Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy s TomTomem

MaxT (36)|10.4.2006 18:55
Jak již bylo uvedeno jinde,i můj tomtom po chvíli provozu padá.Naprosto stejné to bylo u Universala s verz í5.00.Nyní mám kombinaci 8310 + TTN5 5.20+GPS navilock.Gps je O.K. s Universalem a Variem šlape super.Vypozoroval jsem,že částečná změna k lepšímu nastane jestliže před spuštěním TT spustím bluetooth manuálně,ale i tak po přidání POI padá.Jestliže spuštění bluetooth nechám na TT komunikace se zasekne a bluetooth nejde vypnout ani manuálně,pomůže jen SR.Vyřešil již prosím někdo tento problém?
Bohumil Stejskal (414)|10.4.2006 21:18
rád bych poradil,ale nic mě nenapadá ............ :disgusted:

já bych postupoval takto :

1. smazaní zařízení bluetooth v Qteku
2. restart Qteku a raději i GPSky
3. nové spárování ( pokusil bych se od někoho půjčit jinou BTS a vyzkoušet )
4. smazal bych soubor.cfg v TomTom, znovu bych TomTom nastavil a vybral ---- Jiné zařízení BT GPS
5. vyzkoušel bych jestli bude padat spojení i s jiným programem a GPS ( použil bych např. Active Trace )
6. prověřil bych jestli je 100% funkční datová karta ( u kamaráda a pod. )
7. zkoušku bych dělal pod širým nebem,aby to nepadalo třeba kvůli tomu,že to zkouším někde v paneláku a GPS bych dal pár minut na rozjetí
8. dál to může být ještě v miliónu dalších věcí :((

takže good luck :cool: :yes:
pciganek (13)|14.8.2006 11:01
Padání TT lze zabránit tím, že se vypnou "standardní" PoI. Někde na webu jsem viděl návod, jak tyto PoI "opravit" (skript v PEARLu + ruční zásahy), ale nezkoušel jsem to.
Pokud použiješ "vlasntí" PoI (například z www.poi.cz) tak je to OK
Roman Vojtek (7)|14.8.2006 19:31
a maš odemkly telefon
s.i.d.79 (5)|14.8.2006 22:33
nevím jestli jsem tady správně, ale potřebuju pomoct, mám Qteka 9000 a mám sním problém s Tomtomem, samotná instalace nejde normálně přes komp jelikož okna pak hodí hlášku že vznikla nějaká chyba, a muselo se to instalovatrovnou v přístroji, teď sice samotný tomtom chodí ale nejde mi k němu připojit přes Bluetooth GPS. předtím jsem stejnou verzi tomtoma používal bez problémů na MDA III ale tady mi to prostě nejde spárovat, nedokázal by ni s tím někdo pomoct? jsem už v fakt v koncích
pciganek (13)|16.8.2006 13:21
Pokud se ti telefon s GPS bez problémů spáruje (předpokládám) pak jediné co mě napadá (a už jsem to psal) je to, že při párování se připojovaná GPSka musí pojmenovat GPS (a ne jak zařízení někdy nabízí - např. LD-3W), jinak je TT nenajde.
GPSka má taky problém se připojit, pokud je k telefonu již připojeno jiné BT zařízení (BT HF apod) => musíš zajisti, že GPSka se připojí jako první zařízení.
baronm (168)|18.8.2006 13:37
Jakym zpuseobem nainstalovat mapu do Qteka 8310? Mam nainstalovany TomTom 5.20, ale nevim, kam nakopirovat soubory mapy , v txt pisou spustit setup, ale tam zadny setup neni. dekuju
pciganek (13)|18.8.2006 13:48
TomToma mám instalovaného na Storage Card v adresáři TomTom, tedy:
Smartphone/Storage Card/TomTom
Mapy mám na StorageCard v adresáři se jménem mapy, tedy např.:
Smartphone/Storege Card/PL-CZ-SK-HU-Map
A jede to!! :yes:
baronm (168)|21.8.2006 12:29
Tak uz mapy take vidim, ale nejdou mi otevrit, kliknu na mapu a nic se nedeje. Co s tim?
jimbeam_ce4you (44)|21.8.2006 13:49
baronm: smaž konfigurační soubor tomtoma navigator.cfg a znovu spusť tomtom
baronm (168)|21.8.2006 21:28
to jimbeam , Soubor jsem smazal, ale nepomohlo, vzdycky to zamrzne a lze se vratit jen na homescreen, nechapu to
s.i.d.79 (5)|21.8.2006 22:12
tak GPS jsem přejmenoval ale výsledek stále stejný, problém je v tom že mi nabízí jen porty co k GPS nemůžu přiřadit a to : QCT Data Interface, serial Cabel on COM1, COM7, RIL on COM6, Infrared port, Ir on COM3, nic jiného a mě jediné COMy povolí COM0, COM4 a COM8 nic jiného ostatní něco používá ale nikde jsem nezjistil co a proč
armando (95)|21.8.2006 22:23
[QUOTE="pciganek"]TomToma mám instalovaného na Storage Card v adresáři TomTom, tedy:
Smartphone/Storage Card/TomTom
Mapy mám na StorageCard v adresáři se jménem mapy, tedy např.:
Smartphone/Storege Card/PL-CZ-SK-HU-Map
A jede to!! :yes: [/QUOTE]

