Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nahlad/identifikacia suboru

maro.sk (46)|14.5.2006 03:56
Existuje pre PPC nejaka aplikacia, ktora by mi umoznila nahlad na subor bez toho, aby ho otvarala na editaciu? Nieco ak F3 u Total Commanderu, aby som si mohol pozriet zaciatok suboru a odhadnut o aky typ ide? Alebo nejaka aplikacia, ktora vie identifikovat typ suboru?

Obcas si nieco stiahnem z webu a napr. z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] sa mi to vzdy ulozi ako "download.asp". :mad:
Premenovanie na .zip, .rar, a .cab nepomaha, takze tipujem ze je to (pre mna nepouzitelne) .exe pre PC, ale rad by som mal moznost presvedcit sa o tom.
Surgical (2364)|14.5.2006 07:21
Eh Maro...download.asp neni zadny soubor, ktery bys mohl jakkoli prohlizet, je to link ke stazeni souboru....
maro.sk (46)|14.5.2006 13:24
No, zase az taky lama nie som :D .
Moje skusenosti s PC systemami a webom su myslim slusne a uz aj s PPC som sa celkom spriatelil... :cool:
Ked stahujem subory z PocketGear, VZDY sa mi stiahnu pod nazvom "download.asp" a nikde pred stahovanim ani pocas neho neviem zistit originalny nazov suboru. Subor z odkazu vyssie ma po stiahnuti velkost 2.883.072 bytov a skusal som ho stahovat pomocou PIE (s nadstavbou MultiIE), aj prostrednictvom programu EzDownload. Samozrejme priamo z mojho PPC. Nakoniec som ho stiahol prostrednictvom Opery, nazov toho suboru je "TerniLapilli2.msi", takze je to instalacka urcena len pre stolny Win PC + ActiveSync.
Nechapem, ze web ako PocketGear.com nie je vybudovany ako "PPC user friendly". A nechapem ani vyvojarov programov pre PPC, ktori ich neposkytuju na stiahnutie vo formate CAB. :mad: Ja by som to prirovnal k situacii, ako keby soft pre stolne Win PC bol dostupny primarne vo forme zdrojakov a kazdy by si ho musel doma pred instalaciou skompilovat a len sem-tam by sme narazili na program dostupny forme .exe instalacky.
speed-komi (278)|14.5.2006 13:38
Taky by se mi líbilo něco takového. nebyl by špatný nějaký plugin do třeba resco exploreru aby se mi zobrazoval náhled na obrázek, pokud zvolim zobrazování jako miniatury, podobně, jako je to na stolních PC. Mám spoustu fotek jen tak nepojmenovaných (fotoXY, číslo, atd...) a hledat v tom jednu fotku je občas docela záhul. často se mi nechce najíždět na tu fotku přes fotoviever, to bývá zdlouhavé.