Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

Janci (19)|26.8.2007 21:16
Tu je nejaka upravena Rom od Kozhur-u

http://4pda.ru/get/qwerty/kozhura_mod/nk_ver_1_4_5_prerel_B.rar

Mod -QwertY- (actually newer and with more "implantants")

Vykusajte


jsarson (11)|28.8.2007 09:27
Tak konecne hura, hura, hura: WM6 for HP iPAQ 4700
Jeste jsem to nezkousel je to hodne brzka beta verze, ale moc to chvalej. Asi to vecer zkusim a dam vedet.

odkaz: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325727
hosic (156)|28.8.2007 10:12
Jak jsem si procital tu jejich diskuzi, tak zatim tam maji nejaky problem se sifrovanim u wifi - coz uz mozna vyresili.

Ale nekdo tam pise ze pod tim nechodi ozVGA co je pro mne hodne podstatne.

Pockam jeste par dni pred nasazenim.
javim_ce4you (31)|4.9.2007 18:45
Dneska se mi vrátil iPAQ ze servisu (display nepřežil můj pád ze schodů :( ). Paměť jako životopis novorozence, tak jsem si řekl, zkusíme WM6 ... a zatím to vypadá dobře ... uvidíme za nějaký čas (týden, měsíc ...). WM5ky také ze začátku vypadaly dobře :)
Jediný neduh, který by mě mohl snad trápit je to šifrování u WiFi ... OzVGA mi nějak k srdci nepřirostlo :)
primus1701_ce4you (0)|4.9.2007 22:06
nedano som prefleshoval svoju47oo na wm5 a neustale sa my zapina poradi niekto ako to odstranit . pomali ale iste to zere baterku a takto vydrzy to pda max dva dni
javim_ce4you (31)|4.9.2007 22:11
Projdi si toto téma od začátku ... někde z kraje je to tam popisované. Jde o nastavení activesync, které se snaží synchronizovat se serverem. Někde tu je i postup jak se toho zbavit.
primus1701_ce4you (0)|8.9.2007 22:44
[QUOTE="javim"]Projdi si toto téma od začátku ... někde z kraje je to tam popisované. Jde o nastavení activesync, které se snaží synchronizovat se serverem. Někde tu je i postup jak se toho zbavit.[/QUOTE]

no tak som to nasiel ale vobec to nefunguje ten navod nejako nefunguje. skusal som to aj zo zmazanim aj bez zmazania toho eX. servera a ta svina sa furt po case zapina a vypina.
javim_ce4you (31)|8.9.2007 22:52
Tak pokud jsi nikde neudělal chybu, tak je něco shnilého ve tvém iPAQu ... zkusil bych HW reset a prověřit všechna tlačítka ... Jestli to třeba nedělá nějaký nainstalovaný program a nebo třeba není nějaké tlačítko promačkané a nespíná se samo od sebe ...
Mně osobně ten návod pomohl ...
Petr89 (152)|20.9.2007 17:26
Ahoj, mám docela veliký problem... Od tý doby co jsem dal do ipaqa WM5 od kozhury, tak mi nejde přeflashnout na jinou romku, ani downgrade na WM2003... Zapnu HP ruu, potvrdím že souhlasim bla bla bla, a pak mi to napíše něco jako že ID zařízení nesouhlasí a že mě to nepustí k updatu. To vyřeším tím že PDA přepnu do Bootloaderu ručně a pak to jede. Jenže to jede ale zároveň nejede.. Jede to jedno procento, a vždy při jednom jednom procentu se to zastaví a vypíše chybu USB time out. Jenže PDA jde normálně reatartovat a funguje jako předtim.. Zkoušel jsem to už na 3 PC, s extendet baterkou i bez ní, prostě jsem zkoušel snad cokoliv a zkoušel už jsem to minimálně 20x a pořád nic :( Dokázal by mi někdo poradit? :(
MichalJ_ce4you (21)|20.9.2007 18:24
Take jsem experimentoval s WM5 by Kozhura. Nakonec jsem usoudil, ze HX-ko jede nejlepe s WM2003.
Pri prvnich pokusech o downgrade jsem take narazil na problem s nerozpoznanym zarizenim. Bootloader rezim to vzdy zachranil, jen si uz nevzpomenu, kterou RUU utility jsem pouzival. Doporucuji zkusit jinou verzi HP Ruu a "podvrhnout" ji image pameti, ktery chcete flashnout. Nebo jeste zkusit "upgrade" na prvni oficialni WM5 a pak downgrade na WM2003.
Dalsi moznosti by asi bylo pouzit neoficialni utility, ale s temi nemam zkusenosti.
Petr89 (152)|20.9.2007 21:09
To vše jsem zkoušel, ale bohužel marně.. Co třeba ty jiné RUU utility? Nebo to nahrát přes SD kartu? Jde to? Už jsem docela zoufalej, zkouším to asi čtvrt roku.. :(
MichalJ_ce4you (21)|21.9.2007 08:44
Temi jinymi HP Ruu jsem myslel to ,ze misto primeho downloadu Kozhura na WM 2003 bych zkusil treba Kozhura na oficialni WM5(myslim tim ty kupovane, ne volne dostupny upgrade z webu HP) a pak dalsi download na WM2003. S SD kartou nemam zadne zkusenosti.
JaK_ce4you (35)|21.9.2007 09:09
O dve stranky zpet a dale se to jiz resilo!. Me pomohl tento postup
...Me se pri techto problemech osvedcilo prevedeni PDA do bootloader rezimu. Zkratka: Contacts + iTask + Reset a naskoci nepodsvicena obrazovka s logem HP a nadpisem SERIAL, potom dam PDA do kolibky a SERIAL se zmeni na USB. Potom staci sputit original flash utilitu od HP a melo by to bezet...
by MichalJ
Petr89 (152)|21.9.2007 15:10
No já jsem psal, že ani tohle mi nepomáhá. Sice dám PDA do bootloaderu, když hop mám v ruce, je tam serial, když ho dám do kolíbky skočí mi tam USB.. Pak hurá na update, ale prostě u jednoho procenta to vypíše chybu USB time OUT!.. Zkoušel jsem jak offic WM5, tak ofic downgrade, romky ruzny s WM2003, i ruzny romky od kozoruhy.. Ale prostě nic nefunguje, pokaždý to spadne při jednom procentu.. Přitom připojení s PDA je bezproblemový, najde mi to ovladače všechno OK...
BeepBeeep (29)|12.11.2007 17:28