NENí to všechno chybu jsi udělal tady:
musíš přece ještě vytvořit tento soubor do paměti telefonu NE na kartu.
[CODE]My Documents\TomTom\CurrentMap.dat[/CODE]
tento soubot vytvoř v PC a nakopíruj ho Qtek8310.
Obsah souboru je prázdný, NIC do nej nepiš.



jimbeam_ce4you (44)|21.8.2006 22:36
[QUOTE="s.i.d.79"]tak GPS jsem přejmenoval ale výsledek stále stejný, problém je v tom že mi nabízí jen porty co k GPS nemůžu přiřadit a to : QCT Data Interface, serial Cabel on COM1, COM7, RIL on COM6, Infrared port, Ir on COM3, nic jiného a mě jediné COMy povolí COM0, COM4 a COM8 nic jiného ostatní něco používá ale nikde jsem nezjistil co a proč [/QUOTE]


v nastavení - připojení zruš gps, připoj znovu jako nové zařízení, přidej port. Toto vše. TomTOm si to najde sám - konfigurovat jakou jinou gps. Tomtom si najde port sám. Pokud ale nemáš signál, bude problém.
jimbeam_ce4you (44)|21.8.2006 22:37
[QUOTE="baronm"]to jimbeam , Soubor jsem smazal, ale nepomohlo, vzdycky to zamrzne a lze se vratit jen na homescreen, nechapu to[/QUOTE]

Přesnýá návod je na http://shadowork.net/ sekce GPS, je tam vše
s.i.d.79 (5)|22.8.2006 23:55
a co mám zadat v nastavení tomtoma GPSTOMTO, kabelový tomtom, ostatní bluethoth, ostatní kabel a pak v tom za připojení, stále stejná odezva, tomtom to GPS nenajde
armando (95)|23.8.2006 00:08
ostatní bluethoth
a budeš čekat, jakti to napíše, že GPS signál je stracen před 1.minuta tak víš že spolu mluví.
Ještě maličkost v baráku ti to nepojede, musíš jít ven, aby chztil alespoň 4 a více satelitů, jinka ani ťuk a buď trpělivý, to že píše že není GPS ještě neznamená, že nazačíná komunikovat.

