Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vymazání kalendáře z PIM

Paullus_ce4you (400)|18.5.2006 19:00
Patřím mezi nešťastníky, jimž se při synchronizaci ve WM5 zdvojují jednotlivé položky ve všech složkách. Zatím to řeším tak, že před každou synchronizací vymažu na PDA všechny položky PIM pomocí aplikace SKTools a pak provedu kompletní synchronizaci.

Bohužel svrchu řečený SKTools umí mazat pouze všechny položky najednou, nelze mezi nimi vybírat, které ponechat a které ne.

Vzhledem ke skutečnosti, že mám poměrně obsáhlý AddressBook, který se synchronizuje zbytečně dlouho, chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaký program, kde bych si mohl vybírat, co smažu. Hlavně se mi jedná o možnost vymazat Kalendář (schůzky). Úkoly a poznámky zvládnu ručně.

Díky za každý tip, zatím jsem zkoušel různé prohlížeče databází, ale tam jsem to mazání jednotlivých bází nerozchodil.
beecher (9270)|18.5.2006 19:07
Ja bych na to sel od lesa... ;)

1. Zruseni AS partnershipu.
2. Export vsech kontaktu v PC do souboru.
3. Smazani vsechn kontaktu v PDA a v PC.
4. Smazani a znovu vytvoreni profilu v Outlooku.
5. Vytvoreni noveho AS partnershipu.
6. Import kontaktu ze zalohy.
7. Nechat to syncnout do PDA.

A neni bohovi, aby to pak nechodilo... :yes:
Paullus_ce4you (400)|18.5.2006 19:46
[QUOTE="beecher"]JA neni bohovi, aby to pak nechodilo... :yes:[/QUOTE]

Beechere, dík, ale tohle všechno jsem již zkoušel, dělá mi to i na čistém PDA, i velký Outlook jsem kvůli tomu přeinstaloval, ale se*e, respektive duplikuje se mi to nadále.

Ještě zkusím si na WMWare nainstalovat čistá XP, třeba to mám někde zakuklené v registrech hlouběji než dosáhnu...

P.S. Co řikáš službě Plaxo? Pocket Informant už s ní umí synchronizovat přes web Addressbook a v dohledné době by měl umět i Kalendář...
beecher (9270)|18.5.2006 19:56
To, ze uz mam davno sync proti Exchangi (eOutlook.cz) a mam klid...
Paullus_ce4you (400)|18.5.2006 20:03
[QUOTE="beecher"]To, ze uz mam davno sync proti Exchangi (eOutlook.cz) a mam klid...[/QUOTE]

Ale tohle je gratis.....
beecher (9270)|18.5.2006 20:24
A? Radeji platit za neco skutecne fungujiciho s daleko vetsimi moznostmi, nez nic za nic... ;)
BTW Pripadne je tady free mail2web... ;)
Paullus_ce4you (400)|20.5.2006 09:21
[QUOTE="beecher"]... Pripadne je tady free mail2web... ;)[/QUOTE]

Tak ten mail2web je fakt lepší než Plaxo. Jenom, jak jsem pochopil, je třeba synchronizovat nejprve Outlook na PC s PDA a pak PDA s mail2web; nejde tedy rovnou sync PC s webem.

Jinak to zdvojování položek ve WM5 bude asi nějak souviset s Outlookem 2003. Včera jsem si nainstaloval MSAS 4.2 beta na notebook s Outlookem 2002 a položky se neduplikují.
beecher (9270)|20.5.2006 09:28
U mail2web mas zdarma 1GB schranku s pristupem pres web (Outlook Web Access) nebo pres ActiveSync, tzn. prime pripojeni Outlooku v PC na mail2web neni mozne. Holt, kdyz je to zdarma, neni se cemu divit. Na pristup k Exchangi z Outlooku na PC jsou potreba licence, jinak nastesti ne. :)

Bohuzel problemy s duplikovanim od prechodu na primy sync s Exchangi neznam a uz radeji ani nechci resit... ;)