Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

honza.chlan (96)|7.8.2006 11:47
tedy vážení realvga je super to se musí nechat, ale mám pár připomínek nebo spíše dotazů:

1) některé aplikace jsou trochu nefunkční respektive funkční, ale téměř neviditelné - nešlo by nějak udělat aby měli velikost patřičnou k displaji?? napříilad karty solitare jsou teď téměř nehratelné :-)

2) nevím jsetli to souvisí s realvga modem, ale nějak mi začala zlobit čeština - interwrite 9 - když spustím word tak se mi jakoby vypne pak zase naskočí a zase se vypne. používám při psaní bluetooth klávesnici od HP a pořád to dělá nějaké chyby. respektive chvíli to běží dobře a najednou ajko bych zmáčkl nějaké klávesové zkratky zarovná to text na střed a začne psát nesmysly a pak otevře okno najít a nahradit - opravím to pokračuji v psaní a za nějakých pět minut se to opakuje. netušíte proč ????
JnZ_ce4you (17)|7.8.2006 18:06
Taky pridam par postrehu s novym upgradem ROM (2.01.05).
Predtim sem mel delsi dobu 2.00.39 a to bylo naprosto neunosne,pomale, des hruza. Nekdy jsem kliknul a odezva zadna treba i 10s. Taky baterka sla vzdycky rychle do haje. Cihla vzdycky horka jako pra*e.

Zrovna sem se rozhodoval, ze tam dam zpet WM2003SE a jako na zavolanou sem objevil patch. Tak sem jej tam hned natlacil a ejhle WM5ky vali tedka jako z praku, super rozdil proti stare verzi. Doufam ze i vydrz baterky bude lepsi.
rl (6)|9.8.2006 08:57
Na te to strance se nachazi reseni s problemem nefunkcnosti internetu po update activesync na v4.2.
http://pdaphonehome.com/forums/552203-post22.html

Jde o reg.file s timto obsahem:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000

JaK_ce4you (35)|9.8.2006 14:40
Zdravim vsechny,
tak jsem si vcera potvrdil neprijemnou zkusenost o ktere jsem se domnival ze jsem ji upgradem WM5 a reinstalaci eliminoval.
V praci jsem normalne ukoncil cinnost a vypnul PDA. Navecer jsem musel jet autem a pri ceste jsem chtel vyuzit GPS -> baterka byla prazdna i kdyz tam melo byt cca 70%. Tak jsem tam dal 3600 mAh kterou pouzivam k GPS, po dojeti na misto (cca 3 hod provozu) jsem TomToma ukoncil a PDA vypnul. Vecer jsem si chtel precist neco z knizky =>> baterka prazdna i kdyz by mela mit cca 50%.
Mate nekdo pls. nejaky napad a jde to vubec nejak osetrit? nebo je to bug upgrade? Vim, ze tu jiz tato informace probehla ale myslim, ze bez konkretniho zaveru.

Honza
libor_m (1026)|9.8.2006 21:30
Bug samotného upgradu to asi nebude neb jsem se s tímto problémem za celých 14 dní nesetkal (ani se mi ho nepovedlo nasimulovat).
honza.chlan (96)|10.8.2006 09:43
Taky si myslím, že to bude ryze individuální problém. Sice se mi stalo to, že cihlička nešla zapnout a správně se rozběhla až po třetím SR, ale baterie byla OK.
jarsou (108)|10.8.2006 13:41
Tak bych se rád podělil s týdenní zkušeností s upgrade na WM05. Jak jsem psal, začal jsem minulý pátek ráno a skončil v neděli večer. Nejdříve po klasickém update na WM05 2.00 došlo ke ztrátě spojení mezi PDA a PC přes ActiveSync 4.2 a tak jsem dokončil update přes notebooka a z něj vše ostatní instaloval Později jsem si s ActiveSync dost pohrál. Ani úprava klíčů uvedená o několik zpráv výše nepomáhá. Z jiného disku na to samém PC jsem spustil XP, nově nainstaloval ActiveSync 4.2 a vše fungovalo ok. Takže hardware se tím dá vyloučit. Potom jsem se vrátil na hlavní disk a pomocí MSCONFIG jsem vše, co šlo, postupně povypínal, ale spojení stále nefunguje. Je to někde ve vlastních Woknech. Porovnával jsem klíče mezi notebookem a PC, ale na nic jsem nepřišel.... Že by domácí úkol pro někoho jiného?..:-) Poté, co jsem uplatnil řešení z konfery u ozVGA, v Nastaveních dal největší písmo a v Exploreru v Lupě také největší, jsem dosáhl použitelného řešení – stejného jako v W2003SE a to používám stále na vše. Samozřejmě s otočenou obrazovkou o 90 stupňů. Akorát jsou některé obrázky a nápisy v některých programech jako např. karty příliš malé a nepoužitelné, ale s tím se asi nedá nic dělat, ty já prostě nepoužívám. Pak jsem bojoval viz výše – teď vím, že zbytečně – s připojením na internet. Všechny problémy byly způsobeny tím, že první den se W05ky usazovaly, prováděly asi defragmentaci a proto vše trvalo strašně dlouho. Ráno už bylo vše v pořádku a i Explorer funguje obstojně. Postupně jsem zkoušel programy, na které jsem byl zvyklý – pokud to šlo, instaloval jsem vše na kartu, občas dospěl k HR, znovu zkoušel a v neděli večer byla cihlička ve stavu jako dříve s W2003SE. Zde chci upozornit, že PDA používám doma připojené do sítě přes Wi-Fi především v noci v posteli k brouzdání, kontrole majlů a audio-video aplikacím - především k přehrávání rádia a televize jak streemovaného tak ze záznamu, v terénu jako navigační systém a přes gprs pro kontroly mailů a získávání zpráv.Po necelém týdnu bych to shrnul asi takto: Výhody proti W2003SE: - systém je stabilnější, nemusím tak často dělat reset - nemusím se bát, že když mi dojde baterka, tak budu muset vše instalovat znova - zdá se mi hezčí provedení barev a zobrazení displeje - konečně perfektně bez zadrhávání lze telefonovat přes Skype - stabilita a spolehlivost TCPMP v.072 se podstatně zvýšila - lze najednou spustit větší množství programů - zatím jsem ani v českém prostředí od Sunnysoftu 9 nenašel chybu i výše zmiňovaný Word mi funguje dobře. - práce některých programů je rychlejší Nevýhody proti W2003SE: - většinou jsou odezvy na otevření a zavření programů či volby nastavení pomalejší - v průměru do 2s, někdy i déle. Ve vzácných okamžicích však je rychlost blesková. To samé při brouzdání na internetu. Například spouštění Skype trvá hnedle půl minuty... - občas dojde k zamrznutí systému, ale do půl minuty se to zase rozběhne - baterka drží méně – při TomTomovi vydrží 2 hodiny, dříve minimálně o půl hodiny více. Problém výše popsaný s vybíjením jsem však nezaznamenal. Jen jednou ráno mašinka nechtěla nastartovat, ani neukázala připojení zdroje, SR nepomohl, nakonec však pomohlo vypnutí a zapnutí přepínače u baterky, která se potom ukázala jako napůl nabitá - některé starší programy způsobí zablokování systému a pomůže jen HR Co mi chybí: - program na zálohování dat – při testování programů se občas HR nevyhneme a co potom. Vím, že něco existuje, jsem ve fázi prohledávání konfer, ale rychlá rada by byla nad zlato... - zároveň hledám na konfeře program na sledování vytížení procesoru aplikacemi – i zde by se rychlá rada hodila. - Javascript v Exploreru, abych si mohl prohlížet animace počasí třeba z Idnesu – nevíte jak na to? Závěr z mého pohledu: Určitě se přechod na W05 2.01 vyplatí. Na pomalejší reakce se dá zvyknout a ostatní výhody výše uvedené přivedou našeho miláčka na vyšší úroveň. Co vy na to?
jarsou (108)|10.8.2006 19:54
Tak si odpovím sám...:-)

na zálohování SPB Backup
na měření procesů SuperTasks 2

ten mi potvrdil, že v okamžiku, kdy to reaguje hodně pomalu, má Filesys.exe až 95%, takže chudáci další procesy nic nemohou...
Nezkusil někdo na 2.01 výše zmiňovaný patch na zpomalení Filesys.exe?
k.karel_ce4you (147)|10.8.2006 21:23
Zvláštní, ja na 2.01 ještě nezažil, aby filesys.exe vylétl přes 5%, netvrdím, že se tak nestalo, ale ještě jsem ho při tom nechytil :D
sid_ce4you (31)|11.8.2006 02:21
zamrznutie upgradu wm5 a nasledne "rozbehanie" je popisane tu

http://www.pocketpcthoughts.com/forums/viewtopic.php?t=50449

ja som naschval flashoval pda cez usb hub a noproblem
honza.chlan (96)|11.8.2006 04:56
Já tedy pánové nemám ten Váš sledovací program takže nevim jistě jestli to byl filesys, ale stalo se mi už asi dvakrát, že najednou cihla přibrzdila a brzdila tak půl hodiny. Sice pracovala, ale opravdu velmi pomalu. A bylo dokonce uplně jedno jestli mi ulítly nervy a dal jsem SR. Furt stejný. Ale pak to skončilo a cihla jela dle mého lajckého pohledu ještě rychleji než před tím. Zdá se mi to jako by se to chovalo jako NTýčka kdysi. Ty taky čim dýl byli spuštěný tim šli lépe - teda samozřejmě né vždy :-)
honza.chlan (96)|11.8.2006 05:03
Jo a ještě jedna věc - přestože všechny nesystémové věci instaluji na CF - to znamená, že v ROM je jen InterWRITE, ovladače klávesnice a Tcommander - tak se mi stává, že najednou se v romce ukáže třeba o dvacet mega míň. Tempy jsou všechny prázdné a na net z cihličkou nelezu, maily v ní nemám. Do My Documents neukládám zásadně nic. Napadá někoho něco ?????
jarsou (108)|13.8.2006 09:25
Stáhni si SuperTasks 2, je to trial asi na 20 dnů a pro to, aby sis udělal v cihličce jasno, to stačí...

Zjistil jsem, že nejvíce paměti dává zabrat Explorer, asi jeho cache. Jak delší dobu brouzdám, tak se spustí Filesys.exe a pěkně mne zdržuje...
Nenašel jsem zatím způsob, jak cache přesměrovat na SD. Nevíte někdo jak?

Další, co mi chybí, je ikonka, kdy by blikalo, když dochází k přenosům dat přes Wi-Fi či Bluetooth (pokud komunikuji přes Wi-Fi či gprs) tak jako na spodní liště v PC. Nevíte o nějakém prográmku, který toto řeší?
Ivo Pokorný (400)|13.8.2006 13:20
[QUOTE="jarsou"]
Zjistil jsem, že nejvíce paměti dává zabrat Explorer, asi jeho cache. Jak delší dobu brouzdám, tak se spustí Filesys.exe a pěkně mne zdržuje...
Nenašel jsem zatím způsob, jak cache přesměrovat na SD. Nevíte někdo jak?
[/QUOTE]

Je to tusim i zde o par stran zpatky...