U mí GPS Nokia LD-3W když zabliká modrá LED dioda tak vím, že kecá telefon s GPSkou a jak blikne bílá LED tak vím že kecá satelit s GPSkouk a je jasný že jsem OK.
s.i.d.79 (5)|24.8.2006 19:50
no tak jsem zkusil vše možnosti, a stále nic, nově jsem spároval GPS, zadal jsem použití serial portu jednou jsem zadal nějaký COM jednou ne ale tomtom se stím stále nespojil, při všech možných variantách, fakt nevím kde je chyba, dle mého ázoru to že nemůžu zadat daný COM k připojení co mi nabízí samotný tomtom
jimbeam_ce4you (44)|24.8.2006 21:15
Připoj GPS, přidej COM, zaškrtni používat COM, zapni TOMTOM, nastavení, volba 5, dvakrát vlevo na GPS, nastavit jinou GPS, potvrdit, měl by jsi vidět, jak chytá družice, pokud ho ovšem nemáš někde v místnosti, a pak jenom čekej, Pokud toto nejde, je chyba jinde. Zkus kdyžtak nějaký jiný program, kde nastavíš číslo odchozího COM, který se ti automaticky nadefinoval při přidání COM. Zkus třeba dash2. Jinak je chyba někde jinde
s.i.d.79 (5)|24.8.2006 23:36
já dávám předvolby GPS, pak konfigurovat, dám ostatní bluetooth GPS, pak to píše abych spároval GPS a PDA, dám pokračovat, následně mi to dává na víběr to 1) QCT Data Interface, 2) Serial Cabel on COM 1, 3) COM7, 4) RIL on COM6, 4) Infrared Port, 5) Ir on COM 3, samo to nic hledat nezačíná a když zkusím jakoukoliv z pěti možností tak to nechodí, stále to píše Chybí zařízení GPS. V nastavení Bluetooth to normálně nechám vyhledat, nové partnerství, to mi najde BT GPSdám další a pak služby které chci v zařízení používat, možnost je jen Serial port, ten zaškrtnu a dám dokončit, v COM portech mužu dát příchozí a odchozí, dle návodu by to mělo být příchozí a tam můžu nastavit jen COM 0, 4 a 8 při zadání ostatních mi to píše COM port nemůže být vytvořen, Zkontrolujte prosím nastavení, ale v nastavení jsem nikde nic nenašel, tak neví, už přemýšlim že koupim GPS přímo od Tomtoma jestli to neni tím mím, ale předtím mi to normálně s MDA III chodilo a GPS se normálně spojí i s Nokii tak už nevím kde co hledat a nastavit
armando (95)|25.8.2006 09:08
MaxT
buď v poklidu a vše co jsi uděla pro chod TomTom5.21 zmaž z Qtek8310 a začněme znovu
........
Tento návod musí fungovat...

Tento návod nebyl v souladu s pravidly pro diskutující. Možná se vám to zdá absurdní, vždyť jsme v demokracii, ale autor tohoto webu stanovil jistá pravidla a ty se budou dodržovat. Chcete-li si sdělit něco důvěrého, použijte SZ anebo email. Děkuji za pochopení.
ipf
marty22_ce4you (101)|1.9.2006 20:13
Mam taky problem. zacal som instalovat tomtom ale mi zamrzol telefon(qtek 8310) a tak som ho vypol. no a odvtedy vzdy ked chcem instalovat nejaky novy program tak mi namiesto neho v telefone zacne instalvoat tomtom.a nikdy sa ta instalacia nedokonci...nevie mi niekto pls pomoct? dik
beecher (9270)|2.9.2006 11:40
Panove, neni treba citovat prispevek, ktery je posledni, citaci je mozne pripadne zkratit na to, na co presne odpovidam, a kdyz uz neco mazete, tak zachovejte formatovaci znacky!!! To jsou ty vsemozne hranate zavorky...
Dekuji.
jimbeam_ce4you (44)|17.9.2006 22:59
[QUOTE="pciganek"]Pokud se ti telefon s GPS bez problémů spáruje (předpokládám) pak jediné co mě napadá (a už jsem to psal) je to, že při párování se připojovaná GPSka musí pojmenovat GPS (a ne jak zařízení někdy nabízí - např. LD-3W), jinak je TT nenajde.
GPSka má taky problém se připojit, pokud je k telefonu již připojeno jiné BT zařízení (BT HF apod) => musíš zajisti, že GPSka se připojí jako první zařízení.[/QUOTE]

