Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Svátky na Pocket PC

Milan Švec (938)|26.1.2004 09:28
Blahopřeji autorovi!
Mám v bázii něco pod 1500 kontaktů s narozeninami v kalendáři Outlooku 2002 na PC. Synchronizace na Pocket Outlook a Agenda Fusion 5.41 pod WM2003 na LOOXi 600.
Když mi to ráno začalo hlásit, kdo z nich má dnes svátek, tak jsem z toho měl fakt radost. PDA získal zase další plus body. A taky už jsem nemusel opisovat svátky z papírového kalendáře do dnů Kalendáře Outlooku na PC.

Po doplnění narozenin má pro mě program už svoji komerční hodnotu a na Handango by se určitě uplatnil. To, že si rozumí s WM2003, je pro mě teď jeho hlavní přednost proti doposud užívaným Vasilenok's Birthday, které se hlásí pořád jenom k PPC2002.
Je skvělé, že do přehledu dnešních narozenin si program bere informaci z Pocket Outlook Kontaktů. Pocket Outlook Kalendář a jeho Události (Appointments) totiž jenom kopíruje totéž z Outlooku 2002 na PC. A tam se dostávají pořád všechny narozeniny ze všech složek typu Kontakty. Tedy i z těch, které už v synchronizovaných Kontaktech nejsou, ale byly přesunuty do jiné složky. Což mi vadí. Musím to kontrolovat na PDA a v Kalendáři Outlooku na PC pak ručně likvidovat.

K naprosté dokonalosti prosím ještě o doplnění věku u jména kontaktů, které mají dnes narozeniny. Kalendář Pocket Outlooku, Agendy Fusion i Vasilenok's to nabízejí, bylo by to fajn mít to pohromadě.

No a k úplnému rozbití konkurence, kdyby tam byly ve volbách i ty přehledy v tabulkách podle výběru možností, tak je cesta do světa volná a s přijatelnou konkurenční cenou míří v této kategorii rovnou na vrchol!

Držím palce!
eXEden_ce4you (811)|26.1.2004 12:57
Moc děkuji za to, co jste napsal. Tohle je přesně to, proč takové programy píšu. Ne pro peníze, ale pro užitek a hlavně pro lidi. Rád bych okomentoval pár Vašich podnětů:

1) zobrazování věku: právě jsem to dodělal a je to připraveno ke stažení na obvyklém místě
2) přehledy dodělávat bohužel v plánu nemám. Prohlásil jsem, že toto je poslední verze, kterou vydávám. Nedovedu si představit, co by mě přimělo k tomu, abych prováděl další úpravy ... Bohužel tohle je verze finální a další větší změny v ní neplánuju. Maximálně budu verzi udržovat, kdyby se objevila nějaká chyba, ale to je tak vše. Děkuji za pochopení.
3) prodávat tento program? Nechci, aby se prodával. Byl psán tak, aby jej mohli používat všichni. Není nutné platit za něco, co nebylo až tak obtížné naprogramovat. Jak říkám, dělám to pro radost ...

Pevně doufám, že budete spokojeným uživatelem.

Michal S.
Vít_ce4you (156)|26.1.2004 13:43
Chci vam take podekovat za tenhle programek. Sice ho jeste nemam nainstalovany, ale dnes vecer se na to chystam a moc se na nej tesim. Je to taky prvni soft, ktery si budu na MDA doinstalovavat. Vit
Milan Švec (938)|26.1.2004 13:49
Díky za odpověď i za doplnění. Ten věk je tam přesně podle mých představ i potřeb.
Spokojený jsem už teď. To, že to šlo na svět snadno, je vaše přednost. Všechno, co se umí, jde na pohled snadno. Mně by to šlo hůř. To že všechno má pod 100 kB, je dnes už stěží uvěřitelné.

