Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

Vlastislav Šťastný (275)|8.1.2007 18:04
Díky moc za odpověď. Jdu stahovat a zkoušet.
Janci (19)|8.1.2007 20:24
Uz Uz som to isiel napalit na WM5 ale asi na to kaslem,ostanem pri 2003 SE,
radsej budem asi riesit castejsi Backup...
Co viete lepsie Angl...

http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=929&more=1&c=1&tb=1&pb=1
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=1088&more=1&c=1&tb=1&pb=1
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=1089&more=1&c=1&tb=1&pb=1
JaK_ce4you (35)|1.2.2007 14:34
Zdravim vsechny,
nevite nekdo nahodou co se skryva pod chybou 0x80072f78 ?
Nemohu se pres synchronizacni kolebku pripojit k internetu a stahnout aktualizace, pricemz synchronizace s PC probiha bez problemu!
Diky za info!
Surgical (2364)|1.2.2007 15:01
Za timto chybovym cislem se obvykle skryva hlaska, ze zarizeni je sice na siti, ale z nejruznejsich duvodu nemuze s protejsi stranou navazat komunikaci. Nejcasteji za timto problemem stoji firewall nebo nastaveni urovne zabezpeceni sitoveho protokolu.

V jinych threadech zde lze nalezt upravu prislusne hodnoty v registrech Windows, kterou lze zapsat rucne (nutno restartovat Windows nebo aspon odhlasit a prihlasit znovu uzivatele), nebo prolozenym *.reg souborem LSPvalue, pokud pouzivas Windowsi firewall, pak lze prislusne protokoly a porty nastavit pomoci registru nebo nasledujicim ActiveSync_4.x_XPSP2_Firewall_Exceptions.reg souborem. Pokud pouzivas jiny firewall, muzes si jej prohlednout notepadem a zjistit co a jak povolit a nastavit.


Surgical (2364)|1.2.2007 15:02
A jeste ten LSP
Pjotr_ce4you (14)|10.2.2007 12:34
Zdravim vsechny

viem ze WM5 je uz pomaly historia ked uz mame WM6, ale nase HXko moze byt velmi rychle s WM5 tu je zopar ukazok

este tak vediet ako to spravili....



jarsou (108)|11.2.2007 10:22
No, já jedu ve VGA modu a ta rychlost je srovnatelná s tím druhým videem. Pokud ovšem neudělám něco, co zaviní spuštění Filesysu...
Ale jak jsem už psal, když se člověk naučí, co smí a co ne, tak je to mnohem lepší, než u WM03....
Škoda, že na WM06 můžeme asi zapomenout, protože, když HP pořádně nezvládl WM05, tak se jistě s HX4700 už nebude namáhat...
Škoda, protože jinak je to super stroječek...
honza.chlan (96)|11.2.2007 17:47
Tak děcka mluvil jsem s tim klukem co dával na youtube to video s rychlým hxem a řekl mi že ten rom udělal sám a že mi ho pošle když budu chtít. Takže jestli pošle dám sem odkaz. :-) prej je to takhle svižný jak bylo vidět furt filesys nefilesys takže to by už snad mohla být odpověď na naše trápení. A konečně by mělo vše fungovat tak jak má.
JiH_ce4you (149)|11.2.2007 17:54
[QUOTE="honza.chlan"]Tak děcka mluvil jsem s tim klukem... A konečně by mělo vše fungovat tak jak má.[/QUOTE]

Tak to jsem tedy velmi zvědav :-) To se mi nějak nepozdává. Každopádě celou ROMku sem asi nedáš, už proto, že by mohla být považována za Warez. Tak tedy nevím, jak to vyřešit .. no. Spíš se ho zeptej, jestli jde udělat patch, nebo něco podobného.
honza.chlan (96)|12.2.2007 05:45
Tak prej na tom ještě stále něco vylepšuje, ale brzy by to mělo být hotové. Včera jsem s nim kecal snad hodinu a vypadá to, že by to mělo být vážně super. Prý až to bude tak dá vědět.
Merloc_ce4you (1)|19.2.2007 20:38
čau zajímalo by mě jestli WM5 řeší BT audio stream přes A2DP protokol nebo nějak jinak, tak aby z toho lezl relativně kvalitní výstup pro BT sluchátka. Na WM 2003 je na to od Broadcomu upgrade, ale nefunguje mi s TomTomem ani I GO. Chtěl bych to přes BT propojit s autoradiem, které to podporuje. Nemáte někdo zkušenosti? Díky.
hosic (156)|23.2.2007 09:11
Zdravim,

jak to vypada s rou ROM? Nejake zpravy?
tomik zachu_ce4you (34)|2.3.2007 18:02
[QUOTE="honza.chlan"]Tak děcka mluvil jsem s tim klukem co dával na youtube to video s rychlým hxem a řekl mi že ten rom udělal sám a že mi ho pošle když budu chtít. Takže jestli pošle dám sem odkaz. :-) prej je to takhle svižný jak bylo vidět furt filesys nefilesys takže to by už snad mohla být odpověď na naše trápení. A konečně by mělo vše fungovat tak jak má.[/QUOTE]

Tedy ta videa to je fakt narez, ale pochybuju, ze to da zadarmo. Kazdopadne za tohle bych klidne i nejakou kacku zaplatil. Honzo, nahodou nejake novinky nemas? Nemohli bychom mu delat betatestery;-)?

honza.chlan (96)|2.3.2007 18:25
včera se mi sám ozval prej je hotovo jen nestíhá protože má strašnej mazec ve škole :-) brzy to bude ready tak si myslim, že se máme na co těšit

já teď na týden odjíždím - takže po desátém se izvu asi i s výsledkem
tomik zachu_ce4you (34)|15.3.2007 11:35
Asi tu shorim zvedavosti...Porad nic noveho?
honza.chlan (96)|15.3.2007 19:34
čau - mluvil jsem s nim před dvěma dny - je hotovo, ale pořád tvrdí, že nemá čas už mi to připadá podezřelé :-) - ale jinak už psal i popis jak se to má udělat že prý nějaká nelineární flash nebo co já jsem z toho moc moudrý nebyl, prý ale určitě nehrozí poškození zařízení tak doufám, že bude vše ok
tomik zachu_ce4you (34)|16.3.2007 10:29
No dej nam prosim vedet, ale taky mi to prijde jako ze snu. Hodne bych se divil, kdyby v tom nebyl nejaky hacek...Predpokladam, ze v HP na tom taky nedelal jenom jeden clovek a vysledky nic moc...a pak se najde nejaky studujici clovicek, ktery udela to, co se HP nepodarilo doposud. Jenze ten cervik hloda ze:-), co kdyby...
Dannyson (54)|16.3.2007 11:07
Je to podivne. I kdyz HP je firma a rozhoduje o tom na cem kdo bude pracovat a update na stroj, ktery uz nevyrabi je moc netrapi. Naproti tomu ty videa, me to beha taky takhle rychle, kdyz udelam HR. Ale jakmile pridam, pocketplus, pocket breeze, pocasi atd atd tak uz to ten svih ztraci, coz nemusim urcite nikomu vic popisovat :-) Kdyz to bude jenom dobre, kdyz to bude funkcni tak to bude uplne super a kdyz nebude ... tak nebude :-)
hosic (156)|16.3.2007 12:03
Ja sem si prosel registry a vsechno (mimo TomToma kterej to neprezije) co odkazovalo na \My Documents jsem prepsal na \SD Card\My Documents a beha to slusne i delsi dobu po restartu. :-)
Ivo Pokorný (400)|16.3.2007 15:33
OT:
Jak to tak vypadá, pomalu mi zraje doba na výměnu - už snas bude i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Jen ten displej je trochu malý...
Chico_ce4you (12)|17.3.2007 19:20
Rozumíte tomu někdo?

1. monmon.cab will use 4M Ramdisk for system cache
(but will make extra-SIP difficult to call out)
(use HandySwitcher and set Tab to close)
(Before you turn off HX4700 WM5, please close all softwares)

2. donnot use any software to change the size of cache even tweaks2k2

3. contact + mail + reset -> calendar (Hard Reset)

4. when the system become slow, let HX4700 on for a while, the speed will come back

5. useful for HX4700 WM5 2.01 (ENG CHT CHS JAP SPA)

6. donnot copy any file into \ramdisk, it will disapppear after soft reset

7. you need a SD to insert into HX4700 to perform the modification and use

8. use microsoft activesync 4.5

9. install resco explorer 5.42 and resco registery for use at SD

10. manually add new directories at SD Card
\SD Card\Cache\SD Card\Cache\Cookies\SD Card\Cache\History
use resco registry
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt]
"DirsToExclude"= manually add new directory \Ramdisk"NumDirsToExclude"=dword:0000000f

11. copy monmon.cab and ignore_my_docs to \SD Carduse resco explorer to excute monmon.cab

12. 4M Ramdisk shift to 2M Ramdisk
copy \2M\ramdisk.lnk to overwrite \windows\startup\ramdisk.lnk

