Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ADSL router + (wifi router alebo AP)?

xmike_ce4you (183)|23.4.2006 15:42
Mám adsl router a chcel by som sa pripájať cez pda na internet bez nutnosti zapnutého počítača. A teraz neviem, či mám kúpiť wifi router (1700SK) alebo nejaký access point (2400SK). Nejak nemám jasno, čo je v tomto prípade na to lepšie. Dá sa napríklad na wifi router pripojiť naraz viac zariadení cez wifi? Aj keď na 99% bude stačiť aby bolo pripojené pda, aby vedelo ísť na internet a aby videlo pc, ktoré sú pripojené cez ten adsl router (poprípade by som ich zapojil priamo do wifi routeru - 4xLAN)

MSI wireless router
Saman_ce4you (1451)|25.4.2006 08:19
Pokud na PC nemas wifi a musi byt nutne pripojeny do switche na ADLS routeru kabelem, tak ti staci jen WiFi AP (on by teda stacil i kdyby jsi PC pripojoval pres WiFi). Nicmene, i WiFi router muze mit funkci prepnuti do AP modu (zalezina konktrenim typu),a to je vec i do budoucna, kdyz se treba zbavis ADSL budes mit kabelovku, apod.
xmike_ce4you (183)|25.4.2006 11:54
Díky. Objednal som nakoniec AP, aby mi odpadli problémy s dvojitým nastavovaním firewallu na dvoch routroch a tak. Na to AP sa bude pripájať notebook a pda, na adsl router 2 PC.