Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPSAuto

MilanSu (823)|5.8.2006 08:19
Ja tu 80 taky bych vyuzil, ale ono kdyz pak jedes normalne, tak se tezko necha drzet 90 (kor v zatzckach) takze to furt prepinalo) 80-90-80 .... Tak jsem ji ozelel a hlidam ji na tachometru ....
To Mem_ : tady by teoreticky existovalo reseni (nevim jestli je proveditelne) nechat prepinani tak jak je a navic namapovat nejake HW tlacitko na nastaveni limitu na aktualni rychlost. Priklad jedu si normalne v pohode, najednou znacka 70, tak pribrzdim na 70, zmacknu HW a hlidam si 70 ...

Uz jsi se nejak dlouho neozval (Mem_), doufam ze jsi na GPSAuto nezanevrel. Asi mas hodne prace, nebo ze by byla nejaka nova verze .....
Mem__ce4you (485)|5.8.2006 11:39
[QUOTE="MilanSu"]Uz jsi se nejak dlouho neozval (Mem_), doufam ze jsi na GPSAuto nezanevrel. Asi mas hodne prace, nebo ze by byla nejaka nova verze .....[/QUOTE]
Spravny postreh, teprve dneska se totiz vracim z dovolene, takze asi tak ;) V pristim tydnu si snad zase najdu cas na novou verzi, takze zustante naladeni :cool:

Jinak s tim zamknutim limitu na 70, jak jsi psal, neodpovida to castecne uz soucasne funkci LOCKED (potvrzovaci hw tlacitko na d-padu)?
MilanSu (823)|5.8.2006 20:08
To Mem_ : Castecne ano, ale ja to spis ale myslel tak, ze mam limity 30,50,90,130, coz mi naprosto vyhovuje, automaticky se prepinaji. No ale pak je nejak oprava komunikace v dlouhem useku (nebo neco jineho).Tak uberu na 70 a jedu treba 72 dle GPS, pak zmacknu Locked a nastavi se limit aktualni rychlost (zaokrouhlena matematicky na cele 10 km). no a pri vyjezdu z useku zase zmacknu locked a nastavi se zase automaticke prepinani limitu.
I kdyz ted mne asi napada, ze stejne HW klavesy funguji pouze pokud GpsAuto bezi na popredi (ja pouzivam na popredi TT, abych vedel kudy jet a za jizdy se prepnout do GPSAuto se asi nebudu ani pokouset, nebo je na to nejaky figl ?) Takze by to asi stejne bylo problematicke vyuziti, ale byla by zajimava "ficurka" ne....
Mem__ce4you (485)|6.8.2006 10:32
[QUOTE="MilanSu"]I kdyz ted mne asi napada, ze stejne HW klavesy funguji pouze pokud GpsAuto bezi na popredi (ja pouzivam na popredi TT, abych vedel kudy jet a za jizdy se prepnout do GPSAuto se asi nebudu ani pokouset, nebo je na to nejaky figl ?) Takze by to asi stejne bylo problematicke vyuziti, ale byla by zajimava "ficurka" ne....[/QUOTE]
Jj, ja ted ctu klavesy z aktivniho okna, aby to fungovalo i na pozadi, musel bych to hooknout, a to uz je asi zbytecna drbacka. Ja treba mezi TT a dalsimi aplikacemi prepinam pres jednu z funkci Spb Pocket Plus - "Alt-Tab" (mam ho namapovany na prave horni tlacitko).

