Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TT6

toorek (251)|25.9.2006 20:15
Na co ti je TOMTOM6 v češtině, když česky ani pořádně neumíš? :D
Scatman_ce4you (123)|25.9.2006 20:50
:D
ms_ce4you (364)|26.9.2006 14:50
Nova mapa v TT6ONE je docela sila, kdyz treba Masarykova v ni neni Masarykova, ale Brnenska, ktera v Klatovech neni a nikdy nebyla :-(

To je pak na navigaci za ty penize docela spolehnuti...:-(

Pritom stare mapy i ta 1,6GB to maji spravne.
Martin2006 (49)|26.9.2006 20:30
2 ms: hele tys to zkusil?? :O ( myslim o tuto novou ceskou mapu v TT one :D)

diky
ms_ce4you (364)|26.9.2006 20:57
jeden zakaznik to mel v aute, tak jsem s tim chvilinku delal. A co cert nechtel, zkusil jsem zrovna tu jednu ulici a ona tam nebyla. Mozna, ze to byla nejaka zertovna verze, protoze jinak si to neumim vysvetlit :-)

Pritom ta ulice neni zadna nova ulice - byla to kdysi dost rusna trida. Pred valkou se jmenovala Na mlynske stoce, za valky Adalbert Stifter, po valce chvilku zase Na mlynske stoce, bolsevik to nazval Leninova trida a kdyz jim dosel dech, nedali zpet puvodni nazev, ale dali tomu nazev Masarykova. No a v TT tomu ted rikaji Brnenska, akorat v Klatovech to asi jeste nikomu nerekli :-)))

Ale jestlize je tam tenhle kopanec, asi nezustane jen u jednohu :-(
Ivo Pokorný (400)|26.9.2006 21:07
No, v mape Western and Central Europe je porad spatne sjezd z D1 na Olomouc u Vyskova. Stejne jako je to spatne v PLCZSKHU pro TTN5. Naposledy to bylo dobre tusim v DEATCHPLCZPlus. Nevim proc se tam pak objevila chyba... :((
Vlada165 (676)|27.9.2006 07:20
Tak dnes odpoledne chci otestovat western+central europe 901 1.6 GB v aute.
Jak jsem se tak dival, tak treba kruhace co jsou v 645 uz v ni jsou (co vsechno chybi se casem uvidi), ale co se tyka vypoctu rychlosti trasy, tak bych 350km mozna dojel driv podle papirove mapy, nez to staci spocitat :-(
Je to normalni, nebo to jde tak pomalu jen na Yakumu DeltaX ?
Doufam ze to vyresi nejaka ta CZ PL HU, protoze s sebou navic nechci (asi jako vetsina) zbytecne vozit "skoro cely svet" ;-( ...

Jinak jsem jeste zjistil dalsi "roztomilosti" v TT6 a to ze ma misto nejkratsi trasy tusim 2x pesi (nebo opacne).
Pak kdyz jsem otocil display vzhuru nohama (mam vlastni menu) a chel jej otocit zpet, tak na display to sice otocene bylo, ale do menu jsem se musel strefovat odhadem, protoze to zustalo na puvosnim miste (jako by se display neotocil).

