Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA Qtek-DataPhoneIII + BlueTooth sluchátka + mp3

rostaz (4)|10.4.2006 16:50
Mám PDA Qtek-DataPhoneIII s Win Mobile 2003 SE ver.4.21. - koupil jsem si BlueTooth sluchátko Logitech s představou, že přes sluchátko budu jak telefonovat, tak poslouchat mp3, video atd. ale bohužel to funguje jenom pro telefonování. Z doslechu jsem zjistil, že prý potřebuji BlueTooth 1.2 a to jak na straně sluchátka tak na straně PDA. Nevím zda je to záležitost software nebo hardware. Pokud je to věc hardware tak zda vůbec moje PDA vlastní BlueTooth 1.2 a jaké sluchátko je vhodné pro moje požadavky. Pokud je to věc software co je třeba nainstalovat do Win na PDA. Jinak moje poznámka pro ostatní PDA Qtek-DataPhoneIII - jako telefon je to hrůza ale jako hračička pro "computer maniac" je to dobrý. Mám na to připojenu GPS a dost šikovných prográmků v tom. Díky za každou radu.
Mashe (622)|10.4.2006 18:51
ted si nejsem jisty jestli spravne rozumim ale testni todle (nainstalovat) .. ono totiz v klasicke zakaldni predvolbe to profil na opslouchani vubec neukaze

pokud je ten link spatny tak se podivej sem .. ta recenze je sice na jine sluchatka, ale ten soubor je stejny pro oboje (najdes ho nekde v miste jak se popisuje MDA3

pak by to melo byt ok ..

pak holt sparovat, a udelat jeden profil na headset a druhy na sluchatka .. akorat se to pak oboje musi rucne zapinat (no ten headset si vetsinou najde sam .. pokud je defaulnti)
rostaz (4)|12.4.2006 11:21
Tak jsem stáhnul soubor "Broadcom Corporation BT-PPC AV.cab" no jo ale co s tím jak to nainstaluji? - já jsem na win UB ( úplně blbej ) - při poklikání se otevře ZIP a když to rozbalím tak tam nevidím nic ke spuštění - v článku se píše " V základním nastavení ovšem také nefunguje a proto je potřeba nejprve nahrát tento soubor " - tedy jak to nahraju - prosím o radu - děkuji
Mashe (622)|12.4.2006 11:59
mel by tam byt soubor s koncovkou CAB .. ten nahrej do zarizeni .. a tam ho spust (treba pres nejakeho explorera) a pak uz jen odklikej, restartni a mrkni do BT manageru .. a tam uz bys mel met pri pridavani novou polozku na vyber
rostaz (4)|15.4.2006 13:34
tak jsem to nakopíroval do PDA, kliknul na to v Průzkumníkovi a proběhla nějaká instalace. Restartoval jsem. Ve správci BT jsem dal "nový" a mám tam tyto položky :
- Hight Quality Audio setup ....
- Hands-free/sluchátka ...
-ActiveSync pomocí bluetooth ...
- Přenos souborů ...
- Připojit na internet ...
- Vytvořit PAN ...
- Výměna vizitek ...
- Vyhledat dostupné služby ...
- Connect to a kyeboard ...

tak jsem vybral Hight "Quality Audio setup " - to nedopadlo - nebylo nalezeno takové zařízení, tak jsem vybral Hands-free/sluchátka a nainstalovalo se sluchátko - bohužel pracuje stále jen pro funkci telefonování. Sluchátko mám Logitech Mobile Pro Headset - Bluetooth v1.2. Kolega to zkoušel připojit k notebooku a v pohodě to používal na Skype. Tak myslím, že ve sluchátku problém nebude. Tuším spíš problém na straně PDA. Když jsem poklikal na soubor "cab" tak se cosi nainstalovalo. Žádná hláška neproběhla, tak nevím zda tedy mám BT 1.2 v PDA nebo je cosi špatně. Nevím, zda mně tímto souborem "cab" vznikla nová položka v seznamu uvedeném nahoře - nevím jaké tam byli před tím. Tak teď nevím kudy dál - ??? jo a když kouknu do správce BT tak tam je v položce o programu stále BT-PPC/PE Verze 1.0.0 Build 2400
Surgical (2364)|15.4.2006 14:20
Cely problem spociva ve vyznamech handsfree/headset. Handsfree je funkce primo sprazena s integrovanym GSM modulem a telefonnim softem a pokud se sluchatko hlasi jako handsfree, nemuze fungovat jako headset. For je v tom, prinutit ho tvarit se jako headset, pak ho lze pouzivat jako bezne sluchatko - vsechny zvuky jsou presmerovany na BT. Jinak ten patch resi jen pridani profilu do spravce, ale samotny stack mas stary. Novejsi stacky jsou 3500 a 3900 a jsou k dostani/stazeni na xda developers, ale jsou vzdy soucasti cele radio ROM, vice [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
beecher (9270)|15.4.2006 14:46
Surgicale, ty tak kecas... :D

BT Handsfree a BT Headset jsou si v podstate rovnocenne BT profily, rozliseni je akorat v tom, ze puvodni myslenka byla, ze jako Handsfree se maji tvarit pevne zabudovane tezke BT handsfree sady do aut a jako Headsety vsechny ty mozne a nemozne BT prenosne sluchatka. Jelikoz je to vsak to stejne, tak vetsina zastupcu obou skupin podporuji oba profily...

Pro poslech hudby pres BT (MP3 atd.) je tady pouze profil AD2P.

Rostaz: To co mate, je ciste BT Headset, ktery neumoznuje poslouchani MP3.
rostaz (4)|15.4.2006 22:25
tak jsem si půjčil "čudl" USB/BT - naistaloval na PC - spároval sluchátko a maká super. Poslouchám Mp3, Skype na to funguje = sluchátko je ok, problém je zaručeně na straně PDA - jen tak rychle jsem kouknul na doporučenou webside http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=BA_Bluetooth_1.0.0.3900_Upgrade a mám trochu bojara to nainstalovat - to vypadá, že já mám BT2400 a tam nabízejí BT3900 ale nevím je to vhodné pro moje DataPhoneIII ??? píšou tam i o novém vkládání PIN a to mě děsí!!! -pak je tam cosi co se jmenuje Radio ROM ver. 1.13 a to už vůbec nevím o co se jedná - kluci máte s tím nějakou zkušenost???