Do nove verze taky dodelam systray ikonku podobne jako ma TT*, takze dalsi moznosti je prepnout se na Today cervenym telefonem a pak kliknout na ikonku (i kdyz za jizdy tech 16x16 je dost drsne;))

* Resp. ikonku uz v pohode zobrazuju a i na klik zareaguji, ale zatim se mi nedari dat zase aplikaci do popredi (zkousel jsem Show, BringToFront, i nektere API fce (ShowWindow)). V examplu, ze ktereho jsem systray ikonku bral, to borec resi tak, ze vyvola messagebox (ten jako vedlejsi efekt zobrazi i aplikacni okno, ale nevyhoda je samozrejme ta, ze se ten messagebox musi potvrdit tapnutim na OK, coz je nepouzitelne). Kazdy napad vrele uvitam...
MilanSu (823)|6.8.2006 11:36
Ja bych videl reseni (ale nevim jestli to vubec je realne, programovani PDA je pro mne "spanelska vesnice"), v tom, ze funkce HW klavesy by byla vztazena k SW, ktery bezi v popredi (u neceho to tak je, napr. nastaveni hlasitosti na today a jinak posun).
Pak by nebyl problem si v INI nadefinovat, ze v TT se HW tlacitekm prepnu do GPSAuto a naopak (ale jak rikam nevim jak by to bylo resitelne)
MilanSu (823)|6.8.2006 11:45
Ja bych videl reseni (ale nevim jestli to vubec je realne, programovani PDA je pro mne "spanelska vesnice"), v tom, ze funkce HW klavesy by byla vztazena k SW, ktery bezi v popredi (u neceho to tak je, napr. nastaveni hlasitosti na today a jinak posun).
Pak by nebyl problem si v INI nadefinovat, ze v TT se HW tlacitkem prepnu do GPSAuto a naopak (ale jak rikam nevim jak by to bylo resitelne)

EDIT : Jinak diky za tipy, cerveny telefon to jsem nevedel ze prepne na dnes. Vyzkousel jsem si namapovat tlacitko fotaku (stejne ho nepouzivam , kor za jizdy :) ) na Switch Task a funguje to v pohode (to jsem taky netusil::yes: ), skoda ze to neni jako ve velkych Win, ze si muzu prejet vicenasobnym stiskem nastavit sousedni aplikace. Tady musim klikat dokud se nedostanu kam chci a vzdy znovu nebo je na to nejaky figl, pak by to v podstate vyresilo to co jsem psal v predchozim odstavci

EDIT 2 : Tak jsem to jeste trochu zkousel, mam pusteny TT a GPSAuto, na pozadi PocketBreeze, PShutXp.
Na popredi TT - jeden stisk prepne do GPSAuto
Na popredi GPSAuto - 3 x stisk (today,pShutXP,TT) prepne do TT, nesmi se moc rychle mackat za sebou, ale prepinani je svizne. Takze beru zpet co jsem psal drive, tim je to v podstate vyreseno. Ted v podstate by stacilo, aby v GPSAuto pribyla (pokud to je resitelne) moznost nastaveni aktualni rychlosti jako limitu, bez toho aby byl v settings/speed
M2M (54)|6.8.2006 15:44
Pánové jak máte spuštěné zároveň tomtom a GPS auto, vždyť tomtom nejde minimalizovat, můžete mi poradit?

Při vypnutém zvuku tlacitko nezcervená

Jde nějak udělat aby si aplikace sama zapla BT jako tomtom?
Nebo jde namapovat aby BT šlo zapnout přes tlačítko
Nebo pouze ikona na today?
Mem__ce4you (485)|6.8.2006 19:17
[QUOTE="Mem_"]* Resp. ikonku uz v pohode zobrazuju a i na klik zareaguji, ale zatim se mi nedari dat zase aplikaci do popredi (zkousel jsem Show, BringToFront, i nektere API fce (ShowWindow)). V examplu, ze ktereho jsem systray ikonku bral, to borec resi tak, ze vyvola messagebox (ten jako vedlejsi efekt zobrazi i aplikacni okno, ale nevyhoda je samozrejme ta, ze se ten messagebox musi potvrdit tapnutim na OK, coz je nepouzitelne). Kazdy napad vrele uvitam...[/QUOTE]
Takze kdo pujdete v mych slepejich, muzete si usetrit hodiny zkouseni (krome vyse uvedenych funkci napr. jeste BringToTop, SetWindowPos, prepinani Maximized/Minimized state (srandovne prekresli taskbar ;)) atd. a rovnou si P/Invokovat GetForegroundWindow a SetForegroundWindow - ted jsem jen zvedav, jestli to bude vsem fungovat, uvidime ve verzi #14 nekdy v tomto tydnu)
libor_m (1026)|6.8.2006 22:11
[QUOTE="MMMMM"]Jde nějak udělat aby si aplikace sama zapla BT jako tomtom? [/QUOTE]
Nainstaluj si ozBT
jaja01_ce4you (262)|7.8.2006 08:21
[QUOTE="MMMMM"]Pánové jak máte spuštěné zároveň tomtom a GPS auto, vždyť tomtom nejde minimalizovat, můžete mi poradit?[/QUOTE]