postup
jarsou (108)|13.8.2006 23:26
díky, vím také, že jsem to někde zahlédl, ale takto to bylo rychlejší...
Takže jsem vše od Explorera přesměroval na SD a staré úložiště v paměti vymazal. Pak se spustil Filesys.exe a makal asi 15 minut. A od té doby je s ním pokoj... Ať brouzdám, mailuju a nebo naviguju či poslouchám rádio a koukám na televizi či skypeuju. No uvidíme...
Pouze bych řekl, že Explorer je trochu pomalejší...
jarsou (108)|14.8.2006 08:40
tak dneska ráno při brouzdání se opět Filesys.exe spustil a makal asi 10 minut. Přitom Explorer opravdu ukládal do 3 adresářů na SD....
honza.chlan (96)|15.8.2006 05:13
Tak jsem narazil na poměrně velký problém s tím zamrzáním v případě že ve slotu je karta. ALE stalo se mi to když jsem měl ve slotu CF se kterou to jinak jede naprosto bez problémů a k tomu ještě přidal do slotu SD. Tak sem to téměř vždycky musel budit resetem. SDéčko jsem už hodil zpět do šuplíku a zase vše běží naprosto bez problému. Další věc co jsem zjistil je že cihla je tim pomalejší čim více je nainstalováno aplikací a to i když jsou výhradně na kartách. Předpokládám, že je to kvůli registru. Prostě než to prcek všechno načte tak to chvilku trvá. Mám 4GB kartu a ta byla dost nacpaná všemi možnými hrami a prográmky různého určení - přímo v cihle stále striktně jen systémové věci. Přesto bylo čím dál tím složitější cihlu vůbec nastartovat. Odinstaloval jsem vše co nepoužívám a najednou to zase běhá jak srna střelená do prdky. :-)
jarsou (108)|15.8.2006 07:20
Já zase pro klid duše nainstaloval Netfronta a používal jej místo Explorera (teda Netfront nic moc...). Výsledek stejný, opět se ráno při brouzdání spustil náš "miláček" Filesys.exe a makal jako střelenej. Tak jsem ho odstřelil resetem (přitom byla zajímavě rozsekána úvodní obrazovka) a klidně dál přes hodinu s cihličkou pracoval. A byl klid... Vypadá to, že Filesys.exe se spouští pravidelně podle nějakého časového nastavení bez ohledu, jestli došlo v RAM ke změnám či nikoli. Tak budu testovat, jestli, když mu nedám šanci, někdy dojde k nějaké ztrátě dat....
Neo Jedi (145)|15.8.2006 09:41
Též mám obdobné zkušenosti.
Vzhledem k několika problémům a nemožnosti spustit určité software, stále více uvažuji o návratu na WM03SE.
Mám WM05 na ozVGA s IW 9.1.
Problém mám občas se spuštěním PDA, kdy se neprobere a je potřeba SR, jeden den jsem nepoužíval PDA a baterka byla vybitá, některé reakce na spuštění aplikací jsou zoufale pomalé.
V nabídce Start - Nastavení, asi vzhledem počeštění vypadly další karty,tak že mám jen úvodní, v Resco E. 2005 jsou zpřeházené ikony souborů /asi ozVGA/.
Nemohu naistalovat Jurnal Sync pro synchronizaci deníku a Pocket Translator - angličtinu.

beecher (9270)|15.8.2006 17:51
Vybijeni PDA resi prenastaveni schedulingu ActiveSyncu na PDA...
honza.chlan (96)|15.8.2006 19:07
Předpokládám, že ten scheduling je v češtině plán, ale mě tato volba nejde otevřít ani když je pda připojeno ani když je odpojeno jak to tedy mám nastavit ?????

PS: před tím tedy ve WM2003 Se to šlo a měl jsem zadáno synchronizovat ručně, ale tady jsem tuto možnost prostě vůbec nenašel :?
beecher (9270)|15.8.2006 19:09
Njn, to je tak, kdyz nekdo necte muj blog... ;)
honza.chlan (96)|15.8.2006 19:15
Ano moc hezký a velmi jednoduše a jasně popsaný návod, ale musím se zeptat: k čemu to bylo když teď je stav stejný jako před tím??? jinými slovy postup jsem provedl i s konečným delete a teď to plánování zase nejde otevřít a tudíž mi připadá že je to stejně jako před tím - a nebo jsem když to šlo měl to ručně nastavit i u toho domácího počítače - myslím v PDA protože jednu chvíli tam vlastně ta synchronizační místa byla dvě ????
honza.chlan (96)|15.8.2006 19:17
éééé už mi to došlo


