Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Skype pro Vario

tazz1 (680)|14.7.2006 21:59
Ahoj,
někde jsem četl, že existuje nějaká verze Skypu pro Vario. Mám přetaktováno na 240. Je to pravda? Fungovalo by mi to?
A jestli, kde se dá stáhnout? Brousil jsem na stránkách Skypu, tady celé odpoledne ale odpovědi nějak nenacházím.
Surgical (2364)|15.7.2006 10:14
Davno resena a...nedoresena zalezitost. Mela ji resit varianta klienta Skype pro slabsi procesory viz zde ovsem i tak je jako pozadavek na minimalni konfiguraci uvaden procesor o frekvenci 312 MHz. Nicmene jsou lide, kteri tvrdi, ze jim na Variu Skype funguje uspokojive.... pochopitelne ne pres GPRS.
tazz1 (680)|15.7.2006 10:34
jj, diky.
Takze jestli to dobre chapu, tak Skype pres EDGE je totalni blbost?
Miloš Strouhal (3997)|15.7.2006 11:03
Ano, na rozumne pouziti je nezbytne minimalne UMTS (382/256), s tim to jiz beha bezchybne. EDGE a cokoliv pomalejsiho je o nicem..
jasomko (23)|15.7.2006 12:11
Cez wifi to ide naozaj pouzitelne aj na mojom Variu taktnutom na 240Mhz. Je tu ale iny problem kvoli ktoremu nepouzivam Skype. Skype narozdiel od inych iba textovych messengerov ked je spusteny, tak uplne blokuje dovolatelnost na pristroj na ktorom je pusteny. To znamena,ze na moje Vario sa nikdo nedovola pokial mam spusteny Skype... Kedze som ho chcel pouzivat aj na textovu komunikaciu mimo dosahu wifi je pre mna nepouzitelny takto....:(( Dost ma to stve ale nenasiel som na to zatial ziadne riesenie. Preco to technicky je takto ako je sme uz rozoberali aj na tomto diskusnom fore, ale ci s tym niekto od Skypu je schopny a ochotny nieco spravit vedia iba oni...
elbur (9)|22.7.2006 23:32
To je ale pjekna blbost. Ja mam Skype zapnuty celej den, pouzivam ho vlastne porad a pritom se mi kazdej v pohode dovola. :) Jo a na slusny wifine se da volat celkem v pohode, dulezita je hlavne latence. Pokud je de do 80ti ms tak je to porad pouzitelny a doporucuji pouzit sluchatka, pak je to znatelne srozumitelnesi. ;)
Mem__ce4you (485)|23.7.2006 08:32
elbur: Proc hned blbost, pravdu muzete mit oba, neni to treba tim, ze jasomko ma verejnou IP a timpadem funguje jako supernode, a hlavne pise, ze kdyz je mimo WiFi na GPRS/EDGE, tak to chce pouzivat na aspon textovou komunikaci, ale Skype mu treba zahlti linku
elbur (9)|23.7.2006 09:20
Jasne tomu rozumim, ale kdo ma na GPRS verejnou IP? Ja jsem se o to nedavno zajimal a bylo mi receno ze to jde, ale nevyrazil jsem z nich co mam pro to udelat. Jinak Skype pouzivam prevazne na chat nebot jsem skoro celej den mimo wifinu tak nevim. ;)
Mem__ce4you (485)|23.7.2006 18:12
elbur: Shodou okolnosti jsem resil verejnou IP pro jednu nasi zakaznici, ktera pouziva T-Mobile SK GPRS/EDGE, a verejna IP je normalne za jednorazovy poplatek 99 SKK, takze pocitam, ze i tady to operatori normalne nabizeji
jasomko (23)|24.7.2006 21:19
Myslel som, ze to nejde spolu so signalom GSM ked som pripojeny cez GPRS/EDGE a vtedy by mi stacilo iba na text. Ked to pripojim cez wifi, tak sa mi ide dovolat i ked mam zapnuty Skype. Bohuzial cez GPRS/EDGE mi to naozaj nejde. Ak pisem, ze to bol jeden z mojich cielov pri kupe PDA mat moznost aspon pisat cez Skype mimo dosahu WIFI, tak nebudem teraz pisat blbosti. Ak mi niekto poradi ako to rozhodit spolu s GSM signalom aj mimo WIFI budem neskutocne happy... :D
jasomko (23)|24.7.2006 23:45
Urcite si nijako specialne neplatim verejnu IP na GPRS. Mam normalny program. Mozno to je operatorom (ja mam ORANGE), ze to niekomu ide a niekomu nie. Umyselne blokovanie od operatora si viem celkom predstavit...