ja to delam tak, ze jsem si do menu tt pridal spusteni gpsauto (stejne, jako se tam da pridat cokoliv jineho, treba gotocoords)

takze pustim tomtoma, z nej gpsauto a pak uz jen mezi nima dle potreby prepinam pomoci hw tlacitka, na kterem mam namapovany 'alt+tab' ze spb plus, jak psal mem_ ... funguje to v pohode

jinak na mych 2003se k replikaci portu s navigaci pouzivam port splitter, funguje mi v poradku, narozdil od jinych, co jsem vycetl tady v diskusi, jen by to chtelo, aby si pamatoval nastaveni portu

a primo ke tvemu dotazu - pokud potrebuji minimalizovat tt, pouzivam namapovanou fci 'today'
M2M (54)|7.8.2006 21:04
A kde se dá v tomtomu přidat něco do spuštění, já no nemohu najít
MilanSu (823)|7.8.2006 21:41
Nekde drive Mem_ psal, ze do GpsAuto doplni moznost spusteni dalsiho programu, takze pustis GpsAuto a automaticky se ti spusti TT, nevim jestli to uz bude ve #14.
jaja01_ce4you (262)|8.8.2006 08:56
[QUOTE="MMMMM"]A kde se dá v tomtomu přidat něco do spuštění, já no nemohu najít[/QUOTE]

tady mas postup, jak dostat do menu tt gotocoords

soubor gotocoords.cap jsem si zkopiroval do gpsauto.cap a zmodifikoval takto:

Version|100|
AppName|GPSAuto|
AppPath|\SD-MMC Card\GPSAuto\|
AppIconFile|gpsauto.bmp|
AppMainTitle|GPSAuto|
AppPort|2001|
COMMAND|CMD||gpsauto.bmp|GPSAuto|

gpsauto.bmp je ikona 69x46 ulozenat jako bmp do \tomtom\sdkregistry

pokud mas gpsauto jinde nez ja, uprav cestu v AppPath
mkopr (7)|9.8.2006 14:38
super programek, ale nesla by do nej jeste funkce otoceni obrazovky na landcsape, podobne jako umi treba Tomtom?
Mem__ce4you (485)|9.8.2006 19:02
Jak jsem psal už několikrát, jakmile to doladím do finální verze 1.0 po funkční stránce, doplním tam originální zvuky, ikonky a samozřejmě i landscape a možná realVGA mód. Dokud se ale vzhled formulářů mění, tak bych musel landscape mód pořád předělávat, takže na ten si budete muset počkat skutečně až na finální verzi :)
Ivanm_ce4you (466)|9.8.2006 21:18
Chtel bych se zeptat, co to je, kdyz misto zobrazeni aktualni rychlosti se objevuji pouze 1 , 2 a 3 bile ctverce ve spodni casti toho okna.

diky
Jason_ce4you (260)|9.8.2006 21:51
[QUOTE="Ivanm"]Chtel bych se zeptat, co to je, kdyz misto zobrazeni aktualni rychlosti se objevuji pouze 1 , 2 a 3 bile ctverce ve spodni casti toho okna.