Vydalo HP na trh někdy verzi s WM5?:?:
akunka (18)|12.11.2007 20:23
To urcite neni vazne mineny dotaz.
BeepBeeep (29)|12.11.2007 20:42
[QUOTE="akunka"]To urcite neni vazne mineny dotaz.[/QUOTE]
NO - vážně míněno to bylo. Našel se jeden prodejce, který to nabízel. Už jsem zjistil, že je to nejspíše nesmysl.
Víte někdo, jaký je rozdíl mezi typem 4700 a 4705 ? Na HP webu (USA) je tento typ zmíněn, ale bez podrobností...
k.karel_ce4you (147)|12.11.2007 21:49
hx4700 a 4705 jsou stejná zarizením, rozdíl je v tom zda je prodavan přes běžný nebo corporate kanál. Jinak řečeno hx4705 byla určena pro corporate trh.
WM5 nabizi HP jako upgrade, šlo je zakoupit na webu HP. Nadšenci nyni vydali dokonce WM6 a popravdě chodí mnohem rychleji než 5 od HP
Ondraseeek (58)|2.6.2008 16:56
Zdravim a pozdravuji. Dostalo se mi do rukou toto zarizeni, ale jeste s WM2003 a nejak me uplne nebavi, nemate nekdo odkaz na origo romku WM, hledal jsem na netu a nenasel, pak jsem sel na stranky vyrobce a jiz neexistuje moznost tam stahnout, takze se ptam takto. Kdyztak SZ.

Diky
javim_ce4you (31)|2.6.2008 18:17
WM5 na cihle jsou napřesdržku, takže se spíše podívej po těch 6kách ... ale osobně začínám uvažovat, že se zase vrátím k 2003SE ... asi jsem už stihl zapomenout jak mě nevyhovovaly :)
MichalJ_ce4you (21)|3.6.2008 20:57
Souhlasím s předchozím příspěvkem. Po několika pokusech zvyknout si na WM5 od HP a potom od Kozhury jsem se vratil k WM2003SE. Je sice nepříjemné, že se musí PDA hlídat aby se nevybila baterie a nenásledoval HR (což řeší zálohovací utilita od HP), ale pro práci s HX4700 je to nejrychlejší ROM. Holt na SW, který běží jen pod WM5 si nechám zajít chuť. Přiznám se že jsem nečetl celé vlákno věnované HP214, ale zajímalo by mě jestli nědo srovnával hx4700 s WM2003SE a HP214 s WM6 :?: