Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Svátky na Pocket PC

-jon2- (57)|17.2.2004 13:23
Mám dotaz,

myslíte si, že by šla zmenšit velikost ikony a tím i výška celé jednořádkové aplikace? Výška by tím šla stáhnout tak o 3 pixely.

Předem díky za odpověď.

S pozdravem
eXEden_ce4you (811)|17.2.2004 13:43
Zmenšit velikost ikony by teoreticky šlo, ovšem:
1) velikost ikony je standardních systémových 16x16 (platné pro všechny ostatní programy na obrazovce Dnes)
2) tuhle verzi považuji již za poslední bez jakýchkoliv dalších úprav. Vývoj jsem naprosto zastavil a v budoucnu se tomuto prográmku již věnovat nebudu.

Díky za pochopení
-jon2- (57)|17.2.2004 13:51
Nebo pridat moznost disablovat ikonu ...
Frankie_ce4you (103)|17.2.2004 14:03
Nějak se zřejmě vloudila chybička a na dnešní den je naprogramováno jméno Miloslav místo Miloslava. Šlo by opravit? Děkuji
Bud_Bundy (116)|17.2.2004 14:12
Šlo a jestli se nepletu, tak si to můžete opravit sám. Já už mám opraveno (během psaní příspěvku). Je to záležitost několika vteřit.
eXEden_ce4you (811)|17.2.2004 15:00
[QUOTE="Frankie"]Nějak se zřejmě vloudila chybička a na dnešní den je naprogramováno jméno Miloslav místo Miloslava. Šlo by opravit? Děkuji[/QUOTE]
Máte pravdu. Chybička se vloudila. Při tom množství dat se to stát může. Přesně pro takové důvody byla do programu dodělána možnost úpravy kalendáře. Nebylo v mých silách doplňovat tam všechny variace pro jeden den. Chybí-li vám někde nějaké jméno, můžete si jej doplnit popř. upravit sám. Stejně jako:
[QUOTE="Bud"]Šlo a jestli se nepletu, tak si to můžete opravit sám. Já už mám opraveno (během psaní příspěvku). Je to záležitost několika vteřit.[/QUOTE]
Banana_ce4you (58)|17.2.2004 15:27
ja jsme objevil zavaznejsi chybu v programu a to:
pokud dotycna osoba ma ve stejny den narozenny i svatek, tak se zobrazi pouze svatek.
eXEden_ce4you (811)|18.2.2004 08:12
[QUOTE="Banana"]ja jsme objevil zavaznejsi chybu v programu a to:
pokud dotycna osoba ma ve stejny den narozenny i svatek, tak se zobrazi pouze svatek.[/QUOTE]
Ještě někdo měl či má stejný problém? Zkoušel jsem to a chová se to korektně...
Milan Švec (938)|18.2.2004 08:55
Chodí to normálně. Dneska Gizela P. má narozeniny a je v obou přehledech. Zítra Patrik L. taky. Skvělá pomůcka! Poklona autorovi! :D
Chybka bude nejspíš v záznamu datumu narozenin u dotyčného kontaktu v Outlooku. Obvykle na to stačí resave dotyčného datumu.
Bud_Bundy (116)|18.2.2004 11:27
Mě to funguje také korektně.
Jaroslav Kalenda (37)|18.2.2004 14:23
Absolutní spokojenost :) ,autor odvedl dobrou práci :cool:
yasmeene2 (794)|18.2.2004 15:24
wow tomu rikam freeware :cool:
eXEden_ce4you (811)|18.2.2004 15:46
A to jsem si zrovna včera říkal, jaký je kolem svátků ticho :D Ne ale teď vážně ... děkuju za veškerou kritiku i pochvaly. Jsem rád, že se vám prográmek líbí a hlavně že vám funguje :D
Blekota (120)|18.2.2004 20:20
Nech žijú neplatení programátori :)) A budu vznikat super softy:yes:
eXEden_ce4you (811)|19.2.2004 07:39
Včera se mi přítelkyně "hrabala" ve svátcích a vznesla dotaz: "Proč není 12.4. označen jako den volna, když je to velikonoční pondělí?" Řekl jsem jí, že velikonoční pondělí se špatně určuje, neboť je každý rok jinak a že jestli ví, jak ho přesně určit, ať mi to sdělí. Její odpověď mě prostě vykolejila :D Cituji: "Velikonoční pondělí vychází na první pondělí po neděli před kterou je první jarní úplňek po prvním jarním dni..." :?: :D
Tímto se všem omlouvám za neoznačení velikonočního pondělí jako dne volna, ale asi by se mi to nepodařilo zalgoritmizovat :D
Frankie_ce4you (103)|19.2.2004 08:16
[QUOTE="eXEden"] "Velikonoční pondělí vychází na první pondělí po neděli před kterou je první jarní úplňek po prvním jarním dni..." [/QUOTE]
Naprosto chápu Tvé pocity, má žena mě často způsob "propočtu" pomlázkového pondělí vysvětluje (téměř vždy marně ;) ). I bez toho je to opravdu skvělý program a já si v něm přímo libuji... :yes:
Pavel Koza (4761)|19.2.2004 15:27
[QUOTE="eXEden"]Včera se mi přítelkyně "hrabala" ve svátcích a vznesla dotaz: "Proč není 12.4. označen jako den volna, když je to velikonoční pondělí?" Řekl jsem jí, že velikonoční pondělí se špatně určuje, neboť je každý rok jinak a že jestli ví, jak ho přesně určit, ať mi to sdělí. Její odpověď mě prostě vykolejila :D Cituji: "Velikonoční pondělí vychází na první pondělí po neděli před kterou je první jarní úplňek po prvním jarním dni..." :?: :D
Tímto se všem omlouvám za neoznačení velikonočního pondělí jako dne volna, ale asi by se mi to nepodařilo zalgoritmizovat :D [/QUOTE]