diky[/QUOTE]
Hledá satelity, až se fixne objeví se aktuální rychlost.
Henry_ce4you (58)|9.8.2006 22:56
Bude tento program někdy i pro Win Mobile for Smartphone? Anebo dělám něco na mé Mpx 220 (Win Mobile for Sm. 2003 SE) špatně? Vždy to po spuštění hodí chybu a volby Konec a Detaily.
milan.smart (268)|10.8.2006 06:26
Cim to je, ze se ten exe soubor da spustit i na PC ve winech, docela me to prekvapilo, myslel sem ze PPC exe soubor se na PC spustit neda??
Mem__ce4you (485)|10.8.2006 09:16
Henry:
Smartphone je otazka - zatim jsem s tim nedelal, takze mi chybi know&how, teoreticky by se dala pouzit knihovna OpenNETCF, ale ta je zase zbytecne velka. Pokud nekdo vite, jak ve VS 2003 udelat projekt pro smartphone s CF 1.0, tak se podelte


milan.smart:
Pokud ma clovek nainstalovan na PC .NET Framework (jehoz soucasti je i Compact Framework), tak asi neni problem, protoze se tam pouzivaji stejne standardni komponenty z WinForms (okna, tlacitka, ...). Problem je ale samozrejme se specifickym API volanim (P/Invoke z DLL knihoven), protoze na desktopovych Winech neni "coredll" (v GPSAuto pri standardni konfiguraci to proto na PC vyhuci po 10 sekundach pri prvnim pokusu o reset systemovych casovacu PDA, ale kdyz se to v INI vypne, tak to jede).
Ale jinak je to pro me taky prekvapeni, nenapadlo me vyzkouset, ze EXE pro PPC pojede i na PC, zajimalo by me, co je v PE hlavicce, ze to schrousta
milan.smart (268)|10.8.2006 09:35
No když zkoušim spustit jinou aplikaci pro PPC tak mi to na PC hodi zpravu, že to není platná aplikace Win32. Proto jsem se divil že tohle spusti jde.
Mem__ce4you (485)|10.8.2006 09:43
[QUOTE="milan.smart"]No když zkoušim spustit jinou aplikaci pro PPC tak mi to na PC hodi zpravu, že to není platná aplikace Win32. Proto jsem se divil že tohle spusti jde.[/QUOTE]
Jj, to je právě ta otázka PE hlavičky EXE souboru (např. v těch pro Windows (i v těch co lezou pro .NET) je ještě pořád úvodní sekvence pro MS-DOS s hláškou "This program cannot be run in DOS mode.") Pro verze Windows tam bude asi taky nějaká informace, ale .NET framework s tím očividně pracuje jinak, a když už ho systém k tomu souboru pustí, tak už si pracuje jen s .NET obsahem - tj. bytecode MSIL atd. (Reálně jde totiž o dvě různé věci - klasické EXE soubory pro DOS a Windows obsahují přímo instrukce pro CPU, které se vykonávají, .NET tam ale má ten MSIL, který je teprve načtený a interpretovaný (nebo předkompilovaný) přes .NET CLR (podobně jako je Java přes nějakou virtual machine))
beecher (9270)|10.8.2006 10:37
MSIL bytecode je kompilovany za behu programu.
toorek (251)|18.8.2006 00:06
Tak tohle jsem přesně hledal. Po víc než hodinovém pročítání diskuze si to jdu stáhnout a zítra začnu testovat. Už teď se moc těším, jak mě to bude buzerovat. ;)
richard0404 (15)|22.8.2006 21:42
A kde se dá v tomtomu 5 přidat do spuštění GPS Auto mam acer n50 a prošel jsem celou diskusi ale nejsem z toho moc moudrý děkuji všem.
jaja01_ce4you (262)|25.8.2006 15:16
pro richarda, takhle uz to snad konecne zvladnes :-)

gpsauto.cap a gpsauto.bmp nakopiruj do adresare \TomTom\SdkRegistry

a pokud mas aplikaci GPSAuto v jinem adresari nez ja (\SD-MMC Card\GPSAuto), otevri gpsauto.cap jakymkoliv textovym editorem a uprav cestu (AppPath) ... lip uz ti to fuck nevysvetlim

jaja01_ce4you (262)|25.8.2006 15:18
jeste gpsaauto.bmp
Mem__ce4you (485)|31.8.2006 18:50
Nová verze 31.08.2006 - #14
Už jsem ani nedoufal, že to ještě v srpnu stihnu, ale nakonec se podařilo ;) Soupis nových věcí a link ke stažení viz úvodní příspěvek této diskuze.
MilanSu (823)|31.8.2006 19:40
ja uz jsme taky nedoufal, klavesnici mi to nahodi (tedy ikonu) ale zadavani v settings mi pripada ze se nejak hrozne zpomalilo, v podstate asi ceka az bude mit cas ....
Nastavil jsem si spusteni TT a pokud to pouziji, tak v seznamu spustenych uloh ma 2x GPS auto i TT, nevim tedy jestli to necemu vadi, ale je to "matouci".
Dokud se nespusti TT, tak je tam GPS auto 1x, jakmile se spusti TT, spusti se znovu i GPS auto
Mem__ce4you (485)|1.9.2006 09:31
MilanSu: Pri tom nastavovani v Settings jste mel pripojenou GPS? Protoze tam se pousti ty sleepy a aplikace tak dava procesorovy cas k dispozici (treba pro TT) a uzivateli se proto jevi line, s odpojenou GPS by to melo vypadat normalne

Co se tyce zobrazeni GPSAuto 2x v seznamu uloh, to je zpusobene otevrenim okna Settings - kazde okno v CF 1.0 totiz zpusobi prave jeden zaznam v seznamu uloh, v CF 2.0 je to myslim osetreno a i pro 1.0 je na to nejaky workaround, ale zatim jsem se tim nezabyval (kdyz pak okno Settings zavrete, uz by tam melo byt GPSAuto zase jen jednou). Ovsem proc se vam tam zobrazuje 2x i TT fakt netusim, ale dve instance by bezet nemely
Jirka_j (186)|1.9.2006 10:41
Njde mi stáhnout gpsauto.cap - 0,16 KB. Píše, že soubor na serveru není :)
Mem__ce4you (485)|1.9.2006 10:58
Kdyžtak mi může jaja1 ten soubor poslat (odsud z diskuze mi taky nejde ten jeho soubor gpsauto.cap stáhnout) a já ho uploadnu k sobě na web k GPSAuto
MilanSu (823)|1.9.2006 11:43
GPSku jsem prave nemel pripojenou¨, ale mel jsem asi pustene Settings, ted jsem to znovu zkousel a je to tam oboji jenom jednou.
Ale nejak mi nefunguje prepnuti na DNES ikonou v SysTray, coz mi zase az tak nevadi, prepinam vetsinou HW klavesou nebo spravce uloh, ale ....
Mem__ce4you (485)|1.9.2006 11:54
[QUOTE="MilanSu"]Ale nejak mi nefunguje prepnuti na DNES ikonou v SysTray, coz mi zase az tak nevadi, prepinam vetsinou HW klavesou nebo spravce uloh, ale ....[/QUOTE]
Tedy ze kdyz jste na Today obrazovce, tak kliknuti na ikonku auticka v systray GPSAuto neotevre pres celou obrazovku? A muzete prosim zkusit, zda to nefunguje ani kdyz si nenechate poustet TT pri startu GPSAuto? (Pri startu totiz zjistuji handle vlastniho okna, a mozna je v tu chvili na pozadi, pokud se pousti neco dalsiho)
MilanSu (823)|1.9.2006 12:40
Tak jsem vyzkousel varianty (nema tedy pripojenou GPS, nechce se mi do auta)
GpsAuto bez spusteni TT - ikona na Today je funkcni, ale hrozne dlouho trva, nez po kliknuti na ikonu se GPSauto nahodi (TT jde okamzite), takze mozna ze jsem pred tim byl netrpelivy

GPSauto+spusteni TT - ikona GpsAuto prepina do TT, akorat ze to dele trva, kdyz kliknu na ikonu TT, mam ho okamzite, kdyz na ikonu GpsAuto chvili nic a pak se nahodi TT
Mem__ce4you (485)|1.9.2006 12:42
MilanSu: Diky moc, ocividne mi tam tedy blbne to zjisteni aktivniho okna v kombinaci se spustenim jine aplikace, zkusim opravit do dalsi verze.