Jedine co mne potesilo je, ze pri zoomovani te western+central (i kdyz je nekdy pomale a zvlast kdyz se TT rozhodne na pozadi prepocitavat trasu) nemizi tak brzy nazvy mest a to ani pri malem rozliseni
(u 645 to bohuzel mizelo kdyz bylo na tom "meritku" neco kolem 5km a tady to jde mnohem vic)
ms_ce4you (364)|27.9.2006 07:26
2vladas: staci nahrat mapu na kartu jako prvni (pred tim ji naformatovat), pak teprve ostatni veci. Tim se to rapidne zrychli.
Vlada165 (676)|27.9.2006 07:41
Hm, tak tos mne moc nepotesil ;-( ...
Mam totiz asi teprve 2 dny v Yakumu DeltaX aData 4GB, trvalo docela dlouho, nez jsem na ni prekopiroval starou 1GB (a hlavne nez jsem se ji odvazil koupit, jestli opravdu bude fungovat), ale hlavne jsem ji radeji nechtel formatovat a "drazdit hada bosou nohou", kdyz jsem mel obavy jestli vubec pujde pouzit a ona nakonec s puvodnim formatovanim chodi jak v Yakumu, tak ve ctecce SilverCrest 24in1 z Lidlu a radeji tedy zbytecne formatovat nechci, protoze pochybuju, ze by ji to i na pro beznou praci nejak urychlilo, kdyz FAT32 stejne asi musi zustat a clustery bych jinak radeji spis male, coz zas odporuje te rychlosti:-(.
Ze by to cetlo pomaleji, kdyz jsou data "dal od zacatku karty" ? (myslel jsem, ze to cte z cele karty stejne rychle a neni to jako u HD, nebo ty vyssi adresy musi stare Yakumo nejak "virtualizovat" a tim se zdrzovat ?
Spis jsem myslel, jestli to neni nedostatkem RAM a ze tam zbytecne i informace, co vubec nepotrebuje, takze chvili trva, nez vyhleda jen to potrebne.
Dnes jedu odpoledne pryc, tak uz s tim nic udelat nestihnu, ale stejne nevim, jestli radeji nepockat na tu CZ PL HU, jestli se bude chovat stejne, protoze tam stejne nakonec urcite na bezne pouzivani zustane ona a nastesti jeste funguje TT5 s 645 a ten TT6 zatim jen testuju, jestli je v nem vubec neco "prevratne noveho" ...
Vlada165 (676)|27.9.2006 08:03
Jeste takovy dotaz - jak predejit tomu, aby TT6 delal zbytecny "bordel v PDA" ?
Tim myslim, ze si treba vytvori adresar VOICES jak ve svem podadresari, ale jeste na SD (soubory DATA41.* mam v tom VOICES jen v jeho hlavnim adresari a u TT5 primo v jeho adreari a navic bych radeji, aby nebyly zbytecne 2x, pokud muze TT5 i 6 pouzivat stejne),
dale si to vytvorilo treba "ttnavigator.bif" v rootu SD a jeste nejake soubory na "Flash disku" (RAM co se nemaze i hard resetu) a zkratka to nakhle dela nahodne bordel po celem PDA a ja bych to rad jen na jednom miste.
TT6 jsem presunul z NAVIGATOR do "SD\SY\TomTom Navigator 6" (abych jej mel vedle TT5 na SD), ale ten "boredel s ruznymi soubory po celem PDA to delalo jeste i kdyz byl v puvodnim "Program Files\Navigator"
ms_ce4you (364)|27.9.2006 08:03
tak ji neformatuj, ale smaz. Pochopitelne ji nejdriv zazalohuj.
Kopirovani se urychli, kdyz budes kopirovat pres okna /treba pretazenim/ a ne pres Total Commander nebo jine managery. To nejak nefunguje.

Jen k tomu zrychleni - nez jsem nahral mapu jako prvni, tak jsem cestu k mori pocital 5minut a 5 minut se ukladala trasa = 10minut ! Po preskladani karty to je celkem 1minuta. Myslis ze 1 neni mene nez 10 ?
Medved_ce4you (200)|27.9.2006 08:33
[QUOTE="vladas"]Jeste takovy dotaz - jak predejit tomu, aby TT6 delal zbytecny "bordel v PDA" ?
Tim myslim, ze si treba vytvori adresar VOICES jak ve svem podadresari, ale jeste na SD (soubory DATA41.* mam v tom VOICES jen v jeho hlavnim adresari a u TT5 primo v jeho adreari a navic bych radeji, aby nebyly zbytecne 2x, pokud muze TT5 i 6 pouzivat stejne),
dale si to vytvorilo treba "ttnavigator.bif" v rootu SD a jeste nejake soubory na "Flash disku" (RAM co se nemaze i hard resetu) a zkratka to nakhle dela nahodne bordel po celem PDA a ja bych to rad jen na jednom miste.
TT6 jsem presunul z NAVIGATOR do "SD\SY\TomTom Navigator 6" (abych jej mel vedle TT5 na SD), ale ten "boredel s ruznymi soubory po celem PDA to delalo jeste i kdyz byl v puvodnim "Program Files\Navigator"
[/QUOTE]

TT5 delal daleko vetsi bordel nez TT6. TT6 ma vse potrebne ulozene v jedne slozce (Voices, Itn, ...), kdezto TT5 to mel rozhazene po celem PDAcku.
Slozku Voices dela na karte v pripade, ze zvolis instalaci "na kartu" (aplikaci nahrne do zarizeni a na kartu pouze hlasy).