No vidis, ted uz jen zakomponovat do programu lunarni kaledar a Velikonoce jsou z krku:D
Vít_ce4you (156)|19.2.2004 18:04
Třeba by se jim hodil i nejaký menstruační kalendář:-)
ipf (2136)|19.2.2004 20:29
Mám kamaráda, ten má doma manželku a tři dcery. To bych tedy nechtěl programovat (i kdybych to uměl :o))
Frankie_ce4you (103)|19.2.2004 21:41
Třeba by to bylo jednoduché - celý kalendář v červeném :D
Banana_ce4you (58)|20.2.2004 00:03
Menstruacni cykly zen zijici spolu v domacnosti se srovnají..takze kalendar nebude cely cerveny...
:) :) :) :)
ipf (2136)|20.2.2004 10:31
V některé diskusi jsem narazil na ochotu autora tohoto úžasného prográmku zase něco stvořit. Takže tady je nápad (autorských honorářů za námět se vzdávám předem :o):

Vlastním MDAII a jsem dost závislý na poznámkách a upomínkách. Manuál jsem nečetl (MDA zatím natvrdo nezkolabovalo), ale nikde jsem nenašel možnost v kalendáři si nastavit VOLAT v ... hodin a z KONTAKTŮ si vybrat KOMU. V danou chvíli, až MDA zapípá bych rád, aby se rovnou objevilo přednastavené číslo a mohl jsem hned volat (např. jako se u příchozí SMS objeví bublina i s možností ODPOVÉD nebo i VOLAT).
Milan Švec (938)|20.2.2004 18:28
[QUOTE="ipf"]... v kalendáři si nastavit VOLAT v ... hodin a z KONTAKTŮ si vybrat KOMU. V danou chvíli, až MDA zapípá bych rád, aby se rovnou objevilo přednastavené číslo a mohl jsem hned volat (např. jako se u příchozí SMS objeví bublina i s možností ODPOVÉD nebo i VOLAT).
[/QUOTE]
umí na rozdíl od Pocket Outlooku každý ze dvou kompletních systémů pro PIM na PDA - Pocket Informant i Agenda Fusion. Díky nastavitelným vazbám (Links) mezi kontakty, událostmi v Kalendáři a úkoly (Tasks), možnosti k tomu editovat šablony (Templates) pro zadávání čehokoliv (např. textu VOLAT), nastavovat připomenutí (Reminds - s libovolnými intervaly před událostí) a vytáčet zvolené číslo přímo z kontaktu.
Před voláním jsou k výběru vždy všechna přednastavená čísla každého kontaktu.
Praxe s PIM SW
ipf (2136)|21.2.2004 00:45
Koukal jsem na tu stránku, ale to není to, co bych si představoval (a navíc je anglicky :(