Jeste k te pomalosti GPSAuto, a kdyz je GPS odpojena, neni aplikace v rezimu Trying to reconnect? To by zpusobovalo citelne i sekundove prodlevy, jinak ale ve stavu Disconnect by mela byt odezva okamzita
MilanSu (823)|1.9.2006 14:25
Jo to asi je, cekani na signal
daww (687)|1.9.2006 23:02
Mám jeden dotaz. Nebylo by možné inplementovat fci synchronizace systémového času s časem satelitním jako to má např IGO ? Používám totiž TT a ten mi z nepochopitelných důvodů bere systémový čas :-( A protože se GPSauto usadilo nadobro v mém miláškovi, tahle fce by se fakt hodila
Mem__ce4you (485)|2.9.2006 08:11
daww: Jo, dobrý nápad, teď jen jestli to dělat natvrdo automaticky po každém fixnutí polohy (předtím totiž chodí ty sekvence dost chaoticky a třeba najednou přijde 10 sekund po sobě), nebo přidat další nastavení (už to nemám kam dát!;)) nebo nastavit čas jen klepnutím na label s aktuálním časem?
daww (687)|2.9.2006 10:58
Nepředpokládám, že by si někdo synchronizoval čas za jízdy, takže by asi stačilo malé tlačítko třeba v Settings a nebo na to v settings udělat zvlášť kartu kde by se ukázal v jednom okýnku satelitní čas, v druhém systémový a pod to tlačítko synchronizovat čas nebo tak něco. Automatickou synchronizaci bych nevolil, neboť někteří uživatelé mohou mít čas hozený jinak schválně. Jde spíš o možnost nahodit přesný čas když už je PDA jinde :-)
Mem__ce4you (485)|2.9.2006 21:10
No tak pokud jde jen o možnost ručně synchronizovat čas, tak stačí být na záložce Speed a v horním taskbaru Windows s hodinama si rovnou klepnout a nastavit ;)[QUOTE="daww"]Jde spíš o možnost nahodit přesný čas když už je PDA jinde :-)[/QUOTE]Tímhle jsi myslel jako jiné časové pásmo? No to bych musel nějak extra doprogramovat podle určení polohy přes poledníky, protože ze satelitů chodí samozřejmě společný GMT nebo UTC čas a abych ho v GPSAuto zobrazil správně, tak právě beru nastavení časové zóny, které je momentálně ve Windows.
daww (687)|3.9.2006 15:50
Nene, bylo tím myšleno když se rozhodí čas v PDA. Nevím jak u PDA obecně, ale mě se pravidelně zpožďuje :-(. K tomu nastavení: jasně že to lze i ručně, ale testoval jsem iGo a tahle fce se mi tam dost líbila. Byl to jen nápad jak vylepšit už tak dokonalou aplikaci;) GPSAuto je fakt super a ve spojení s TT to nemá chybu :yes: :yes: :yes:
Mem__ce4you (485)|3.9.2006 15:57
Už rozumím, asi bych to ale intuitivně dal přímo na ten label zobrazující čas na záložce speed, když se na něj klepne, tak se zobrazí otázka, zda nastavit čas v zařízení podle GPS (časové pásmo přitom nechám zachované). Tu otázku zobrazím přes takové velké modální okno (viz záložka Distance a tlačítka RST a NXT), takže i pokud by se na něj kleplo omylem při jízdě v autě, půjde snadno odpovědět Ne.