Zkusil jsem, jak se bude chovat bublina při větším počtu údajů. Přehodil jsem systémové datum na 24.4., kdy má svátek Jiří. Vedle S jsem dostal číslo 75. Po kliknutí na S mám pod textem Dnes má svátek: dva sloupce. Levý má 14 řádků, pravý je o půl řádku níž, takže 13 a půl. Na další údaje se nelze dostat.
Šlo by:
- spravit ten posun u pravého soupce?
- dát tam rolování při větším počtu údajů než 28 ve dvou sloupcích, nebo nějakou jinou variantu možnosti prohlídnout si všechny ty údaje?
V narozeninách mi to sice nehrozí (tam jsem se zatím dostal na max. 12 v jednom dni), ale i tam by se v budoucnu mohl ten limit překročit.
Dík předem.
eXEden_ce4you (811)|26.1.2004 15:05
[QUOTE="Milan Švec"]Díky za odpověď i za doplnění. Ten věk je tam přesně podle mých představ i potřeb.
Spokojený jsem už teď. To, že to šlo na svět snadno, je vaše přednost. Všechno, co se umí, jde na pohled snadno. Mně by to šlo hůř. To že všechno má pod 100 kB, je dnes už stěží uvěřitelné.

Zkusil jsem, jak se bude chovat bublina při větším počtu údajů. Přehodil jsem systémové datum na 24.4., kdy má svátek Jiří. Vedle S jsem dostal číslo 75. Po kliknutí na S mám pod textem Dnes má svátek: dva sloupce. Levý má 14 řádků, pravý je o půl řádku níž, takže 13 a půl. Na další údaje se nelze dostat.
Šlo by:
- spravit ten posun u pravého soupce?
- dát tam rolování při větším počtu údajů než 28 ve dvou sloupcích, nebo nějakou jinou variantu možnosti prohlídnout si všechny ty údaje?
V narozeninách mi to sice nehrozí (tam jsem se zatím dostal na max. 12 v jednom dni), ale i tam by se v budoucnu mohl ten limit překročit.
Dík předem.[/QUOTE]
Tak nějak jsem očekával, že by ke stavu s vícero záznamy by mohlo dojít. Ale postupně:

add posun pravého sloupce: upozornění na WM2002/WM2003 je prováděno pomocí speciální struktury a veškeré zobrazení se provádí pomocí HTML. Já jsem pro zobrazování zvolil tabulku o 2 sloupcích a jenom řádku. Data v každém sloupci jsou vertikálně zarovnána na střed a proto tam dochází k tomu posunu (pro vysvětlení: zkoušel jsem tabulku o tolika řádcích kolik dvojic svátků naleznu - min.1 řádek - pak bylo zarovnání v pohodě ale problém byl s tím, že se mi do upozornění vešlo míň záznamů z důvodu hranic jednotlivých buněk v HTML). S tím asi nic neudělám.

add scrolling přehledu v upozornění: už se na tom pracuje ;)
jerzy_ce4you (230)|26.1.2004 19:22
Pokouším se stáhnout NDays instalaci CAB v.3 přímo do XDA II. Instalace je však místo stažení prezentována jako text. Mohu se sice kochat binárními daty, ale někde je chyba. Dělá to ještě někomu stejnou neplechu? Díky.
P.S.
Není problém stáhnout instalaci proPC.
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 08:36
Ufff, ted mozna budu kecat, ale matne si vzpominam, ze jsem ten problem mel taky. TUSIM, ze jsem musel nastavit na IIS serveru MIME type pro .CAB soubory. Ale berte to s rezervou, uz je to dyl:)
Magua (98)|27.1.2004 12:34
Myslím že stačí kliknout pravým tlačítkem a dát uložit cíl jako, ve winxp je asociace na otevření cab souboru...
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 12:40
[QUOTE="jerzy"]Pokouším se stáhnout NDays instalaci CAB v.3 přímo do XDA II.[/QUOTE]

