Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s gps u asus mypal 636

Laco_ce4you (0)|7.4.2006 22:56
ahoj, jsem nový. mám problém rozchodit gps u asusu s tomtomem. odklopim antenu, spustim toma a hlásí "chybí zařízení gps". zkoušel jsem nastavit gps v "nastavení" ale nic nefunguje. prosím o radu nebo návod co s tím. děkuji.
Mark314 (232)|8.4.2006 06:28
zkus projít tuhle diskuzi... myslím že se tam stejný problém řešil...
xmarek2 (49)|8.4.2006 15:43
Nazdar
1) Jdi do Nastavení > Systém > GPS > , a teď : Port pro programy GPS - COM2, Hardwarový port - COM5, Přenos.rychlost - 9600,přístup - zaškrtnout automaticky.
2) Jdi do TOMTOM > změnit předvolby > zobrazit stav GPS > konfigurovat: zadáš "jiné NMEA GPS", Baudová rychlost 9600, a nakonec COM5, potvrď, vyklop GPS a čekej. Adam
Laco_ce4you (0)|8.4.2006 19:30
Děkuji za radu ohledně rozchození gps pro asus 636 Adamovi, nastavil jsem podle návodu a funguje. Ještě jednou dik.
Laco
xmarek2 (49)|9.4.2006 11:25
Nemáš zač Laco, rád sem pomohl, víš, na všech forech mě s..e jedna věc. Jsou primárně založeny na diskuse a pomoc s problémy, ale poslední dobou se tu rozmohl trend odkazovat na jiné stránky, nebo ještě líp, na Google.Com. Co mě ale vytočí nejvíc, jsou rádoby intelektuálové, kteří s ohrnutým horním rtem udělají pitomce z každého nováčka s laickým dotazem. Já sám jsem naprostý laik, ale mám radost, když s tím málem co vím můžu pomoct. Měj se, čus
Adam
Mark314 (232)|9.4.2006 11:47
[QUOTE="xmarek2"]...poslední dobou se tu rozmohl trend odkazovat na jiné stránky, nebo ještě líp, na Google.Com. Co mě ale vytočí nejvíc, jsou rádoby intelektuálové, kteří s ohrnutým horním rtem udělají pitomce z každého nováčka s laickým dotazem. Já sám jsem naprostý laik, ale mám radost, když s tím málem co vím můžu pomoct...[/QUOTE]Je dobře že se za tento názor nestydíš, ale musím tě upozorit, že není v ničím zájmu udělat z někoho pitomce, ale jelikož se díky zakládání nových a nových témat se stejným obsahem stává každé forum nepřehledné, tak je vždycky lepší použít takové nevýrazné tlačítko hledat... a když už někdo založí nové téma a někdo jiný mu pošle odkaz na téma se stejnou problematikou, tak rozhodně není na místě být naštvaný, ale ten odkaz použít a pročíst si tu diskuzi nebo článek... samozřejmě vždycky je jednodužší založit nové téma, ale jak jsem již řekl: forum se pak stává nepřehledné.
xmarek2 (49)|9.4.2006 12:04
[QUOTE="Mark314"][QUOTE="xmarek2"]...poslední dobou se tu rozmohl trend odkazovat na jiné stránky, nebo ještě líp, na Google.Com. Co mě ale vytočí nejvíc, jsou rádoby intelektuálové, kteří s ohrnutým horním rtem udělají pitomce z každého nováčka s laickým dotazem. Já sám jsem naprostý laik, ale mám radost, když s tím málem co vím můžu pomoct...[/QUOTE]Je dobře že se za tento názor nestydíš, ale musím tě upozorit, že není v ničím zájmu udělat z někoho pitomce, ale jelikož se díky zakládání nových a nových témat se stejným obsahem stává každé forum nepřehledné, tak je vždycky lepší použít takové nevýrazné tlačítko hledat... a když už někdo založí nové téma a někdo jiný mu pošle odkaz na téma se stejnou problematikou, tak rozhodně není na místě být naštvaný, ale ten odkaz použít a pročíst si tu diskuzi nebo článek... samozřejmě vždycky je jednodužší založit nové téma, ale jak jsem již řekl: forum se pak stává nepřehledné.[/QUOTE]

To jsem ani netvrdil, že chcete dělat z někoho pitomce, naopak, děláte HODNĚ užitečnou práci, nebýt vašeho fora, byl bych se svým PDA v pr..li, souhlasím i s redukcí nových témat, jen vůl založí třeba téma "srovnání dynavixu a TomTom" ob řádku nad tématem "DYNAVIX & TOMTOTM ". Můj stesk nad úrovní přispěvatelů ani nepatřil tobě, jen některým arogantním pitomcům (i z jiných fór). Ty jsi třeba odkázal na relevantní diskusi o nastavení GPS, kde se ovšem na 12 stranách mimo jiné dozvíme, "že by místo repráčku byly lepší ručičkové hodinky". Promiň, ale připadá mi účelnější na konkrétní otázku konkrétní odpověď. Naprostý laik jako já třeba nevěděl, že nestačí nastavit GPS v TomTom, ale musí se nastavit i v "Nastavení" PDA, a jak, to už vůbec ne. Díky Adam