Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

honza.chlan (96)|30.7.2006 20:19
Mám CFko a všechno je v naprostém pořádku - možná bych uvažoval o návštěvě servisu jestli neni - když říkáš, že si to zkoušel s několika kartami - problém v konektoru mezi kartou a PDA na straně PDA - ano je to složitá věta ale snad je pochopitelná :-)
honza.chlan (96)|30.7.2006 20:22
Jediné co mi malinko kalí radost je že mi nefunguje Wisbar, ale už jsem si začal zvykat na klasický vzhled a funkce wisbaru docela dobře nahradí iTask - mimochodem všiml jsem si, že čím déle je PDA zapnutý a běží tím je jeho chod rychlejší a plynulejší, když udělám SR tak to při spouštění některých věcí (rozbalování menu a podobně) chvilinku trvá jako by to načítal, ale pak to jde v mžiku jakoby to jedno načtení stačilo a pak už to bylo pořád někde uložené a běhalo to rychleji.
honza.chlan (96)|30.7.2006 20:23
Ale třeba sem jenom blázen a zdá se mi to :-)
Miloš Strouhal (3997)|30.7.2006 20:44
"HXko" s posledni verzi WM5 mne po dvou dnech intenzivního používání natolik uchvatilo, ze premyslim, ze si jej opet poridim. To je proste masina na kterou se jen tak nezapomina. :yes: ;)
Kersten_ce4you (33)|30.7.2006 21:55
To: Honza Chlan:

Pochybuji že by to byl HW problem, problem s CF kartou nastal až když jsem upgradoval na verzi 2.01.02 a zustalo to i po upgradu na nunejší verzi 2.01.05

Počkam ještě až další budou mít zkušenosti se novou verzi FW a pokud se u jiných problem neobjeví zkusím nainstalovat posledni verzi ještě jednou a uvidíme :D
kopacek (466)|30.7.2006 23:34
Instalace WM5 i ROM upgrade proběhla bez problému, perfektně beží aplikace Dynavix 1.6, iGO a TT 5.21. CF i SD karta rovněž v pořádku.
sid_ce4you (31)|31.7.2006 08:17
ako tak citam tak asi sa vratim k wm5
treba este vsetko davat na kartu ci sa to da prezit aj s fajlami v romke?
co vsetko trebq nainstalovat ste okrem 2.00 a update version 2.01 (27 Jul 06
Neo Jedi (145)|31.7.2006 08:46
Ahoj, už jsem rezignoval na aktualizaci WM5 a spokojil jsem se s WM3SE, ale situace posledních dní mě přesvědčuje o aktualizaci na WM5.
Piíši jsem proto abych se zdvořile zeptal jest-li stačí tento postup:
nejdříve se systémem WM3SE provést HR a vymazat pamět ROM
provést aktualizaci na WM5
a nakonec naistalovat ROM 2. ... .

Ještě se zeptám jest-li lze použit na VGA OzVGA.

Díky za rady a pomoc

hosic (156)|31.7.2006 09:49
ozVGA funguje s tou novou verzi FW, jak se tu nekdo ptal.

Porad nemuzu verit, ze je to ten samej ipaq jako pred par dny - ten update je uzasnej. :-)

Pokud se ale jeste neco nevyvrbi. :-(
Milouss (103)|31.7.2006 10:04
Pokud ma WM2003SE, udelej HR, pak flashnout na puvodni WM5 2.00.09, to je ta, co byla ke stazeni z webu HP po zaplaceni a pak flasnout tady zminovany sobotni WM5 2.01.05. (2.01.02 tady nekym zmineny jsem osobne nikde nezaregistroval, ale trebas mi neco uniklo..)

Jak jsem psal v nedeli, reinstaloval sem vsechny aplikace bez vyjimky do ROM a vsechno chodi jak z praku. Nic jsem neprenastavoval jako tempy, temporary internet fily atd, zadne zvetsovani system cache, cache fontu... proste nic ...

Ano, je to uplne jine PDA, jsem unesen :)
jarsou (108)|31.7.2006 10:52
Ještě jeden dotaz pro zkušené borce. Jak to prosím vypadá s fungováním TCPMP? Nebo je ten novej WMP pro sledování televize dostačující?
honza.chlan (96)|31.7.2006 11:25
TCPMP funguje naprosto úžasně :-)
jarsou (108)|31.7.2006 12:10
díky, už to objednávám a jdu do toho!:yes:
wisp_ce4you (200)|31.7.2006 12:15
Ach jo! Pred instalaci update ROM jsem pro jistotu (ja blbec :evil: ) provedl clean reset (kontakty+mail+SR). Po te nejsem schopen propojit hx-ko s PCckem (WinXP), do te doby bez problemu, Vario nema problem.
Zkousel jsem i kombinaci iTask+kalendar+kontaky+SR ale dostal jsem pouze obrazovku s napisem Serial....
AS jsem zkousel preinstalovat ale porad nic.