Pokud si vsechno rucne presunes na kartu, hlasy do podadresare ve slozce s aplikaci, tak nikde nic dalsiho vytvaret nebude, tedy krome souboru ttnavigator.bif, ktere pouze identifikuji zarizeni, jeho ID a pod. Ten je tam z toho duvoud, ze kdyz si aktivujes TT6 na svem zarizeni, tak kartu s mapou nemuzes pujcit kamaradovi do jineho zarizeni.
Ivo Pokorný (400)|27.9.2006 09:02
To neni tak zcela pravda. Pokud mas mapu na jine karte nez program (napr. CF a SD), tak adresar voices se udela i na karte s mapou. ;)
Vlada165 (676)|27.9.2006 09:03
[QUOTE="ms"]tak ji neformatuj, ale smaz. Pochopitelne ji nejdriv zazalohuj.
Kopirovani se urychli, kdyz budes kopirovat pres okna /treba pretazenim/ a ne pres Total Commander nebo jine managery. To nejak nefunguje.

Jen k tomu zrychleni - nez jsem nahral mapu jako prvni, tak jsem cestu k mori pocital 5minut a 5 minut se ukladala trasa = 10minut ! Po preskladani karty to je celkem 1minuta. Myslis ze 1 neni mene nez 10 ? [/QUOTE]

Mne to nejrychleji kopiruje asi v Salamandru ve ctecce. Kdyz jsem kopiroval karty, tak jsem to ale kopiroval Salamandrem primo z PDA na SD ve ctecce.
Bylo to rychlejsi nez opacne a nechtel jsem jeste pres disk (kde mam samozrejme take zalohovano, ale radeji aby to bylo opravdu aktualni).
Vratim se v utery, tak to pak urcite zkusim alespon s tim smazanim a nakopirovanim na zacatek SD. Dik...
ms_ce4you (364)|27.9.2006 09:08
na usb se kopiruje skutecne nejrychleji tak, ze pretahnes slozku / klidne v salamandru / na slozku karty v "tento poitac". Jestlize se kopiruje v jakemkoliv manageru / i Salamandru / z panelu do panelu, je to minimalne 3-5x pomalejsi, nekdy i vice. Schvalne si to zkus.
Vlada165 (676)|27.9.2006 09:08
[QUOTE="Ivo Pokorný"]To neni tak zcela pravda. Pokud mas mapu na jine karte nez program (napr. CF a SD), tak adresar voices se udela i na karte s mapou. ;) [/QUOTE]

Souhlasim - TT5 to sice mel take "poruznu", ale porad na stejnem miste, zatimco TT6 jeste kdyz byl v "Program files" (jinak ani asi bohuzel primo nainstalovat nejde) mi to hodil i do toho "Flashdisku" (mam tam dulezite zalohy a prave nestojim o to, aby mi tam jakykoliv program hrabal) a kdyz jsem TT6 presunul na SD (v PDA potrebuju setrit RAM pro SmartMaps a podobne "zrouty"), tak si vytvoril dalsi soubory v rootu SD, ale VOICES pouziva jen ze sveho podadresare (jak bych chtel). Kdyz ty ostatni smazu, tak si je ale vytvori a flakne do nich nejaky "trapny textak o nejakem prohledani ci co" ;-(
ms_ce4you (364)|27.9.2006 10:17
2vladas - samozrejme, ze se bavim o kopii karta ve ctecce - hdd.
Lotrando_ce4you (14)|27.9.2006 14:08
[QUOTE="ms"]2vladas: staci nahrat mapu na kartu jako prvni (pred tim ji naformatovat), pak teprve ostatni veci. Tim se to rapidne zrychli.[/QUOTE]
Mohu potvrdit,prave jsem prekopiroval (neformatoval) a funguje to.1550km dříve pres 10min,po prekopirovani neco pres minutu.diky za tip
Kocir (836)|27.9.2006 19:00
[QUOTE="Lotrando"][QUOTE="ms"]2vladas: staci nahrat mapu na kartu jako prvni (pred tim ji naformatovat), pak teprve ostatni veci. Tim se to rapidne zrychli.[/QUOTE]
Mohu potvrdit,prave jsem prekopiroval (neformatoval) a funguje to.1550km dříve pres 10min,po prekopirovani neco pres minutu.diky za tip[/QUOTE]

