Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pLamp - Budiž světlo!

Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2006 21:45
Dnes se na webu pda.jasnapaka.com objevila další verze jednoduché freeware utilitky od Software Labs Davida Andrše - pLamp.

Co je nového? Ve verzi 1.3 nám k barvě bílé, červené, zelené a modré přibyla barva žlutá.

A co pLamp vlastně umí? Kromě svícení můžete použít výstražné blikání (na D-padu), svítit může buď kruh nebo celý displej. Sílu podsvícení můžete nastavovat tažením stylusu horizontálně nebo vertikálně po displeji. Toto nastavení si aplikace pamatuje - po tapnutí na displej se aktivuje.

Aplikaci nemusíte instalovat, stačí jen zkopírovat na určené (libovolné) místo a popř. přidat zástupce do start menu nebo jí přiřadit HW tlačítko.

V jednoduchosti je krása :yes:

Zbyšek Záliš (203)|30.6.2006 22:29
Aplikace bezvadná, bohužel mi nefunguje regulace podsvícení.
duhovej_vil (267)|30.6.2006 23:06
Ano, na nekterych PDA to nefunguje :(

Bohuzel neexistuje API pro nastavovani intenzity podsviceni. Tu lze nastavit hackem pres jednu hodnotu v registrech. Pokud vyrobce tuto hodnotu uklada na jine misto, pak mate bohuzel smulu :(
Vystavěl (43)|5.7.2006 16:39
Můžete mi, prosím, osvětlit to blikání? To má blikat automaticky jako výstražné světlo nebo jenom manuálně podle frekvence mého prstu ?
duhovej_vil (267)|5.7.2006 19:30
Jak rychle mackate ten prostredni cudlik na D-Padu, tak rychle to blika. Pokud byste chtel, aby to blikalo automaticky, tak to neni problem dodelat, ale frekvence blikani se bude nastavovat pres registry. Psat kvuli tomu GUI je ztrata casu... :)
Vystavěl (43)|6.7.2006 18:30
Ta automatika by byla super - dá se to v případě nouze použít jako varovné světlo - např. v autě nebo na kole popř i jako pěší - samozřejmě že v noci .... :D :yes:
Trainzak_ce4you (176)|6.7.2006 18:38
A nebo by se to hodilo, když budete chtít zastavit vlak :D
Vystavěl (43)|6.7.2006 18:41
Anebo taky...:D :$: :$: :$:
Zdenek Malinsky (9781)|6.7.2006 18:42
[QUOTE="Trainzak"] zastavit vlak [/QUOTE]K tomu nepotřebuješ blikání.:?
Trainzak_ce4you (176)|6.7.2006 19:48
To je pravda, stačí mávat rukama ;)
duhovej_vil (267)|6.7.2006 21:09
Ok. Jdu napsat to auto-blikani :)
Zdenek Malinsky (9781)|6.7.2006 21:22
Vždať jsem psal, že k zastavení vlaku to není třeba!
marq (31)|7.7.2006 14:49
Ješte by bylo super, kdyby to umělo zároveň natrvalo rozsvítit diodu :)

Dále jsem si všiml, že u Compacta, když se pustí kamera, tak se displej ještě nějakým trikem zesvětlí víc, než je maximální hodnota v nastavení... možná se mi to zdá, ale dá se toho nějak snadno programově dosáhnout?
Trainzak_ce4you (176)|7.7.2006 15:36
[QUOTE="marq"]Ješte by bylo super, kdyby to umělo zároveň natrvalo rozsvítit diodu :)[/QUOTE]

To s tou diodou vůbec není špatnej nápad! Třeba ta dioda na LOOXu 720 je hodně silná, ale při focení jen blikne. Nešlo by nějak naprogramovat, aby svítila pořád?
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2006 16:24
Co vy si navymýšlíte za blbosti :sarcastic: :? Toto je freeware program a autor to rozhodně dělat nehodlá.

Na focení jsou vyráběny fotoaparáty a k nim se dají koupit blesky, světla...;)
Mem__ce4you (485)|7.7.2006 16:38
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Co vy si navymýšlíte za blbosti :sarcastic: :? Toto je freeware program a autor to rozhodně dělat nehodlá.

Na focení jsou vyráběny fotoaparáty a k nim se dají koupit blesky, světla...;) [/QUOTE]
:?:

Vzdyt tady pisou o opacnem napadu, ze na PDA s integrovanym fotackem byvaji bile prisvetlovaci diody (na Variu mi taky zasviti silneji kdyz bleskne), tedy dalsi zdroj svetla, coz by pouzit u teto aplikace bylo logicke*. Kupovani blesku k fotakum tady snad nikdo neresi.

*Ale ta dioda je mnohem vetsi problem, nez intenzita podsviceni displeje, tohle ma kazdy vyrobce naprosto specificke, takze to asi neni sance realne resit, leda by se k pLamp prodaval kit s dratkama "pripoj si svou diodu sam" ;)
duhovej_vil (267)|7.7.2006 16:53
Ano, presne. Dioda (u fotaku) je prilis HW specificka, na tu asi nebude zadne std. rozhrani. Puvodne jsem myslel, ze mluvite o tech diodkach, co signalizuji, ze je treba aktivni BTH apod. Na ty jsem snad nekde neco zahlidl, ale je to _silne_ bez zaruky.

