Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

kopacek (466)|7.4.2007 20:48
Potvrzuji bezproblémový upgrade, po HR je volná paměť 34 MB, takže s tím se dá žít!!! :yes: :yes: :yes:
Reakce zařízení jsou opravdu o něčem jiném, není to pochopitelně na první pohled nějaké "raketové" zrychlení (je to přeci jenom pořád PDA, nestane se z něj Core Quad 4GHZ...), ale to zrychlení je ve všem, co člověk na PDA dělá a výsledek je velmi příjemný! Žádné problémy s nekompatibilitou jsem nezaznamenal, spárovány dvě BT GPSky, navigace Garmin Mobile XT, iGO 2006+, Navigon 6.1 a TT 6.1 běží naprosto bez problémů...
TomasT_ce4you (55)|7.4.2007 22:08
Tak ja se s ni uz i projel a nepozoruju zadne problemy,nebo zaseky,vse plynule v pohode...
Calkelvzeee (20)|8.4.2007 07:29
hi guys, i found a better wm6 theme with WA2
i just integrated into my beta2C
i think i m not gonna release it for 64MB RAM version becoz it doesnt have much changes. Maybe I will upload the skins later.
pavel.m (28)|8.4.2007 17:07
Ahoj,

pravděpodobně díky mé "šikovnosti" selhal pokus o upgrade na právě nadšeně zkoušené ROM. Skončil jsem na cihle v bootloaderu na na notebooku vždy skončím při pokusu o instalaci WM5 2.00.39 na 1% a pak konec. Upgrade WM5 2.01 se nerozjede vůbec. Zde zmiňovaný program BOOTLOADER jsem si stáhnul ale při jeho spuštění se nic neděje. Můžete někdo dát odkaz na podrobnější návod na jeho ovládání? Další možnost prý existuje s SD kartou, zapsat obsah ROM na SD kartu v RAW formátu a pak ji dát do cihly a prý je vymalováno, máte s tím někdo zkušennost?

Předem díky za pomoc, pohled na cihlu s nápisem "USB" je dost smutný a já také :-(((
kopacek (466)|8.4.2007 18:04
Ahoj Pavle, já jsem měl úplně stejný problém. Rozjel jsem upgrade (vždy pouze s původním programem od HP, který je součástí toho balíku upgradu na WM5, bootloader je šílený, vůbec se mně ho nepodařilo spustit), nastartovalo se to, PDA se odhlásilo od počítače, dlouho to pracovalo, naběhlo 1% a pak se to ukončilo s nějakou chybou v USB. Tak jsem nepodlehl panice, restartoval PC a znovu spustil upgrade a už bylo všechno v pořádku, za asi 20 minut byl upgrade hotový. Pokud nemáš ten upgrade od HP na WM5 tak ho můžu zkusit nasápat někam na rapidshare.
pavel.m (28)|8.4.2007 18:24
WM5 mám koupené, s tím problém není, bohužel jsem to nerozjel ani po několika restartech, odinstalaci a instalaci AS 4.5. Stalo se mi to už jednou a pomohlo přesně to co říkáš, restart a opětovné spuštění. Teď to ale nemůžu prolomit :-(
kopacek (466)|8.4.2007 19:49
Vyzkoušel jsi všechny USB porty? - Jinak už nevím...
Chico_ce4you (12)|8.4.2007 21:19
[QUOTE="Calkelvzeee"]Oh man i dont understand czech
I think one of you ask me if the flashing process fails, what procedure should be taken to recoever. Here:

1) Uninstall ActiveSync 4.x. Install Activesync 3.8
2) Enter Bootloader. How - Press Power + Contacts + iTask + Reset
3) The screen appear as Serial. Put it on the cradle, and the PDA's screen will say: USB. The computer should have said, "Unknown device recognized", "Already can be used". If it doesnt and said "USB device not recognized", try another USB port.
4) On PC, run ROM update.

Please NOTE: Turn OFF FIREWALL and antivirus before you do so.