Tak jestli je toto pravda, tak mě picnou, našel jsem to až teď, dnes jsem Nokii LD-3W vrátil O2, že nefunguje, peníze mi vrátili, ale jsou ochotní, napřed to vyzkouším s tímto pojmenováním, díky za tip
Docent (1234)|18.9.2006 07:57
Mně se GPSka jmenuje Nokia LD-3W a TomTom ji v pohodě najde... Občas jsem měl s připojením taky problémy, musel jsem ji odebrat a znovu spárovat, pak jsem zjistil, že to dělá MASPware GPS meter, takže jsem ho přestal používat (tedy spíš testovat, 30 sekund provozu v testovací verzi na používání moc není) a od té doby je klid.
HonzaK_ce4you (6)|22.10.2006 17:16
Ahoj lidi.Jak již je předemnou zmíněno, tomtom mi po chvilce spadne.Někdy to trvá 10 minut, někdy 20 ale pokaždé spadne a když ho pustím znova, tak už mi nenajde gpsku, musím tedy foun restartovat a pak to jde.Když nahraju nové poI, tak to také nefunguje.Poradtě prosim jak nato.Diky vsem.
taunus (116)|31.10.2006 16:30
chtel jsem se zeptat jestli uz nekdo mate tomtom 6 na qteku 8310 dik za info -
jimbeam_ce4you (44)|31.10.2006 21:32
[QUOTE="taunus"]chtel jsem se zeptat jestli uz nekdo mate tomtom 6 na qteku 8310 dik za info -[/QUOTE]
ani nemohl, dosud není na smartphone
sh0tek_ce4you (163)|1.11.2006 17:22
[QUOTE="taunus"]chtel jsem se zeptat jestli uz nekdo mate tomtom 6 na qteku 8310 dik za info -[/QUOTE]
ja ho mam :D, ale ne vsechno jde ovladat tlacitky, je to predsi jenom verze pro PPC :) - to podstatny je ze funguje, a napodiv prichazim i na moznosti, ze nektere kliky na obrazovku jde nahradit nejakou klavesou Qteka
taunus (116)|1.11.2006 18:43
zdar , a jde podle nej normalne fungovat? co nejde ovladat?.dik za info -
sh0tek_ce4you (163)|3.11.2006 10:30
fungovat (ve smyslu jestli naviguje) jde, co se tyce ovladani, tak namatkou (nemam ho ted u sebe): vyber z vice polozkoveho menu se dela tlacitkama s cisly (stejne jako u mobile version 5) - kdyz mas menu v ikonach (rady a sloupce) tak vlevo nahore se voli 1-kou, a pak to dal pokracuje jako rozmitaci paprsek TV :)
taunus (116)|8.11.2006 12:40
ahoj tak jsdem nainstaloval na qteka 8310 tom tom 6 bezi aplikace ale problem je ze nejde nicim zmenit mapu ani kdyz chci nastavit port na gps tak nejde vybrat.ani jedno tlacitko neni prirazeno pohybu nahoru nebo dolu .nemate nejaky tip?jak to vyresit? jak jsi to udelal ty SHOTEK? pls dej vedet dik
dzony (95)|23.1.2007 10:57
Lidi ,prosím nemáte někdo zkušenosti jak připojit TT5 přes pevnou bluetooth GPS zabudovanou v Patriotu IV?Sparovana,přiřazen COM port a TT5.20 nic pořád nevidí.I pitomá Nokie s TT6.01 nemá problém,ale Qtek 8500 i přes hard reset a jen naistalovaným TT a jediným sparovaným zařízením ani zaboha :mad:
secco (4)|23.1.2007 15:34
zkus ji prejmenovat,aby bylo v nazvu zarizeni BT GPS.
dzony (95)|26.1.2007 08:59
Tohle mě i přes dlouhé trápení nenapadlo,ale pomohlo!Funguje!Díky :yes: