Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPSAuto

Mem__ce4you (485)|12.1.2007 13:55
Superbobo75: Muzes prosim zkusit nainstalovat GPSDash? Mam zkusenost, ze kdyz chodi NMEA v nem, tak GPSAuto taky jede
http://wimobi.com/gpsdash/overview.ppc2.php
Superbobo (121)|12.1.2007 14:35
Stahnul, nainstaloval, spustil a stale tam je presipaci kolecko. aplikace ani nenabehne. Schvalne jsem nastavil aby se mi telefon po urcite dobe nevypinal a kdyz bych to takto nechal behat pres noc tak mi to vybije baterku. Musim udelat softreset abych to prerusil. Tak to je docela skoda - pritom navigace tam beha uplne v pohode.
libor_m (1026)|13.1.2007 09:42
Na ten virtualni GPS port program si ted nemuzu vzpomenout, ale zde pritomni prispevatele mi urcite pomohou - zkus googlit GPS port virtual pda a neco urcite najdes. Nejlepsi byl jeden uplne jednoduchej, zadne pokrocile funkce logovani NMEA protokolu atd.
Ivanm_ce4you (466)|13.1.2007 10:29
ja mam JAL port splitter

http://www.gpsmeter.com/

Nejak nejde primy odkaz, tak to vlevo najdes.
MilanSu (823)|13.1.2007 10:43
Ja mam klasicky ve WM5, je to tady nekde v diskusi od Beechera(hledani to urcuíte nalezne). V podstate se jenom tusim neco upravilo v registru a pak je zpristupnena polozka v nastaveni pro GPS, kde se nastavi virtualni port na kterem pak beha GPS signal.
Pouzivam vzdy GPSAuto + TT a naprosto bez problemu
libor_m (1026)|13.1.2007 16:36
ale na některých strojích to Milane nechodí korektně a např. u mne jsem vždy musel nejprve spustit Oziho, který mi ten port "prošťouchl" a teprve potom se chytly i ostatní programy.

Ale mám zato, že někde v této diskuzi je odkaz na ten zmíněný port splitter. Nebo se mýlím? :?
Mem__ce4you (485)|13.1.2007 17:02
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.1.2007 19:31
Po více než dvou měsících se opět rozproudila tato debata a já opět neodolal a program GPSauto nainstaloval. Testoval jsem program na začátku a někde uprostřed vývoje, vždy jsem od něj utekl, někde se něco na MDA2 a pod WM5 hádalo, cihla se kousala... Já se v mezičase vrátil zpět k WM03SE a včera a dnes jsem krátce otestoval. No a co myslíte, kouše se cihla? Ne, běhá to OK, jen nemám z neznámého důvodu funkční hlášky o rychlostech a zámku, ze zvuků je funkční jen warning.wav. Zatržítka mám aktivní. Netušíte, v čem je problém?
Naistaloval jsem i Port Splitter a testoval, ale bez kladného výsledku. GPSauto a SmartMaps sice rozběhám, myslím tím přidělení portů, v klidu to vypadá OK, ale za jízdy to cihla, GPS či programy nestíhají, dochází ke zpomalení navigace nebo skokové práci programu GPSauto. Navíc se nějak programy ovlivňují, kuriozní byla hláška při aktivní navigaci, ženský hlas ve SmartMaps při cca 50 km rychlosti hodil hlášku "Jedete 257". To byl i na Octavii 1.8T přehnaný údaj. Přepnul jsem HW tlačítkem na GPSauto a aktuální rychlost byla 9 268 km :D. Na normální jízdu asi budu i nadále používat SmartMaps, 4 limity a hlasové hlášky vyhovují, pouze při akci Kryštof nahodím určitě propracovanější a detailnější GPSauto... Ale budu i nadále testovat, musím se tím prokousat, variant nastavení je více, uvidíme...
libor_m (1026)|20.1.2007 00:06
TO Mem_: Nechtělo by se Ti do programu ještě zapracovat propočítávání průměrné rychlosti? Začátek i konec úseku by se zadával manuálně přes tlačítko. Inspirovala mě k tomu diskuze na POI.cz.
Mem__ce4you (485)|20.1.2007 08:40
Pokud jde o výpočet průměrné rychlosti, to bych spíš viděl jako zpracování logu - člověk si ho otevře v Excelu, vidí tam pěkně časy, takže si zvolí takovou oblast, jakou potřebuje, a nechá vypočítat průměr z aktuálních rychlostí, resp. podělí ujetou vzdálenost a čas
Ivanm_ce4you (466)|20.1.2007 09:35
Heh, to jsi asi nepochopil, o co jde.
Prumernou rychlost mas zobrazovat v realnem case, aby clovek jel spravnou rychlosti od zacatku do konce mereni usekoveho radaru. Takhle jsem to pochopil ja.
:D
Mem__ce4you (485)|20.1.2007 09:39
Jo, tak na pouziti v realnem case jsem nemyslel - zvlast jestli budou usekove radary i na dalnicnich branach, tak by se to skutecne mohlo hodit
hrabe_ce4you (44)|20.1.2007 09:51
Na usekove radary si nainstalujte checkpoint.
Ivanm_ce4you (466)|20.1.2007 10:47
no, GPSAuto je "nase", oblibene, jednoduche, plne funkcni. Navic se s autorem da docela komunikovat, ze? :cool:

