Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

tMan - task manager

Mem__ce4you (485)|21.11.2006 16:54
A jeste na doplneni k predchazejicim diskuzim o tom, ze tMan prestane zavirat, a pomuze az vypnuti a spusteni. Ja mam na tapnuti funkci Minimize, a ta potom taky nefunguje. Nastesti mam soucasne namapovane SmartsKey na dlouhe drzeni LPad, ktere minimalizaci vyvola, a tim muzu aplikaci minimalizovat.

Dalo by se treba v tManovi logovat (do souboru), kdy se na tlacitko kliklo, a ktera aplikace byla zdetekovana na popredi? To bude mozna ta pricina problemu (bud ze se nepropaguje event, nebo tam visi nejaka nestandardni aplikace).

A abych jen porad nepsal pripominky, tak nastaveni hodnoty StartupDelay v registrech spolehlive resi ten problem se spatnym pozadim, diky za to :)
duhovej_vil (267)|21.11.2006 16:55
s tim zamykanim nedokazu asi nic udelat. nevim o tom, ze by se aplikace nejakym zpusobem mohly vubec dozvedet, ze se zarizeni zamyka, aby pak mohly prijmout nejake opartreni - v pripade tMana odmapovat HW klavesu.
Mem__ce4you (485)|21.11.2006 17:01
A nemapujes to nejak jinak? Protoze pochybuju, ze by aplikace typu SmartsKey a dalsi, ktere mapuji klavesy, se zamykanim obtezovaly, a pritom po zamceni nereaguji, takze je nejspis neco samo donuti. Jen tMan je jeste nad systemem :)
duhovej_vil (267)|21.11.2006 17:05
jinak k dispozici je tMan-0.9.5b.
- mel by byt stabilnejsi, tj. nemel by prestavat reagovat.
- dal jsem pridal podporu pro nasilne ukonceni aplikace. kdyz aplikace neni uoncena do 5s od poslani pozadavku na ukonceni, zepta se tMan, zda ji ma nasilne zabit (yes = zabit, no = pockat dalsich 5s, cancel = zrusit ukoncovani, aplikace pobezi dal). komu se zda 5s malo/hodne, v dalsi verzi to pujde nastavit pres registry.
- user-defined barvy pro pozadi menu, popredi menu, pozadi vyberoveho pruhu, popredi vyberoveho pruhu. konfig pres registry, HKCU\software\daprofik\tman, vytvorit klice: ClrMenuBg, ClrMenuFg, ClrMenuHiBg, ClrMenuHiFg, vsecko DWORD, hodnoty vkladat jako hexa podle vzoru 0xBBGGRR, kde BB je modra, GG zelena, RR cervena.
duhovej_vil (267)|21.11.2006 17:07
[QUOTE="Mem_"]A nemapujes to nejak jinak? Protoze pochybuju, ze by aplikace typu SmartsKey a dalsi, ktere mapuji klavesy, se zamykanim obtezovaly, a pritom po zamceni nereaguji, takze je nejspis neco samo donuti. Jen tMan je jeste nad systemem :)[/QUOTE]Znam jen jediny zpusob a to podle pocketpcdn.com, tak nevim. Zkus to namapovat na jinou klavesu, co to bude delat...
Mem__ce4you (485)|21.11.2006 17:24
Super, tak uz mam nainstalovano. Ocenuji ten dotaz pred soft-resetem, i hrani s barvickami se hodi (otestuju pozdeji). To Kill forcly (melo by byt mozna forcibly?) je vychytane, nejdriv jsem myslel, ze volba Ne a dalsi zobrazeni po 5 sekundach je chyba, ale pro uplne zruseni pozadavku tam slouzi vlastne Storno a timhle se da pripadne odsouvat odstreleni, vtipny napad. V kombinaci s IE a ActiveSync (neodstrelitelnym) se mi obcas podarilo vyvolat Kill dialog i pro IE, prestoze podle seznamu oken v tManovi bylo korektne ukoncene, ale pocitam, ze to je spis souhra nahod a casu, nez se proces skutecne uklidi.

:yes:
Mem__ce4you (485)|22.11.2006 18:47
Našel jsem jeden bug s aplikací Telefon vs. Kontakty. Tapnutí mám nastaveno na Minimize a ne Close, a u této operace dokonce ani žádné okno nezavírám, přesto vyběhne dotaz zda násilně ukončit, konkrétně:
- pustím aplikaci Telefon
- zde z kontextového menu vyvolám Kontakty
- a po 5 sekundách tMan zobrazí dotaz, zda násilně ukončit aplikaci 'Telefon'
duhovej_vil (267)|22.11.2006 19:20
Mam tu neco podobnyho. Bezel mi tMan asi den a za tu dobu nic, a pak to zacal obcas delat (telefon nemam, ale s jinyma aplikacema). Ale kdyz jsem ho vypnul a zapnul, zase se to uklidnilo. Muzes teda zkusit, jestli pomuze vypnuti a zapnuti (vsichni zname for s vystoupit a nastoupit ;-D)? Prip. i SR?
Mem__ce4you (485)|22.11.2006 19:27
OK, takže je to zřejmě nahodilé, po znovuspuštění to nedělá.
Teď už se mi povede nasimulovat tohle divné chování jen když dám zavřít aplikaci 'Telefon' (ten CPROG), ze seznamu aplikací v tManu zmizí a pak se objeví force
duhovej_vil (267)|22.11.2006 20:08
To bude tim, ze cprog.exe se vlastne neukoncuje, takze by se na nej nemel poustet ten ukoncovaci proces s terminate na konci. Takze tMan zjisti, ze jeste bezi a vyhodi hlasku, coz by ale nemel, pac cprog.exe je vyjimka a je treba s nim zachazet jinak. Dik za hlasku, hodim si to do bugzilly.
Mashe (622)|24.11.2006 16:29
to killovani se me libi ..konecne muzu zase tmana pouzivat :)

EDIT: akorat bych poprosil aby tam bylo mozno nastavit zda tu hlasku YES/NO pri restartu chceme nebo ne ... me osobne tam narozdil od kolegu co psali na predchozi strance .. vadi :)

EDIT2: po restartu se ukazuje opet onen znamy ctverecek v mistech kde bezi tMan :)
Mem__ce4you (485)|24.11.2006 16:53
Mashe: Az budes mit pustenych 10 aplikaci s neulozenymi daty a budes se chtit rychle prepnout a prekliknes se na reset, tak zaplaces ;) Nektere design guidelines maji opravdu opodstatneni, i kdyz jsou messageboxy ve Winech nekdy otravne, ale kolikrat si clovek zachrani data (zase jen muj nazor, kdyz uz to tam je, tak nerusit! :D)
duhovej_vil (267)|24.11.2006 16:58
Klidek. Udelam na to registry tweak. Kdo to bude ctit, bude to mit, kdo ne, nebude.... To je malickost (par radek) :)
Mashe (622)|24.11.2006 17:00
mem .. jsi si to po mne neprecetl .. ja chtel moznost volby .. aby si ito kazdy nastavil bud na
- s potvrzovacim oknem
- nebo bez nej

duhovej vil
dekuji ti dobra vilo :)))
Mem__ce4you (485)|24.11.2006 17:01
Praveze precetl, a nechci Vila zbytecne s*at s takovyma drbackama, tak jsem se snazil proklestit cestu, no :cool:
duhovej_vil (267)|24.11.2006 17:14
Tak zrovna tohle se programuje s prstem v nose. To se da udelat behem poledni pauzy :) Horsi je to s tim killovanim a pozadim, to me vadi vic, pac to nejde nijak systemove vyresit :(
Mem__ce4you (485)|26.11.2006 18:40
A co tenhle bug, povede se ještě někomu nasimulovat? (Mně po několika vypnutích i SR stále):
- Otevřít úkoly, mít aspoň dva. Do jednoho vlézt, pak OK vylézt (připomínám, že mám na OK Minimize a ne Close), označit další úkol a vlézt do něj - do 5s se objeví výzva
duhovej_vil (267)|26.11.2006 18:56
Jj. O tomhle vim, pracuje se na tom...

Pozoruje nekdo, kdo pouziva 0.9.5b, ze by mu prestaval tMan reagovat - jak jste tu hlasili? To byl hlavni smysl toho Bcka. Pak doladim musky a udelal bych 0.9.5c.
Mem__ce4you (485)|26.11.2006 19:17
U mě to vypadá dobře, nezaregistroval jsem, že by tato verze přestala někdy reagovat jako ta předchozí :yes:
duhovej_vil (267)|27.11.2006 13:17
K dispozici je tMan-0.9.5c
ChangeLog:
- opraven preklep/nedoklep (Kill forcibly)
- pro child dialogy se neobjevuje hlaska, zda nasilne ukoncit jejich mrzkou existenci (=to co hlasil Mem_ s taskama :-D)
- vypnuti confirm dialogu pred soft-resetem: v registrech u tMana vytvorit klic ConfirmSoftReset (DWORD) nastavit na 0 (nula).
- zapomnel jsem zverejnit jeste jeden TWEAK: pokud jako ja nepouzivate polozky Minimize, Close All, Close Background Tasks v task menu a nechcete je tam, tak si udelejte v registrech tMana klic ShowTaskOperations (DWORD) a nastavte ho na 0 (nula).

Pozn.: pokud pouzivate IDOS, tak po zavreni prvniho dialogu na vas stejne vyskoci hlaska s nasilnym zavrenim okna. Je to proto, ze aplikace otevira dve okna, ktera nemaji rodice. A ja predem nedokazu zjistit, ze aplikace otevre jeste jedno hlavni okno, proto ta hlaska. Ale treba casem prijdu na to jak to osefovat.
Mem__ce4you (485)|30.11.2006 14:10
Tak odvolávám co jsem odvolal, v poslední verzi se bohužel objevuje nefunkčnost OK zase (a dokonce u Úkolů, Telefonu apod. mi nepomohlo ani vypnutí a zapnutí tMana, až SR). Proto znovu připojuji svůj povzdech, že kdyby nějaká verze tMana na tlačítko OK vůbec nesahala, byl bych už teď maximálně spokojený, ovšem tohle pořád vadí.

Jinak k těm možnostem změn v registrech bych měl zlepšovák - nešlo by všechny tyto klíče naplnit už při instalaci defaultními hodnotami, aby je člověk mohl pak už jen případně měnit, a nemusel je vytvářet? A myslím, že to bude i takové konzistentnější.
Superbobo (121)|7.1.2007 15:41
Mam MDA Artemis a stazenou verzi 0.9.5c. jednou za cas se mi tam objevi toto ""nejaka aplikace" does not respond. Kill forcibly?" Co presne to znamena? Zobrazuje mi to i u casti "Telefon" a kdyz na to nahodou (ANO)klepnu tak mi nefunguje telefon i kdyz se tvari ze vytaci atd. Kdyz to neodkliknu tak mi to tam stale v urcitych intervalech stale vyskakuje, dokud nedam ano.
duhovej_vil (267)|17.4.2007 05:45
Po delsi odmlce opet zdravim priznivce tMana. Kdo jste na nej jeste nazanevrel a mate chut zkusit novou verzi, tak mate moznost.

Novy featury objevite snadno a lehce tak, ze se podivate do Configu. Dal jsem opravil par drobnosti spojenych s tim dialogem zda nasilne ukoncit existenci aplikace.

Lehce jsem to protestoval v emulatoru WM5 a dobry. Na mym PDA (wm2003se) zbezne taky dobry. Pokud neco odhalite, dejte vedet sem nebo na muj mail. Diky.

PS: Priloha je zaZIPovany CAB, co s tim asi vite :)
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2007 15:17
Lukas.Manak (169)|25.4.2007 15:31
Mám kolem tečky tmana modré okýnko to tam má být?celkem mě to rozčiluje
Mem__ce4you (485)|25.4.2007 15:38
[QUOTE="MaNi"]Mám kolem tečky tmana modré okýnko to tam má být?celkem mě to rozčiluje[/QUOTE]
Viz strana 3 teto diskuze

Jinak tu 0.9.6-pre jsem zkousel a opet tak v polovine pripadu prestavalo Close reagovat, skoda (jak jsem si vyleval srdce uz drive, ja bych uvital tMana, ktery by nechal standardni tlacitko OK/Close na pokoji (to mi stejne obhospodaruje SmartsKey) a zustal jen vyber programu a dalsi funkce, ktere mi na WM 5.0 funguji spolehlive
duhovej_vil (267)|2.8.2007 13:30
tMan 0.9.7 je venku :-)
Sansom_ce4you (22)|20.8.2007 23:24
Chvili tMana pouzivam a pres to, jak je super :) ma trosku mouchy...podotykam ze jedu na WM6 ENG, O2 XDA Orbit.