Mate nekdo ideu co dal?
honza.chlan (96)|31.7.2006 12:20
mě se to stalo jednou taky, ale pak se to samo zase rozběhlo - zkus ten hard reset ještě jednou třeba to naskočí
space_cowboy (336)|31.7.2006 12:24
Mne sa tiez davnejsie nieco podobne prihodilo a stacilo len prehodit usb kabel kolisky do ineho slotu v PC.. ;)
wisp_ce4you (200)|31.7.2006 12:45
jiny USB zabral, ale jsem na tom hur - po chvilce upgradovaci utilita odpadla a mam xh-ko v bootloaderu :((
beecher (9270)|31.7.2006 13:51
Pustit znova a hlavne mit USB kolivku zapojenou primo do PC...

Jinak, to, ze vam nenaskakoval PC, je dano prirazenym partnershipem...
wisp_ce4you (200)|31.7.2006 13:56
Pustit znova jsem samozrejme zkousel, ale skonci to vzdy na hlase ze overuje PDA konfiguraci (coz se nezdari, neco jako communication AS error) - predpokladam ze musi mit chodivy AS

Nekde na webu jsem nasel postup bez AS - nahrat rom rovnou na SD kartu - bootloader by si ji mel sam "vzit", tak uvidim.
Shadow74 (117)|31.7.2006 21:39
Tak po delsim testovani nove verze ROM musim rict, ze zase tak odvazany nejsem :(
Vytizeni CPU pres filesys.exe je stale stejne jako u predchozi verze ROM. Na prvni pohled se zda, ze je zarizeni dostatecne rychle i behem optimalizacniho procesu. Po delsi praci musim rict, ze tomu tak neni.

Doporucoval bych stale nenistalovat nic (nebo minimum) do interni pameti. Jeste budu testovat a dam vedet.

A jeste otazka pro vsechny..... To opravdu pocitujete takove zrychleni a hlvne zadne zpomalovani?
Ivo Pokorný (400)|31.7.2006 22:05
Musim priznat, ze jsem ted asi na stejne rychlosti jako jsem mel pred posledni upravou ROM. Ale pred tim se mi cihla obcas zpomalila. Ted zatim jede stabilni rychlosti, coz je prijemne.
Taky jsem nemel cas po posledni oprave RAM vse instalovat znovu, takze jsem jen obnovil zalohu. Mam tedy vse instalovano na karte, jako jsem mel pred tim. Mozna proto nepozoruji zpomalovani.
Jelikoz mi ted zatim vse funguje jak jsem chtel, nehodlam to toho moc rypat... :cool:

EDIT: Ja fatk nevim, ze mi vzdycky vyjde prispevek na novou stranku... :oops:
beecher (9270)|31.7.2006 22:10
[QUOTE="Ivo Pokorný"]...takze jsem jen obnovil zalohu...
EDIT: Ja fatk nevim, ze mi vzdycky vyjde prispevek na novou stranku... :oops: [/QUOTE]1. Jak je vsude doporucovano, ze se to nema delat... Chjo... :sarcastic:
2. Jste si jeste nezvyk? ;)
k.karel_ce4you (147)|1.8.2006 00:21
Po 24 hodinách s novou R0M mám veskrze pozitivní zkušenosti. Ted jsem 10min pozoroval filesys a ani si neskrtl, pořád na 0. Dokonce bych rekl,ze se cihla mene hreje. Fakt nechapu jak mohlo HP uvolnit ten zmetek v podobe v2
:D
IT-man (28)|1.8.2006 09:00
Je to GOOD :D :D :D

Opravdu to jede jako z praku, jen se mi od včerejšího upgradu už asi 4x stalo, že se samovolně vypnulo podsvícení a nastavilo se na nulovou hodnotu, takže jsem musel "potmě" najít správný screen a opravit to :sarcastic:

Jinak pohoda.
Milouss (103)|1.8.2006 10:09
S podsvicenim jsem mel dnes rano 2x taky problem, vrazil sem ho do kolibky a uplne se vyplo, kouknu do nastaveni a bylo potreba posuvnikem pohnout, aby si uvedomil, ze ma svitit :)
Jinak to fakt slape rychle, pekne rychle.
IT-man (28)|1.8.2006 11:35
JJ, to je ono. Po zapnutí je tma a není to nedostatkem šťávy ;)

Nicméně, pokud to bude jediný bug tak díky Bohu :D
Neo Jedi (145)|1.8.2006 12:17
Taky jsem měl tmu, začínám si pomalu zvykat na WM5, co mě chybí je panel dole kde byly volby akcí /poznánky,úkoly atd./.
Nemohu nějak donutit Contact Breeze aby ukazoval v záložkách Pocket Breeze kontakty, mám ještě problém s AS nechce synchronizovat Jounal a PahatNotes.
Milouss (103)|1.8.2006 12:37
Panove (a damy), a dovedete si ted predstavit, jaky by byl mazec, kdyby takhle fungujici PDAcko melo jeste ten upgrade na 128MB RAMky? :) ... za par mesicu mi konci zaruka, tak uz bych asi nemel problem s tim to poslat na upgrade ...

Jo muzu se Vas zeptat, jak jste na tom po SR s volnou RAMkou?
kopacek (466)|1.8.2006 12:46
Po SR mám volné 37,7 MB RAM, ale nainstalován mám pouze Dynavix, TT a iGo.
Ten upgrade na větší pamět by ale bodnul i tak, je už nějaká šance to nechat udělat v ČR nebo se to stále musí posílat do zahraničí?
Milouss (103)|1.8.2006 12:58
Stale se to musi posilat do USA.

No ja mam po SR 24MB volne .. :( ... ale asi jsem pra*e a mam tam toho mraky, vcetne wisbaru a tak ...
wisp_ce4you (200)|1.8.2006 18:14
Nova ROM mi zatim bezi take v pohode, pred upgrade doporucuji zalohu stavajici. Jak na to popisuji napr. zde.
Na druhy pokus upgrade uplne v pohode, ale prvni pokus mne stal probdelou noc - hned na zacatku mi iPaq ztratil spojeni s PCckem a skoncil jsem v BOOTLOADERU. Jelikoz jsem nemel zalohu ROM, snazil jsem se tam upgrade procpat prez SD kartu, coz se mi nepovedlo :(
Shadow74 (117)|1.8.2006 19:11
Tak po dnesnich testech se synchronizaci udalosti v kalendari, ukoly a praci s maily (vestaveny klient) musim rici, ze je to s vytizenim CPU pres filesys stejne jako predtim :( A potvrzuji to i testy co jsem dnes cetl na netu.
Myslim, ze pocitite casem to same. U predchozi verze to bylo podobne, predevsim kdyz se instalovalo velke mnozstvi veci do interni pameti. Pak najednou filesys vyskocil a jel treba nekolik hodin.
libor_m (1026)|1.8.2006 23:57
Shady, věřím, že jsi testování dal hodně. Já jsem dnes testoval skoro celý den, hodně instalací do interní paměti, hodně synchronizací, hodně odeslaných i přijatých e-mailů v interní paměti ve FlexMail 2007, hojně využívaná Opera s keší v interní paměti a zatím to stále běhá jako z praku.

EDIT: Tak jsem právě zaznamenal první problém. "Unknown card in Slot 1". Po zapnutí přístroje. Stačilo CF kartu vysunout a opět zasunout a vše je zase OK.
honza.chlan (96)|2.8.2006 08:28
No já teda zatim taky vše relativně v pořádku jen jsem koukal že někomu tady běhá wisbar to mě teda ne a nevim proč, a jak se tu objevil ten problém po delším spánku že nejde zapnout a že to asi dělá cf karta tak nevim jestli to dělá cf karta to si myslim, že je blbost, ale už se mi to stalo taky. Přes noc jsem ho nechal jen tak ležet a ráno nešel zapnout jinak než SR. Až teprve třetí pokus byl platný a šlo všechno tak jak mělo.
Kersten_ce4you (33)|2.8.2006 09:43
Honza.Chlan
Ten problem jsme mel ja ale taky si tak uplne nejsem jisty zda je to skutecne problem CF karet.
V pondeli jsem na cihlu nainstaloval znovu FW z officialniho zdroje, neinstaloval jsem zadny jiny sw a zasunul cf kartu. Do vcerejsiho rana bez problemu. Vcera jsem cihlu pripojil k pc a zesynchronizoval a nainstaloval MagicButton, PhatsNotes a FlexMail do pameti. Odpoledne jsem cihlu vyndal z kolebky, vypnul a teprve dnes rano po 15h zasa zkusil zapnout a NIC :mad: uplne vybita baterie. Ted jsem baterii dobil, mam cihluv kolebce ale vyndal jsem kartu a uvidime jaks e to pres noc bude chovat.
Ja ze svych problemu spise podezrivam AS. pro jistotu jsme na svem pc odinstaloval AS, vycistil registry a znovu nainstaloval nejnovejsi AS.
Tak jsme zvedav jak to dopadne.

Kersten
Milouss (103)|2.8.2006 14:36
hmmm, od dnesniho rana jakmile vrazim hxko do kolibky a spoji se s ActieSyncem, vyleti filesys pres 90% a ne a ne se ukoncit ...
Ivo Pokorný (400)|2.8.2006 14:42
Takze jsem nedal na rucna doporuceni (diky beechere, vom o nich) a udelal jen obnnovu, jsem na tom asi dobre. Vse mam stale nainstalovano na karte a system i s poslednim upgrade funguje zatim velmi dobre... :cool: :yes:
Neo Jedi (145)|2.8.2006 15:15
Ahoj,mohu vědět čím monitorujete vytížení PDA, mě se podařilo zprovoznit pomalu všechny aplikace až na Journal ActiveSync, kde budu muset asi počkat na upgrade pro verzi WM5.
Přešel jsem rovnou z WM3SE na VM5 - ROMka 2.01, tak pociťuji zpomalení reakcí, předtím jsem měl většinu aplikací a dat nainstalované buď v ROMce nebo SD kartě, tak že to není tak hrozné.
Co mě docela vadí že v AS nemohu vybrat adresáře pošty tak aby odpovídaly MS Outlooku, v nastavení pošty si AS bohužel vybral nesmyslné adresáře, npř. kořenovou složky či složku Norton antispam.
Co mě dále nemile překvaplilo, je jev v klávesnici od Sunnysoftu 9.1., když napíši písmeno" x" a poté chci zadat znak pro procenta, znak pro procenta předskočí před písmeno "x ", tak že nemohu v pořádku napsat přístupové hesla.

Co mě potěšilo je snadnější připojení GPS.
Po instalaci mám volnou paměť cca 24MB.
JaK_ce4you (35)|2.8.2006 15:16
1) Mel jsem podobny problem - tedy nekolikrat jsem vyndal PDA z kolebky, vypnul a vecer kdyz jsem ho doma chtel zapnout bylo uplne vybite. Nejhorsi je, ze se mi to stalo asi 3x a nepovedlo se mi vysledovat souvislosti.

2) Provedl jsem upgrade ROM na stavajici instalaci, reinstaloval nektere programy a parkrat se mi stalo ze se PDA samovolne resetovalo?!?!
Mel jsem podezreni na BATI, protoze nekolikrat pri startu zahlasilo chybu
SOucasne mi prestalo fungovat pripojeni na NET!!

3) Provedl jsem tedy pro jistotu downgrade na 2003SE -> ugrade na WM5 -> upgrade ROM -> instalaci SW vetsinou na CF kartu. Zatim vse chodi O.K. krome NETU pres GPRS (Nokia 6230) -> spojeni se navaze a drzi ale pri pokusu pristupu na stranky mi to zahlasi ze ... "stranku nelze najit, zkontrolujte nazev a opakujte akci..." takze jsem vyhodil z nastaveni IP DNS Eurotelu a jede to ?!?!
honza.chlan (96)|2.8.2006 16:38
Ještě k té nepříjemnosti s naběhnutím po delší pauze mimo zdroj. Jste si jistí tím, že PDA bylo vybité ??? já když se mi to stalo, tedy PDA bylo přes noc volně na stole a ráno nešlo zapnout, tak jsem nepozoroval že by bylo vybité, prostě jen nešlo zapnout tlačítkem on/off. Pravda je že na stav baterie jsem se koukal až po té co jsem to napíchnul na zdroj, ale v tu chvíli to ukazovalo nějakých 83 procent. A večer když jsem to vypínal tak tam bylo 95. A to mi zase nepříjde jako extrémní pokles.

PS: už jsem si všiml i toho kolísání v podsvícení. někdo už to tu říkal, že se mu to samo zhasíná. Tak já jsem si dokonce všiml, že když to bylo na zdroji tak to najednou samo od sebe několikrát za sebou zablikalo - jako že svítí pak vteřinu nesvítí pak zase vetřinu svítí pak zase vteřinu ne a pak zase normálně svítí.
libor_m (1026)|2.8.2006 20:32
Pánové, máte někdo odzkoušenou nějakou verzi Skype na této ROM? Na ROM 2.00 mi poslední i předposlední verze Skype odstřelila systém tak, že PDA bylo zcela nepoužitelné a vždy to končilo HR ...
Neo Jedi (145)|2.8.2006 22:05
Mám dotaz, jak se dělá HR na WM5.
libor_m (1026)|2.8.2006 22:34
Zkus číst diskuze a ne se jen bezhlavě ptát.

Jukni třebas sem: The Windows Mobile 5.0 (aka. WM5) Reset Guide
honza.chlan (96)|3.8.2006 09:54
Jen takové téma k zamyšlení nebo spíš k další diskuzi. Myslíte si, že HP vydá i další opravný FW nebo BIOS pack ??? Teď to sice chodí moc pěkně, ale přesto by to ještě pár lehkých úprav a učesání sneslo.
k.karel_ce4you (147)|3.8.2006 21:12
Pokud napíšeš co by to ještě chtělo učesatm možná bude HP reagovat a nějakého dalšího update se dočkáme.:)
jarsou (108)|3.8.2006 22:33
Po dlouhém váhání jsem zakoupil upgrate na WM5. Vše mám připraveno, ale před tím se připojuji k předcházejícímu dotazu. Chodí vám bez problému Skype? Bez toho bych do toho nemohl jít. Moc děkuji za odpověď a snad mne pan správce zase nesepsuje, že něco nečtu....:D
libor_m (1026)|4.8.2006 00:12
Tak jsem otestoval poslední verzi (tuším z 12. února) a vše zatím šlape bez nejmenšího problému.
jarsou (108)|4.8.2006 08:04
děkuji za zprávu, o víkendu jdu do toho...:yes:
jarsou (108)|4.8.2006 21:07
Tak jsem nevydržel a pustil se do toho hned ráno. Udělal jsem HR, vše vymazal a ze zakoupeného CD provedl update na 2.0. Vše proběhlo ok, jen po restartu se nepodařilo cihle spojit s PC. USB to najde, ale ActiveSync 4.2 se nespojí. Ani na jiném USB. Po marných pokusech s reinstalací jsem ActiveSync nainstaloval do Notebooku a tam se to chytlo. Tak jsem udělal update na 2.1. A začal instalovat z Notebooku, protože z PC to stále nejde. InterWrite 9.1 ok. První problém nastal při nastavení WiFi. Po ručním nastavení IP adresy, brány, hesla a DNS došlo k propojení, ping na bránu ok, ale internet se nepodařilo rozjet, jakoby DNS bylo špatně. Přitom ráno na starém systému to běhalo ok. Celé se to rozběhlo až po zapnutí DHCP. Opětovné pokusy o ruční nastavení opět selhaly. První rozčarování je v rychlosti internetu a stahování mailů. Je jasně vidět, jak se to zadrhává a přenos běží jakoby po dávkách. Maily ukládám na SD. Občasné zpomalené reakce jsou i při ovládání. Je to viditelně pomalejší než na 2003. Co mne však nejvíce zklamalo, je nepoužitelnost ozVGA. Neumí to zobrazovat některé ikony jak na horní řádce - např zobrazení připojení WiFi, tak v nastaveních. Běhá to někomu? Jinak Skype, Agile, Profimail a další fungují ok, ale pokud nepojede ozVGA tak jako na 2003, pak to pro mne ztratí na významu... Zkoušel někdo návrat z 2.1 na 1.1? Nakonec jsem ozVGA nastavil tak blbě, že se mi nepodařilo otevřít menu START a tím pádem jsem musel provést HR, takže momentálně jsem tam, kde jsem byl kolem poledne. Zná někdo způsob, jak si zazálohovat poslední funkční stav a po HR to rychle vrátit jako u 2003? Děkuji za každou radu.
jarsou (108)|5.8.2006 12:22
Ano, Ano, je třeba hledat a číst, ale trvá to dlouho...:?

Takže problém s ozVGA vyřešen, musí se použít následující:

zde jsou odkazy na ozVGA pro WM5

maly popis: http://czaxim.wordpress.com/2006/03/06/realvga/

balík ke stažení: https://www.ce4you.cz/files/forums/cz/0000100338/RealVGA_WM5.zip

Teď to ukazuje tak, jak jsem byl zvyklej, ale pomalost internetu zůstává. Takže budu testovat dále...