;) Right click asi nee... Myslim, ze je to skutecne zalezitost serveru, protoze obecne nektere CABy stahnout jdou, a jine ne. Apropo, z ce4you by snad CABy mely jit bez problemu, nebo ne?
váňa (242)|27.1.2004 12:41
Myslím, že prográmek by si zasloužil být uveden do databáze freeware na ce4you :yes: (já jsem jej tam nenašel) :?:
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 12:45
No, jediny duvod, proc tam dosud neni je ten, ze databaze software je spolecna pro ceskou i anglickou verzi webu, a tak bych tam nerad pridaval soft pouze v cestine...
eXEden_ce4you (811)|27.1.2004 12:46
[QUOTE="váňa"]Myslím, že prográmek by si zasloužil být uveden do databáze freeware na ce4you :yes: (já jsem jej tam nenašel) :?: [/QUOTE]

Zasloužil by si možná kdyby byl i pro jazykově jinak orientované lidi :D Pavel Vám to vysvětlí více ;)
eXEden_ce4you (811)|27.1.2004 12:47
Tak to stihnul dříííív :D
PavelR. (2184)|27.1.2004 12:47
[QUOTE="váňa"]Myslím, že prográmek by si zasloužil být uveden do databáze freeware na ce4you :yes: (já jsem jej tam nenašel) :?: [/QUOTE]

... souhlasím a navíc si myslím, že by si jej mohli všimnout i lidé píšící pro jiné české servery zabývající se PDA tématikou (např. www.palmare.cz, www. svetpda.cz ...) a uvést jej jako dobrý tip pro české a slovenské uživatele PDA ...

PavelR.
eXEden_ce4you (811)|27.1.2004 18:46
[QUOTE="Milan Švec"]Díky za odpověď i za doplnění. Ten věk je tam přesně podle mých představ i potřeb.
Spokojený jsem už teď. To, že to šlo na svět snadno, je vaše přednost. Všechno, co se umí, jde na pohled snadno. Mně by to šlo hůř. To že všechno má pod 100 kB, je dnes už stěží uvěřitelné.

Zkusil jsem, jak se bude chovat bublina při větším počtu údajů. Přehodil jsem systémové datum na 24.4., kdy má svátek Jiří. Vedle S jsem dostal číslo 75. Po kliknutí na S mám pod textem Dnes má svátek: dva sloupce. Levý má 14 řádků, pravý je o půl řádku níž, takže 13 a půl. Na další údaje se nelze dostat.
Šlo by:
- spravit ten posun u pravého soupce?
- dát tam rolování při větším počtu údajů než 28 ve dvou sloupcích, nebo nějakou jinou variantu možnosti prohlídnout si všechny ty údaje?
V narozeninách mi to sice nehrozí (tam jsem se zatím dostal na max. 12 v jednom dni), ale i tam by se v budoucnu mohl ten limit překročit.
Dík předem.[/QUOTE]

Po Vašem upozornění na špatné zarovnávání a nemožnost posunu nalezených svátků (narozenin), nevejdou-li se do upozornění, jsem provedl následující úpravu:

1) nyní se v obou upozorněních místo HTML tabulky zobrazuje textové pole, které obsahuje všechny nalezené záznamy a je možno v něm provádět posun
2) toto řešení má i svoji nevýhodu. Vzhledem k tomu, že PocketPC nepodporuje tag READONLY (resp. DISABLED), je možné v tomto poli cokoli změnit a poté, co do něj kliknete, se zobrazí na pozadí i klávesnice. Nicméně žádná změna v tomto poli se nikam nepromítá a nepředpokládám, že normální člověk by si v tom cokoliv upravoval jen tak ...

Kdyžtak se mi ozvěte a dejte mi vědět, jestli to takhle dejme tomu "vyhovuje" ...

P.S.: ke stažení jako obvykle
jiri.cech (151)|27.1.2004 20:43
Abych řekl pravdu, tak je to snad poprvé, kdy cítím opravdovou potřebu nějakému tvůrci programu zaslat zaslouženou odměnu.
Na PDA jsem přešel z PALMa a první co jsem skutečně postrádal byl prográmek tohoto ražení. Když jsem ho našel, navíc český a ke všemu naprosto skvělýýýýýýý, byl jsem blahem bez sebe.
Jen malinká věc by mě ještě potěšila - dozvědět se o narozeninách alespoň den dva dopředu. To abych vždycky stihnul koupit dárek ...

Ještě jednou díky za skvělý program.
jerzy_ce4you (230)|27.1.2004 21:50
Musím se připojit k ostatním a poděkovat za tento program. Tedy nemusel bych, ale chci. Též by mne potěšila možnost predikce narozenin, ale jen, když bude chuť a čas. :)
Morte_ce4you (261)|27.1.2004 21:59
Taky chci podekovat fakt jsem ani nedoufal ze neco takoveho existuje a pustupnym vyvojem se stala verze 3.0 naprosto nepostradatelnym prográmkem pro moje MDA THANX to eXEden.
Vít_ce4you (156)|27.1.2004 22:14
Tak jsem programek nainstaloval...moc se mi libi...ale myslel jsem, ze mi plne nahradi i radek s datumem. Neco jako Utery 27.leden, svatek ma ... Usetril bych radek na Dnes.
eXEden_ce4you (811)|28.1.2004 09:41
Poslední dva dny se v jednom kuse červenám :oops: Moc mě těší, že se program lidem líbí a že jim aspoň trochu usnadňuje každodenní starosti. Za to Vám (a vlastně i vám) strašně moc děkuju. Zahřeje to a náležitě ocení veškerou práci a čas, který se na to musí vynaložit...

K tomu dopřednějšímu upozorňování na narozeniny:
A stačilo by Vám, kdybych tam dodělal stejný přehled jako pro svátky?

Michal S.
Bud_Bundy (116)|28.1.2004 09:49
Mě osobně by to stačilo. Uvítal bych kdybych si mohl ikonky S a N s čísly dát do prava vedle zobrazení svátku nebo kdyby se dala vypnout ta hvězdička při zobrazení svátků na jeden řádek nebo možnost tam dát třeba pomlčku a kdyby se dalo nastavit tučné písmo pro zobrazovaná jména. Jsou to ale už jen kosmetické úpravy, které se mohou zamlouvat mě a jiným ne. Když budou budu rád, když ne, rozhodně budu tento skvělý prográmek používat dál. Diky moc za něj!
Milan Švec (938)|28.1.2004 11:35
Michale, všech 75 Jirků se roluje v pohodě. Okno narozenin ale teď ukazuje po kliknutí na N jenom jedno jméno (s věkem) v jediném řádku rolovacího okna, i když je jich ten den víc. Každý den. Můžete to prosím prověřit? Dík předem.
eXEden_ce4you (811)|28.1.2004 12:01
Už jsem to prověřil. Chyba je mezi klávesnicí a monitorem :D Opravím to i s tím dodělaným přehledem narozenin tak během 1-2hod, jak mi tu práce dovolí. Díky za upozornění
jiri.cech (151)|28.1.2004 12:58
No asi mě někam pošlete, ale pro totální blaženost bych si to představoval asi takhle ...
Rád bych se o určitých svátcích a všech narozeninách ( tj. moje známí lidičkové na které nesmím zapomenout ) dozvěděl alespoň 3-5 dnů dopředu, tak abych měl čas objednat dort, koupit bonboniéru, nalánovat mejdan a tak.
Ideálně bych si to představoval tak, že tam kde je v kontaktech zadán datum narozenin ( určitě se jedná jen o známé, kde to potřebuji sledovat ) bude program tohoto človíčka hlídat a na jeho svátek či narozeniny upozorní 5 dnů předem.
Například na obrazovce "Dnes" hned napravo od ikonek "S" případně "N" by se mohla zobrazit další červená kulatá ikonka se symbolem "!", napravo od ní pak jméno dotyčné/ho. Kliknutím na ikonku by se zobrazila bublinka - Zbývají 5,4,3,2 dny.
Pak už jen zbývá to přeložit do angličtiny a poslat Billovi G. ať to zakomponuje rovnou do PocketPC. Neznám člověka který by to nevyužil.
eXEden_ce4you (811)|28.1.2004 13:54
Takže jsem tam dodělal ten přehled narozenin. Chová se stejně jako přehled svátků (včetně výběru týden/měsíc). S rostoucím počtem kontaktů to bude asi pomalejší a pomalejší. Já jich mám asi 300 a dvě tři vteřinky mu trvá, než mi to naplní daty na měsíc ;)

Dále bylo opraveno upozorňování na narozeniny (díky p.Švecovi).

Musím konstatovat, že jste mě ubili a nakonec tam udělám volitelný "předběh" na upozorňování. Už vás to bude tedy podle nastavení "kopat" buď v ten den, nebo 1..7 dní dopředu ... Howgh :D Nachystám to na zítra...

Michal S.
jiri.cech (151)|28.1.2004 14:11
Huráááááá. Mockrát díky !
To by v tom byl čert aby jste to nedotáhl až k NDays v.10 :))
eXEden_ce4you (811)|28.1.2004 14:16
Žádná v.10 :D Tohle a pak už asi nic kromě běžné údržby ... Původně jsem to psal sám pro sebe jako primitivní program. Teď je z toho něco, co jsem na začátku vůbec nečekal ...
Milan Švec (938)|28.1.2004 14:29
Předběžné upozorňování na narozeniny se dá zařídit už teď využitím existujícího (Pocket) Outlooku na PDA nebo v syncronizaci (MS/Pocket) Outlooků.
Pro všechny, kdo chtějí dostávat upozornění na jakoukoliv událost (tedy na př. i narozeniny konkrétního kontaktu v záznamech typu Kontakt) ve zvoleném intervalu předem, doporučuji seznámit se s touto klasickou vlastností na př. v MS Outlooku (v Kalendáři) na PC a podobně i na PDA. Na př. v Kalendáři Pocket Outlooku, který je součástí systému. Stejně to na PC umí i Lotus Organizer nebo každý známý PIM SW na PDA. Nastavení "Připomenutí" (Remind) lze u Události (Appointment) zvolit u všech stejně nebo u každé individuelně. Rozpětí před událostí si v Outlooku vyberete z nastavených volitelně od 5 minut do dvou týdnů, nebo to změníte podle potřeby. Pocket Outlook to z PC přebírá při synchronizaci a každý den ráno po zapnutí LOOXe hlásí, co je na ten den důležitého. Tedy i kdo z Kontaktů má dnes (zítra, za 4 dny, za týden atd.) na př. narozeniny. Stejně jako to na PC hlásí MS Outlook. Můžete to připomenutí zrušit nebo odložit a budete ho dostávat ve zvolených intervalech tak dlouho, dokud ho nezrušíte. Stejně se chová na PDA i Agenda Fusion. Nastavení intervalu pro Remind je u každého PIM SW na PDA naprosto volné.
Všechno se to dá samozřejmě dělat i bez PC přímo na PDA. Kliněte na Nový vpravo dole. Asi vás bude mást termín Schůzka nebo tak nějak. Ale je to tohle.

Díky Michalovi S. mám teď možnost mít na PDA přehledy, kdo z mých (MS/Pocket) Outlook kontaktů má svátek, což žádný PIM SW neumí.
Navíc současně v jednom SW a na jedné obrazovce k tomu i kdo má narozeniny a kolik mu právě je. To je skutečně bezkonkurenční vlastnost!