Checkpoint obcas divne blikal ikonama, ze se nedalo nic rozeznat.
Superbobo (121)|20.1.2007 11:09
Mam jen prosbu, zkousi to autor nejak odladit na Artemise? Prosim, prosim a nejsem urcite sam. Zatim co jsem kde cetl, tak to nejede nikomu.
libor_m (1026)|20.1.2007 12:26
promiň hrabe, ale Ivanm má s tím problikáváním úplnou pravdu, je to dlouhodobý bug CheckPOIntu, který se jim nedaří odstranit. Navíc GPSAuto je opravdu jednoduchá a plně funkcionalistická aplikace.
Mem__ce4you (485)|20.1.2007 13:44
[QUOTE="Superbobo75"]Mam jen prosbu, zkousi to autor nejak odladit na Artemise? Prosim, prosim a nejsem urcite sam. Zatim co jsem kde cetl, tak to nejede nikomu.[/QUOTE]
Moznosti ladeni mam celkem omezene pouzitou knihovnu - obecne pokud lidem funguje GPSDash2 s NMEA protokolem (a seznam takovych zarizeni ma tvurce GPSDash na webu pripadne i s uvedenim, co bylo potreba udelat pro zprovozneni), tak GPSAuto by melo fungovat taky (pouzivame zrejme stejny mechanismus otevreni portu z .NET FW), takze tohle vzdycky radim vyzkouset jako prvni... Jinak moc moznosti nemam, otevreni portu je standardni (CreateFile) a zalezi na driveru (pripadne BT stacku) v danem zarizeni, zda to zrovna k sobe pasuje. V prubehu vyvoje jsem zkousel nekolik knihoven a s touhle (z OpenNETCF) to fungovalo nejlepe
libor_m (1026)|20.1.2007 18:31
k té průměrné rychlosti, nejlepší by asi bylo, kdyby šlol mít aplikaci na pozadí a šlo nakonfigurovat, aby to po x minutách hlásilo "průměrná rychlost je x km/h" :) :yes:
Ivanm_ce4you (466)|20.1.2007 19:14
A jak tim pokryjes usekove radary, co jsou treba jen 500m od sebe, aniz by jsi z toho zblbnul?
Ja vim, ze puvodne to bylo mysleno na mereni pomoci mytnych bran...
Nejlepe na pozadi a definice useku HW tlacitkem.
A urcite jsou lidi, co maji Toma na pozadi a staci jim jen hlasova navigace.
POIWarner se na to neda pouzit? Ja ani nevim, co vsechno umi.
libor_m (1026)|20.1.2007 19:33
Na hlasovou navigaci úplný spoleh není. Ale je to v celku jedno, jestli to někdo chce mít na pozadí nebo ne, ale to konfigurovatelné hlášení by bylo super. Na krátké úseky je to celkem jedno, to, to nepotřebuji, to si dokážu ohlídat sám, ale na dlouhý dálniční úsek by to bylo velmi přínosné.
Ivanm_ce4you (466)|20.1.2007 23:26
Ja vim, kratke clovek pohlida, ale ten delsi usek na Jizni spojce, myslim okolo Sporilova z centra, tak tam se clovek zapomina.
Ja osobne na dalnici problem nemam, tachometrovych 130 nejedu skoro nikdy. 140 je uplne vyjimecnych. A neni to tim, ze bych jezdil Skodou 120 :D

Ja se take primlouvam za prumernou rychlost. A jeste ke vsemu na hlavni obrazovku. A kdyby se zacatek a konec useku nastavil:
-na pozadi pomoci HW tlacitek
-v popredi prstem na display.

A navrhuji to pridat do "sponzorovane" ceske verze. Hlasim se, jako sponzor. Kdo se prida? :O

motto: spravny kapitalista podporuje vedu a vyzkum. ;)
libor_m (1026)|20.1.2007 23:58
Já bych se určitě přidal taky!
MilanSu (823)|21.1.2007 00:27
Ja uz si bez zapnuteho GPSauto pripadam, ze mi neco nefunguje. To "doterne" pipani mi zkratka schazi, je to jako droga:) .
Urcite prispeju rovnez, za dobrou vec jsem ochoten zaplatit vzdy.
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 09:13
a to si muzes nastavit "doterne pipani" treba na 40 km/hod a budes v "sedmem nebi"
jaja01_ce4you (262)|21.1.2007 11:13
hlasim se take jako k prispeni ochotny spokojeny uzivatel
Jason_ce4you (260)|21.1.2007 12:25
Také bych přispěl nějakou částkou..... vyborný pomocník.
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 12:27
Tak to by teda bylo, aby Mem tady pekne nezbohatl.
Rekl bych, ze uz ma jistych 50,- /pokud budu brat minimalni prispevek 10,-/ :oops:
A to se urcite nejdou rozhazovacni jedinci, co mu daji i 2x vic.:O
Jason_ce4you (260)|21.1.2007 12:58
[QUOTE="Ivanm"]pokud budu brat minimalni prispevek 10,- [/QUOTE]
:D Kvůli 10tikoruně bych se neobtěžoval ani o převod na účet...:D
Mem__ce4you (485)|21.1.2007 13:52
Vy si delate srandu, ale skutecne prvni uzivatel, ktery mi poslal Donate za anglickou verzi, poslal 0,5 EUR, z cehoz mi PayPal hned strhl 0,3 EUR a mne tak zbylo 20 centu :cool:

Dalsi borec pak uz poslal 10 a dalsi 5 (a to je zatim jaksi vse :sarcastic: ). To mi vic vydelava AdSense reklama, ktera na tom webu je, spoustel jsem to nekdy kolem 20.10. a zatim to vydelalo 115 USD

A jeste teda pro posledni pobaveni - pri programovani na zivnostnak mam neco pres 300 CZK na hodinu, na GPSAutu jsem zabil odhadem 60-100 hodin, takze to by se z daru platilo dlouho a fakt bych to nehrotil :D

Ten napad s prumernou rychlosti se mi ale libi, mohla by to zase vyuzit cast uzivatelu, ktere samotne mereni aktualni rychlosti nezajima, ale kdy se k tomu dostanu fakt nevim - navic by to asi chtelo samostatnou zalozku a to uz se nevejde na stavajici obrazovku, takze s tim bude jeste drbacka.

Jinak pro jeden soukromy projekt jsem ted delal kalibraci mapy a zobrazeni pozice (neco jako ma GPSDash, OziExplorer apod.) a to by se teoreticky taky dalo doplnit... vysledkem bude sileny bloatware, ktery uz nikdo nebude umet pouzivat a ja se zblaznim z podpory uzivatelu (na anglickou verzi psalo dotazy asi 40 lidi z USA, Australie, Taiwanu, Nemecka, Francie, ...) :D
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 14:04
=>Jason
Jak to neposles?
Posles 10 a zaplatis tak 5 za ucetni polozky.
Jemu prijde 10 a pokud ma sikovny ucet, tak 7-10 zaplati.
Mohl bych udelat ucet u FIO, tam jsou veskere pohyby zadramo. A az se secte, dejme tomu 150 korun od vice lidi, tak mu to poslat najednou.
Ba ne, vetsi prevody penez musi banka hlasit nejakemu oddeleni pro boj proti prani spinavych penez.
Hm, radeji to budu pripadne posilat po 100.
:cool:

Checht, jestli to Mem cte, tak uz asi nema vlasy na hlave :D :D

Ivanm nabizi 300 + EDITED
Vyvolavaci cenu stanovuji na dobrovolnou vysi :D :D :D

EDIT 16:46 : cely tento prispevek je nutno brat s nadhledem a s nadsazkou. Zadna minimalni cena ve skutecnosti neexistuje.
Mem vlastne ani nic nechce.
Nejsem Mem

Tento edit nema nikoho nastvat, mam proste dobrou naladu a ocenuji Mema.
Mem__ce4you (485)|21.1.2007 14:09
[QUOTE="Ivanm"]Checht, jestli to Mem cte, tak uz asi nema vlasy na hlave :D :D[/QUOTE]
Ja mam prave po otci velmi pevne huste vlasy, takze maximalne budu sedivet :D
jaja01_ce4you (262)|21.1.2007 14:28
2ivanm: no, nevim co jsi zac, ze se takhle angazujes za mema (tim nechci nic naznacit, jen uz to tady proste tak casto nesleduju), nicmene rad memovi nejakej obulus poslu, jen bych potreboval cislo uctu - pres tu donaci na jeho en strankach to delat nehodlam

takze na mail nebo sz ?
Mem__ce4you (485)|21.1.2007 14:31
Jak jsem psal v tom velkem prispevku, dotaci za ceskou verzi nechci, a ani neovlivni to, jestli tam neco dalsiho doimplementuju a kdy... takze bych spis prosil diskutovat o technicke strance a tema dotaci odlozit ;)
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 16:39
Ty neznas:

"...zoufalstvim si rval vlasy"
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 16:43
Treba jsem sam Mem, zejo?

Nene, vsechno se to musi brat hoodne s nadhledem.
Takze, jestli mu posles 26,- nic se nedeje. Nebo ho pozvi na pivo, nebo vubec nic.
Je to mysleno tak, ze malokdy ma clovek moznost nechat si psat program na miru.
Rad ho podporim a je to ciste moje aktivita.
Jestli to vyznelo jinak, omlouvam se a jdu ten muj PILOTNI prispevek editovat.

[QUOTE="jaja01"]2ivanm: no, nevim co jsi zac, ze se takhle angazujes za mema (tim nechci nic naznacit, jen uz to tady proste tak casto nesleduju), nicmene rad memovi nejakej obulus poslu, jen bych potreboval cislo uctu - pres tu donaci na jeho en strankach to delat nehodlam

takze na mail nebo sz ?[/QUOTE]
jaja01_ce4you (262)|21.1.2007 17:03
vubec to nevyznelo jinak; toho jsem se bal, ze si to spatne vylozis, proto jsem psal to v zavorce ... take it easy ;-)
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 17:15
Nema se ti platit dotace za ceskou verzi, ale na podporu pro vyvoj sledovani prumerne rychlosti.

EDIT: deleted JOKE
Ivanm_ce4you (466)|21.1.2007 23:02

Cool & Easy

No problemo, jen jsem rozptyloval nejasne chmury.



[QUOTE="jaja01"]vubec to nevyznelo jinak; toho jsem se bal, ze si to spatne vylozis, proto jsem psal to v zavorce ... take it easy ;-)[/QUOTE]
hrabe_ce4you (44)|22.1.2007 16:54
OK, vim o chybe checkpointu a slibuji ze na blikani vyzkousim ver. 6, nebot uz mi dosla bedna s TomTomem6. Počítání průmerné rychlosti je sice pekne, ale moc to nepomůže. Teda když nepočítám to, ze v momentě výjezdu z kontrolovaného úseku budu vědět že mám očekávat obsílku. :evil: Tady je potreba dopocitavat "nejvetsi aktualne moznou maximalku" do konce useku (fuj,to je teda spojeni) na zaklade znalosti skutecne zbyvajici vzdalenosti ke koncove kamere. Tzn pri znalosti zacatku a konce mereneho useku by nam to zhruba fungovalo na "kratkou" vzdalenost, ale na dalnici by vas to zbytecne zpomalovalo. Realna vzdalenost bude urcite vetsi nez ta vzdusnou carou. Slo by to asi castecne resit "cimrmanovou bludnou konstantou", nebo nejlepe zjistenim presne vzdalenosti z mapovych podkladu (to prave dela checkpoint), ale to zase nejak neumime... Eventuelne by se na poi.cz musela dodelat kolonka pro usekove radary "delka mereneho useku"... Jinak GPS auto je super soft a primlouval bych se jeste k dodelani moznosti prehrat prislusny zvuk v konfiguracnim menu. Uf, omlouvam se za delku...
P.S.: Asi nejsnazsi cestou jak prispet na vyvoj je obcas kliknout na reklamu u mem_a... Hodnekrat malo uz neco da...
Mem__ce4you (485)|22.1.2007 17:10
hrabe:
To s tim zvukem v nastaveni je super napad a je to pritom skoro bezpracne, to si pisu.

Co se tyce mereni prumerne rychlosti v nejakem useku a tvych pripominek, tam bych uvazoval tuhle variantu, pro nazornost to popisu detailne, pokud se nejaky diskutujici ted neorientuje, co tu resime:
- uzivatel si jede a najednou vidi mereny usek, takze spusti pocitani prumerne rychlosti, tj. od te chvile se meri ujeta vzdalenost a cas
- skutecna prumerna rychlost se bude pocitat jako skutecne ujeta vzdalenost za ten cas (a tohle bude idealni pro ty, kteri chteji jet konstantne na limitu a nebyt buzerovani za minimalni prekroceni)
- a pod touto skutecnou rychlosti by mohla byt volitelne jedna nebo vice dalsich rychlosti interpolovanych na vzdalenost, kterou pujde nastavit (500 m, 1 km apod.), tj. k aktualni prumerne rychlosti se dopocita zbyvajici vzdalenost aktualni rychlosti, a clovek tak uvidi, jestli musi pribrzdit nebo ma naopak jeste rezervu. Stejne tak by slo i vypocitat, jakou rychlosti ma clovek momentalne jet, pokud chce dosahnout na konci useku nejaky prumer.

Ted pujde o to, aby to nebylo moc prekombinovane (ale treba jedno prednastaveni pro mesto a dve pro dalnici ve forme 3 tlacitek by se asi sneslo) a melo to nejaky prinos. Samozrejme umet s tim pracovat ve forme POI by tohle idealne resilo, a treba D1 by se tam dat mohla, tohle je na delsi zvazeni, ale a priori bych se tomu nebranil, tak uvidime

A jinak skutecne tem, kteri chteji nejak prispet na vyvoj, doporucuji precist si predchazejici P.S. od hrabeho, ja o tom otevrene psat nesmim ("my nesmime ani naznacovat" ;-)), protoze takove navadeni je samozrejme proti politice techto reklamnich systemu, takze jsem vlastne ani nic nerekl ;-)
Ivanm_ce4you (466)|22.1.2007 19:18
EDIT: odstraneny "zbytecnosti"

Co se tyka te prumerne rychlosti, asi to moc nema smysl u kratsich useku, dejme tomu do 300m. To clovek v hlave snad podrzi.
A pokud pujde o usek delsi, tak uz by mel stacit prubezne zobrazovany prumer. Nebo nekdo potrebuje v merenem useku jet 180 km/h a pak zpomalit na 80? Ten usek stejne muze projet max. za dobu, ktera odpovida rychlosti 130km/h.
Na case se neusetri, na spotrebe to bude drahe.

A bude to dobra pomucka na delsich trasach, kdyz uvidim prumer.

Takze nastavitelnou dobu/vzdalenost, za kterou se pocita.
jaja01_ce4you (262)|22.1.2007 20:15
co se tyka mereni prumerne rychlosti super a taky se bojim, aby to nebylo zbytecne prekombinovane

me osobne by stacilo a vyhovovalo, kdyby to merilo stale prumer na cely 'trip' (tot prvni ukazatel prumerne rychlosti) a druhy ukazatel by se tlacitkem nuloval a zacinal znova ... jako mezicas u stopek

toto muj nazor/navrh
Mem__ce4you (485)|22.1.2007 21:08
Jj, pripadne jeste plovouci prumer za nejake posledni casove obdobi nebo vzdalenost (tj. prumer za poslednich 5 minut jizdy nebo 10 km apod.). Necham to ulezet a urcite z toho neco vykrystalizuje
libor_m (1026)|22.1.2007 22:55
Doufám, že se na mě Mem_ nezlobí, co jsem rozproudil ;)

Jen bych diskutující prosil o minimum OT, již dále nerozebírat fin. příspěvk (myslím si, že už i Tupounovi obecnému je vše jasné) a pokud vkládáte nějaké své rozumy, tak si zkuste prolistovat alespoň pár stránek dozadu, jestli tu myšlenku nevyslovil už někdo před Vámi, což autor programu určitě již zaregistroval a pokud se mu to zdálo dobré, tak i zapsal.

TO Mem_: Budu rád nápomocen k tomu, aby to mohlo spolupracovat s POI.cz - jsme (vlastně GURU Henry je) velmi flexibilní :D
Ivanm_ce4you (466)|22.1.2007 23:55
Dobre, brainstorming.

Nedelat zadny mapovy podklad.
Prumer TRIP -staci mensi font.
Volitelny prumer vzdalenost/cas.
Hodnoty asi treba vyzkouset.
Tato funkce bude uzitecna obecne, nezamerovat se pouze na usekove mereni.
Ivanm_ce4you (466)|23.1.2007 10:51
Tohle je z meho prispevku ze srpna ... :)

[QUOTE="Ivanm"]
*** mit moznost zobrazit volitelne udaje na miste T: A: - moc by se mi libila AVG speed. Na delsich trasach je to velmi uzitecne...[/QUOTE]
Mem__ce4you (485)|23.1.2007 10:54
To by mozna nakonec bylo idealni reseni - vyuzije se stavajici plocha, kliknutim na AVG by se pustil novy odpocet, pisu si ;)
Ivanm_ce4you (466)|23.1.2007 13:41
Vidim 2 relativne jednoduche moznosti:

Prvni moznost:
Moznost volby, co se bude zobrazovat v miste nynejsiho Č a V, treba: Č, V, AVG-T/rip/, AVG /za posledni dobu-vzdalenost/ -to by bylo volitelne v nastaveni.
V aute udaj o vysce zase tak zajimavy neni.
A kdyby se to prepinalo prstem na obrazovce - cyklovanim - to by byl luxus. Zajima me vyska? tuk, tuk, tuk a je tam udaj. Ergonomicke, ale nevim, jak na programovani. :)

Druha moznost: obdobnym zpusobem vyresit soucasnou zalozku Dálka. Mozna ji rozdelit na poloviny a mit jak vzdalenosti, tak prumer.

Me osobne by vice vyhovovalo videt ten AVG na zalozce rychlost.
Protoze to bude udaj sledovany, chtelo by to dobre posoudit velikost.
ondrej4_ce4you (39)|18.3.2007 20:51
Pozdravujem. mam takú otázku. existuje program na zmeranie metrov štvorcových? Napr. prejdem okolo jazera s GPS pohnem sa z jedného bodu a vrátim sa na ten istí bod a vypočítam si plochu jazera. Ďakujem s pozdravom Ondrej
Mem__ce4you (485)|18.3.2007 21:40
Tak to je dobrá otázka, určitě by to nějaká aplikace měla umět, ale osobně o žádné nevím. Každopádně z GPSAuta se dá vyexportovat uložená trasa (když si v Nastavení dáte logovat do souboru třeba každých 5 sekund) a ta jde převést třeba v Excelu na jiné formáty (např. Google Earth), takže by teoreticky šlo použít třeba i nějaký grafický návrhářský software, který umí spočítat plochu polygonu, a zadat mu přepočítané souřadnice trasy jako vrcholy