Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync 4.1

aoc_ce4you (65)|15.5.2006 09:54
Mam takovy problem. Mam acer n300 a snazim se pripojit pda k pc pres bluetooth pomoci active sync. Uz jsem to jednou rozchodil, ale ted mi to opet nejde. Jako zakladni spojeni pda s pc dam explore bluetooth device, zadam heslo a jsem pripojeny. Pak ale kdyz dam spojit pres active sync tak mi to v pc active sync sice pripojuje ale po chvili to napise v pc ze pripojeni se nezdarilo a pripojene to neni. V pc mam v active sync nastavene pripojeni k portu com4 a pripojeni k internetu. V bluetooth configuration v pc mam nastavene v local services bluetooth serial port jako com4, v client aplication bluetooth serial port jako com3. Mozna neco zadavam spatne, nevim. Zadny firewall, nebo podobne zaple neni. Nevim co se mohlo udat ze mi to nechce chodit. Prosim o pomoc
beecher (9270)|15.5.2006 10:25
Mate v BT Manageru shortcut na AS pripojeni s vasim PC? Mate vytvoreni s danym PC partnership (pres USB nebo IR)?
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 10:46
v pda mam shortcut zalozku pripojeni active sync, to prave zadam a dam pripojit k pc, pc mi to najde a dokonce mi to v pda to active sync pripojeni zezelena coz znaci ze je to pripojene, ale po minute se mi to odpoji, ale pouze v tom pda. Partnerstvi s pc mam, to jsem prave psal tim explore bluetooth device, kdy zadam na obou stranach zarizeni stejny pin a network acess mi funguje na obou stranach
beecher (9270)|15.5.2006 11:36
Myslel jsem partnerstvi AS v PC s PDA, ne BT sparovani.
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 11:43
Pokud v pc otevru pripojeni pres active sync, tak to pripojene neni a pokud dam nastavit pripojeni tak tam mam zaskrnute povolit pripojeni k jednomu z techto portu a mam tam vybrane com4 a pripojeni tohoto pc k a vybrane internet. Pokud teda zapnu spojeni pda s pc pres active sync, active sync v pc se nacita jako by se pripojoval ale po chvili to napise ze nelze navazat spojeni.
Janor (9)|15.5.2006 11:55
Mne to tiez obcas robi, aj ked nie vzdy, len niekedy. U mna chyba asi nie je v PDA, ale v pocitaci (Toshiba Tecra): ked zapnem mechanickym zapinacom BT, tak sice sa kontrolka rozvieti, ale ikonka BT vpravo dole "neziari" a musim BT aktivovat rucne (prave tlacitko mysi na ikonke BT a zvolit "Turn bluetooth ON". Skus, mozno to pomoze :-)
beecher (9270)|15.5.2006 11:56
Aby se PDA mohlo spojit s AS pres BT, je nutne nejdrive tomuto PDA vytvorit partnerstvi v AS pomoci USB (kolebka, kabel) nebo pomoci IR portu. Pokud nainstalujete na nejake PC ActiveSync a snazite se hned pripojit pres BT, tak to neprojde, protoze AS v PC to zarizeni nezna, tak to odmitne.
beecher (9270)|15.5.2006 11:58
To janor: Mu BT funguje normalne... ;)
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 12:15
Ted jsem zapojil pda k pc pres usb a activesync v pc mi hlasi ze se to pripojuje, ale nepripoji se to, jen to porad uz asi 3minuty signalizuje pripojovani ale stale nic.
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 12:17
Ale jak jsem se docetl a jak mi to i drive fungovalo, funguje to i kdyz to nemam zapojene pres usb nebo ir port, pripojim se jako host, ale je fakt divne proc to najednou nejede
Surgical (2364)|15.5.2006 12:18
Asi je to rozbity....
Ted vazne. Synchronizujes pres kolebku nebo pres kabel? Oplati se to vytahnout, pockat na bim bam zhora dolu, tedy odpojeni, pak opet zastrcit a pockat, zda to udela bim bam zdola nahoru, tedy pripojeni....u valne vetsiny PnP USB zarizeni tento trik pomaha....PDA nevyjimaje. Navic kolebka se muze nekdy pro system tvarit jako USB hub, take je nutne ji nekdy vysunout/zasunout, nebo ji pripojit az po restartu a nabehu OS.
beecher (9270)|15.5.2006 12:24
Ja bych to videl na firewall, to ze se to toci a nepripoji pri USB kabelu/kolibce je typickym priznakem zapnuteho a spatne nastaveneho firewallu...
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 12:24
po nejake dobe, kdy se porad snazim pripojit pres usb mi to v pda napise: nelze ziskat adresu ip prirazenou serverem.
beecher (9270)|15.5.2006 12:34
No, tak to je jeste jasnejsi priznak firewallu blokujiciho pripojeni...
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 12:35
firewall tam opravdu zapnuty nemam, dokonce nemam ani zadny nainstalovany. Mel jsem tam kerio ale odinstaloval jsem ho, ale to uz je dele. Mam tam porad jen to co jsem tam mel kdyz mi to jeste fungovalo.
Surgical (2364)|15.5.2006 13:12
Tobe se podarilo nenainstalovat/odinstalovat MS firewall ze systemu?
beecher (9270)|15.5.2006 13:29
Ja bych zkusil jeste ten AS na PC odinstalovat a znova nainstalovat, kdo vi, co tam to Kerio pri odinstalaci nastavilo.
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 13:32
Ja jsem ve win2000 a firewall zapnuty nemam
Surgical (2364)|15.5.2006 13:45
W2K SP4?
aoc_ce4you (65)|15.5.2006 14:07
Jo W2K sp4, a ten activeSync jsem zkousel preinstalovat, ale taky to nepomohlo
beecher (9270)|15.5.2006 14:53
1. Vyndat iPaq z kolébky a restartovat Windows na počítači
2. Otevřít si správce síťových připojení
3. Vložit PDA do kolébky - ve správci připojení se objevý nové SÍŤOVÉ
připojení
4. Dát vlastnosti tohoto nového připojení
5. Vypnout pro toto síťové připojení firewall
6. Na první kartě kartě (general) zaškrtnout všechny způsoby připojení

Snad to pomuze...
aoc_ce4you (65)|16.5.2006 10:51
Zkusil jsem znova preinstalovat activeSync a preinstaloval jsem i usb bluetooth dongle na pc a taky pc a pda a nakonec se to rozjelo. A nemam to ani pripojene pres usb nebo ir port, jen pres bluetooth a jsem jako host. Kazdopadne diky moc za pomoc
aoc_ce4you (65)|16.5.2006 11:18
Nechval dne pred vecerem. Ted se mi sice rozbehl internet ale pripojeni do privatni site mi nefunguje. Mohl by mi prosim nekdo poradit, co ma byt presne nastavene v connections pokud se chci dostat na internet i do privatni site. Mam win mobile 5.0.Hledal jsem to tady nekde v diskuzich ale nenasel jsem nic. Jde mi o to ze pokud tapnu na connections tak tam je volba pro pripojeni do internetu vybrat: isp, isp name, nastaveni bluetooth - internet, moje prace v siti. A pro pripojeni do privatni site to same. A ja ted nevim co tam mam nastavit, jednou mi totiz jede pouze internet a podruhe jenom privatni sit.
MilanSu (823)|18.5.2006 01:28
Po pripojeni Varia k AC nemam moznost nastavit plan (jako u PDA), tzn. ze je nastavena automaticka synchronizace. Ja byl zvykly vzdycky na rucni, protoze jsem mel alespon trochu prehled. Nevite cim to je, nemate nejakou radu
EDIT :
Pokud pripojim PDA (ACER N35) tak mam pristupnou nabidku Nastroje/ Plan, kde jsem mel nastavenu synchronizaci rucni.
Pokud pripojim Vario, mam tuto nabidku nepristupnou, tzn. ze je automaticky nastavena automaticka synchronizace.
Verzi AC mam 4.1.
Vyhovovala mi moznost rucni synchornizace, protoze jsem synchronizoval kdy jsem chtel a videl jsem, ze se budou synchornizovat x-polozek kalendare ....
Takhle mam Vario vicemene furt spojene pres USB s NB a jakakoliv zmena (at na Variu ci v NB v Outlooku se mi hned provede i na druhem zarizeni.
beecher (9270)|18.5.2006 11:45
Milane, muzes opravit tvuj prispevek od preklepu, abych pochopil, co chces rict? Dekuji.