Na svátky PIM SW zavedený není. V malém počtu se dá i ten svátek zadat do Kalendáře Outlooku jako "Zvláštní opakovaná celodenní událost" vč. příslušných "Připomenutí", ale dělat to ručně u každého kontaktu si nedovedu představit. Takže jsem rád i za to upozornění, jaký svátek bude zítra.
Magua (98)|28.1.2004 14:31
a EXEdene neříkej že ti to vadí :-) seš slavnej tak si to vychutnávej :-))) jo taky jsem ti nepoděkoval za ndays tak díky jsou super, měj se a vychutnávej si ty puntíčkáře tady - je nás dost co? :-))))
Milan Švec (938)|28.1.2004 14:35
A budu rád, když tam bude i to upozorňování napřed. Jen bacha na 24. dubna a 75 Jirků! :))
Už je tam a chodí výtečně. Rozumí si se vším.
Doufám, že autorovi nebude vadit reklama i na jiných fórech.
jiri.cech (151)|28.1.2004 14:38
eXEden na HRAD ! :))
Sieno (70)|28.1.2004 15:24
Super prográmek. O tom žádná. Co mě ale mrzí je následovní. V mobilu mám zapsáno nemálo datumů narozenin. Nikoliv v kontaktech v Outlooku. Můj mobil je synchronizovaný s PC, takže v kalendáři Outlook tyto narozeniny jsou a v pravý čas na mě "vybafnou". Když ale dotyčná osoba slaví narozeniny, tak mi NDays za "N" ukazují, žel, 0.

Rozumím, že NDays vyzobávají data z kontaktů. Co je naučit, aby prošli i kalendář?

...popravdě netuším nakolik to je/není možné...
eXEden_ce4you (811)|28.1.2004 15:28
[QUOTE="NoOne"]Super prográmek. O tom žádná. Co mě ale mrzí je následovní. V mobilu mám zapsáno nemálo datumů narozenin. Nikoliv v kontaktech v Outlooku. Můj mobil je synchronizovaný s PC, takže v kalendáři Outlook tyto narozeniny jsou a v pravý čas na mě "vybafnou". Když ale dotyčná osoba slaví narozeniny, tak mi NDays za "N" ukazují, žel, 0.

Rozumím, že NDays vyzobávají data z kontaktů. Co je naučit, aby prošli i kalendář?

...popravdě netuším nakolik to je/není možné...[/QUOTE]

Pocket NDays jsou založený právě jenom na kontaktech, neboť ony jsou nositely patřičných osobních informací. To že někdo používá pro narozeniny klasický kalendář je věc druhá. Je to také řešení toho, jak si vlastně na PDA zařídit připomínání na narozeniny. Máte-li to takhle uděláno, nainstalujte si Calendar+ a ten Vás bude upozorňovat dopředu dle nastavení ... Já vycházím čistě z kontaktů ...

Michal S.
Milan Švec (938)|28.1.2004 15:34
Prosím jen to ne! Žádný kalendář, ale důsledně jenom kontakty. To je základ všeho! Až budou mít mobily stejný OS jako PDA, tak budou mít kontakty taky a bude nám všem hej. Zatím nechť si majitelé jiných systémů u Michala objednávají svoji verzi extra!
Sieno (70)|29.1.2004 11:33
No, jen mě nekamenujte :)

Calendar+mi nevyhovuje. Neobsahuje totiž svátky. A mít NDays a Calendar+ najednou...

Ach jo, nakonec asi budu muset přeházet data narození do kontaktů :(
eXEden_ce4you (811)|30.1.2004 08:56
Takže jsem dodělal i to upozorňování dopředu. Princip je následující:

1) pokud je zapnuté upozorňování (obrazovka Dnes nebo Standardní) je možné definovat rozšířené upozorňování, které umožňuje nastavit "předběh" v rozmezí 0-7dní (0 = vypnuto)
2) program sleduje jak aktuální svátek/narozeniny tak i (dle nastavení) svátek/narozeniny dopředu
3) upozorňovací okýnko zůstalo stejné. Jenom v případě rozšířeného upozorňování bylo rozděleno na dvě a zobrazuje informace o dnešním i dopředném svátku/narozeninách
4) nastavení rozšířeného upozorňování probíhá přes tapnutí na tlačítko + v nastavení (více viz. obrázky)

No a ke stažení jako [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Doufám, že jsem tím splnil to, po čem jste tak toužili :D

Michal S.
Milan Švec (938)|30.1.2004 09:32
Michale, 100%!
Stejně si myslím, že by to stálo za dotažení na Handango.
Ještě jednou děkuji. Vaše dílo mám stále před očima.

eXEden_ce4you (811)|30.1.2004 10:00
Díky. Dotáhnout to na Handango by znamenalo udělat víc, než jen doplnit kalendáře jiných zemí ... já na to čas nemám a ani mít nebudu. Těší mě, že si o tom prográmku myslíte to, co si myslíte, ale až takhle daleko bych to asi nechtěl dotáhnout. Tenhle stav mi naprosto vyhovuje...

