Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WiFi u Varia

Bongoman (69)|2.8.2006 12:41
Mám problém s připojenim k wifi a už nevim co a jak. Hledal sem po různejch porádnách, ale prostě už nevim.

Jakmile si vyberu jakoukoli síť (i free) tak mi to síť chvilku hledá a pak se hledání přeruší a začne to hledat jinou. Prostě se to připojejí k síti vůbec nezdaří ani navázat (a to mluvim i o těch freepointech a co pak ještě privátní a zabezpečený sítě). Mám originál Vario od českýho T-Mobilu a tak nevim jeslti si nemám někde něco přenastavit apod. Prostě mi příde že to připojení padá......

Docela rád bych to wifi už využil, když ho mám, ale prostě mě to nechce poslouchat. Díky moc za každou radu pro začátečníka......
Michalek_ce4you (75)|2.8.2006 15:14
Co jsem si všiml na svém Variu, tak v přehledu sítí mám všechny, ke kterým jsem se kdy připojil. Takže to není aktuální stav, ale přehled. Z toho mi vyplývá, že sít, ke který se chceš připojit, tam třeba není :-)

Občas mám problémy s připojením k domácí wifi; vím určitě, že signál je, ale Vario se chvíli zkouší připojit, nepovede se, zkusím hned znovu a připojí se. Na školní wifi zase vidím, že tam sít je, ale nedokážu se k ní připojit, protože je slabý signál.

Takže závěrem - jseš si jistej, že ty jsi v dosahu tý sítě? :-) Blbej dotaz, ale nic lepšího jsem nevymyslel.
Bongoman (69)|2.8.2006 15:47
Jistej se signálem sem si 100% sem. Třeba sem byl u freeportu T-mobilu v jejich obchodě na Novym Smíchově a signál sem měl totálně plnej. Tak sem si to vybral............připojovalo se to..........a pak se ta síť najednou ztratila a konec. Našlo si to síť jinou..........připojovalo k ní a zase nic ---- no a tak pořád dokola. Prostě mi to pokaždý takhle vypadne a hotovo. Myslim si že to je někde v nastavení Wi-Fi.........no ale právě vědět kde...........
Surgical (2364)|2.8.2006 20:14
Nainstaluj si Hitchhiker...odsud a uvidis sam, jak nesnesitelna lehkost pripojovani na free hotspoty te zaplavi....
Bongoman (69)|6.8.2006 16:39
Což o to, já Hitchhikera mám, ale i z něj mi ty připojovaný sítě padaj...........mám i WiFiFoFum.............nějak to WiFi prostě nemůžu rozběhat..............ať se snažim jak chci............
Saman_ce4you (1451)|7.8.2006 10:05
Vario ma jedno z nejslabsich WiFi co jsem poznal. Pokud nejsi vylozene blizko AP tak mas malou sanci se na nej pripojit, kor kdyz je zatizenej..
Bongoman (69)|7.8.2006 10:08
[QUOTE="Saman"]Vario ma jedno z nejslabsich WiFi co jsem poznal. Pokud nejsi vylozene blizko AP tak mas malou sanci se na nej pripojit, kor kdyz je zatizenej..[/QUOTE]


aha, takže si myslíš, že to je čistě jen tim že nejsem hodně blízko zdroji ??? Právě že mě se zdálo, jako by to Wi-Fi padalo i u silnýho signálu. Tak sem myslel jestli neni potřeba něco nastavovat. Z diskuzí sem vyčet něco o změně, nebo vymazání MAC adresy, tak třeba to.......
Bongoman (69)|9.8.2006 14:08
Prostě pořád nic........... padá a padá a vesele si padá dál.....:((
Saman_ce4you (1451)|9.8.2006 14:55
A zkousel jsi to na necem "zarucenym", teba domaci wifi ci v praci? V tehle pripadech ja se pripojim bez problemu, i kdyz cim jsem dal, tak tim to je horsi. Zkousel jsem se pripojit zatim jen na dve free wifi a ani jednou jsem si netuk..
Bongoman (69)|9.8.2006 15:32
[QUOTE="Saman"]A zkousel jsi to na necem "zarucenym", teba domaci wifi ci v praci? V tehle pripadech ja se pripojim bez problemu, i kdyz cim jsem dal, tak tim to je horsi. Zkousel jsem se pripojit zatim jen na dve free wifi a ani jednou jsem si netuk..[/QUOTE]

Stál sem v práci 20 cm od vysílače, tak by to fungovat mělo........
Bongoman (69)|11.8.2006 08:46
Tak sem stál včera v T-Mobilu ve frontě, jako že mi s tim WiFi něco udělaj, nebo jim to reklamuju a najednou sem se připojil k T-Mobile HotSpotu a najednou se od tý doby normálně k WiFi připojim. Absolutně nevim čim to je a navíc, když sem tam nic nedělal.........záhada
Michalek_ce4you (75)|11.8.2006 17:31
To naštve co... Nebo spíš naštve a potěší :-)
Cítili, že se tzv. kurvítko pokazilo a místo po dvou letech začalo dělat problémy hned, tak ho na dálku deaktivovali...
Surgical (2364)|11.8.2006 18:06
Spise bych to videl na takzvany generalsky efekt...kdyz jdu neco reklamovat, tak se zavada ne a ne projevit.

A teorie kurvitka vznikla pouhym nepochopenim a neprijetim obecne platnosti Murphyho zakonu....