Jinak AS 4.x vzdy pri prvnim pripojeni syncne PDA a PC.
MilanSu (823)|19.5.2006 14:16
To Beecher : Upravil jsem to v predchozim prispevku ....
beecher (9270)|19.5.2006 14:26
Hm, a to vypnuti automaticke synchronizace jsi zkousel?
Bohuzel nevim, jaky to ma vliv na sync s Outlookem, protoze ja pouzivam uz dlouhou dobu sync s Exchangi...
MilanSu (823)|21.5.2006 01:20
Tak jsem to taky vyzkousel a bezvysledku, zkusil jsem i odstranit vsechna partnerstvi, nainstalovat verzi 4.2 a porad nemam polozku Plan (Schedule) pristupnou. Pro partnerstvi s PDA Acer n35 jsem mel vzdy.
Navic pro PDA si mohu nastavit i nazev zarizeni, u Varia se mi standartne doplni WM_Administrat1 a nejsem schopen to nijak zmenit
MilanSu (823)|21.5.2006 01:21
Zapomnel jsem na obrazek
00146666_Acsync_n9qv.gif
MilanSu (823)|21.5.2006 02:51
Tak jsem vyzkousel i zmeny v registru na PC (misto WM_Administrat2 jsem si dal MDA Vario, i zmena adresare), ale po spusteni se vse vrati zpet. Na PDA jsem to neumle v registru najit, nebo spise jsou tam sice nektere podobne hodnoty, ale v nejakem divnem tvaru }pro mne nesrozumitelny).
Nakonec jsme tam dal zpatky 4.1 (preci jenom pro mne CZ je srozumitelnejsi), ale jinak je to porad stejne
beecher (9270)|21.5.2006 10:40
To Schedule je aktivni pouze tehdy, mas-li nadefinovanou synchronizaci s Exchange serverem. Jsem myslel, ze to chces nastavit na manualni synchronizaci, aby sis to mohl synchronizovat sam...

Jinak, klasicke pojmenovani zarizeni v Start->Settings->System->About->Device ID funguje. ;)
Blondak_s.r.o. (78)|21.5.2006 20:13
Nevíte jak se dá připojit na ActiveSync 4.1 přes WI-FI?
Zdenek Malinsky (9781)|21.5.2006 20:35
Nejde. Jedině AS 3.8, když nemáš WM 5.0 na PDA.
MilanSu (823)|21.5.2006 20:58
To Beecher : Sypu si popel na hlavu. S tim nazvem, ja jsem vedel ze jsem to zkraje nekde mel, ale jak jsem flashoval, pak uz jsem to nemohl najit a tady mne to nenapadlo, ono v CZ verzi je to O produktu a to mne nenapadlo.
Co se tyce Schedule, no prave ze bych chtel synchronizovat Vario s NB rucne, stejne jako jsem to delal s AcerN35 (a delam dosud). Je mi divne, ze u Aceru N35 (WM2003SE) mam tuto nabidku pristupnou a pri pripojeni Varia nikoliv. Ne ze bych z toho byl nejak mimo, ale byl jsem zvykly se vzdycky podivat kolik je zmen a pak synchronizovat. Ale na druhou stranu je fakt, ze i automaticky to beha bez problemu
beecher (9270)|22.5.2006 10:58
Tak vidis... ;)

Nevim, ja si zvykl na ten sync s exchangi a zpatky ni krok. :yes:
roadmonster (37)|22.5.2006 11:17
Mám s AS4.xx stejný problém. Dřív jsem měl Yakumo Delta GPS s WM2003, teď o víkendu jsem upgradoval na FS N560 a nestačil jsem se divit -> Plán sync. disabled, jakmile jsem tam vrátil Yakumo, lehce se změnil design formuláře a Plán opět enabled.
Nesouhlasím, že i s automatikou to běhá bez problémů. Já měl ruční nastavení nejenom kvůli přehledu, ale hlavně proto, že na jednom ze dvou synchronizovaných PC, ke kterému jsem chodil PDA hlavně zálohovat, mi čas od času (nepravidelně, cca jednou za půl roku) spadlo párování dat mezi PDA a PC, napsal mi, že má nějakých 4700 nesynchronizovaných položek!!! a jediným řešením (pokud člověk nechtěl mít všechno 2x) bylo kompletně zazálohovat Outlook, pak to v jednom PC smazat, nechat "prosynchronizovat" položky ostatními dvěma zařízeními tak, že všude bylo čisto, obnovit zálohu a zesynchronizovat znovu. Akce minimálně na hodinu :o((((((
beecher (9270)|22.5.2006 12:56
Nevim, pred Exchangi jsem takhle prenasel veci z prace (PC) domu (NB) a do toho jeste syncoval mobil (kontakty) a vsechno slapalo bez problemu...
Blondak_s.r.o. (78)|23.5.2006 13:12
Dneska jsme přeinstaloval AS z 4 na 3.8 ale po nainstalovaní se mi vůbec nechce otevrit.
Klikam na nej v tray i pres start menu ale vubec se nechce spustit.
Po pripojení PDAcka k PC se mi nechce vytvorit partnerství jenom mi to napíše připojeno ani ho nemůžu prozkoumat.
Nevíte jak to zpravit?
Vypadá že Micro$oft udělal s AS 4 krok zpátky nevim proč tam nenechal připojení přes síť.
beecher (9270)|23.5.2006 13:28
Uz se to tady diskutovalo nekolikrat, na zadost velkych zakazniku, ktere vidi v synchronizaci pres sit bezpecnostni diru v AS.