Nepomohla by defragmentace karty?
ms_ce4you (364)|27.9.2006 19:31
nez udelas defragmentaci tak to mas zkopirovany tak 5x :-)
Kocir (836)|28.9.2006 07:50
:D
ale je to pohodlnejsi:D
ms_ce4you (364)|28.9.2006 08:02
ale nemam nikde receno, ze mapa bude prvni...
Lotrando_ce4you (14)|28.9.2006 11:49
[QUOTE="Kocir"]Nepomohla by defragmentace karty?[/QUOTE]Defragmentaci jsem zkousel,trvala o dost dele nez prekopirovani a nepomohla
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.9.2006 17:01
Neví někdo v jaké závislosti se zobrazuje v horní části informace o silnici.

Například - dálnice : LOVOSICE - PRAHA.

Chvilku je na displeji vidět "D8/E55 Praha" chvilku zas "D8/E55" a chvilku jen "E55". Tato informace se vždy po chvilce mění. A je na zeleném pozadí.

Jinak je to na verzi programu 6.010 ( 7720) a mapě verze 650.1052.
beecher (9270)|28.9.2006 17:23
Kazdy usek silnice, cesty, ulice nese v sobe oznaceni, takze je mozne, ze to neni jednotne pro celou silnici, cestu, ulice...
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 15:14
Používám legálního Tom Tom NAVIGATORA 6 ve verzi PL/CZ/HU/SL s mapou PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE, přičemž tato mapa zabírá na kartě jen 176 MB. :yes:
Martin2006 (49)|29.9.2006 15:32
[QUOTE="Miloš Strouhal"]... Tom Tom NAVIGATORA 6 ve verzi PL/CZ/HU/SL s mapou PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE, přičemž tato mapa zabírá na kartě jen 176 MB. :yes:[/QUOTE]

to zni hezky :D
jen jedna otazka, takova verze (PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE) uz je v prodeji?? kolik to bude a kde se da koupit??

diky za odpoved
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 15:37
U nás bude tato verze v prodeji od pondělí. Cena bude stanovena také do pondělí, nebude to nic závratného, spíše naopak! :yes:
ms_ce4you (364)|29.9.2006 15:54
a je v Klatovech Masarykova nebo Brnenska ulice ?
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 15:58
Brnenska..
ms_ce4you (364)|29.9.2006 16:33
Pekne :-(


Jaka je verze TT6 a zesiluje TT6 pri spusteni PDA zvuk, jako to delala TT5 nebo je to zase "drobna" chybicka ?
beecher (9270)|29.9.2006 16:38
ms: Mozna TeleAtlas vi neco, co ani obyvatele Klatov nevi, ale jejich urad na ne chysta... ;) :D
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 16:45
Bohuzel nezesiluje, bude to zrejme chyba celeho releasu Tom Tom 6 jez bude opraven zrejme az v dalsi aktualizaci aplikace samotne. Neco jako Tom Tom 6.1 ci tak podobne..
ms_ce4you (364)|29.9.2006 16:45
Mozna se budou mesta prizpusobovat Teleatlasu :-) Akorat nevim, kde se na to budou brat penize, pridelavat neexistujici cesty atd ... :-)
ms_ce4you (364)|29.9.2006 16:47
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Bohuzel nezesiluje, bude to zrejme chyba celeho releasu Tom Tom 6 jez bude opraven zrejme az v dalsi aktualizaci aplikace samotne. Neco jako Tom Tom 6.1 ci tak podobne..[/QUOTE]

