Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Programy na zrychlení Pocket PC (WM5)

bkf1_ce4you (368)|10.8.2006 13:24
Zdravím všechny,
neznáte nějaké prográmky na zrychlení Pocket PC s WM5? Treba nejakej defragmentátor, čistič registrů atd. ;) Jinak jestli mi někdo řekne něco jako "defragmentace vnitřní paměti je nesmysl" tak pak se ptám, proč je na některých telefonech (např. Siemens) v nastavení položka "defragmentovat"?!
duffioso (537)|13.8.2006 12:29
Tak tohle snad nikdo nenapise,defrag je dobra vec a super je pouzit treba Pocket Mechanic a da se koupit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mem__ce4you (485)|13.8.2006 12:48
[QUOTE="duffioso"]Tak tohle snad nikdo nenapise[/QUOTE]
OT: Jiste, proto treba v tomhle threadu se stejnym dotazem to Surgical nesmyslne zamkl (a Beecher mel stejny nazor), a na PM, ze nemusi mit pravdu, vubec nereagoval :sarcastic:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15674&fi=0#1
duffioso (537)|13.8.2006 12:52
kazdy ma jinej nazor a ja si myslim,ze kdyz uz to vylozene znatelne nepomuze,tak to aspon neuskodi a pro ten pocit,ze clovek udelal maximum,to asi udelat lze:-)
duffioso (537)|13.8.2006 13:05
ale samozrejme si od toho nic prevratnyho neslibuj....urcite ti ta rychlost neurve ruce:-)
flashman (1366)|13.8.2006 13:06
pak se v registrech dá zvetsit cache pro display a jeste tu je taktování processoru
úpravy registrů zde
Kája_oldd (759)|13.8.2006 13:55
Teoreticky by pomoci wm5kám nějaký hack pomocí placeného programu Tweaks2k2, ale jen můj tip a asi to také nebude masivní nárůst výkonu a rychlosti
flashman (1366)|13.8.2006 16:49
to je jenom program na upravu registru pro amatéry.. mrkni sem a tam si najdi co potrebujes a urob to třeba v TC nebo v resco registrech...
Taktování zvýší výkon PDA většinou docela dost, to bys měl zkusit
Kája_oldd (759)|13.8.2006 18:51
nebo pro ty, co si chtějí ulehčit práci;)
bkf1_ce4you (368)|16.8.2006 09:32
Děkuji zatím všem za přízpěvky;) Tweaks2k2 mám a hlavní funkce je funkce "optimální cache pro WM5" která znatelně zvýšila výkon mého Mia;) jinak je Tweaks2k2 v podstatě k ničemu...
flashman (1366)|16.8.2006 12:46
[QUOTE]optimální cache pro WM5[/QUOTE]
to je asi cache displaye ne? .. u toho nezáleší na OS, ale na poču bodů.. Mění se to v [CODE]HKLM/System/GDI/Glipacache[/CODE] Jinak je to tu na ce4you v diskusy o registrech/ urychlení odezvy displaye
Tom&Tom (101)|16.8.2006 15:14
[QUOTE="duffioso"]kazdy ma jinej nazor a ja si myslim,ze kdyz uz to vylozene znatelne nepomuze,tak to aspon neuskodi a pro ten pocit,ze clovek udelal maximum,to asi udelat lze:-)[/QUOTE]
Jen k te defragmentaci... Vskutnu na rychlosti neprida. Jelikoz kazda pametova bunka je adresovana svou vlastni adresou a pristup k libovolne bunce je stejne rychly, jelikoz se jedna o elektronickou pamet, tak je jedno jestli adresuji 000, nebo FFF. U HDD je to jine, tam lita hlavicka a pokud je jeden souvisly soubor rozhazen po celem disku, tak hlavicka lita tam a zpet a ceka, az se natoci plotna na spravnou pozici.
beecher (9270)|16.8.2006 17:15
Jinde zde v diskuzi je odkaz na clanek, kde je testovana fragmentovana a defragmentovana karta... Budete se divit, nemate pravdu... Ja ti taky nemel, kdyz jsem tvrdil to stejne co vy...
flashman (1366)|16.8.2006 17:50
OT: že by se Beecher mýlil??? to se mi nechce věřit.. ale dávalo by to (co rika Surg a Bee) smysl.. nekdy to smazte
Mem__ce4you (485)|16.8.2006 18:12
[QUOTE="Tom&Tom"]Jen k te defragmentaci... Vskutnu na rychlosti neprida. Jelikoz kazda pametova bunka je adresovana svou vlastni adresou a pristup k libovolne bunce je stejne rychly, jelikoz se jedna o elektronickou pamet, tak je jedno jestli adresuji 000, nebo FFF. U HDD je to jine, tam lita hlavicka a pokud je jeden souvisly soubor rozhazen po celem disku, tak hlavicka lita tam a zpet a ceka, az se natoci plotna na spravnou pozici. [/QUOTE]
Vyrobce defragmentovaci utility pro pametove karty zminuje mimo jine souvislost FAT tabulky a souboru rozstrkaneho po karte, tam je bez diskuze nutno precist vic sektoru. A co jsem slysel od lidi s elektrotechnickym vzdelanim, tak fyzicka adresace flash pameti nema konstantni casovou slozitost - pametove bunky jsou pry usporadany do stranek, a prepnuti stranky na radici nejakou dobu trva, takze hraje rozdil, jestli jsou ty sektory na stejne strance nebo na vice.
flashman (1366)|16.8.2006 18:29
no, já jsem zkusil (na looxovy 420) nainstalovat CardExport a hle.. ve windowsech se hlásí jako další disk a co víc.. dá se i nadefragmentovat.. Je tato defragmentace k něčemu? nebo to musi byt specialne pocket mechanic?
bkf1_ce4you (368)|18.8.2006 21:26
Vy se tady bavíte o kartách, ale mě by zajímalo jak je to s VNITŘNÍ pamětí. U telefonů Siemens ta defragmentace tuším byla hlavně k tomu, aby "nemizelo" místo v paměti při častém používání...
Saman_ce4you (1451)|19.8.2006 09:21
WM5 ridi zapisy do flashe tak aby se pravidelne stridaly jednotlive bloky flashe. Pouziti jakyhokoliv toolu je kontraprodukrivni..

Mozna zrychleni PPC s WM5 je nepouziti Cleartype..
bkf1_ce4you (368)|19.8.2006 12:22
[QUOTE="Saman"]WM5 ridi zapisy do flashe tak aby se pravidelne stridaly jednotlive bloky flashe.[/QUOTE]
Mno a na kartu zapisuje WM5 data jinak?
beecher (9270)|19.8.2006 14:59
To je uz hodne davno, co OSy ridily adresaci ulozeni souboru. ;)
Vsechno obstaravaji radice danych pametovych medii (karty, ROM, disku atd.).

to Johnny: Pokud jsou ty testy pravdive, pak jsem se zmylil, protoze jsem nemel v ruce dukaz podporujici me tvrzeni... Taky jsem si rikal, nikdy nic jineho nez WM, njo a mam smrtfoun se Symbianem... :)