všechno je zabržděný a než se něco spustí to je doba. Dále mi vadí třeba ten budík, na Palmu šel 100% spolehlivě i s MP3 vyzváněním. Na Looxe jsem přešel jen kvůli VGA displeji a GPSku, ale nevím jestli jsem udělal dobře, to jen tak na okraj. Snad se s WM5 časem sžiju.

Klidně sem pište i jiné věci, které by měl začátečník o WM5 vědět. Děkuji
atomion (1159)|25.9.2006 15:30
3. U některých programů stačí pouze zkopírovat z Program Files a změnit cestu zástupce. U jiných musíte program přeinstalovat.

5. Na čtení e-knih používám Mobipocket Reader a jsem naprosto spokojený!

Myslím že k Looxovi a k WM5 přirostete brzo. Dále to nechci rozvíjet :))


[QUOTE="Lexon"]Klidně sem pište i jyné věci, které by měl začátečník o WM5 vědět. Děkuji[/QUOTE]
Třeba to, že "jyné" je opravdu doočíbijící!! :D
Lexon_ce4you (41)|26.9.2006 17:03
:oops: stane se (opraveno), nedokážu si to vysvětlit, asi mám v PC nějaký vir co záměrně a zákeřně přehazuje i/y. Zkusým ho odchitit a zlykvydovat :D

Jinak díky, Mobipocket reader testuji, ale zatím se mi více zamlouvá iSilo.
atomion (1159)|26.9.2006 21:49
Já používám MobipocketReader pže mi sesynchronizuje knihy a RSS najednou což je maximální pohodička.. ;)
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 14:03
Tak jsem otestoval Mobipocket reader, ale nic moc :(
Zprvu vypadal, ze ma vse potrebne, ale pozdeji jsem zjistil, ze bud neco delam spatne a nebo je v tom softu chyba. Nekdy se mi stane, ze kdyz prejdu z autoscrollu do normalniho rezimu a chci skocit o stranku zpet, tak mi to misto toho skoci uplne nekam jina a pri dalsim stisku nahoru mi to skoci az na uplny zacatek knihy :evil: pak dlouho musim hledat kde jsem vubec byl. Taky mi docela chybi, ze program neukazuje procentualne kde v knize jsem (a kdyz zapnu tu listu, tak ta nezmizi ani ve full screen modu a to je skoda.

Jeste zkusim testovat iSilo, ale to neni freeware. Stejne asi nikdy nebude nic lepsiho nez zminovany TiBR, skoda ze neni konverze na PPC.
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 14:06
A mel bych dalsi dotaz:
Co pouzivate jako kalendar (na upominky), ten kalendar co je ve WM5? Me v necem nevyhovuje. Vim, ze je jeste jeden programek ve kterem jde nastavovat snad vsechno mozny (kalendar), ale uz nevim nazev a nemuzu to nikde najit.
mi38k (205)|1.10.2006 14:10
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 14:15
ee, to neni ono. Urcite to vyzkousim, ale to co mam na mysli je jak pro PalmOS tak i pro WM, nazev ma jen jedno slovo (kratky a takovy divny :)) )
beecher (9270)|1.10.2006 14:19
Mne napada jedine Agendus, ale ten neni pro WM...
beecher (9270)|1.10.2006 14:22
Ad ozVGA: Pokud mate verzi, tak po nastaveni pisma je nutne PDA restartnout. Navic nejsem si jist, ale nektere texty se spise jenom presunuji, nez ze by se zvetsovaly...

Ad rychlost WM5: Nevim, jak je to u T3, ale co byla rychlostni katastrofa je LifeDrive. To proti tomu jsou WM hotove TGV... ;)
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 14:40
joo Agendus jsem mel na mysli :sarcastic: ale zil jsem v domeni, ze je i pro WM. Tak to je skoda. Nicmene uz jsem nainstaloval trial k Pocket Informant tak uvidime (a je v CZ - prijemne).

Ad ozVGA: Uz jsem na pokusy rezignoval, po nastaveni fontu jsem puzival restarty (je tam tlacitko ve smyslu "save+restart", ale nikdy zmena nebyla videt. Nevadi, stejne bych to asi pouzival jen pri praci v Excellu.

Ad WM vs. PalmOS: Verim, ze na tom WM nejsou nejhůř. Jen to bylo pro mě trochu zklamání, ale už jsem si zvykl. Ale jestli budete mit nekdy pristup k PDA kde je nainstalovana nejaka novejsi verze PalmOS, tak si to zkuste, uvidite sami. Podle me ma WM ohromnou vyhodu v tom, ze je vicemene kompatibilni s Windows na PC (formaty dat...) a take se na ne zameruje hodne vyrobcu softu (vcetne vyroby hodne barevnych her ;) ) a WM je dneska asi v 90% PDA, ktere se u nas daji sehnat. Nema cenu resit co je lepsi jestli PalmOS nebo WM. WM je dnes rozsirenejsi a to staci.
Storm8 (162)|1.10.2006 18:16
Já používám na Qtek 8310 Papyrus, a to hlavně kvůli úkolům. V kalendáři na PDA mi nějak nic nechybí...
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 20:12
[QUOTE="Storm8"]Já používám na Qtek 8310 Papyrus, a to hlavně kvůli úkolům. V kalendáři na PDA mi nějak nic nechybí...[/QUOTE]
Stáhl jsem si trial k tomo Papyrusu, ale neslo mi to spustit (nainstalovat ano, ale pri spusteni to psalo ze ...papyrus...neni overeny protokol (nebo co))
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 20:15
Tak jsem zkousel Informant 2007 a docela se mi libi (je lepsi nez kalendar co je ve WM5 standartne). Jen jsem nikde neprisel na to, jak donutit PDA aby na uvodni (Dnes) obrazovce ukazovalo nekolik dni dopredu i udalosti ktere mam nastaveny jako "cely den". Vzdy mi to tuto udalost ukaze az v ten den na ktery je nastavena a jako dalsi to ukaze az treba udalost u ktere je nastavem cas (ne cely den). Dalsi celodenny udalosti to proste preskoci.
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 20:17
A dalsi novy dotaz :-)

Hledal jsem to i ve foru a neco nasel, ale nefuguje mi to. Jde mi o Microsoft ActiveSync. Kdyz mam v PC spusteny firewall Sygate, tak se mi ActiveSync s PDA nepropoji. Nasel jsem na strankach Microsoftu jak presne Sygate nastavit a vse jsem podle toho udelal, ale nic se nezmenilo. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?
Diky
beecher (9270)|1.10.2006 20:28
Lexon: Papyrus je urcen pro Smartphony, ne pro PDA.
Lexon_ce4you (41)|1.10.2006 21:09
[QUOTE="beecher"]Lexon: Papyrus je urcen pro Smartphony, ne pro PDA.[/QUOTE]
jj to jsem se tam docetl, ale bylo tam napsano ze je mimo jine i pro MW5. Chtel jsem zkusit jestli to je kompatibilni i s PDA. Nainstalovat v PDA jde, ale uz nejde spustit.
Lexon_ce4you (41)|2.10.2006 17:14
Dneska mi zacalo PDA pri zapnuti hazet hlasku:

Chyba upozornění
Aplikace\Application Data\ Volatie\pocketplayerwakeup.exe nelze spustit.

Co s tim? PocketPlayer jsem zkusil komplet odinstalovat a hlaska tam je porad (i po resetu).




OT: Zjistil jsem (asi brzy :)) ), ze tady na foru asi nefunguje vyhledavani. Po vlozeni hledaneho vyrazu mi to vyhaze neco kolem 120 stranek topicu a kdyz namatkou vlezu do nejakeho kde jsou treba jen 4 prispevky, tak tam nikde hledany vyraz neni. (hleal jsem treba slovo "pocketplayerwakeup.exe".
Lexon_ce4you (41)|2.10.2006 17:17
[QUOTE="mi38k"]Že by Pocket Informant?[/QUOTE]

Ahoj. Nevis jak se da v informantu2007 nastavit v okne s ukoly aby se kompletni (zafajfkovane) ukoly radili az pod ty nezafajfkovane? Nikde jsem to tam nenasel. Diky
Lexon_ce4you (41)|2.10.2006 17:18
A ještě :-)
Nainstaloval jsem si Adobe acrobat reader, ale PDF dokumenty v nem jsou spatne citelny, pouziva to nejaky nizky rozliseni (fonty jsou hodne rozkostickovane a rozmazane - neodpovida to VGA rozliseni). Jde sehnat neco na PDFka co vyuziva rozhrani VGA?