1. kosmeticka - tMan nezvlada ve VM6 prechody vrchni listy, cili jeho zobrazeni je jednobarevne a tudiz OSKLIVE :)
2. coz je trosku horsi - nezvlada tlacitko Ok. Pokud je aplikace, ktera ma interne toto tlacitko pouzite (napr. vystup z nastaveni a pod), tak po jeho zmacknuti chce tMan zavrit celou aplikaci a to se mu samozrejme nepovede - cili vyskoci hlaska o to, jestli chci program killnout - jak uz tu nekdo prede mnou poznamenal, na tlacitko Ok by tMan nejlepe vubec nemel sahat.

Jinak ale samozrejme moc dik za utilitku, good work :)
duhovej_vil (267)|21.8.2007 09:57
[QUOTE="Sansom"]Chvili tMana pouzivam a pres to, jak je super :) ma trosku mouchy...podotykam ze jedu na WM6 ENG, O2 XDA Orbit.

1. kosmeticka - tMan nezvlada ve VM6 prechody vrchni listy, cili jeho zobrazeni je jednobarevne a tudiz OSKLIVE :)
[/QUOTE]
Jo, az budu mit funkcni emulator WM6, prip. zarizeni s WM6, tak s tim muzu neco udelat... Jinak tezko soulozit ;-)
[QUOTE="Sansom"]
2. coz je trosku horsi - nezvlada tlacitko Ok. Pokud je aplikace, ktera ma interne toto tlacitko pouzite (napr. vystup z nastaveni a pod), tak po jeho zmacknuti chce tMan zavrit celou aplikaci a to se mu samozrejme nepovede - cili vyskoci hlaska o to, jestli chci program killnout
[/QUOTE]
Dela to i 0.9.7? U jakych programu?
[QUOTE="Sansom"]
- jak uz tu nekdo prede mnou poznamenal, na tlacitko Ok by tMan nejlepe vubec nemel sahat.
[/QUOTE]
Jo jo, je to tak, uzivatel vzdy vi lip nez autor programu, jak by se to melo naprogramovat, protoze blbej programator to proste vzdy udela blbe - amater
[QUOTE="Sansom"]
Jinak ale samozrejme moc dik za utilitku, good work :)[/QUOTE]
Jo, za malo :)
Sansom_ce4you (22)|21.8.2007 14:24
duhovej_vil: Omlouvam se, ja jsem rekl jak by to bylo idealni, ne ze to tak jde naprogramovat :D

K tvym dotazum:
- ano, jsem stastny uzivatel 0.9.7 jakozto predtim jsem ten program neznal :)
- typicky priklad je treba Tasks (Ukoly) - otevres aplikaci, vlezes do ukolu, zmacnes Ok, zavre se, vlezes do dalsiho...chvili jsi tuhy...obevi se "Tasks" does not respond. Kill forcibly?
Sansom_ce4you (22)|21.8.2007 14:34
Btw: Nechtelo by se ti ve volnych chvilich udelatneco takoveho? :)
duhovej_vil (267)|21.8.2007 15:46
[QUOTE="Sansom"]
- typicky priklad je treba Tasks (Ukoly) - otevres aplikaci, vlezes do ukolu, zmacnes Ok, zavre se, vlezes do dalsiho...chvili jsi tuhy...obevi se "Tasks" does not respond. Kill forcibly?
[/QUOTE]
O tomhle vim, ale problem je nekde uplne jinde nez se zda - je to vedlejsi efekt opravy jiny chyby. Na oprave pracuju...

Kdyz priste napises rovnou jakou verzi pouzivas a co presne delas a tMan nedela, budu radsi. Vyhneme se tak zbytecnym prutahum a ja me zbyde vic casu treba na opravovani chyb v tManovi.

Ohledne toho screenlocku - nechtelo:
a) nemam na to zarizeni (nemam pda s telefonem),
b) nemam na to cas (nepisu jen tMana - viz http://pda.jasnapaka.com - a taky si musim vydelavat na zivobyti) a
c) nemam k tomu motivaci (neprogramuju na prani uzivatelu, programuju to, co me na mym PDA chybi).
duhovej_vil (267)|8.10.2007 00:28
tMan 0.9.8 je venku.

- drobne opravy
- vice ikonek
- lokalizace!

Diky vsem co mi pomohli s testovanim (zvlaste pak Mem a Zivan).
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2008 14:09
tMan se pomalu dostává do finalové podoby. 11. ledna 2008 vydal autor verzi 0.9.9.

V poslední verzi došlo k několika změnám: ikonky pro vypínání PDA nebo displeje, softreset a otočení displeje doleva nebo doprava jsou nyní kulaté (já chci zpátky čtvercové!), nově přibyla podpora WM 6, funkce Compact mode (pouze ikonky povelů bez popisů, pro úsporu místa), vypínač BT, Alt+F4

V české verzi je drobná chybička překladu Compact mode (ikonky bez popisu) jsou přeloženy jako "na ťuknutí" - do konce týdne by to mělo být opraveno. Není však třeba čekat - o této drobnosti víte a nastavujete to stejně jen po instalaci.



Pro nepozorné čtenáře:

1. Více o zapínání Wi-Fi najdete ve FAQ.

2. Co přesně mám zadat, abych měl ve výjimkách při vypínání "všech apps" např. Active Sync? (pro ty kteří syncují dálkově s exchange serverem)
Existuje seznam programů, které nebudou zobrazovány v task listu (menu) - to je ten Ignore list. Aby se neukazoval např. AS, pridej \Windows\replog.exe

Pak tam jsou vyjímky chování Ok/Close tlačítka pro definované aplikace.
Globální volba je zavřít aplikaci na tapnutí, ale třeba instant messaging klient chceš na tapnutí jen minimalizovat. Takže si tam přidáš jeho binárku (nějaký to .exe) a nadefinuješ si chování např. na tap a gesture.


3. Co je to gesto?
To je něco jako myší gesto v Opeře - zde je to se stylusem. Přiložíš stylus na ok/close button a jedeš s ním dolu po displaji, pak oddálíš.






duhovej_vil (267)|18.1.2008 23:31
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
V poslední verzi došlo k několika změnám: ikonky pro vypínání PDA nebo displeje, softreset a otočení displeje doleva nebo doprava jsou nyní kulaté (já chci zpátky čtvercové!)...[/QUOTE]No jak jsem na to koukal, tak se ctvercovy ikonky asi brzy vrati. Aneb imperium vraci uder :)

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
V české verzi je drobná chybička překladu Compact mode (ikonky bez popisu) jsou přeloženy jako "na ťuknutí" - do konce týdne by to mělo být opraveno. Není však třeba čekat - o této drobnosti víte a nastavujete to stejně jen po instalaci.[/QUOTE]Je to opraveno, stary binarky nahrazeny novyma. Chce to redownload a hura tralala. Bacha na cache web browseru!
Zdenek Malinsky (9781)|4.5.2008 14:40
verze 0.9.10

stránka tMana

download

Co je nového:
Fixed: tMan was not integrated correctly into themes with a gray background
Fixed: Alt+F4 feature removed, because it had nasty side effects (different on different devices)
Fixed: Icons are square shaped
duhovej_vil (267)|14.7.2008 11:41
tMan je od vcerejska (13.7.2008) open source. Projekt je hostovan na code.google.com, najdete ho na http://code.google.com/p/tman/. Licence je GPL2. Vsechny potrebny udaje lze nalezt na code.google.com.
drsnake_ce4you (24)|2.9.2008 20:45
Jediné co mi na tomto prográmku chybí je přepínaní spuštěných programu např. opakovaným stiskem tlačítka. Např v autě nemám ruce na klikání do menu.
Není v plánu úprava stylu alt+tab? Tato funkce je v SPB,ale jen kvuli tomuto tam SPB dávat nechci.
Případně poradí mi nědo podobný jednochuchý program co se umí namapovat na jedno tlačítko a opakovaným stiskem přepínat zaplé programy?


zivan (615)|3.9.2008 00:11
Namapovat na HW tlacitko otevreni menu a pak se v nem pohybovat pomoci klaves nahoru/dolu nestaci?
drsnake_ce4you (24)|3.9.2008 10:06
ipaq 614 má strašně moc kláves:( a v autě to moc nejde i kdyby mělo
Petr L. (29)|3.9.2008 12:29
[quote=drsnake]Jediné co mi na tomto prográmku chybí je přepínaní spuštěných programu např. opakovaným stiskem tlačítka. Např v autě nemám ruce na klikání do menu.
Není v plánu úprava stylu alt+tab? Tato funkce je v SPB,ale jen kvuli tomuto tam SPB dávat nechci.
Případně poradí mi nědo podobný jednochuchý program co se umí namapovat na jedno tlačítko a opakovaným stiskem přepínat zaplé programy?


[/quote]

Funkce alt+tab se da ze SPB vytahnout (zkopirovat exe soubor) a SPB pak odinstalovat.
drsnake_ce4you (24)|3.9.2008 12:38
aha.super zkusim to. díky
DuckDaffy (51)|9.10.2008 00:36
[quote=drsnake]Jediné co mi na tomto prográmku chybí je přepínaní spuštěných programu např. opakovaným stiskem tlačítka. Např v autě nemám ruce na klikání do menu.
...
[/quote]

Nápodobně. Když jsem si to zkusil, tak to zapínání/vypínání menu při mačkání mi nepřišlo jako lepší volba. :)

Navíc často přes tMan zhasínám obrazovku a dělat to stisknutím namapovaného tlačítka, najetím 4x kurzorem nahoru na "display off" a potvrdit enterem, to fakt není zrovna rychle a pohodlné. Po zobrazení nabídky procesů tManem bych bud nějakým dalším namapovaným tlačítkem rovnou udělal "display off" (normálně mi na to už nezbývají tlačítka...) nebo po zobrazení a stisku tl. suspend by se provedlo jen zhasnutí displeje a ne přímo suspend, pokud by to tedy šlo odchytit. :)
Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2008 10:02
[quote=DuckDaffy] ...jsem programator/vyvojar[/quote][quote=duhovej_vil]tMan je od vcerejska (13.7.2008) open source. Projekt je hostovan na code.google.com, najdete ho na http://code.google.com/p/tman/. Licence je GPL2. Vsechny potrebny udaje lze nalezt na code.google.com.[/quote]Takže se můžeš snažit sám, ne? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2008 14:35
Na Treu 750v po flashnutí oficální WM 6 ROM - task manažer funguje dobře, ale tlačítka otáčení dipleje, vypínání a softresetu jsou jaksi zpřeházena a fungují jinak, než by dle svého významu měly. Horší je to o to, že po přidání nebo ubrání některých se to změní (nebudu to celé rozepisovat).
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2008 19:35
Takže závada po konzultaci s autorem odhalena. Dělá to pouze u WM 6 a jen tehdy, jsou-li tlačítka v nabídce bez popisku tedy v tzv. compact modu. Jinak to šlape dobře.
runner111 (75)|28.11.2008 14:43
Nainstaloval jsem na Treo 750. Po odinstalaci mi v horní liště zůstala ikona baterie a nejde odmazat. Nevíte někdo co s tím??
Zdenek Malinsky (9781)|28.11.2008 16:20
Tak to je z jine alikace-tMan je ta tecka a baterii nijak nezobrazuje.
runner111 (75)|28.11.2008 17:08
Nemůže to být z jiné aplikace.Nic jiného jsem neinstaloval. Je to taková ta standartní WM ikona baterie, v jiných programech se ukazuje jako hodiny, které se dají po přidržení stylusu měnit digitální-analogové. Vedle ní mám potom tu standartní Treobattery ikonu.
Zdenek Malinsky (9781)|29.11.2008 12:31
Nene, věř mi, tMan žádnou ikonu baterie ani nic podobného nikam nepřidává ani neubírá. Jeho spuštění je zohrazeno v horní systémové liště onou typickou tečkou. tMana jsem měl na několika PDA, dokonce i na Treo 750 (s WM 5 i 6) - ikona/indikátoer baterie tam je defaltně.