Please report if you encounter any bugs or problem[/QUOTE]


nepomohlo by tohle?
Chico_ce4you (12)|8.4.2007 21:27
případně tohle by se dalo využít, pro xp je to maličko jednodušší

[QUOTE="primus1701"]pisem to sem preto keby sa nahodou nasiel dalsi sikula ako ja ...:):):)

Optimisticky som sa pokusil flashovt moju 4700 cez WMC pod windows vista.
samozrejme vsetko islo ako po masle pokial sa ipaq nehodil do bootloaderu 1.01 a na desktope vybehla poznamka ERROR :D
To bolo k...a pomocnic a kedejakych vulgarizmov.Tak som zacal hned hladat na nete co a ako sa da este zachranit pred servisom :D :D :D
po skusani par programov ,uprave driverov vo win Vista sa to nakoniec podarilo. ..... ulava.
ako ?
treba si stiahnut malu utilitku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dalej starsi driver pre USB download pre vista 32bit tu a pre Vista 64bit
a samozrejeme posledny upgread pre 4700 ,download priamo z HP stranky .
(Ja som pouzil verziu 2.01 WM5)

a jak na to:
zapojit ipaq do kolisky alebo usb kabel ,aby bol pusteny bootloader 1.01 (display s logom HP v strede a hore napisane USB a dole verzia loaderu)
potom otvorit vo Viste ,Windows Mobile Device Center 6 a pod connection setting nechat prazdne okienka - vsetky
Dalej ,ist do contol panel - administrative tools - services a spustit windows mobile device connectivity a windows mobile device 2003 connectivity (u mna boli obydve sluzby uz spustene)
dalej je treba zmenit usb driver (nahradit defult vista usb driver,vnom nieje mozne otvorit \\.\WCEUSBSH001 port), otvorit device manager a pod mobile device preinstalovat povodny driver s hore uvedenim a v taskmanager vypnut wmdc.exe
spustite inastalaciu wm5 upgread a nechajte ju rozbalit . v instalacii pokracovat nemusite.
spustite program hx4700bootloader.exe ,program si vyziada cestu k rozbalenemu suboru .NBF, potvrdit spusti sa dalsi softik MTTY (trvalo mu to trosku dlhsie) a cakat .Cele to potom trva nieco okolo 30min.
nakoniec sa v okne MTTY potvrdenie o uspesnosti fleshovania a odkaz USB.
program zavriet ipaq vybrat s kolisky alebo odpojit od usb kabla spravit makky reset a ujhla ipaq je opat zivy .

ten bootloader by mal fungovat samozrejme aj pod xp a 2000 tam nieje treba robit ziadne cachre mache s drivermy.je to fakt dobra utilitka hlavne ked sa nepodary flash alebo vam pri tom spadne pc nedajboze vypnu elektriku. Samozrejme funguje len vtedy ked nieje poskodeny bootloader v IPQu.potom uz pomoze jedine nahrat soft do ROM cez JTAG a to na kolene (cize doma ) neodporucam.[/QUOTE]
pavel.m (28)|8.4.2007 21:43
Tak už jsem o něco dále, místo "bootloader.exe" je nutné si stáhnout "universal bootloader tool" zde http://sourceforge.net/project/platformdownload.php?group_id=188371,

popis zde: http://www.mobilitysite.com/forums/utilities-applications/31098-rel-universal-bootloader-tool.html

tenhle nástroj udělá ze souboru .nbf soubor .nb0, který potom nahraje do cihly

Zatím to jede, tak uvidím asi za dvacet minut
pavel.m (28)|8.4.2007 22:03
Tak, byl to docela nervák,ale cihla žije a já nemám infarkt :-))

Teď už zbývá jen tam nasypat softík a bude nirvána -:)))
jarsou (108)|8.4.2007 23:37
1. A co jsi tam zpět nasypal? Původní HP a nebo tu poslední obdivovanou?

2. Díky všem za informování o problémech, cítím, že již brzy se i my starší zbabělci se srdcem, které už má padesátku za sebou a nemuselo by vydržet to, co vydrží to vaše, do upgrade budeme moci bez rizika pustit...

3. Těším se na okamžik, kdy už budeme mít jen starost, jak Calkelvzeee odměnit!!!!

:)

pavel.m (28)|8.4.2007 23:48
Dal jsem tam tu poslední romku od Cala (tu pod obrázkama), jede to fakt pěkně.
Jako soft mám PI, SPB SHELL, SPB Plus, SPB Wheather, SPB Time, ostatní jsou drobnosti, které pouštím příležitostně.