Sry za tolik prispevku, ale myslim, ze to je lepsi nez nacpat vsechny do jednoho. Takhle muze kazdy reagovat na ten co potrebuje a nemusi editovat citovani.
Storm8 (162)|2.10.2006 20:19
Jo, s pdf mám taky trochu problém, mám všechny elektronický knihy v pdf, ale soubor nejde spustit z karty. Musí bejt ve storage a stejně nefungujou všechny soubory. Nevíte, co s tim?
mi38k (205)|6.10.2006 16:14
[QUOTE="Lexon"][QUOTE="mi38k"]Že by Pocket Informant?[/QUOTE]

Ahoj. Nevis jak se da v informantu2007 nastavit v okne s ukoly aby se kompletni (zafajfkovane) ukoly radili az pod ty nezafajfkovane? Nikde jsem to tam nenasel. Diky[/QUOTE]

Já ten Pocket Informant nepoužívám, takže bohužel nevím.
Zdenek Malinsky (9781)|6.10.2006 16:34
.pdf fungují i z karty. Pokud to nejde s Acrobatem, vyzkoušej Foxit Reader.

Pocket Informant - na jejich webu je ke stažení návod.
Lexon_ce4you (41)|6.10.2006 17:16
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pocket Informant - na jejich webu je ke stažení návod. [/QUOTE]

už jsem na Informant rezignoval :disgusted: Te´d testuju PocketBreeze, zatím se zdá, že má vše co jsem potřeboval.
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2006 08:24
Jasně, jenže Pocket Informant je, stejně jako Agenda Fusion, alternativa k defaultním kontaktům a kalendáři, kdežto Pocket Breeze je today plugin.
Lexon_ce4you (41)|7.10.2006 10:14
Vím a jak jsem zjistil, tak to mi právě stačí.
Marian Veselý (662)|8.10.2006 13:47
[QUOTE="Lexon"]A ještě :-)
Nainstaloval jsem si Adobe acrobat reader, ale PDF dokumenty v nem jsou spatne citelny, pouziva to nejaky nizky rozliseni (fonty jsou hodne rozkostickovane a rozmazane - neodpovida to VGA rozliseni). Jde sehnat neco na PDFka co vyuziva rozhrani VGA?


Sry za tolik prispevku, ale myslim, ze to je lepsi nez nacpat vsechny do jednoho. Takhle muze kazdy reagovat na ten co potrebuje a nemusi editovat citovani.[/QUOTE]

Proč potřebuješ vidět hotové úkoly? jakmile ho dokončím, zafajfkuju ho a zmizí mi z nabídky...
ivanmart07 (88)|8.10.2006 21:22
[QUOTE="Lexon"]A ještě :-)
Nainstaloval jsem si Adobe acrobat reader, ale PDF dokumenty v nem jsou spatne citelny, pouziva to nejaky nizky rozliseni (fonty jsou hodne rozkostickovane a rozmazane - neodpovida to VGA rozliseni). Jde sehnat neco na PDFka co vyuziva rozhrani VGA?

[/QUOTE]

Pokiaľ nepoužívaš ozVGA je možné pre Acrobat Reader zapnúť RealVGA pomocou programu ForceHires.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=7136
Acrobat Reader sa bude spúšťať v plnom VGA rozlíšení.
Kája_oldd (759)|9.10.2006 00:30
Proč tak složitě? Používám xpdf (tuším že se to tak jmenuje) pro wm, a upřímně, je o dost menší jak adobe, bez realVGA v pohodě zvládá VGA a dokonce i v landscape (tedy aspoň u mě se v adobe u landscape u realVGA ukazoval jen čtverec 480*480)
fahrus (75)|9.10.2006 08:30
taky pouzivam PocketXpdf ... predtim jsem mel orig. Acrobat Reader 2 pro PPC, ale behal pomalu, spatne zobrazoval a obcas spadnul ... ted si nestezuju :yes:
Lexon_ce4you (41)|9.10.2006 10:10
[QUOTE="Kája"]Proč tak složitě? Používám xpdf (tuším že se to tak jmenuje) pro wm, a upřímně, je o dost menší jak adobe, bez realVGA v pohodě zvládá VGA a dokonce i v landscape (tedy aspoň u mě se v adobe u landscape u realVGA ukazoval jen čtverec 480*480)[/QUOTE]

Mockrát díky, Xpdf běhá jak by mělo. Adobe už jsem odinstaloval.
kutulin (17)|11.10.2006 07:36
Mám temer rok MDA Vario 9100 a používam Pocketbreeze na úkoly, poznámky atd...Je to pro vás (většinu) to nejlepší co jste odzkoušeli? Ja bych potřeboval následující: Aby mě úkolovník upozornoval zvukově a to ne jednou, ale vicekrat. Například: Blíží se mi hranice výměny oleje cca vím, že bych to měl udělat do jednoho měsíce. Já ovšem nastavím v PBreeze do kdy se ma ukol splnit a pak můzu nastavit jen jedno zvukove upozornení. V prvním tydnu kdy si nastavím zvuk. upozornění ovšem zjistím, že nemám čas. Druhý týden taky ne a třetí už si na olej nevzpomenu protože PB s olejem nepípne...Shrnu to: Chtěl bych si nastavit úkol v trvání do jednoho měsíce a mít možnost nastavit si zvukové upozornění např:dva dny v měsíci, dva dny v týdnu nebo každý druhý, třetí,čtvrtý den v nějakou hodinu. Je to něco podobného jako kdyz vám manželka neustále připomíná: "a byl jsi už v té pojišťovně?" Umí tuto službu nějaký jiný prográmek? Dík Jarda.
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2006 07:52
Pocket Breeze je today plugin. Nejsem si jistý, ale tuto připomínkovou možnost namá ani Pocket Informant ani Agenda Fusion, ani Outlook ve stolním PC. Myslím, že jedinou možností je a jak to dělám já, když se mi nechce úkol splnit, že si změním čas alarmu a datum splnění. Vyhovuje mi to tak a po jiné možnosti jsem nepátral ;)
kutulin (17)|11.10.2006 09:15
Diky Ti za odpoved. Chtěl jsem se vyhnout zbytecnym instalacim abych pak zjistil,ze to nelze ani u dalsich aplikaci. jarda.:?
Lexon_ce4you (41)|11.10.2006 10:07
Ještě můžeš vyzkoušet nastavit si to ručně v kalendáři. Tam jde nastavit opakování celé události třeba každý týden v určitou dobu po dobu třeba jednoho měsíce. Takhle to u něčeho řeším já.
Lexon_ce4you (41)|12.10.2006 00:26
Prosímvás, dá se nějak zmenšit spodní lišta u WM5? (ale ne s pomocí ozVGA, to jsem chvíli používal, ale je to všechno malé zase až příliš)

Někde jsem viděl, že jde i nastavit aby tam nebyly v "Dnes" obrazovce tlačítka "kalendář" a " Kontakty" jak/kde to jde změnit?

Díky
Honza-R (34)|12.10.2006 10:51
[QUOTE="Lexon"]A ještě :-)
Nainstaloval jsem si Adobe acrobat reader, ale PDF dokumenty v nem jsou spatne citelny, pouziva to nejaky nizky rozliseni (fonty jsou hodne rozkostickovane a rozmazane - neodpovida to VGA rozliseni). Jde sehnat neco na PDFka co vyuziva rozhrani VGA?
Sry za tolik prispevku, ale myslim, ze to je lepsi nez nacpat vsechny do jednoho. Takhle muze kazdy reagovat na ten co potrebuje a nemusi editovat citovani.[/QUOTE]

Na svém FS Pocket LOOX C550 s VGA a Windows Mobile 5 jsem si nainstaloval pro prohlížení souborů PDF free program PocketXPdf.
Pozor na jednu věc - když je název souboru s českými znaky tak program soubor PDF neotevře. Pokud zrušíte v názvu souboru háčky a čárky tak to PDF otevře, bez problémů i z SD karty. Otevřený PDF soubor v programu PocketXPdf je perfektně vykreslený se všemi detaily.