Díky Michal S.
TomK_ce4you (41)|30.1.2004 11:17
Také se musím přidat k zástupu děkujících. Opravdu výborný program a po poslední úpravě (upozorňování předem) vzrostla pro mne jeho hodnota o 300%. Díky
Bud_Bundy (116)|30.1.2004 11:31
Teď budu asi za rejpala, ale když mám upozornění dopředu třeba dva dny, tak nebylo by lepší kdyby v tom druhém okně kde se ukazuje upozornění dopředu zobrazovalo jméno s datumem vedle sebe místo skupiny, tak aby když bude dnes 30.1. a někdo z kontaktů má narozeniny 1.2. aby mě to upozrnilo (to teď funguje), ale když už bude zítra 31.1., tak mě to dopředu už na narozeniny toho kontaktu co je má 1.2. už neupozorní. Myslel jsem, že tím limitem dní je omezeno kolik dní dopředu to upozrňuje na narozeniny všech dnů kterých se to týka. A teď už dost rejpání. Jinak jsem samozřejmě jedním ze zástupu děkujicích, proto mě prosím nekamenujte. :o)
eXEden_ce4you (811)|30.1.2004 11:45
Daní za úpravu, kterou jste popsal, by byla ukrutná pomalost. Už takhle je to na pováženou (dělají to hlavně narozeniny) Přemýšlel jsem i nad Vašim řešením, když jsem to včera dělal a nakonec jsem se rozhodl pro tohle řešení ... Nebudu dodělávat postupné upozornění ... jen opravdu upozornění v daný den předem.

