Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Databáze pro PocketPC 2003

vasekv_ce4you (36)|10.12.2003 19:36
Poptávám se na možnbost vytváření jednoduchých databází - jde mi o vytvoření jednoduché databáze dat (CD, knihy, DVD a jiné podobné) co zatím mám v Ecxelu. Poradíte mi někdo - nechci žádné relační databáze ale jde mi o jednoduchost. Uplně free to byt nemusí, ale za 100 USD se mi to líbit nebude...
Pavel Koza (4761)|11.12.2003 11:07
Tezko rict, osobne nemam zkusenosti s zadnou, ale par jsem jich nasel: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a podobne...
váňa (242)|11.12.2003 12:13
Jako velmi dobrá alternativa se jeví programy XS FORMS a XS DESIGNER. První je určen pro PocketPC, druhý pro vytváření formulářů na desktopu. Oba jsou free, XS DESIGNER je potřeba zaregistrovat na stránkách výrobce. Emailem obdržíte reg.číslo (více informací [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Včery jsem si oba prográmky stáhnul a zběžně vyzkoušel. Můžu říct, že tvorba formulářů pro PPC je velmi jednoduchá, uživatelsky přívětivá. Jak je uvedeno ve výše uvedeném odkazu, je s podivem, že takový soft je ještě zdarma. :yes: :yes:
Pro tvorbu jednoduchých databází jsem nic lepšího nenašel. Ke stažení na PocketGear (doporučil bych do sekce freeware)
Mac_ce4you (128)|12.12.2003 19:46
Ja pouzivam Sprint DB Pro, ted je i programek na delani kompletniho frontendu pro PPC na stolnim PC :D

Mac
váňa (242)|12.12.2003 20:31
SprintDB je pěkný, ale stojí 25 US$, XS... je zdarma:!: Ale Sprint DB toho umí o něco více (zvláště v grafice)
Paullus_ce4you (400)|13.12.2003 10:59
Nějak jsem ten XS Forms nepochopil. Na Palmserveru píší, že data jsou ukládána ve formátu CDB.

Jak jsem tedy pochopil, musí se nejprve v XS Designeru vytvořit formulář na PC ve formátu *.gsf, ten překopírovat na PDA a tam teprve do něj ručně zadávat data, která se uloží do *.cdb.

Není mi ale jasné, jakým způsobem naimportovat do formuláře data z dříve vytvořeného souboru *.mdb potažmo z *.cdb. Přece se nepředpokládá, že by někdo vytvářel databázi přímo na PDA.....
David_ce4you (199)|13.12.2003 11:01
A pokud by stačily pouze seznamy položek, tak dobrý soft je Ilium ListPro (info zde). Sám jej používám na seznam kazet, cédéček, co koupit, co kdy udělat (umí připomínat) a podobné věci a jsem spokojený. Nic složitého, ale funguje. Existuje i verze pro PC, takže není při zadávání velkého objemu dat co řešit.
Jandik (17)|15.12.2003 12:29
Mě úplně vyhovuje HandBase.