Zkoušel jsem i Adobe Reader 2.0 ale na PDF se nadalo koukat. Že by Adobe Reader 2.0 nebyl optimalizovaný pro Windows Mobile 5 a VGA? Odinstaloval jsem Adobe Reader 2.0 a používám pouze PocketXPdf.
Zdenek Malinsky (9781)|12.10.2006 10:57
A Foxit Reader jsi zkoušel? Používám na PC i PDA a "němaproblema". :)
Honza-R (34)|12.10.2006 11:55
Na FS Pocket LOOX C550 s VGA a Windows Mobile 5 jsem Foxit Reader nezkoušel ale na PC ano.
O programu pro PocketPC se na SvetPDA.cz dne 25.01.2006 píše:
"Foxit Reader pro Windows se dle uživatelských zkušeností příliš nehodí pro čtení souborů vytvořených v Adobe Acrobatu, protože nezvládá originální odkazy. Autor sice na webu píše, že pro spuštění je třeba alespoň PocketPC 2002, ale na HP Jornadě 568 aplikace nefungovala. Z korespondence s vývojářem vyplynulo, že současné verze (která je na webu) běží na Windows Mobile 2003 a novějších. Starší verze systému by měly být podporovány později."
Lexon_ce4you (41)|12.10.2006 22:52
[QUOTE="Honza-R"]...
Zkoušel jsem i Adobe Reader 2.0 ale na PDF se nadalo koukat. Že by Adobe Reader 2.0 nebyl optimalizovaný pro Windows Mobile 5 a VGA? Odinstaloval jsem Adobe Reader 2.0 a používám pouze PocketXPdf. [/QUOTE]

Přesně tak, mám už stejnou zkušenost. Zůstávám u PocketXPDF. Adobe Reader mě překvapil a dost zklamal.
Krecik_ce4you (0)|11.10.2007 11:46
Adobe reader se dá ve VGA spustit velmi jednoduše. http://jaja.kn.vutbr.cz/~barta2/ADPRvga.htm
Lexon_ce4you (41)|11.10.2007 14:21
[QUOTE="Krecik"]Adobe reader se dá ve VGA spustit velmi jednoduše. http://jaja.kn.vutbr.cz/~barta2/ADPRvga.htm[/QUOTE]
Zas až tak jednoduché to není (ne tak jako sehnat jiný prohlížeč a klasicky ho nainstalovat). Ale už mě ty pos.... WM5 začínají vážně štvát, tohle už by byla asi třetí aplikace co tam mám danou aby se spouštěla po restartu zařízení a každá z nich řeší další a další nedodělávky WM5, časem tam člověk bude mít nastrkáno xx aplikacích po spuštění aby mu přístroj fungoval korektně. Zlatý PalmOS, škoda že se Microsoft cpe už skoro do všech zařízení na trhu. Nevadilo by mi to, kdyby ale přístroje fungovaly tak jak mají.
Krecik_ce4you (0)|11.10.2007 21:30
Problém s trueVGA vůbec nezávisí na WM5, je to problém aplikace a mnou zaslané řešení vůbec není žádná aplikace. Je soubor, který říká adobe, jak se má pustit...
babaq (309)|11.10.2007 22:19
[QUOTE="Lexon"]Tak jsem otestoval Mobipocket reader, ale nic moc :(
Zprvu vypadal, ze ma vse potrebne, ale pozdeji jsem zjistil, ze bud neco delam spatne a nebo je v tom softu chyba. Nekdy se mi stane, ze kdyz prejdu z autoscrollu do normalniho rezimu a chci skocit o stranku zpet, tak mi to misto toho skoci uplne nekam jina a pri dalsim stisku nahoru mi to skoci az na uplny zacatek knihy :evil: pak dlouho musim hledat kde jsem vubec byl. Taky mi docela chybi, ze program neukazuje procentualne kde v knize jsem (a kdyz zapnu tu listu, tak ta nezmizi ani ve full screen modu a to je skoda.
[/QUOTE]
No, Mobipocket Reader má tyto chyby už mnoho let, a nikoho z vývojového týmu to zdá se netrápí.
Zkus Haali Reader, je fajn a na rozdíl od Mobipocketu zvládá i všechna používaná kódování češtiny.
1lomeno3 (50)|13.10.2007 23:13
[QUOTE="Krecik"]Adobe reader se dá ve VGA spustit velmi jednoduše. http://jaja.kn.vutbr.cz/~barta2/ADPRvga.htm[/QUOTE]

Ja to bohuzel nerozchodil, ani uninstal, promazani vsech adobe souboru a cista instalace nepomohlo, pls help!
Krecik_ce4you (0)|6.9.2008 13:44
Doporučuji zkusit soft tweaks2k2. Umí aplikaci vnutit VGA režim (vytvoří sám správný mui soubor).