Já bych si představoval na ploše ikonku telefonu s funkcí VOLAT. Po jejím zmáčknutí bych se dostal do okna, kde bych si na jednom řádku vybral z kontaktů koho chci volat a na druhém řádku by byl datum a čas, čudlík OK a hotovo. Pak jen v určený čas by se objevila bublina: JE ČAS VOLAT xxx a čudlíky VOLAT a ODLOŽIT o XX minut. Toť vše. Hezké, jednoduché, české.
PS. Rád se budu podílet na sponzoringu tvůrce :)
alternator (16)|22.2.2004 14:47
Mám prolém, ak si nastavím upozornenie na narodeniny o x dni dopredu, upozorňuje ma to iba ak sa počet dni do narodenín ROVNÁ číslu x. (ak má niekto narodeniny o 5 (4,3,2,1) dní, a ja mám nastavené upozorniť o 6dní dopredu, neupozorňuje ma to). Upozornenie dopredu na sviatok mi tiež nefunguje. Že ma niekto sviatok sa dozviem až v ten deň.Je mi to divné,že mám tento problém sám. Má slovenská a česká verzia túto časť programu spoločnú? Tiež by ma zaujímalo, či sa nedajú vypnúť ikony (S)viatok a (N)arodeniny ak nikto nemá nijaký sviatok. (všade sú nuly). Používam "slovenskú" verziu 3.0.
eXEden_ce4you (811)|23.2.2004 08:16
Ten program je takhle udělán. Vždy upozorňuje jenom v daný den předem - žádné průběžné sledování. Chybí-li Vám tato volba, pak použijte Přehled svátků/narozenin, kde vše uvidíte ...
alternator (16)|23.2.2004 18:14
O.K. pochopil som :oops:
.. a zobrazovanie tých ikon ak nikto nemá sviatok ani narodeniny? Skôr si všimnem že sa na obrazovke pribudli ikony ako to, že sa nula zmení na jednotku.
Morte_ce4you (261)|4.3.2004 11:02
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
salvator_ce4you (137)|4.3.2004 16:52
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="alternator"]Mám prolém, ak si nastavím upozornenie na narodeniny o x dni dopredu, upozorňuje ma to iba ak sa počet dni do narodenín ROVNÁ číslu x. (ak má niekto narodeniny o 5 (4,3,2,1) dní, a ja mám nastavené upozorniť o 6dní dopredu, neupozorňuje ma to). Upozornenie dopredu na sviatok mi tiež nefunguje. Že ma niekto sviatok sa dozviem až v ten deň.Je mi to divné,že mám tento problém sám. Má slovenská a česká verzia túto časť programu spoločnú? Tiež by ma zaujímalo, či sa nedajú vypnúť ikony (S)viatok a (N)arodeniny ak nikto nemá nijaký sviatok. (všade sú nuly). Používam "slovenskú" verziu 3.0.[/QUOTE]
Ten program je takhle udělán. Vždy upozorňuje jenom v daný den předem - žádné průběžné sledování. Chybí-li Vám tato volba, pak použijte Přehled svátků/narozenin, kde vše uvidíte ...[/QUOTE]
A nebylo by možné průběžné sledování dopracovat? To by bylo super. A ještě dotaz. Když jsem si v kontaktech nastavil jmeniny u sebe na dnešek, (i když zítra svátek nemám, jen jsem testoval jako to funguje), nebyl můj svátek v seznamu ani v upomínkách vidět. Proč? Svátka to zobrazuje jen z databáze nDays, nikoliv outlooku. Kde dělám chybu?
Banana_ce4you (58)|4.3.2004 19:42
Ten programek je moc super, jenom mi nefuguje upozorneni na narozeni, narozky se v prehledu zobrazi, ale v dany den se nic nedeje. Skoda.
mam Acere n10 a system CE. v4.2
Pouzivam tez WisBar.
salvator_ce4you (137)|5.3.2004 10:54
Tak to máme stejný problém. V seznamu narozky jsou, ale připomínka v Today nikoliv. mám ASUS 620BT a CE v 4.2. I WisBar.
eXEden_ce4you (811)|5.3.2004 12:37
[QUOTE="salvator"][QUOTE="Banana"]Ten programek je moc super, jenom mi nefuguje upozorneni na narozeni, narozky se v prehledu zobrazi, ale v dany den se nic nedeje. Skoda.
mam Acere n10 a system CE. v4.2
Pouzivam tez WisBar.
[/QUOTE]

Tak to máme stejný problém. V seznamu narozky jsou, ale připomínka v Today nikoliv. mám ASUS 620BT a CE v 4.2. I WisBar.[/QUOTE]
Obávám se, že by to mohl být problém WisBaru, ale na druhou stranu to bylo i s ním zkoušeno (dle screenshotu tuším p. Švec). Opět položím obligátní otázku: Ještě někdo má stejný problém?
Milan Švec (938)|5.3.2004 17:55
[QUOTE="eXEden"]...že by to mohl být problém WisBaru...[/QUOTE]
WisBarem to asi nejspíš nebude.;)
Morte_ce4you (261)|5.3.2004 18:25
Me to dela taky a to wisbar nemam mam mda1 Wm2003 4.01.00
strojvudce (390)|5.3.2004 20:41
Jo. Mně to taky dělá. Když dám upozornění na obrazovku dnes, tak tam narozky jsou, ale při na stavení na Standardní mi to na narozky neupozorňuje. WisBar nemám.
Milan Švec (938)|5.3.2004 21:54
Tak jsem to taky prověřil. Požívám v "Nastavení"/"Upozornění" oboje (na svátek i na narozeniny) vždy "Na obrazovku Dnes" a po "+" "Rozšířené upozornění" ... dopředu 1 den. To chodí naprosto v pohodě.

Při změně obojího "Upozornění" na "Standardní" se dál zobrazí už jenom svátky. Narozeniny ne.

Mně, protože mám nastaveno, jak výše uvedeno, to nevadí. Přehledy nevytvářím, nechce se mi čekat. Počty a (na kliknutí i) seznamy pro svátky i narozeniny v obrazovce Dnes plní přesně to, co potřebuji.
Banana_ce4you (58)|7.3.2004 10:47
Uz mi to nefunguje vubec, neudelala se bublina v den svatku, ani narozenin. Kdyz se da vypis na obrazovku Dnes, tak to pise dobre.
Napr dnes ma svatek Tomas, mam jich k kontatetech plno a NIC. Na obrazovce dnes se ukaze 4 zaznamy.
V predchozich verzich programu mi vse fungovalo.
eXEden_ce4you (811)|7.3.2004 19:54
Takže jsem se na to díval a našel jsem tam jednu chybku. Omylem jsem spouštěl pro narozeniny stejnou rutinu pro generování notifikací jako pro svátky, což samozřejmě nikdy nemohlo projít :oops: Mohlo to vést až k nefunkčnosti Standardního upozornění pro svátky i pro narozeniny. Nyní jsem to opravil a ke stažení jako obvykle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Omlouvám se za pozdní odpověď, ale byl jsem nemocnej a počítač jsem nemohl ani vidět :D
Milan Švec (938)|8.3.2004 07:51
Michale, hlavně zdraví!
Standardní narozeniny i na WisBaru OK. Dík za práci. I když si zasloužíte víc! :))
eXEden_ce4you (811)|8.3.2004 08:47
Víc? Tak možná pár facek za ty problémy pořád :D Nicméně jsem rád, že se to opravilo ... není radno bezhlavě kopirovat kód ... A co se zdraví týká - aspoň jsem si pořádně odpočinul od práce :D
eXEden_ce4you (811)|11.3.2004 18:40
I navzdory tomu, co jsem prohlásil o dalším vývoji, jsem právě vypustil verzi 3.1 Tato verze obsahuje jenom několik drobných vylepšení. Namátkou:

1) vylepšené GUI s podporou nástrojové lišty
2) korekce některých rutin (odstraněn timer na zobrazování upozornění - poděkování patří tomu, kdo ví, že mu patří :D - nyní se upozornění zobrazuje okamžitě)
3) pro vás asi nejpodstatnější změna - průběžné upozorňování - a to nastavitelné zvlášť pro svátky i narozeniny (více viz. obrázky na webu)

