Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupě software

ok2shi (98)|11.12.2003 22:27
Kdo poradí kde a jak nejsnadněji pomocí převodu z účtu (ebanka) koupit software. Jedná se mně zejména o sw Battery pack 2004 , event. další zahraniční sw.
Díky za rady.
Ivoš
leileo (9)|12.12.2003 09:16
Pokud máte eBanku, tak doporučuji si zřídit "virtuální" platební kartu pro transakce přes Internet. Skoro nic to nestojí a získáte možnost platby kdekoliv na Internetu s možností nastavování limitu platby, vypnutí/zapnutí pouze na určitý čas, takže z hlediska obav o zneužití naprosto ideální.
(nemluvě o tom, že ji nemůžete ztratit...)

Sám toto používám více jak rok a díky tomu je získání jakéhokoliv softu na Handangu, Gearu apod. otázkou několika minut - včetně plateb, neboť autorizace a zaslání reg. kódu jsou většinou plně on-line.
váňa (242)|12.12.2003 12:20
Já nakupuju na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jsem spokojený. :yes:
Hombre_ce4you (113)|13.12.2003 08:33



Pavel Koza (4761)|13.12.2003 14:24
[QUOTE="ok2shi"]Kdo poradí kde a jak nejsnadněji pomocí převodu z účtu (ebanka) koupit software. Jedná se mně zejména o sw Battery pack 2004 , event. další zahraniční sw.[/QUOTE]

Pomoci prevodu z uctu asi budete mit problem, myslim tim u software. Nehlede na to, ze za software za 10 dolaru muzte dalsich 20 dolaru zaplatit za transakci... Doporucuji nejakou kreditku s minimalnim limitem, nakupovat jen na duveryhodnych serverech z pocitace doma (v Inet kavarne muze byt buh-vi-co...), a casto kontrolovat na uctu provedene transakce. Pak je riziko nejakeho problemu malinke. Navic jsou napriklad POcketGear ci Handango seriozni, a kdyz jim nahlasite chybu, bez problemu transakci stornuji a penize vrati (jelikoz se jedna jen o software v elektronicke podobe, tak z urciteho uhlu pohledu nevznikne nikomu velka skoda, proto to jde celkem bez problemu).
richard2 (150)|25.10.2004 23:29
[QUOTE="váňa"]Já nakupuju na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jsem spokojený. :yes: [/QUOTE]
Taky nakupuji na Pocket Gearu prostrednictvim plat. karty, je to rychle a pohodlne.
Ovsem v momente kdy nakoupim tento druh sluzby, stavam se platcem DPH.
Pro vetsinu je to asi fuk, ale pro podnikatele neplatce to muze mit velice neprijemny dopad.
Otazka je jak na to stat prijde. Ale to je mozna jenom otazka casu :O
Radek Novák (309)|26.10.2004 06:22
Nerikam, ze bych si porizoval nelegalni software, ale zajimalo by me jak na to prijdou, ze mam ve svem PDA nelegalni obsah. Dejme tomu ze bych ho mel na SD karte a kdyby neco, proste bych ji vyndal a schoval(je preci malinkata,,,). Pokud bych mel na PDA inet, asi by to slo nejak pres IP, ale bez nej.. jde to taky nejak?
Pavel Koza (4761)|26.10.2004 07:54
[QUOTE="Spider"]Nerikam, ze bych si porizoval nelegalni software, ale zajimalo by me jak na to prijdou, ze mam ve svem PDA nelegalni obsah. Dejme tomu ze bych ho mel na SD karte a kdyby neco, proste bych ji vyndal a schoval(je preci malinkata,,,). Pokud bych mel na PDA inet, asi by to slo nejak pres IP, ale bez nej.. jde to taky nejak?[/QUOTE]

Sice si myslim, ze jedinec obcas si tahajici nejaky warez z webu ci od kamaradu je tak trochu mimo zajem Policie a dalsich organu, kterych se softwarova kriminalita tyka, ale troufam si tvrdit, ze pokud by jste se stal cilem policejniho zasahu, tak to posledni, na co budete mit myslenky i odvahu, je schovavani karty z PDAcka;)

Jinak zjistit lze vsechno (pokud jste pripojen do Inernetu, i kdyz na Pocket PC to bude asi slozitejsi. Nicmene pokud vim, tak jsou firmy v tomto pripade velmi opatrne, pokud by totiz napriklad tajne hlasily, kde a jak jsou instalovane, alespon v USA by rovnou mohly vyhlasit bankrot...
empiK (137)|26.10.2004 13:46
Zrovna sem si na handangoo koupil software. Na mejl mi prisel hned unlockkey. Jak maj osetreny to, ze si cislo karty nevymyslim? To kdyz se jim ty penize nepodari z uctu stahnout, tak mi soft zablokuji? To tezko ne?
ihorak (107)|26.10.2004 14:31
[QUOTE="empiK"]Zrovna sem si na handangoo koupil software. Na mejl mi prisel hned unlockkey. Jak maj osetreny to, ze si cislo karty nevymyslim? To kdyz se jim ty penize nepodari z uctu stahnout, tak mi soft zablokuji? To tezko ne?[/QUOTE]

Tak si asi tu kartu ověřují, ne? Při zadávání karty musím udat jméno, číslo karty, expiraci, ještě k´d z druhé strany karty. Zadáváš taky bydliště a tak dále. Todle vše si ověří (někde v cenrále Visa, EC/MC, ..) a teprve potom pokud jsou údaje správné to řeší dál. Neboj, mají to ošetřené. Takhle by to dělal každej :-D


Ivoch
empiK (137)|26.10.2004 14:37
Skoda :D
hybo (3107)|27.10.2004 03:31
ne, nemaj :-) ono sice muzu mit kartu, ale na ni zhola "prd", pripadne zablokovat tu platbu. problem je, ze pak si jiz u nich nic nekoupis :-)