Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

sifrovany mail a PDA

lubosh_ce4you (22)|22.5.2006 13:09
Zdravim vsetkych,

prechadzal som diskusiu, ale nenasiel som takuto temu, preto si dovolujem polozit otazku.Ako riesite sifrovanu mailovu komunikaciu? Priznam sa, ze mi dost dlho trvalo presvedcit svoje okolie, aby zacali pouzivat PGP (teraz mam na mysli na PC), no ako som zistoval tak PGP pre PDA zatial nie je.
Dalsou moznostou ako siforvat mail je zrejme vyuzit "zabudovane" moznosti outlook-u. Nemam z touto formou skusenosti. Vygeneroval som si na www.thawte.com certifikat (pre email komunikaciu) a snazil som sa ho naimportovat do PDA. Zial meuspesne.
........ certifikat s privatnym klucom je pre MS Outllok a ma priponu .pfx
........ certifikat d verejnym klucom je vo formate X.509 der s priponou .cer
Import pomocou programu SpAddCert bol neuspesny. Format pfx nepozna a X509der.cer neobsahuje privatny kluc.
Sifruje niekto, alebo podpisuje postu na PDA?
Ako citate sifrovanu postu?

Ospravedlnujem sa za neprimerany rozsah prispevku, dako som sa nevedel vyjadrit strucnejsie.

Vdaka
boby6k (21)|1.6.2006 07:32
http://www.symbolictools.de/public/pocketconsole/applications/gnupg/
Podívej se sem. Je to sice jen v emulátoru DOSového prostředí, ale když si připravíš nějaké dávky, dá se šifrování docela dobře automatizovat. Já to jedu na iPAQu 1915 a naprostá spokojenost. Ale jak říkáš, je dost velký problém, sehnat někoho, s kým bych si posílal šifrované zprávy. Nainstaluj Pocket cmd, pocket GPG a pak ještě poetry. Tyhle tři věci tam musí být. pak není problém
lubosh_ce4you (22)|1.6.2006 08:34
velka vdaka za gpg, idem skusit.
karlic (707)|1.6.2006 15:29
Tady je aplikace, která umí naimportovat privátní klíč vyexportovaný z PC http://www.jacco2.dds.nl/networking/p12imprt.html. Certifikát jsem naimportoval, Pocket Outlook ovšem stále píše, Encrypted. The message cannot be decrypted. Co s tím?
karlic (707)|3.6.2006 08:41
Tak jsem pokrocil o kousek dal, uz umim poslat zasifrovany mail. Bylo nutne v PDA v Activesync/options /advanced nastavit certifikat.

Rozsifrovat prijaty mail se ne a nedari.
Umi vubec standardne Pocket Outlook v WM5 rozsifrovavat maily? Nemuzu toto info nikde najit :(
Diky za kazdou pomoc.