Michal S.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.3.2004 20:23
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Bud"]Teď budu asi za rejpala, ale když mám upozornění dopředu třeba dva dny, tak nebylo by lepší kdyby v tom druhém okně kde se ukazuje upozornění dopředu zobrazovalo jméno s datumem vedle sebe místo skupiny, tak aby když bude dnes 30.1. a někdo z kontaktů má narozeniny 1.2. aby mě to upozrnilo (to teď funguje), ale když už bude zítra 31.1., tak mě to dopředu už na narozeniny toho kontaktu co je má 1.2. už neupozorní. Myslel jsem, že tím limitem dní je omezeno kolik dní dopředu to upozrňuje na narozeniny všech dnů kterých se to týka. A teď už dost rejpání. Jinak jsem samozřejmě jedním ze zástupu děkujicích, proto mě prosím nekamenujte. :o)[/QUOTE]

Daní za úpravu, kterou jste popsal, by byla ukrutná pomalost. Už takhle je to na pováženou (dělají to hlavně narozeniny) Přemýšlel jsem i nad Vašim řešením, když jsem to včera dělal a nakonec jsem se rozhodl pro tohle řešení ... Nebudu dodělávat postupné upozornění ... jen opravdu upozornění v daný den předem.

Díky za pochopení ...[/QUOTE]

Tak jak velká je ta daň ?? Popravdě řečeno, já žádné velké zpomalení nepozoruji. Jen oproti verzi 3.0 se jde přes ikonu do nastavení. Nešlo by to zas vypnout ?? Případně udělat pro to volbu ? Jinak upozorňování dopředu :yes:
ipf (2136)|11.3.2004 20:30
Už si nepamatuji, které jméno bylo asi před měsícem špatně, místo ženské tam byl chlap. Mám to zpětně hledat, nebo už to je ve verzi 3.1 opraveno?
eXEden_ce4you (811)|11.3.2004 20:30
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="eXEden"][QUOTE="Bud"]Teď budu asi za rejpala, ale když mám upozornění dopředu třeba dva dny, tak nebylo by lepší kdyby v tom druhém okně kde se ukazuje upozornění dopředu zobrazovalo jméno s datumem vedle sebe místo skupiny, tak aby když bude dnes 30.1. a někdo z kontaktů má narozeniny 1.2. aby mě to upozrnilo (to teď funguje), ale když už bude zítra 31.1., tak mě to dopředu už na narozeniny toho kontaktu co je má 1.2. už neupozorní. Myslel jsem, že tím limitem dní je omezeno kolik dní dopředu to upozrňuje na narozeniny všech dnů kterých se to týka. A teď už dost rejpání. Jinak jsem samozřejmě jedním ze zástupu děkujicích, proto mě prosím nekamenujte. :o)[/QUOTE]

Daní za úpravu, kterou jste popsal, by byla ukrutná pomalost. Už takhle je to na pováženou (dělají to hlavně narozeniny) Přemýšlel jsem i nad Vašim řešením, když jsem to včera dělal a nakonec jsem se rozhodl pro tohle řešení ... Nebudu dodělávat postupné upozornění ... jen opravdu upozornění v daný den předem.

Díky za pochopení ...[/QUOTE]

Tak jak velká je ta daň ?? Popravdě řečeno, já žádné velké zpomalení nepozoruji. Jen oproti verzi 3.0 se jde přes ikonu do nastavení. Nešlo by to zas vypnout ?? Případně udělat pro to volbu ? Jinak upozorňování dopředu :yes: [/QUOTE]

Pro Vás třeba žádná ... ale počkám si, co mi řekne třeba takový p. Švec. Ten má kontakty celkem plný ... Jinak při normální práci zpomalení zřejmě nebude ... Ovšem při časté modifikaci kontaktů se to asi pozná ... A co se týká otevření nastavení přes ikonu - úplně nově uděláno. Dříve to bylo vztažený na celý okno, pak jenom do menu a na něčí přání jsem to dodělal jenom na ikonku ...
eXEden_ce4you (811)|11.3.2004 20:32
[QUOTE="ipf"]Už si nepamatuji, které jméno bylo asi před měsícem špatně, místo ženské tam byl chlap. Mám to zpětně hledat, nebo už to je ve verzi 3.1 opraveno?[/QUOTE]

Aha tak to asi opraveno nebylo ... Nějak jsem pozapomněl ... Každopádně ještě chystám integraci do menu Nástroje/Tools v Kontaktech, aby se dalo takhle rychle zjistit, kdy mají vybraní lidé svátek ...
djax (48)|12.3.2004 07:59
Máte v kalendáři jméno "Rúžena", správně má být "Růžena".
ipf (2136)|12.3.2004 08:30
Drobných nepřesností ve jménech je víc. Program je free a autor nám tímto dává možnost podílet se také na jeho tvorbě a úpravě
:)
A nakonec se můžete zapsat na seznam spolutvůrců :D
eXEden_ce4you (811)|12.3.2004 08:38
O překlepech vím. S každou další verzí ovšem zapomenu na úpravu ... jak jsem to tam narval makrama z Excelu, tak to tam zůstalo ... Tímto se omlouvám :oops: A jak bylo řečeno, data kalendáře jsou ve Vašich rukách ;)
Milan Švec (938)|12.3.2004 14:16
K průběžnému sledování:
Používám jenom Upozornění Na obrazovku Dnes.
Při nastavení průběžného sledování na víc dnů (2-7) se ztratí jeden důležitý údaj. Kolik svátků a narozenin bude zítra. Jako číslo.
K úplné dokonalosti bych tedy uvítal (samozřejmě v rámci možností) místo součtu čísel za (v Upozorňovat dopředu) nastavené jednotlivé příští dny raději řadu jednotlivých čísel za ty dotyčné budoucí dny.
Takto (při Upozorňovat dopředu na např. 3 dny):
místo: S 0 (3) N 5 (9)
raději: S 0 (3,0,0) N 5 (1,5,3)
Ten součet má totiž smysl, když se týká jen jednoho dne, obvykle zítřku. Jak je teď možnost vidět dnů víc, nevím-li na první pohled který den kolik, pak že to je dohromady 9 je sice zajímavé, ale chci-li (=potřebuji) vědět jak to bude zítra, musím otevřít okno a tam to spočítat.
Vědět dnes na jedno mrknutí, jak to bude vypadat jeden nejbližší následující den pro mě má větší hodnotu, než vědět, kolik toho bude dohromady za víc dnů. Myslím, že by to byla škoda, mít tam kvůli tomu nastaveno pořád jen na jeden dopředu.
Znova ale opakuji - v rámci možností!

Pokud jde o rychlost:
Pro mé počty kontaktů je skutečně použitelné číslo tak max. do třech dnů dopředu. Při jakékoliv změně se vytvoření nového přehledu při 4 dnech počítá už kolem dvou minut, o týdnu nemluvě, to je na kafe. Obdobně při kliknutí na ikonu N dole na řádku. Tomu se musím vědomě vyhýbat.
Doteď jsem používal jen dnes a zítra. Bez nějakých prodlev. Rád bych využil nové možnostit i vč. pozítří. Minimálně.
Michale, dík za trpělivost i za výbornou pomůcku.:))
eXEden_ce4you (811)|12.3.2004 14:27
Abych Vám pravdu řekl. Tohle bylo více méně jen tak na zkoušku. Prozatím se v číslech pro upozornění držím linie X Actual (Y Pending) Uznávám, že jsem tím asi překryl to, co bylo v předchozí verzi. V průběhu týdne chystám ještě jednu verzi a něco s tím provedu (určitě podle Vašeho doporučení). Nevím, jak moc by bylo pro uživatele zajímavá možnost kontrolovat si svátky přímo z aplikace Kontaktů přes tap and hold popř. přes menu Tools/Nástroje. To je totiž věc, kvůli které bych chtěl ještě jednu verzi vypustit. Abych se přiznal, je to již hotový, ale čekám na ohlasy ohledně aktuální verze + malinkou diskuzi ohledně kontroly z Kontaktů.

Děkuji za Váš názor i za propagaci na jistém serveru ;)