Jak se dá poslat pár (dvacet) doláčů Calovi, PayPal neznám, tak nevím jak je to jednoduchý nebo složitý :-))
kopacek (466)|9.4.2007 00:32
PayPal je jednoduchy, ted uz maji stranky i v cestine. Je k tomu potreba mit kreditku, ktera ma povolene internetove platby. Vypisi se pouze zakladni udaje (jmeno), nejdulezitejsi je e-mail a udaje o te kreditce. Pak se provede neco jako autorizace, ktera spociva v tom, ze date souhlas k tomu, aby vam strhli nejakou smesnou castku (uz si to nepamatuju presne, ale neco jako jeden dolar, pri dalsi platbe se to zase odecte, takze clovek o nic neprijde). Pak prijde z banky vypis, kde je popis platby, ktery zacina ctyrmi cislicemi, ty se vyplni na autorizacni strance a je hotovo. Je to dobra sluzba, da se tim provadet spousta drobnych plateb na internetu, aniz by clovek musel neustale davat vsanc udaje o kreditce.
Tem co sbiraji odvahu k upgradu: taky jsem mel "bobky" - padesatka na krku :evil: - ale ten vysledek je opravdu neuveritelny. Dnes jsem cely den cihlu trapil a dojem: to je opravdu jine zarizeni. Takovy NetFront a WiFi rychle pripojeni jenom "vypaluje" internetove stranky na displej. Poprve pod WM5 mam pocit, ze jsem pomalejsi, nez cihla. Je to opravdu rychlejsi i nez byly WM2003... Opravdu to stoji (nejenom) za tu pul hodinu "adrenalinu". :cool:
TomasT_ce4you (55)|9.4.2007 01:40
:D :D :D
Calkelvzeee (20)|9.4.2007 06:59
Thanks to Pjotr, I received your :$: Support :D :D :D

And of course thanks for all of you for your appreciation and support.

THANKS FOR YOUR HELP AND APPRECIATION!

Now I am going to release the final Beta2 series - Beta2C

Changes:
- Better WM6 WA2 Skin
- Changed name of the taskmanager

As it doesn't have much changes, those who have flashed Beta2B may not need to flash Beta2C. No critical changes.

The WA2 doesnt slow down the device.


DOWNLOAD


More:
Can you guys send the Czech Localization to me? I can put it into the next ROM then you guys can have it after hardreset.
00208941_Screen001_ZOeq.jpg 00208941_Screen001_EE00.jpg
jarsou (108)|9.4.2007 09:36
Jak se prosím dostanu na české stránky PayPal? Na PayPal.com se sice dostanu k naší vlajce, ale dál ne a PayPal.cz ovládla jiná firma...
Rád bych také přispěl, ale nemám s tím naprosto žádnou zkušenost. Je to opravdu bezpečné? Mohu to užívat i z českého účtu? Jak jsou vysoké poplatky při placení? Když jsem dceři posílal z $ konta z ČSOB na její konto v USA asi 3000$, tak si banky dohromady strhly asi 50$...
Určiitě je nás takových více, takže odkaz na podrobný návod v češtině by se šiknul.... Díky.
jarsou (108)|9.4.2007 10:14
Něco jsem našel na

http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171

http://forum.terc.cz/viewforum.php?f=3&sid=2b9a1a6fe7ef7e1b8d4930087649a821



Dannyson (54)|9.4.2007 10:57
Problem with Czech localization:

1. it isnt free :-)
2. its registered to hardware id
TomasT_ce4you (55)|9.4.2007 11:57
Tak uz je tam...Kazdopadne nemuzu prijit na to kde zapnout aby se mi na tapnuti na napis Desktop zobrazily ty rolovaci menu...To tam nejak funguje jinak nez predtim a nejak se mi to nezamlouva.Nevite nekdo jak na to?
Pjotr_ce4you (14)|9.4.2007 12:41
Hi Calkelvzeee
Could you send me/us the new WM6 WA2 Skin only please?
If the new rom doesn’t contains many changes, so I would like to try new skin.
Many thanks

No pozeram ze nam to tu krasne ozilo ...:)) :)) :))
Zeby Jar prisla??? :)) :)) :))
TomasT_ce4you (55)|9.4.2007 14:53
Tak jsem nejak neodolal a poslal nejake drobne za to,ze mi z moji cihly udelal zarizeni se kterym jsem naprosto spokojeny.Kdyby nekdo chtel neco poslat a nemel paypal,klidne mne kontaktujte a rad se toho zhostim...Ten kluk si to vazne zaslouzi.
Calkelvzeee (20)|9.4.2007 16:11
Here you go
Pjotr_ce4you (14)|9.4.2007 20:26
Thanks
I think is better than old skin..
But I don’t know what is wrong with the skin it shows like this:



So any idea how to fix it or have anybody the same problem?

Man niekto podobny problem?
00209021_capture01_6gV.jpg 00209021_capture001_M96w.jpg
Calkelvzeee (20)|9.4.2007 21:38
[QUOTE="Pjotr"]Thanks
I think is better than old skin..
But I don’t know what is wrong with the skin it shows like this:



So any idea how to fix it or have anybody the same problem?

Man niekto podobny problem?
[/QUOTE]

I got this problem before
you need to customize yourself

1) Go to wisbar settings
2) On My Theme, choose Custom Theme, click customize
3) Click Import Theme, find the WM6.skin
4) Go to Application Menubar.
5) For Portrait, Choose: WM6_softkey480.png
For Landscape, choose: WM6_softkey.png
6) Go back to My Theme. Click Export Theme. For the File Path, find back the original WM6.skin, press OK
7)Press OK

tomik zachu_ce4you (34)|11.4.2007 13:57
Chvili jsem tu ted nebyl, ale nejak nebyl cas. Testovani vsech tech ROMek je hroznej zrout casu:-) Ted jedu na te posledni a funguje to skutecne skvele. Rychlost neni zavratna, ale plynula a bez zaseku. Vsechno funguje vcetne navigaci(krome MN6, ten nemam). Uznavam dobre odvedenou praci a poslal jsem calovi 20 euracu. Stavim se tedy za ostatni, kteri jiz eventuelne prispeli, pro ostatni o temze uvazujici pripominam - calvinck.chiu@gmail.com, treba ho to povzbudi k dalsi a jeste lepsi ROMce. Kdo vi, kde ma ten clovek hranice.

Lidicky, jeden dotaz...nemuzu za boha dostat moje PDA do bootloader stavu. Zmacknu kalendar, itask a reset na dele nez dve vteriny, displej pohasne, objevi se spravna obrazovka, ale nez stihnu dat PDA do kolebky, zacne mi normalne bootovat. Takze jsem musel flashovani provadet onim podstrkovacim zpusobem za originalni soubor HP, co delam spatne?

Cal,
you have my deep admiration. Really, really and really great job. I haven't been here for few days because I've got heart attack after some experience with your ROMs:-D Could you please let me know when you start doing something similar with Windows Vista;-) Seriously, only praise will go out of my mouth, please don't stop. I was seriously considering to sell my hx4700 and buy something more reliable...no reason anymore.
tomik zachu_ce4you (34)|11.4.2007 14:00
Jeste jedna malickost. Nemate nahodou nekdo Deepfish browser od MS? Pak by me jeste zajimal ten Windows Live Messenger co se objevuje na Calovych screenshotech.
JaK_ce4you (35)|11.4.2007 14:43
Mam maly problemek po upgrade a to jiz po prvni verzi i soucasne posledni 2C:
- po vymene baterie za extended se mi vzdy zmeni datum na 1.3.2005 12.00
Neni to nic zasadniho ale stejne to otravuje, tuto baterii davam kdyz PDA pouzivam s GPS a loguju tracky.

Nejak jsem tez ztratil prehled existuje verze upgrade s WM6 a Pocket Informantem?

Mohl by pls. nekdo gramotnejsi prelozit muj problemek to English? Diky moc
Calkelvzeee (20)|11.4.2007 16:52
[QUOTE="tomik zachu"]Chvili jsem tu ted nebyl, ale nejak nebyl cas. Testovani vsech tech ROMek je hroznej zrout casu:-) Ted jedu na te posledni a funguje to skutecne skvele. Rychlost neni zavratna, ale plynula a bez zaseku. Vsechno funguje vcetne navigaci(krome MN6, ten nemam). Uznavam dobre odvedenou praci a poslal jsem calovi 20 euracu. Stavim se tedy za ostatni, kteri jiz eventuelne prispeli, pro ostatni o temze uvazujici pripominam - calvinck.chiu@gmail.com, treba ho to povzbudi k dalsi a jeste lepsi ROMce. Kdo vi, kde ma ten clovek hranice.

Lidicky, jeden dotaz...nemuzu za boha dostat moje PDA do bootloader stavu. Zmacknu kalendar, itask a reset na dele nez dve vteriny, displej pohasne, objevi se spravna obrazovka, ale nez stihnu dat PDA do kolebky, zacne mi normalne bootovat. Takze jsem musel flashovani provadet onim podstrkovacim zpusobem za originalni soubor HP, co delam spatne?

Cal,
you have my deep admiration. Really, really and really great job. I haven't been here for few days because I've got heart attack after some experience with your ROMs:-D Could you please let me know when you start doing something similar with Windows Vista;-) Seriously, only praise will go out of my mouth, please don't stop. I was seriously considering to sell my hx4700 and buy something more reliable...no reason anymore.
[/QUOTE]


Thanks for paypal me :D

I was considering to have a halt on my editing because I got into some trouble. but i just found out sth that makes me continue :yes:
I hope my rom would be good to u guys:!:

4700 is fast for the latest live messsenger beta. lets give a try!!!!!!
Janci (19)|11.4.2007 17:57
Beta2C je len na 128MB RAM,alebo ide aj na 64 MB RAM.
Ktoru verziu mam dat na 64MB RAM,predpoklad že PI bude kupeny externe,
a na Today dam nieco od SPB?
dík
TomasT_ce4you (55)|11.4.2007 23:17
Beta2C je na klasicke 64megove HX-ko. Akorat jsem z ni neinstaloval ikony a wisbar,protze z bety2B se mi libi vic -)))Dodnes nepozoruju zadne byt i male problemy...
honza.chlan (96)|12.4.2007 17:41
Ja jedu i s wisbarem a je to naprostá bombice. Je to rychlý jako kr - áva!!! :D
Calkelvzeee (20)|14.4.2007 08:12
Found 1 problem cannot be solved:

On start->Settings->System->Backlight->Brightness

If you use Automatic, your device will have a significant drop of stability and speed. Please DO NOT use "automatic" brightness adjustment.
If you really want to use it, please go back to WM2003SE. :disgusted:
Jerry Salcer (197)|14.4.2007 10:02
Yes thats true, with automatic brightness my iPAQ works really more slowly. And second problem with the backlight. Im used to have at school BT Foldable keyboard and I always set up backlight only for 30 sec, because I want to save my battery life. Sometimes happens, that backlight is still ON and never switches OFF. After several minutes when I continue my work on keyboard, I switch between word or dictionary and so on, backlight is suddenly OFF correctly after 30sec. This is not disaster of course, I can live with that problem.
Calkelvzeee (20)|14.4.2007 18:01
I got this problem when i first flashed my 4700 to wm5. No clue how to solve it
Doctor_ce4you (22)|18.4.2007 19:50
Co pouzivate za real VGA soft? Do ted sem na WM5 zanevrel a vyoj nesledoval, ale s touto posledni upravenou ramkou to pomerne svizne chodi. Ale moje SE_VGA uz jaksi nejde :( Jak to resite?
hosic (156)|18.4.2007 20:21
ozVGA naprosto bez problemu
Doctor_ce4you (22)|18.4.2007 20:54
Tak se mi povedlo najit OZ VGA verzi specialne pro HX4700 takze uz to beha krasne. Nicmene po nainstalovani Tom Toma mi to hazi hlasku ze neni dost pameti pro zapnuti bluetooth - i kdyz mam 31 mega volneho - po restartu to same. Tak sem udelal HR a jdu to zkusit udelat znova - ted tam dam TOM TOMa jako prvni hned po OZ VGA a uvidim.
Doctor_ce4you (22)|18.4.2007 21:20
Ja se picnu ! Mam Tomtoma verzi 602 - udelam HR jako prvni nainstaluju Tom Tom - jeste pred SR ho spustim - bezi - i bluetooth - po SR hned hlaska ze je nedostatek pameti pro spusteni bluetooth - jakou verzi Tom Toma pouzivate?
hosic (156)|18.4.2007 21:25
5.21 myslim
honza.chlan (96)|19.4.2007 05:35
lidičky napadá vás někoho jak přidělit buď hardwarovému tlačítku nebo některé z ikonek ve wisbaru funkci ZAP/VYP Bluetooth ???? on jednak dost papá paměť a jednak kdybych si ho jednoduše zapnul vždy před a vypnul po použití ušetřil bych baterku - ale využívat k tomu managera to by se jeden uklikal - nejlépe by bylo kdyby to šlo dělat jedním kliknutím třeba na liště wisbaru nebo jedním hardwarovým tlačítkem
tomik zachu_ce4you (34)|19.4.2007 10:07
Doctore, muzes prosim dat odkaz na ten ozVGA pro hx4700? Normalni verze mi chodi tak nejak prapodivne. Dik
Doctor_ce4you (22)|19.4.2007 11:50
[QUOTE="tomik zachu"]Doctore, muzes prosim dat odkaz na ten ozVGA pro hx4700? Normalni verze mi chodi tak nejak prapodivne. Dik[/QUOTE]



Tak tady to je. Nic sem nenastavoval, jen to nainstaloval, spustil a uz to jelo :D

Vsechno se zobrazuje tak jak ma - ikonky jsou spravne - zadne problem s tim nemam - proste parada.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomik zachu_ce4you (34)|19.4.2007 11:51
Ok dik. Nevim proc, ale kdyz jsem nainstaloval ten originalni, tak mi nechtela cihla bootovat. Zkusi tohle a uvidim
Doctor_ce4you (22)|19.4.2007 21:17
Ne s originalem nabehla ale ikonky byly upne mimo, nektere chybely, jine se zobrazovali uplne jinak - zkousel jsem ho ruzne nastavovat ale nic nepomohlo. A pak jsem objevil toto - nainstaloval a vsechno nadherne beha ;-D
tomik zachu_ce4you (34)|23.4.2007 10:21
Hmm, tak ja musim rict, ze mne to porad nefunguje. Jakmile mam povolene nejake Today panely, PDAcko vytuhne a musim znovu resetovat. Funguje to pouze, pokud je vsechny vypnu:-(

A jeste jedna vec, nejsem si jist, jestli je to tou ROMkou ci mym PDAckem, ale nejak divne mi funguje SPB Time. Kdyz nastavim budik, zazvoni, ale po odlozeni alarmu uz neni schopen PDAcko znova zapnout. Zacne zvonit ve chvili, kdy ho zapnu rucne. Mate nekdo podobne zkusenosti?

Jinak ale ROM porad maka pekne a na jine mouchy jsem zatim nenarazil.
b-light (9)|24.4.2007 12:53
Nemáte někdo návod ja po flešnutí na WM5 donutit baterii nabít na 100% a ne jen na 8-10% ??? baterie je ok, akorát moje PDA to neví. Zkusil jsem ji zaměnit i do jiného PDA a tam se nabije :S tak nevím nevím, asi mám krásnou cihličku kterou musím mít stále na drátku :(
TomasT_ce4you (55)|6.5.2007 19:31
Jak jsme si pomohli s vykonem na nasich cihlach...Test je na ROM beta2.

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12836&fi=40#46
scruffy_ce4you (3)|17.5.2007 17:16
Ahoj lidičky, dlouho jsem tu nebyl a našel jsem že už je porešeny WM5 pro 4700. muzete prosim dat nekdo dohromady postup jak a hlavne kde vezmu vsechny veci k tomu potrebne? dekuju moc. soubory k tomu potrebne prosim o zaslani na scruffy (at) freedom . cz
JaK_ce4you (35)|18.5.2007 09:31
Zdravim vsechny,
rad bych se vratil jeste ozVGA. Je tu pls. nekdo kdo jej pouziva soucasne s Wisbarem? Potreboval bych poradit s nastavenim! Klidne i pres ICQ ci soukromy mail.