Díky za pochopení ...
Bud_Bundy (116)|30.1.2004 12:04
Pravda, to mi vůbec nedošlo. Když na to přijde, tak jeden den stačí. Vždyť se můžeme každý podívat do přehledu, jsou to přeci jen dvě tapnutí. :o)
jiri.cech (151)|30.1.2004 20:45
Mám ten pocit, že teď pana tvůrce už pěkně :mad:, za což se hluboce omlouvám.
Když se teď klikne na N 0 (1) nebo na S 0 (1) tak se nezobrazí žádný obláček :( .
Mohu se zeptat proč by bylo postupné upozorňování pomalé ? Když třebas budu mít upozorňování 5 dnů předem a ten den nezapnu PDA tak to propásnu.
S programováním jsem se zastavil asi před patnácti lety u Packala a vůbec nerozumím programovacím nástrojům dneška ale -
Kdyby se všechny narozeniny (třeba po soft reset) stáhli do malé pomocné databáze jako svátky, nebylo by pak hledání rychlé ?
Teď jsem doplňoval do kontaktů všechny narozeniny a PDA mi zamrzalo - nešlo mi z-editovaný záznam kontaktu zavřít křížkem .. ??
Kdybych uměl programovat, tak bych si to udělal asi bez těch závorek, stačila by ikonka červeného vykřičníku po dobu pěti dní před ...
Programovat ale tyhle mrňavé věcičky neumím tak mám smůlu a zbývá než závidět.
Ještě jednou díky za pěkný prográmek, přeji všem fajn víkend.
pelopones (95)|30.1.2004 23:42
Tak nevím co dělám špatně, ale od instalace nové verze s upozorněním na blížící se svátky a narozky mi tenhle skvělej prográmek začal zlobit. Konkrétně jestliže mi svátek ukazuje 2 a (4) a nakliknu S pak se v horní liště objeví ikona S a malinký kousek bubliny (malý modrý trojúhelníček).Dál už ikonu S z lišty dostanu jen soft resetem.
NUNY
pelopones (95)|30.1.2004 23:43
Doplňuji mám Dataphone II
NUNY
pelopones (95)|31.1.2004 00:12
Tak jsem to ještě důkladněji otestoval včetně opakované instalace a zjistil jsem, že se tato chyba objeví, jestliže je kombinace zobrazení např.S 2(4) a N 0(1). Jakmile jsou narozky nulové, je vše OK. Jakmile jsou svátky nulové a u narozky mají např. 5(1) vše je také v pořádku.
NUNY
eXEden_ce4you (811)|2.2.2004 17:16
[QUOTE="jiri.cech"]Mám ten pocit, že teď pana tvůrce už pěkně :mad:, za což se hluboce omlouvám.
Když se teď klikne na N 0 (1) nebo na S 0 (1) tak se nezobrazí žádný obláček :( .
Mohu se zeptat proč by bylo postupné upozorňování pomalé ? Když třebas budu mít upozorňování 5 dnů předem a ten den nezapnu PDA tak to propásnu.
S programováním jsem se zastavil asi před patnácti lety u Packala a vůbec nerozumím programovacím nástrojům dneška ale -
Kdyby se všechny narozeniny (třeba po soft reset) stáhli do malé pomocné databáze jako svátky, nebylo by pak hledání rychlé ?
Teď jsem doplňoval do kontaktů všechny narozeniny a PDA mi zamrzalo - nešlo mi z-editovaný záznam kontaktu zavřít křížkem .. ??
Kdybych uměl programovat, tak bych si to udělal asi bez těch závorek, stačila by ikonka červeného vykřičníku po dobu pěti dní před ...
Programovat ale tyhle mrňavé věcičky neumím tak mám smůlu a zbývá než závidět.
Ještě jednou díky za pěkný prográmek, přeji všem fajn víkend. [/QUOTE]

Nenaštvete :D Je to moje blbost. Kód psaný v chvatu vždy stojí za h....
K tomu procházení narozenin:

1) narozeniny jsou samy o sobě uloženy v interní databázi (součást kontaktů)
2) bylo by nemoudré duplikovat si data z databáze kontaktů do jiné databáze, neboť by obě ležely na stejném místě
3) narozdíl od svátků nejsem schopnej sestavit si rozumný filtr na prohledávání kontaktů (k němu dochází jak u svátků tak i u narozenin) Prostě mi chybí u práce s kontakty příkaz na způsob SQL a jeho LIKE. Musím si vystačit s pouhými logickými operátory a porovnáváním, což se dá použít u svátků ale u narozenin nikoli. Tam musím hrubou silou procházet všechny ... nenapadlo mě jiné řešení bohužel ...

No a nyní k té chybě, kterou jste popsal Vy i NUNY. Plyne z jedné věci a to, že jsem si krásně pod rukou uvolnil paměť pro řetězec a proto to tuhlo a nešlo zobrazit upozornění. Opraveno, odzkoušeno a ke stažení jako [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

S pozdravem Michal S.

P.S.: za tu hloupou chybu a za pozdní odpověď a reakci se omlouvám ale jsem teď celkem dost pracovně vytížen ...
pelopones (95)|2.2.2004 17:47
Tak jsem to přeinstaloval a důkladně otestoval. Konečný vedrikt zví : PERFEKTNÍ. Díky za opravu.
NUNY
jiri.cech (151)|2.2.2004 18:08
Co perfektní - perfektní í í í í í í í í í í
Jen škoda, že to číslo v závorce se zobrazí jen v nastavený den před a ne po celou dobu od nastaveného připomenutí do kýženého dne.
Už to bylo vysvětleno, už mlčím, mám nastaven jeden den před a ten program už z mého MDA II nikdáč nezmizí !!
gm_ce4you (176)|4.2.2004 07:17
Jo super.Mam ho taky na MDA2.Dík