13 . manually Start Menu -> Settings -> disable Error Reporting
delete registry
HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\ErrorReporting
everything under ErrorReporting
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\ErrorReporting
delete the whole ErrorReporting

14 manually change ActiveSync from auto to manually
Menu -> add server source
Server address : xx -> next
User name: xx
Password: xx
Domain: xx -> next
Disable all function -> finish
Menu -> schedule
Peak time: manually
Off-peat times: Manually -> OK
Turn off PPC
Menu -> options -> delete exchange server

15. HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\NavPointService
delete the whole NavPointService

16. start ment -> settings -> audio and alarm -> disable all events audio

17. close all programs on PPC and turn off it then soft Reset

TomasT_ce4you (55)|18.3.2007 16:10
Kluci, co ta ROM ???Nepodarilo se s tim neco udelat?
primus1701_ce4you (0)|27.3.2007 20:27
pisem to sem preto keby sa nahodou nasiel dalsi sikula ako ja ...:):):)

Optimisticky som sa pokusil flashovt moju 4700 cez WMC pod windows vista.
samozrejme vsetko islo ako po masle pokial sa ipaq nehodil do bootloaderu 1.01 a na desktope vybehla poznamka ERROR :D
To bolo k...a pomocnic a kedejakych vulgarizmov.Tak som zacal hned hladat na nete co a ako sa da este zachranit pred servisom :D :D :D
po skusani par programov ,uprave driverov vo win Vista sa to nakoniec podarilo. ..... ulava.
ako ?
treba si stiahnut malu utilitku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dalej starsi driver pre USB download pre vista 32bit tu a pre Vista 64bit
a samozrejeme posledny upgread pre 4700 ,download priamo z HP stranky .
(Ja som pouzil verziu 2.01 WM5)

a jak na to:
zapojit ipaq do kolisky alebo usb kabel ,aby bol pusteny bootloader 1.01 (display s logom HP v strede a hore napisane USB a dole verzia loaderu)
potom otvorit vo Viste ,Windows Mobile Device Center 6 a pod connection setting nechat prazdne okienka - vsetky
Dalej ,ist do contol panel - administrative tools - services a spustit windows mobile device connectivity a windows mobile device 2003 connectivity (u mna boli obydve sluzby uz spustene)
dalej je treba zmenit usb driver (nahradit defult vista usb driver,vnom nieje mozne otvorit \\.\WCEUSBSH001 port), otvorit device manager a pod mobile device preinstalovat povodny driver s hore uvedenim a v taskmanager vypnut wmdc.exe
spustite inastalaciu wm5 upgread a nechajte ju rozbalit . v instalacii pokracovat nemusite.
spustite program hx4700bootloader.exe ,program si vyziada cestu k rozbalenemu suboru .NBF, potvrdit spusti sa dalsi softik MTTY (trvalo mu to trosku dlhsie) a cakat .Cele to potom trva nieco okolo 30min.
nakoniec sa v okne MTTY potvrdenie o uspesnosti fleshovania a odkaz USB.
program zavriet ipaq vybrat s kolisky alebo odpojit od usb kabla spravit makky reset a ujhla ipaq je opat zivy .

ten bootloader by mal fungovat samozrejme aj pod xp a 2000 tam nieje treba robit ziadne cachre mache s drivermy.je to fakt dobra utilitka hlavne ked sa nepodary flash alebo vam pri tom spadne pc nedajboze vypnu elektriku. Samozrejme funguje len vtedy ked nieje poskodeny bootloader v IPQu.potom uz pomoze jedine nahrat soft do ROM cez JTAG a to na kolene (cize doma ) neodporucam.
hosic (156)|29.3.2007 10:05
Uz jsem taky jednou zachranoval hx4700 pomoci bootloaderu. :-)


Ta upravena ROM byl asi hoax, ze?


Jinak, pouzivate jeste realVGA mod?

Funguje vam na hx4700 SPB Mobile Shell?


Dik
jarsou (108)|29.3.2007 10:12
já jedu pouze v realVGA modu. Cihličku používám stále jen na maily, brouzdání, přehrávání rádia, televize a filmů, občas psaní ve Wordu, na ploše počasí. TomTom... Vše přesměrováno na SD a tak mi běží na plné pecky vždy minimálně týden.... Takže naprostá spokojenost, takovej displej asi nemá zatím žádnej jinej...

Chlapci, co ta nová ROM?
javim_ce4you (31)|29.3.2007 13:48
Já už tam novou rom dal a je to paráda ... našel jsem jí pod názvem "WM2003SE downgrade" na CDčku s WM5 upgradem :)
Asi jsem vyměkl nebo co, ale život s WM5kama mi dal hodně a když to uplatním na WM2003, tak je to balada :)
jarsou (108)|29.3.2007 14:28
U mne byl pod WM2003 hlavní problém, že mi často padala streamovaná televize a rádio, dost často jsem musel resetovat, kdežto pod WM05 mám klid a pokoj....

A když se vyvaruji provokace Filesysu (prostě s ním jednat jako s cizím psem a nedráždit ho), tak to jede jako z praku... :D
honza.chlan (96)|1.4.2007 14:13
nazdar lidi ozval se cal a poslal mí návod jak to udělat s tou jeho verzí ROM

tady to je:



i uploaded 2 versions.
the first one has Pocket Informant 2005 and Today Panel deleted from the ROM, and with Paging Pool added to 8MB to enhance speed.
http://www.sendspace.com/file/lvhluf

however this version requires you to perform a hardreset after you are done wif flashing.

And this version is possible to ruin yr device (Of coz there is a method to recover. Use it at your risk.

For the second one, only paging pool addition is done on the rom. This version is stable, however the performance may not be as smooth as the previous one. Hardreset is not required

the link is here:
http://www.sendspace.com/file/9y0t7j

how to flash the new ROM:
first, u should have your HP iPAQ hx4700 WM5 ROM 2.01 ENG version Upgrade handy. Run the program. Stop when you see the Upgrade button. Copy and rename the file you downloaded as CEOS_UPD.nbf

replace the Edited CEOS_UPD.nbf with the one you have just installed on your computer. the location is like C:/ipaq/spXXX

then press the upgrade button
hosic (156)|1.4.2007 19:52
Zkusil jste to nekdo?

Stahuju to a pokusim se to vyzkouset.
honza.chlan (96)|1.4.2007 19:55
tak jsem to tam narval a chodí toooooooooo :D:D:D
jsem naprosto šťastnej - sice sem si já pako smazal některý věci jak jsem byl nervní tak jsem nezálohoval ipaq file store no a to se přece s wm5 smaže :( no ale to neva todle je prostě cool uvidíme za pár dní jestli budu furt stejně vysmátej nebo se vrátim zpět
JiH_ce4you (149)|1.4.2007 20:00
[QUOTE="honza.chlan"]tak jsem to tam narval a chodí toooooooooo :D:D:D[/QUOTE]

Kterou tu verzi jsi tam nacpal? :-)
Hlavně nezaponeň napsat zítra :-) Znáš to, chvíli po HR to vždycky běhalo dobře a všichni šíleli .. :-)
honza.chlan (96)|1.4.2007 20:17
no toho se právě bojím - dal jsem tam tu dvojku
Dannyson (54)|1.4.2007 20:31
Tak ja sem flashnul tu prvni verzi. Stabilita je stabilita a PI bych tam stejnak daval :-)
JiH_ce4you (149)|1.4.2007 20:52
[QUOTE="Dannyson"]Tak ja sem flashnul tu prvni verzi. Stabilita je stabilita a PI bych tam stejnak daval :-)[/QUOTE]

Tak moment. Která je první a která druhá?
První je ta co má PI, ale píže, že je pro zařízení je nebezpečná a je na vlastní risk. Soubor se jmenuje 4700ENGbeta2.nbf
(And this version is possible to ruin yr device (Of coz there is a method to recover. Use it at your risk.)

A u té druhá píše že je stabilni a soubor se jmenuje normálně CEOS_UPD.nbf
(For the second one, only paging pool addition is done on the rom. This version is stable, however the performance may not be as smooth as the previous one. )

Alespoň tak to čtu v návodu.

Tak kterou jste si kdo nainstalovali? :-)
Dannyson (54)|1.4.2007 22:50
Prvni myslim casove, tu stabilni verzi pouze s tim vylepsenim.
Ta druha novejsi /beta/ nema PI a Today panel my byt rychlejsi kvuli 8 usetrenym MB.

Zatim instaluju programy, uvidime casem.

PS: Myslim ze ten novy update ROM mi neukazuje na moji exteded battery /velka baterie/ spravne kapacitu. Pri 30 procentech je uz kompletne vybita.
hosic (156)|2.4.2007 10:24
Tak jsem nainstaloval CEOS_UPD.nbf

Ja vul to zkousel z Win Vista, takze chyba a hned na Win2000 a nacpat to tam pomoci bootloaderu. :-)

Obnovil jsem zalohu programu a databazi a uvidim jak to bude fungovat.

Jinak co presne znamena zvetseni te PagingPool na 8MB?
Coz by mel delat tenhle update.
jarsou (108)|2.4.2007 10:37
A co čeština, ta zůstává?

Jestli to bude opravdu fungovat, byli byste tak hodní a hodili sem váš přesný postup v češtině, abychom zbytečně neopakovali chyby?

Díky moc předem!!!!
honza.chlan (96)|2.4.2007 10:53
děcka vážně to funguje calvin je king má to (jedu na té druhé tedy stabilní verzi) občas mírný zbrždění ale jinak to jede jako drak a to zbrždění je závislý na změnách nainstalovaných programů v podstatě vždy jen po ionstalaci další věci jinak to jede jako brus - jsem fakt spokojený a dal jsem i ten mobile shell od spb a to je teda bomba konečně je to pda jak má být a je využitelné za všech situací je to supr - doporučuju všem a je to fakt jednoduchý ta instalace calvin to popsal jak pro blbečky ke kterým se v tomto počítám a pochopil jsem to udělal a jede to fajn - co se programů týče zatím jsem vše instaloval do rom a je to naprosot v pohodě
Dannyson (54)|2.4.2007 11:02
Take musim zatim jenom kladne :-)
Vsechno svisti, zadne cekani. Jedu na te stabilni verzi.

Instalace je jednoducha. Stahnout patch od Microsoftu a tesne pred flashem mu podstrcit tu novou ROMku.

Paging pool podle mne funguje jako cache. Nove soubory a data se ukladaji jenom na predem urcene misto, takze jeho udrzba je rychlejsi, protoze neni nutne presouvat vsechny veci v pameti. ALe je to jen moje domnenka :-)
hosic (156)|2.4.2007 11:11
[QUOTE="jarsou"]A co čeština, ta zůstává?
[/QUOTE]

Mam kompletni cestinu od Sunnysoftu a po updatu ROM a obnoveni zalohy cestina funguje jako pred tim. :-)
jarsou (108)|2.4.2007 12:13
A když bych si předtím udělal zálohu SPB Backupem, šlo by ji pak použít, aby se nemuselo vše znovu instalovat?

Jestli tomu dobře rozumím, tak se tímto vyřadí to blbnutí Filesysu a proto to pak běží bez problému, že?
JaK_ce4you (35)|2.4.2007 14:20
Panove asi jsem tupej, ale unika mi pres jaky patch od MS flashujete ROM???
Diky za upresneni!
hosic (156)|2.4.2007 14:33
To neni pres patch od MS, ale upgradovaci aplikace od HP. :-)
JaK_ce4you (35)|2.4.2007 14:38
C:\iPaq\WWE_WM5.0_Upg ???
potom mi ale neodpovida popis: ...."replace the Edited CEOS_UPD.nbf with the one you have just installed on your computer. the location is like C:/ipaq/spXXX..."
honza.chlan (96)|2.4.2007 16:30
ten soubor který máš přepsat se jmenuje hx4700_20039_wwe.nbf a má identickou příponu a velikost jako ten ce.... cosi :-) kapiš ???
Dannyson (54)|2.4.2007 16:49
Aby to bylo uplne jasne :-)

1. Stahnete si od Microsoftu nejaky update na HX4700 s WM5.0 ten je tusim jenom jeden

2. Nainstalujete ho C:\iPAQ ... atd /je jedno kam/

3. Potvrzujete az do doby kdy se objevi tlacitko upgrade. Je tam tabulka s informacemi o stavajici ROM a nove

4. V tento moment prepisete soubor CEOS_UPD.nbf /v adresari, kam se nainstaloval ten upgrade/ tim novym predelanym /popripade tu Beta ROM prejmenujete a nasledne prekopirujete/

5. Potvrdite upgrade a je hotovo
hosic (156)|2.4.2007 16:55
Neni take od veci stahnout si ten bootloader co tu nekdo prezentoval a on sam chce nejakej soubor s priponou *.nbf

Nic se nemusi prejmenovat, vsechno se udela automaticky.
honza.chlan (96)|2.4.2007 17:00
Doufám, že mě teď neukamenujete, ale vzhledem k tomu, že se mu to tak povedlo tak uvažuju o tom že calvinovi pošlu deset nebo dvacet dolarů - nechcete se někdo přidat ????
tomik zachu_ce4you (34)|2.4.2007 17:05
Jeste bych se neunahloval, kdo vi, co nam za tyden dva vyplave na povrch:-) Ale pokud to bude fungovat, klidne se pridam. Nejdriv ale musim najit cas a odvahu na upgrade
honza.chlan (96)|2.4.2007 17:06
ok dej vědět až budeš ready :-)