:-)
honza.chlan (96)|15.8.2006 20:07
Plošim plošim ještě jeden dementní dotaz - teď jsem si po přečtení na fóru zkusil přenastavit rychlost odezvy displaye mého hxa, ale kdykoli udělám změnu v registrech v oné položce tak se po SR opět vše vrátí do původní podoby - je to tedy v tomto pda nezměnitelná instrukce ???? - slyšel jsem že některé jsou zadané jaksi natvrdo
beecher (9270)|15.8.2006 20:11
Zmenit, vypnout registry editor, vypnout na par minut PDA, zapnout PDA a pak az SR...
honza.chlan (96)|15.8.2006 20:44
:D :D :D teď mě tak napadlo - ono to musí být opravdu někdy na mašli odpovídat pořád na ty stejné dotazy - nedávno se tu objevila reakce na řekněme lehce nevybíravou odpověď už zpruzeného odpovídatele, který se rozčiloval, že tazatel je neschopný vyhledat si odpověď sám někde ve fóru - docela chápu že to je asi o zdarvý rozum když se všichni vzhledem ke své pohodlnosti neustále ptáme na to samé a proto tímto tvůrcům a správcům tohoto webu a fóra DĚKUJI za jejich ochotu a nelehkou práci s námi amatéry :-) - doufám, že nebudu napaden a uzeměn poznámkou abych laskavě psal sám za sebe - no ale proč ne - DĚKUJI tvůrcům a správcům tohoto webu a fóra za ochotu a nelehkou práci se mnou amatérem :-)
honza.chlan (96)|15.8.2006 20:49
tak ten postup změnit vypnout resetovat fungoval :-) dík dík dík - akorát teď teda nevim jestli to je fakt jako že rychlejší :D všichni tu - teda v jiné sekci, ale v podstatě tady - psali, jak je to strašný rozdíl, já to nějak nepozoruji, ale třeba sem jen nepozorným pozorovatelem nekamenujte mě hned :D
Neo Jedi (145)|15.8.2006 21:06
Mohu mít dotaz, kde se popisuje přenastavitavení rychlosti odezvy displaye ?
Díky.
beecher (9270)|15.8.2006 21:11
Problem, proc se to neulozilo, je v tom, ze WM5 kesuji zapisy do ROM nejdrive do RAM a pak je nekdy OS zapise do ROM (typicky rucni upravy registru). Tim, ze se PDA vypne, se nejdrive jako z jeden z procesu pri vypinani PDA spusti ulozeni cache do ROM.

Pro amatery mam jenom jedno pravidlo: Hledat, hledat, hledat... ;)
Neo Jedi (145)|15.8.2006 21:51
Tak budu radši amaterem než zase opět studovat hloubky diskuzí, když se nemohu spolehnout na lidskou solidárnost.
beecher (9270)|15.8.2006 22:20
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=2712

Doporucuji se podivat na nazev tematu... :? :sarcastic:

EDIT: BTW Ma predchozi odpoved byla pro honzu.chlana...
Neo Jedi (145)|16.8.2006 09:05
Díky Beechere, tak jsem si to projel a uvažuji jest-li to má smysl. Jinak dík, přiznám se že s přechodem na WM05 jsem několikrát projel diskuze ale vždy kvůli něčemu jinému tak že mě to již pomalu ničí.
Ikdyž jsem učinil některá opatření, třeba ta že si návody a fígle si ukládám do PhatNotesu.
Již dříve jsem uvažoval otom jak zjednodušit vyhledávání těchto nápadů, návodů a napadlo mě ikdyž samotné nápady se dále vyvíjí, jest-li by něšlo uložit specifickou značku typu skriptu k tomuto návodu a k dalším, které by pak uvozovaly na jeden odkaz, tak že by stačilo ťápnout na označení či ikony návody, rady pro Hx 4700, a vyjely by dané návody či odkazy, nebo alespoň seznam s adresou stránky.
Já vím že je to asi blbost.

Měj prima den
beecher (9270)|16.8.2006 09:26
Si zalozte blog a tam sepisujte tipy a tricky pro WM5 na Hx4700... Brani vam v tom neco?
JnZ_ce4you (17)|16.8.2006 09:31
Ahoj vsichni,
stala se mi vcera nemila vec, ktara samozrejme podporila naseho milacka fajlsysa a od te doby zase maka jak idiot a cihla je porad na 50% zatizena, hreje se a baterka rapidne klesa. Klasika.

Jel sem vlakem a v pouzdre v tasce mel cihlu a nedopatrenim se nejak zapnul zaznamnik, takze sem si na cihlu nahral hodinu a pul nefalsovaneho vlakoveho dz-dz------dz-dz------dz-dz. Vysledny WAV zabiral cca 60MB a samozrejme se ulozil do ROMky, kam jinam. Tak sem ho smazl a doufal ze fajlsys zapomene na tento malinky problemek, ale opak je pravdou. Beeeeeeee.

Sakra ze jsem si uz driv neprenastavil ukladat veci na kartu. System BYL tak krasne rychly...
sid_ce4you (31)|16.8.2006 10:07
mne filesis nebezal uz velmi dlho
teda som to nepostrehol
ked bezi tak je vzdy na 99%
ale len par minut

a to mam v romke 60MB :-)
a tehla je 2 min po restarte pekne rychla:))
skoda ze to netaha dlhsie
JnZ_ce4you (17)|16.8.2006 10:26
Tak sem strcil cihlu do kolibky ze nainstaluju SUperTasks a zatimco sem se babral s instalaci a dalsimi vecmi, tak se fajlsys zklidnil a uz je to OK.

Zatim se vyvaruju jakychkoliv zapisu do ROMky (radsi) :)
psycholog (3)|23.8.2006 14:53
Dobrý den,
po čtvrtém totálním zamrznutí WM5, kdy nefunguje ani HR, pouze čtyřhmatem se dostanu do USB modu a přez CD s upgrade WM5 ho oživím se vracím k WM2003 SE. Už na to nemám sil. Z aplikací jsem instaloval pouze češtinu 9.1 od Sunnysoftu, Pocket plus 3.1, Spb Diary a SBSH PocketWeather 1.3. Kdyby někdo z vás věděl v čem je zakopaný pes, byl bych moc vděčen. Děkuji.
JnZ_ce4you (17)|23.8.2006 16:25
Me uz to pomalu prestava s WM5 bavit, jsou jako nezbedne ditko, sebemensi i nechteny zapis do ROM konci katastrofalne. Filesys.exe zacne zrat 99% CPU a z PDA se stane mrtva cihla. Filesys je schopen chroustat i nekolik desitek minut, coz znacne sosne baterku.

Narazil jsem na prvni nekompatibilni programy. Treba smartmaps mi nefunguji ani jedna verze. Stare se spusti, ale nejde vybirat mapa, je tam defaultne porad automapa CR, nove vubec zadne mapy nevidi obe dve verze.

Zacinam to vzdavat. Asi se vratim ke klasice WM2003SE, programy sosle v ipaq store, pripadne zbytek na karte, ale hlavne uz at to nedela takove kraviny. :(
wisp_ce4you (200)|23.8.2006 16:33
Smart Maps mi funguji bez problemu.
kopacek (466)|23.8.2006 17:19
Já mám nainstalovaný pouze navigační software: Dynavix 1.6, TT 5.21 a iGO (Summer upgrade). Vůbec nic dalšího, po SR volno 35 MB RAM. hx4700 se chová s WM5 naprosto skvěle, navigaci používám téměř 8 hodin denně a zatím vůbec žádný problém (zatuhávání, nutnost restartů, přehřívání,...) Programy fungují, nezjistil jsem žádné zpomalování. Asi hodně záleží na instalovaném softu, já jsem kvůli tomu raději oželel všechno ostatní...
honza.chlan (96)|24.8.2006 07:30
čas od času se mi taky stávalo že cihla po vypnutí nešla zapnout nebo než naběhla trvalo docela dlouho, zjistil jsem že to je tim co je spuštěno za aplikace a že některé programy to prostě dělají kdysž nechánm v paměti jen kalendář a kontakty a activ snyc je vše naprosto v pohodě a cihla naskočí jako prd když je tam ještě třeba word a excel a nebo ještě třeba nějaké další věci nechce se jí a někdy vytuhne uplně - prostě než jí vypnu tak poshazuju aplikace které zbytečně vysí v paměti a mám klid klidně celou noc může ležet bez zdroje a ráno bez problému naběhne úbytek napětí je minimální
jarsou (108)|24.8.2006 08:31
Toto mohu potvrdit také. Ale záleží i na tom, zda byl zrovna Filesys.exe v běhu či nikoli. Ale mně se stalo ještě něco jiného. Postupně doinstalovávám programy, které si myslím, že budu potřebovat. Za posledních 14 dnů jich bylo asi 5 a nějaké změny v registrech. Tak jsem chtěl pro jistotu udělat zálohu pomocí SPB Backup, ale zrovna běžel Filesys. Místo toho, abych byl trpělivý, tak jsem tam šoupnul SR. Ukázala se roztrhaná modrá obrazovka, pak normální, která je před náběhem restartu a konec. Dál ani krok. Po různých pokusech jsem nakonec musel udělat HR a obnovit starou zálohu a pátrat, co jsem vlastně za těch 14 dnů udělal. To bylo včera a od té doby Filesys řádí jako pominutej. Asi než si zase udělá pořádek...
Vrátit se na Win2003SE nechci, protože tam mi špatně běžel Skype a přehrávání televize. Kdyby nebylo toho blbečka, tak by to byla nádhera... Nezkoušel někdo, zda ten Patch na Filesys, co řešil problémy před novým update, by nešel i na W05? Kdyby se Filesys dal omezit tak na 40%, tak by se s ním dalo žít!
libor_m (1026)|24.8.2006 20:45
Starý patch tam nejde, není kompatibilní se současnou ROM. Jinak s hrůzou čtu, co s tím všichni máte, já tam mám velké hafo programů a nemám jediný problém.

Od té doby, co je nová ROM, tak jsem spokojen na 110%. Vypínám, zapínám jak chci, je pravda, že dodržuju zásadu vše na kartu, ale filesys nelítá vůbec (btw nezná někdo program na monitoring vytížení procesoru aplikacemi, který by uměl log?).
jarsou (108)|24.8.2006 21:06
Já také dávám vše na kartu, ale stačí jen něco nového nainstalovat a už jen změna v klíčích našehou broučka Filesysa probudí. Nejvíc vidím problém v Exploreru. I když jsem v klíčích všechny tři položky na SD přesměroval, přesto většinou při brouzdání začne Filesys makat. Například Cookies lezou do ROM. nedají se také přesměrovat?
libor_m (1026)|24.8.2006 23:07
To jsem neřešil, používám Operu. Ale ani po instalacích nepozoruji, že by filesysovi nějak závratně rostly roupy.
Ivo Pokorný (400)|25.8.2006 07:18
Jsem na tom stejne jako libor_m, spousta SW, cihla jede jako z praku. :yes:
Pro Explorer mam na kartu presmerovanou jenom cache, surfuji casto a zadny problem...
JnZ_ce4you (17)|25.8.2006 16:43
Tak to se mate, ze vam to jede. me to ze zacatku taky jelo v poho, ale tedka se na cihlu staci skarede podivat a filesys radi jak cerna ruka.

Treba vcera sem PDAcko akorat strcil do kolebky,nic neinstaloval do ROM a dneska se filesys zblaznil a uz srotuje 10min. Nechapu to.

Seru na to WM5 me o nicem dobrem nepresvedcily. Po vikendu je asi popravim, muhehehe. :)
jarsou (108)|25.8.2006 16:57
Já byl jakž takž spokojen až do předvčírka, kdy jsem to zbořil, jak jsem psal. Po obnovení ze zálohy se však činnost Filesysu znásobila. Nechám cihlu vypnutou, shozené všechny programy, Filesys neběží. Po několika hodinách zapnu, běží Filesys a k tomu se aktivuje ActiveSync, přestože jsem to nedal do kolébky a jiné zdroje nemám povolené. Záhada...
honza.chlan (96)|25.8.2006 17:15
mě teda občas něco zazlobí, ale zatim je to pořád dobré a já počkám třeba hp vydají ještě nějaký patch na opravy toho co se děje teď :-)