a to jako prodejci jste jeste nekontaktovali TT a nepoptali se ? Zrovna to zesilovani je dost odpudivej bug...
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 17:02
Ne, nekontaktovali a nepoptavali. Jak taky kdyz teprve dnes jsem si tu navigaci nainstaloval a zacal testovat (nelegalni verze jez tu vetsina z vas jiz nekolik dni pouziva mne k testovani opravdu nelakaji ani nezajimaji..), a v pondeli ji zacneme teprve prodavat. A vyrobce Tom Toma ani kontaktovat nebudeme, na to je tu RRC CZ - vyhradni dovozce produktu Tom Tom pro ČR. Ten jediny ma paky na to s tim neco delat ve smyslu informovani vyrobce o problemech s jeho produkty a naslednem tlaku na nej aby s tim neco provedl. Proto mluvim o pripadne opravne verzi 6.x, tak to preci funguje s novymi verzemi. Zakaznik si stezuje prodejci, prodejce si stezuje dovozci, a dovozce si stezuje vyrobci. Na zaklade toho vyrobce pri trose snahy vyda opravny build ci novejsi verzi aplikace. :yes: Ale pokud se nudite muzete pripadny email se stiznosti na tento bug sepsat a odeslat primo vyrobci Tom Toma sam, bude to mit asi tak velkou vahu jako kdyz ten email sepisu a odeslu ja jakozto prodejce.. :( Radeji tedy poslu email nasemu dodavateli.

Edit: verze te mapy PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE je v652.1204
Kocir (836)|29.9.2006 18:59
[QUOTE="Miloš Strouhal"]....A vyrobce Tom Toma ani kontaktovat nebudeme, na to je tu RRC CZ - vyhradni dovozce produktu Tom Tom pro ČR.....

Edit: verze te mapy PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE je v652.1204[/QUOTE]

Nenjsou tu nahodou jeste dva oficialni dovozci? Nebo se neco zmenilo?
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2006 20:31
Ne, ne, nic se nezmenilo, jen jsem na EUROSPACE CZ trosku zapomnel, a jestli je jeste nejaky treti tak jej bohuzel neznam, jelikoz zbozi bereme jen od tech dvou jiz zminovanych. Diky za upozorneni.
Kocir (836)|30.9.2006 07:44
Je to tak. A opravdu je jeste jeden, ale to uz je mimo tema teto diskuze.
Miloš Strouhal (3997)|30.9.2006 09:20
Jak tak na to koukam, jeden ze zminovanych "nedostatku" noveho Tom Toma 6 je dle meho nazoru naopak castecnym prinosem. Tedy alespon pro uzivatele Universalu. Jedna se preklapeni displeje v zavislosti na rezimu preklopeni systemu. Pouzivam odjakziva JasJara na navigaci v poloze "landscape" polozeneho na palubce. System pouzivam pri praci se zarizenim take tak z 90% v rezimu "landscape", a to prave diky konstrukci Universala ala "mini laptop". Pokud chci pouzivat JasJara na navigaci v "portraitu" a mit zarizeni umistene v drzaku, otocim displejem kolem osy, priklopim jej ke klavesnici a umistim zarizeni do drzaku. System se mi automaticky prepne do rezimu "portrait", a Tom Tom 6 system nasleduje a prepne se tez do "portraitu". :yes: Prave tato funkce mi u "petkove" verze velmi schazela, diky tomu jsem musel v pripade potreby lezt do menu a pracne Tom Toma preklapet za pomoci mnoha kliknuti na displej..
JecminekMaselnik (464)|1.10.2006 18:54
myslím, že nezesilování PDA po naběhnutí tt je spíše feature než chyba. Podle mne se aplikace konečně chová jako správná aplikace a přebírá systémová nastavení. Mám pro navigaci profil v pocket zenphone, jehož switchnutím se zapne BT, nastaví max. hlasitos a pustí tomtom. Když si chci s aplikací hrát doma, nemusím myslet na zeslabení. Otáčení displeje přes systémové funkce mi rovněž příjde jako veliký pokrok, mám ho namapované na tlačítko, takže opět z mé strany spokojenost.
Kocir (836)|1.10.2006 19:13
Ono co clovek to asi jina potreba. Me vadi, ze...
- jas displeje se nenastavuje na maximum jako u TT5, napriklad Mio P550 ma natolik dobry a svitivy displej, ze lze ho normalne pouzivat na predposledni hodnote minimalniho jasu. Pro navigaci do auta pres den se vsak hodi maximalni jas
- jako maximalni hlasitost zvuku se nebere maximalni moznost hlasitosti PDA, ale jeho aktualni nastaveni.

Takze pred tim nez se spusti TT6 je potreba nastavit na max jak podsviceni, tak zvuk a pripadne i orientaci displeje. Po spusteni uz ma uzivatel smulu nebot se k temto nastavenim uz nedostane.
Medved_ce4you (200)|1.10.2006 19:48
a) TT5 si sam od sebe nenastavoval jas na max., tedy zadna zmena

b) TT (i 5 i 6) jde bez problemu "shodit" na pozadi a nastavit si co potrebujes
Miloš Strouhal (3997)|1.10.2006 19:56
Přesně tak, celkem dost často mi Tom Tom běží za jízdy v autě na pozadí a vyřizuji si třeba poštu, ICQ, Skype či v případě nutnosti hledám něco na internetu.. Shazuji jej (Tom Toma) jediným stisknutím tlačítka namapovaného na fci Today a vyvolávám jej zpět jiným tlačítkem namapovaným na fci Tom Tom NAVIGATOR. To přepínání probíhá bleskově. :yes:
ms_ce4you (364)|1.10.2006 20:06
tak tam ale mohla byt volba v menu, jestli chci po spusteni zesilit PDA na max. nebo vychazet z akt. nastaveni.

"...za jízdy v autě na pozadí a vyřizuji si třeba poštu, ICQ, Skype či v případě nutnosti hledám něco na internetu.. " - takovi by se meli popravovat pro vystrahu, doufam, ze se nepotkame na ceste ...
Docent (1234)|1.10.2006 20:32
Popraví se sami, cca před rokem podobný zoufalec psal domů SMSku manželce, že je za chvíli doma, a nějak si nevšiml náklaďáku, který před ním zastavil... Takže domů už se nejspíš nedostal, z auta přes patologii rovnou na hřbitov...
Miloš Strouhal (3997)|1.10.2006 20:34
Nevim jak vy, ale já většinu času jízdy autem trávim po Praze kde není nic neobvyklého časté stání v zácpách nebo na "dlouhých červených". Pokud vy se v těchto okamžicích věnujete například koukání ven z auta na "přecházející blondýnu" či přelaďujete autoradio, já tento čas často využívám k přečtení nové pošty či napsání krátké ICQ či Skype zprávy. Nevidím v tom žádný závažný problém, pořád lepší než se dloubat v nose. Já vám tady taky nemlátím o hlavu, že tu vesměs skoro všichni vesele používáte nelegální software, neřeším to, nechávám to na vašem svědomí ať se s tím popere.. Tak se prosím věnujte tématu. :yes:
ms_ce4you (364)|1.10.2006 20:49
ok. Uz to nekdo u vas zkousel na N35 ? Jestli to lita nebo ne ?

Koukal jsem, ze cenu mate vic nez slusnou :-)
habrda (43)|1.10.2006 22:35
Cena slušná, ale jen za východ Evropy

Protože jezdím více na západní stranu Evropy, zajímalo by mě, zda bude nějaká možnost zakoupit si mapy Česka a západní Evropy, a pokud ne, zda bude nějaká sleva při koupi TomTom EE + TomTom WE najednou?

A také, jestli bude nějaká speciální cena upgrade pro ty, co jezdí s poctivě zakoupeným TomTom Navigátorem 5 a sponzorují tak jeho další vývoj pro drtivou většinu zdejších čtenářů a moderátorů?
Medved_ce4you (200)|1.10.2006 23:15
Mapy jednotlivych statu/regionu jsou ke stazeni primo do PDA pres TomTom Plus. Pokud nechces stahovat do PDA, stahni si ji promo ze stranek TTPlus.
Za stazeni mapy se samozrejme plati, nicmene vse funguje naprosto v pohode (vlastnorucne odzkouseno).