Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cisco VPN

gordak (44)|13.4.2006 12:13
Ahoj lidi.

Neresil jste nekdo napojeni na Cisco VPN z pocket PC s windows mobile 5 ? Program Movian VPN Client se mi nejak nechce spustit.
Nejlepsi by byla nejaka free varianta :)

Pripojeni je pres IPSec/UDP a v notebooku pouzivam primo Cisco VPN client, ktery na PPC neni. Kdyz si ve svem PPC zvolim IPSec ve standardnim VPN clientu, chce to po mne certifikat. Zadny certifikat mi vsak program v notebooku nepovoli vyexportovat ( asi ho ma integrovanej nekde v sobe).

Budu vdecny za jakoukoliv radu...

Diky moc za pomoc
beecher (9270)|13.4.2006 12:54
Bohuzel, toto jsem se snazil jiz vyresit hodnekrat, psal jsem i na Cisco, ze je proste potreba VPN klienta na PPC i s moznosti importu konfigurace ze souboru, ktery dostanu od naseho admina, bohuzel se nikdo neozval... :oops:

Movian pokud se nepletu neni WM5 kompatibilni...
gordak (44)|13.4.2006 13:00
sakra, to je pech.
aleph1 (45)|13.4.2006 20:51
Zajimava otazka, taky jsem o vpn pripojeni premyslel. Mam v ceskym ciscu par znamych, zkusim se zeptat primo.

beecher: Ono by to ani ten import nemuselo umet. V cisco vpn klientovi se stejne nastavi akorat adresa serveru, vpn group, a group password.
aleph1 (45)|13.4.2006 21:08
gordak: jeste mne napada jedna vec, zkuste se mrknout jaky certifikaty mate na notebooku v ulozisti certifikatu a jestli odtamtud je mozny export. Treba by vas admin mohl vygenerovat certifikat, ktery si naimportujete do ppc.

beecher (9270)|13.4.2006 21:19
No jo, jenze kdyz ti nas admin to group password nerekne, tak potrebujes ten konfiguracni soubor proste naimportovat... ;)
Jinak jsi na tom jak Bata s cvickami... :D
aleph1 (45)|13.4.2006 21:32
Aha, tak to uz je trochu problem :-)
No ale nejak to vymyslime, nakonfiguruju si VPN koncentrator a probadam to.
Jediny problem je, ze to mozna chvili bude trvat, nez vysetrim nejakou klidnejsi chvilku.
bici_ce4you (14)|13.4.2006 21:44
[QUOTE="aleph1"]Aha, tak to uz je trochu problem :-)
No ale nejak to vymyslime, nakonfiguruju si VPN koncentrator a probadam to.
Jediny problem je, ze to mozna chvili bude trvat, nez vysetrim nejakou klidnejsi chvilku.[/QUOTE]

Zdravím,

v současné době řeším stejný problém. Stáhl jsem si Bluefire Mobile VPN 2.3 (podporuje WM 5) a zkouším oproti Cisco VPN 3000. Fáze 1 proběhně, pak to umře na "Failed to recieve the Address information from the VPN Server". Používám group/pre-share key, bez x-auth. Na klientovi jsem zkoušel jak Auto IKE/IPSec Setup, tak manual (3DES-SHA1-Group2/3DES-SHA1-no compression) bez/s PFS.
Nemá někdo nápad jak a co dál ?

Díky,

Bici
gordak (44)|14.4.2006 09:36
Koukal jsem do uloziste certifikatu, abych ho vyexportoval odtud, ale bohuzel jsem zadny pouzitelny nenasel.
Jde o to dvoji overovani : jedno jmeno a heslo je primo v klientovi a na druhe se to zepta az po overeni. Je to zapeklita situace :)

Zkoumal jsem i konfiguraky Cisco vpn clienta v booku, ale zadna uzitecna informace( nebo jsem ji nepoznal :) ). V registrech taky nic pouzitelneho...

aleph1 (45)|27.4.2006 11:33
predbezne mam slibeny seznam podporovanych vpn klientu tretich stran

cisco vlastni vpn klient pro wm nema
peterm_ce4you (10)|27.4.2006 12:34
Skusal niekto anthaVPN clienta? Mal by byt na VM5, spolupracovat aj s ciscom, akurat nie je zadarmo.

Peter
beecher (9270)|27.4.2006 14:54
Ten jsem zkousel, bohuzel bez importu nastaveni cisco clienta... :oops:
peterm_ce4you (10)|28.4.2006 18:19
[QUOTE="beecher"]Ten jsem zkousel, bohuzel bez importu nastaveni cisco clienta... :oops: [/QUOTE]

Pokial je problemom iba zasifrovane heslo skupiny, tak tomu sa da pomoct napr. tu:

http://www.unix-ag.uni-kl.de/~massar/bin/cisco-decode

Ten online dekoder by som radsej nepouzil, je tam ale cisco-decrypt.c

Peter
beecher (9270)|28.4.2006 21:47
To je dobry, vono to vazne funguje, ja myslel, ze to maji nejak lepe ochraneny, ze ten group password je zakodovan asymetricky...

No, pak v takovem pripade, ja uz s Cisco VPN problem nemam... :)
JiriE (117)|29.4.2006 13:32
No vida. Nešel by udělat nějaký srozumitelný návod i pro ostatní? Když už někdo :)) nemá problém.
beecher (9270)|29.4.2006 17:00
No, pak uz muzu pouzit ten AnthaVPN klient... ;)
bici_ce4you (14)|29.4.2006 17:29
Tak tak, mohl by nam beecher napsat nastaveni anthaVPN klienta a jake zarizeni je na druhe strane? urcite by to spouste lidem pomohlo, nejenom mne.
Predem diky ;)

Bici
beecher (9270)|30.4.2006 09:52
No, ja jsem ho uz kdysi zkousel, jenze bez toho groupkeye jsem byl v haji. Ted to zase tak moc nepotrebuji, takze az budu, tak vam dam vedet...
BTW Trocha snazeni vam neuskodi, prijit na to sami, ne?

A jake je zarizeni na druhe strane, tak to uz vam vubec nereknu, protoze 1. ten VPN pristupovy bod je v UK a 2. je to nemam pod palcem... ;)
aleph1 (45)|5.5.2006 21:11
koukam, ze pisu mozna trochu pozde
primo z cisca jsem dostal odkaz na tyto podporovane vpn klienty

http://www.anthavpn.com/webmaker/portal/wmlink_369
http://www.apani.com/vpn-clients/cisco-windows-mobile
beecher (9270)|6.5.2006 10:13
Pozde, pozde... ;) :D

Ten AnthaVPN klient vypada jako nejschopnejsi klient...
bici_ce4you (14)|8.5.2006 23:29
Stahl jsem si anthsVPM klienta,tak ho vyzkousim. Pak pisnu...;)

peterm_ce4you (10)|13.5.2006 21:52
AnthaVPN klienta som vyskusal na Looxovi N560. Obcas ten program padol, obcas pripojenie prebehlo, avsak nasledna komunikacia mi uz nesla. Je mozne, ze to bolo kvoli "skvelemu" programu E2C na konfiguraciu pripojenia, ale prestal som nad tym badat, pretoze skusobna verzia ma obmedzenie dlzky spojenia na 1 minutu, co je na nejake laborovanie dost malo a hlavne ostra verzia stoji 79 EUR, ktore za nu urcite nedam (nejakych 10 EUR by som este dal). Takze pre mna je aj tento SW nepouzitelny.

Na http://www.ziggurat29.com/OVPNPPCAlpha/OVPNPPCAlpha.htm som nasiel nejaku alfa verziu OpenVPN klienta pre Pocket PC (aj pre VM5, freeware), mozno z toho nieco bude, aj ked stranka je momentalne nedostupna. Este som to neskusal, ale chystam sa.
beecher (9270)|14.5.2006 08:11
OpenVPN se ale neumi pripojit na Cisco VPN...
Navic, OpenVPN neni tak ani na bezpecne pripojovani klientu k intranetu, ale spise na vytvareni bezpecnych mostu/tunelu mezi dvemi intranety.
peterm_ce4you (10)|14.5.2006 11:59
Aha, to mi hned nedoslo, ze OpenVPN nepodporuje ipsec, teda ze je to nieco ine.
Tak mi zatial bude musiet stacit zabudovany MS ipsec/l2tp klient, ten ide aj s ciscom, akurat ze nestaci nakonfigurovat iba ipsec, treba aj l2tp, co moze byt niekedy problem, hlavne ked ten router ma pod palcom niekto iny :-(
JiriE (117)|28.9.2006 09:30
Lidičky, vyčerpal jsem si 5 zkušebních pokusů připojení AnthyVPN 6.1 (nějak jsem si nevšiml, že změnili neomezený počet 1 minutových připojení na 5 tříminutových) a ještě jsem to nestačil prozkoumat. Nevíte někdo, kde mají ve WM5 nějakou "značku" předešlé instalace? :)) .
Zbyňa_oldd (64)|13.3.2007 14:08
Tak my jsme koupili AnthaVPN 6.1 PRO s kolegou a musím říct, že to sice funguje, ale má to pár drobných vad. Na každé ROMce se to chová jinak, nekde jede, někde ne. Problémy se liší - někdy blbne Wifina, jindy tuhne celé PDA (= v našem případě MDA Vario=HTC Wizard). V současné verzi s ROM WM6 mi prozměnu nejde připojení přes GPRS, když mám AnthaVPN nainstalované :-( Jaké jsou Vaš zkušenosti, jde s tím něco udělat?
Fanda75 (40)|14.3.2007 21:00
Tak takovydleho prispevku jsem se bal :-(( shanim taky nejaky SW naproti Ciscu a po nainstalovani Trial verze AnthaVPN mi prestalo funovat GPRS... Tesne pred HR me napadlo VPN odinstalovat a pomohlo to. E-Ten M700 ROM 354. Jeste, ze jsem neutratil tu "hromadu" penez.... Az najdes nejake reseni, tak si ho rad prectu :-))
Fanda
JiriE (117)|15.3.2007 09:39
Moc zkušeností s tím není, protože to docela dost stojí, aby si to někdo kupoval naslepo a s trial verzí na 5 pokusů se moc experimentovat nedá. Než se člověk zorientuje, kde co nastavit, všechny pokusy jsou pryč. A dělat neustálý HR tedy nebudu.
Přeji hodně úspěchů, také budu rád za další postřehy.
Fanda75 (40)|4.6.2007 22:44
Tak jsem testnul mnoho SW, ale bohuzel zadny nefunguje (nebo to neumim nastavit :-)). Nejlepe ze vsech opravdu vypada AnthaVPN, ale nez stihnu cokoli vyzkouset, tak mi dojdou vsechny testovaci pripojeni :-( Nevite o nejakem zpusobu jak to opravdu "vyzkouset" ???
Fanda