Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Stylus Rotring

Red Dwarf_ce4you (187)|16.6.2006 08:53
Poslední dobou dost používám ICQ a tapat do displeje originálůním stylusem není zrovna pohodlné, protože je dost tenký. Pastelka to vyřeší, ale zase to nemá styl :D Chtěl jsem koupit stylus od Martin Fields, ale nepotřebuji laser ani svítilnu. Tak jsem trochu pohledal a našel jsem v Tescu prodejnu luxusních psacích potřeb. Jen pro formu jsem tam zašel se zeptat. Nevypadal jsem jako zákazník z jejich cílové skupiny, přesto se mi velmi mile věnovali. Zjistil jsem, kromě jiného, že firma Rotring vyrábí kuličkové pero 3in1, jedno z toho stylus. Zajímavé je, že vyrábí i náplně (tuhy nebo jak se to nazývá) do těchto propisek a ve stejném formátu i náplň stylus. Je to tedy kovová trubička ukončená ne hrotem s kuličkovým perem, ale plastovým hrotem, zkrátka jako stylus. Jedna náplň stojí 30,- Kč a jde s ní naplnit i stará čtyrbarevná propisovačka, co jsem dostal od táty někdy v ´86! Bylo by ale asi třeba objednat toho víc, tak se ptám, měl-li by někdo případně zájem.
Mem__ce4you (485)|16.6.2006 08:56
Nevím, čím se má ten Rotring lišit od jiných podobných per (ale když píšeš, že náplň pasuje i do starých vícebarevných propisek, tak asi ničím), těch se prodává všude plno, není potřeba nic objednávat
Red Dwarf_ce4you (187)|16.6.2006 09:00
No výborně. A kde se dá sehnat ona stylusová náplň (ideálně v Praze)?Všude v papírnictví, když jsem řekl stylus, tak se na mě dívali jako kdybych mluvil oplzle :evil:
PhSnake (872)|16.6.2006 09:08
btw. nieco podobne-3in1 robi aj parker - pero, pentelka, stylus. kupil som to v uk kde sa zdrzujem a sstalo to okolo 11 libier
Mem__ce4you (485)|16.6.2006 11:58
Kolega před pár měsíci kupoval nějaké takové (3 barvy, 4. stylus) asi za stovku v Kauflandu, takže počítám, že se budou vyskytovat, kde konkrétně v Praze ale netuším.

Na netu jsem našel i zajímavé stylusy originálních velikostí, ve kterých je i propiska ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), případně to vámi zmiňované pero mají i ve verzi bez laseru jen se svítilnou ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
Žulda_ce4you (244)|16.6.2006 12:11
Mrkněte sem:
http://www.dono.cz/multifunkcivicebarvenapera-s4.html

Mám to první, spokojenost, ale nekupoval sem ho zde, mám ho již delší dobu.
Red Dwarf_ce4you (187)|16.6.2006 12:26
to Mem_: Chci hlavně stylus v tloušťce pera, aby se lépe držel. Do AH-Mobile jsme včera jel přes půl Prahy pro Martin Fields, ale neměli ho v černé a eloxovaná ocel se mi nelíbí...

to Žulda: díky za tip, zkusím tu černou variantu ;)

Jinak se mi od začátku jednalo čistě o náplně (propisku mám vlastní), ne o celou dvou- troj- či vícekombinaci pero+stylus+co já vím... Někde v diskusi jsem tu kdysi četl příspěvek, že se v levných perech z Tesca ten plastový hrot velmi záhy rozpadne (obrousí...). Mě doporučený Rotring je dle prodavače nezničitelný, sám je používá už druhý rok. Bohužel v peru za cca 1.200,- Kč, což je zcela mimo cenovou hladinu, kterou hodlám do podobného "zařízení" investovat :no: