Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlost překreslování mapy - skoky

bubo_ce4you (151)|23.8.2006 23:47
Zdravím všechny.

Zjistil jsem, že zatímco s většinou map mi TomTom jede plynule, tak s mapou CZ (konkrétně HU_PL_...) mi "poskakuje". Pokud jsem za jízdy přepnul na mapu DE..., kde je i CZ, tak to běhalo opět plynule, po návratu zpět zase skoky. :-(((

Tuší někdo možné důvody? Přemýšlel jsem např. o množství POI, ale v zahrčaničí jsem jich v těch mapách taky měl hodně a jelo to...

Díky

Zdenek
libor_m (1026)|24.8.2006 20:53
- množství POI bodů (ne kategorií POI, ale skutečných POI bodů)
- špatně cracklá mapa HU_PL_ :dead:
tortoise (546)|25.8.2006 09:42
Na 99% je to proto, že máš zapnuté vlastní POI body. Je totiž markantní rozdíl, zda se zobrazují "interní" POI, čili ty body, co jsou originální součástí mapy, nebo zda se zobrazují vlastní POI, např. stažené z www.poi.cz. Originální POI jsou totiž uloženy nějak optimalizovaně, takže TT nemá problém vše rychle vypočítat, zatímco u ov2 souborů to zdržuje.
Řešení jsou víceméně dvě - ubrat vlatní POI a nebo si upravit originální (optimalizovaný) soubor s POI a přidat tam ty vlastní. Návod by měl ležet někde na poi.cz (nutno dodat, že jsem to nezkoušel),
libor_m (1026)|25.8.2006 10:41
Na konci příspěvku Návod na vytvoření vlastního souboru POI.DAT je PDF soubor s detailním návodem, 100%-ně funkčním, dělám to dnes a denně ... :D