A ono ani s podsvicenim displaye to neni nijak vesele. Programove rozhrani na to neni, zapisuji se nejake hodnoty na dve mista v registrech. Tyhle mista ale nejsou u kadeho PDA stejne. U vetsiny to funguje, pze navrhari byli liny (zaplat panbu za to) to menit. Ale kdyz si vyrobce zamane to psat nekm jinam, nikdo mu v tom nebrani. Coz ale ztezuje praci nam aplikacnim programatorum, kteri bychom to radi vyuzili.

A co rici zaverem? :) Nechtejte byt aplikacnim programatorem pro PDA nebo se z toho zblaznite :-))) A na uplny zaver jeste dalsi pozitivni zprava: rozsveceni diody na fotaku tedy nebude :-D
marq (31)|7.7.2006 17:45
já měl na mysli přesně tu diodu co signalizuje příijem telefonního signálu/bluetooth - na compactu ani jinou nemám ;) - stačilo by mít v registru možnost měnit její číslo (tuším, že se rozsvítí pomocí stejné API fce (NLedSetDevice z coredll.dll?) jako se např. spouští vibrace, jen má jiné číslo).

Ale rozhodně tím nechci přidělávat práci :)
Trainzak_ce4you (176)|7.7.2006 17:48
To já jsem zase myslel tu diodu na foťáku.
I když to s těma signalizačníma LEDkama taky není špatnej nápad :D
beecher (9270)|7.7.2006 17:50
Hodinky s vodotryskem, ne? :sarcastic:
duhovej_vil (267)|7.7.2006 18:10
Prosim vas, hosi. Pokud by to slo takhle dal, tak se z toho stane hroznej bloatware :) A to preci nikdo nechceme...
Mem__ce4you (485)|7.7.2006 19:18
No mohl bys tam jeste dodelat nacitani POI radaru a podle toho blikat :D (a samozrejme tedy i prijem gps signalu ;))

Necitujte předchozí příspěvek
Trainzak_ce4you (176)|8.7.2006 07:21
[QUOTE="duhovej_vil"]Prosim vas, hosi. Pokud by to slo takhle dal, tak se z toho stane hroznej bloatware :) A to preci nikdo nechceme...
[/QUOTE]
No co? Takový programy jsou dneska v módě. Třeba Nero 7. Taky je tam spousta dalších aplikací který už vůbec nesouvisí s vypalováním. A přece to všichni kupují.
Tak proč se taky trochu neodchýlit od původního smyslu aplikace?
duhovej_vil (267)|8.7.2006 08:38
[QUOTE="Trainzak"][QUOTE="duhovej_vil"]Prosim vas, hosi. Pokud by to slo takhle dal, tak se z toho stane hroznej bloatware :) A to preci nikdo nechceme...
[/QUOTE]
No co? Takový programy jsou dneska v módě.
[/QUOTE]
Jen proto, ze je neco v mode hned automaticky neznamena, ze je to dobre a ze to teda vsichni musi zacit delat podle ty mody.
[QUOTE="Trainzak"]
Třeba Nero 7. Taky je tam spousta dalších aplikací který už vůbec nesouvisí s vypalováním. A přece to všichni kupují.
[/QUOTE]
On uz se pLamp prodava? Ze jsem si nevsiml...

Navic, pocet prodanych kusu zase az tak moc nesouvisi s tim, jak je dany program dobry. A to tu snad rozebirat nemusime, to je preci jasny, ne?

A jak vubec muzes srovnavat komercni soft s freewarem?
[QUOTE="Trainzak"]
Tak proč se taky trochu neodchýlit od původního smyslu aplikace?[/QUOTE]
Ja bloatware proste nepisu. Pokud se to nekomu nelibi, ma moznost naucit se programovat a napsat si svuj vlastni. Ja to delat nehodlam.

A ani me nepresvedcis udelat to, protoze ty maily, co mi chodi a rikaji neco ve smyslu "konecne program, ktery dela to, co ma a neni tam milion a jedna vec, kterou nepotrebuju." me proste presvedcuji o tom, ze bloatware neni cesta spravnym smerem.

A nechapu, kde se bere v lidech to presvedceni, ze autori freeware by meli automaticky zapracovavat vsechny pozadavky, ktery si uzivatele vymysli, i kdyz jsou to celkem nesmyslny veci a s ucelem programu vubec nesouvisi (netvrdim, ze je zrovna tohle tvuj pripad - to je jen takovy zamysleni do diskuse).
Trainzak_ce4you (176)|8.7.2006 08:44
Jo jasně, vždyť jsem jenom vtipkoval ;)
duhovej_vil (267)|2.10.2006 15:20
pLamp 1.4

+ automaticky blikani
+ podpora square displayu
+ podpora landscape modu
osch (1330)|2.10.2006 16:04
Jak zprovoznit blikání:
[QUOTE]1. Start a registry editor.
2. Open HKLM\Software\pLamp key.
3. Create the BlinkInterval value (if the key does not exists, create it). 1000 means 1 second.[/QUOTE]
zivan (615)|3.10.2006 03:18
Sorry za OT, ale nedalo mi to :-)

repeat
zapni_PDA();
delay(1000);
vypni_PDA();
until (mam_toho_plny_zuby() == false);

Edit:
Ale musim se pridat s tim, ze mi to taky zatim nechodi.

Edit2:
Kdo hleda tak najde "Press the Action button (middle button on D-Pad) to blink." :D
Vystavěl (43)|3.10.2006 07:37
Díky autorovi, funguje to.... O.