reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cervena led u 8310

Tomma (10)|13.8.2006 15:05
Zdravim,

mam dotaz stalo se mi ted ze jsem pripojil uplne mrtveho qteka 8310 na adapter a vubec nic se nestalo zadna oranzova ledka se nerozsvitila ani nesel zapnout proste nic. Tak jsem zkusil znova a rozsvtila se jen cervene coz jsem v zivote nevidel, tak jsem zkusil zapnout telefon a nabihal a zniceho nic se vypnul uprostred modreho oblacku s napisem Qtek.... po sestem pripojeni uz mam oranzouvou led ale uz mam hruzu z zapinani telefonu. Je toto chovani bezne??? nevite co znamena cervena led? a jak tomuto predchazet? taky se vam stava ze po pul roce znamena 4 carky vydrz dva dny a 3 carky nevydrzim ani do vecera?? docela me zacina provokovat :-((

Dekuji vsem za nazory
Tjelk (21)|13.8.2006 18:39
čerevená indikace je upozornění na dekalibraci baterie, nebo prostě že je poškozená. Druhá funkce červené led je upozornění na tak nízký stav baterie, že neurychlené přopojení k síti vymaže čas a datum. Já mám Qtek již asi rok a baterie je ve skvělém stavu.Při jednodenním výletu, kdy jsem poslouchal asi 5,5 hodiny hudbu a večer jsem se koukl na jeden díl Simsnů (poznamenám, že to bylo ve čtvrtek) jsem dal telefon do nabíječky až dnes ráno s tím, že baterka byla ještě na 19% a s tím, že jsem včera i předevčírem hrál dohromady nejméně 4 hodiny Duke 3D. Pokud te
ipf (2136)|13.8.2006 19:26
Zřejmě jsi totálně vybil baterku, takže Qtek se chová jako každé jiné PDA (ale třeba i mobilní telefon), čili po připojení na zdroj chvíli trvá, než se probudí a začne reagovat na dobíjení.
Jinak mně Qtek vydrží běžně celý den, v průměru jsem hodinu na internetu, každých 15 minut automatická kontrola pošty, kalendář a k tomu zhruba hodinu telefonování.
Anunnaki (27)|14.8.2006 16:40
Mno hlavne pozor! U tehle novych typu baterii nesmis baterii moc vybit! To platilo u prvnich baterii, ze je bylo nejlepe nabijet az kdyz byla baterie poradne vybita. Tady jiz u modernich baterii (ktere se dobijeji rychlonabijenim = kratke impulzy velikeho proudu) se nesmi baterii nikdy nechat uplne vybit! Optimalne je neklesat pod 25%, jinak kazdy pokles pod tuto hranicu = snizovani kapacity baterie. Naopak je velice vhodne dobijet tyto baterie kdykoli, kdy je moznost ji dobit. Ja jsem se tomu divil, byl jsem "UCEN" presnym opakem, ovsem pak jsem se touto problematikou zaobiral a zjistoval co a jak. Bohuzel o tom nevi 99% prodavacu baterii/mobilu/nabijecek, proste se na to je potreba zeptat primo u vyrobce na technickem oddeleni.

Dovolil jsem si udělat drobnou jazykovou korekturu. ipf
Anunnaki (27)|29.8.2006 13:41
to: IPF, dekuji za korekturu (klidne i v budoucnu) nejsem puvodem Cech takze se psanim Ceskeho jazyka mam skutecne potize. Dik.