Jinak do další verze už plánuju doimplementovat to logování ujeté vzdálenosti a rychlosti do souboru včetně možnosti zotavit se z pádu aplikace/PDA a pokračovat od posledního místa a pak už bych jen ladil chyby a nakonec připravil verzi pro další displeje (landscape QVGA a možná RealVGA). Jo a taky by se hodila čeština, pokud máte někdo zájem pomoct, budu rád, největší problém bude vymyslet rozumné české ekvivalenty současných textů tak, aby se to všechno na obrazovku vešlo.
daww (687)|3.9.2006 18:22
Ještě mě napadla jedna věc ve spojení s touto aplikací. Uvítal bych možnost LOCKnout aktuální rychlost klepnutím na aktuální rychlost. Používám jen tři limity a sice 50, 90 a 130. Vyhovuje pro většinu času jízdy. Někdy je ale určité omezení rychlosti např úsek dálnice a pod a pak by se hodila tahle možnost. Příklad: omezení rachlosti 80 -> snížím rychlost na +/- 80 a tapnu na display a LOCKnu 80. Ta pak nezávisle na limitech drží až do opětovného tapnutí. Ať se vyjádří i ostatní uživatelé této aplikace jestli by se něco takového hodilo. Mě ANO :-)
MilanSu (823)|3.9.2006 18:39
Mam stejny nazor, uz jsem to psal i drive. Taky pouzivam 50/90/130 a bohate mi to staci, ale nekdy potrebuji 80/40 .... V podstate jsem si to predstavoval jako ty na neco tapnu, zmacknu a nastavi se mi aktualni (zaokrouhlena na 10) a pak ji zase necim (tapnuti, HW klavesa) odblokuji
Mem__ce4you (485)|3.9.2006 19:10
To zní jako dobrý nápad (teď jen musím vymyslet, jak ho vtipně implementovat ;)). Jen dvě upřesnění - zaokrouhlovat na 10 anebo brát vždy horní hranici (54 -> 50, 54 -> 60)? A dát to v aplikaci natvrdo, že jakmile dám LOCKED, tak se provede nastavení na nejbližší rychlost, anebo další přepínátko v menu povolující právě tohle chování? (Jednak už ho nemám kam dát a taky mi přijde nadbytečné) Původní funkčnost by mohla být zachována takto:
- dám LOCKED, najde se nejbliší rychlost v násobích 10 a ta se nastaví místo aktuální rychlosti v poli limitů (jen interně)
- pokud LOCKED vypnu, vrátí se tam původní rychlost z pole (index nezměněn)
- pokud v průběhu LOCKED přepnu manuálně limit nahoru nebo dolů, vezme se hodnota z pole, takže když dám např. nahoru a hned dolů, bude tam opět původní hodnota (tím se bude dát docílit zamčení rychlosti z limitu, i když aktuální rychlost bude jiná)

Myslím, že ta aktuální rychlost bude více využívána vlastnost, takže bych to klidně udělal takhle natvrdo, s tím, že obejít to bude možné tím překliknutím nahoru a dolů
daww (687)|3.9.2006 19:29
Rychlost bych bral z +/- např: pojedu v rozmezí 46 - 55 - LOCKne se 50 atd. K druhému bodu, nevím jestli to správně chápu, ale původní LOCK limitu bych tam zachoval. Tohle bych udělal jako druhý LOCK kliknutím na aktuální rychlost. To ostatní asi tak jak píšeš.
MilanSu (823)|3.9.2006 23:05
No pokud to dobre chapu jak pise mem_ tak by to asi bylo ono. Dobre by bylo, aby to reklo aktualne locknutou rychlost, kdyz se netrefim, tak odlocknu a locknu znova. GpsAuto bezi na pozadi za TT, takze aby to slo i pres to (coz asi nejde, ale je to zmacknuti o jedno HW vice, prepnuti z TT do GPSAuto, takze v pohode). No a v tom pripade vlastne tu rychlost i vidim, takze hlaska neni nutna, ale byla by dobra (nemusim koukat na displej za jizdy, ale jenom zmacnout HW klavesu)
Mem__ce4you (485)|3.9.2006 23:15
Jj, hláška každopádně bude, možná navíc i se slovem "locked/unlocked"
daww (687)|4.9.2006 10:22
:yes: už se těším na testování ;)

OT: pro některé řidiče by tam měl být natvrdo limit 140 s hláškou: Nejezdi jako kretén :D