Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Java Mini Opera - přihlašování na internet (MDA Vario)

Pehof (21)|17.3.2006 07:55
Mám MDA Vario a nainstaloval jsem si javovou aplikaci Mini Opera. Je to skutečně rychlý webový prohlížeč. Ale mám problém, že pokaždé musím potvrdit, že se program může připojit na internet. Každou stránku tak musím odklikávat, že to není nedůvěryhodný zdroj atd. Je to velká otrava. Mohl by mi někdo poradit, jak to vypnout? I jiné javové aplikace (Fraffic, Jimm), které se připojují na internet mi to hlásí a šíleně to otravuje. Díky za rady.
hrtak_ce4you (314)|17.3.2006 09:06
neni jednodussi pouzivat aplikace urcene pro pocket PC misto javy? (Opera for PPC, mChat/ misto Jimma atd?)
code (174)|3.6.2006 17:02
Funguji vam nekomu v Opere Mini nejake slozitejsi stranky?! Napr. mobilmania.cz, mobil.cz ?!
jeenik_ce4you (375)|30.7.2006 16:42
Tak jsem nainstaloval Opera Mini na mé Vario a v midlet manageru ve "zvolit typ sítě" dám "T-Mobile Internet". Když aplikaci spustím, tak mi při otestování spojení napíše "Vaše síťové připojení je funkční".
Doteď tedy vše vpořádku, ale ouha, když např. chci na nějakou záložku - třeba Idnes, tak se po jejím odkliknutí zhruba po pár vteřinách objeví hláška "Vyskytla se chyba", jako jediná možnost je kliknout na "ukončit". Na to kliknu a prohlížeč stále hlásí "zpracovávám". No a zhruba po minutě zahlásí: "Vyskytl se problém s připojením. Příčina může být v jeho chybném nastavení. Zvolte nástroje > Nápověda > Úvodem a proveďte zkoušku připojení. (Error: t120).
No a když provedu zkoušku připojení tak jsem zase na začátku: "Vaše síťové připojení je funkční".
V čem by mohl být zakopaný pes? GPRS připojení mě normálně přes vestavěný prohlížeč funguje, zkoušel jsem v midlet manageru nastavit i jiná připojení, ale tam neproběhl ani test spojení....
Poradí někdo?
Standa_ce4you (380)|30.7.2006 21:38
[QUOTE="hrtak"]neni jednodussi pouzivat aplikace urcene pro pocket PC misto javy? (Opera for PPC, mChat/ misto Jimma atd?)[/QUOTE]
Pro lidi co nemají datový paušál je daleko výhodnější používat Mini Operu kvůli komprimaci i přes méně pohodlné ovládání atd. On si myslím nikdo nedá schválně aplikaci v Javě, když může použít propracovanější přímo pro WM.
mmoobbyy (136)|30.7.2006 22:38
[QUOTE="jeenik"]Tak jsem nainstaloval Opera Mini [/QUOTE]

Zkus nejakou starsi verzi, blizsi info v sekci Software.

2 Pehof - Je to zalezitost MIDPD, v WM asi nejde jednoduse resit

2 Code - v pohode, s vyjimkou SSL

2 Hrtak - v ramci novych tarifu T-M neni co resit, pro ty co nemaji neomezeny tarif gprs

K rychlosti - prenos dat je mensi, ale zase trva komprimace na zdrojovem serveru, takze nic moc.

Jinak puvodne T-M neomezeny pausal a kvuli naproste nepouzitelnosti (rocni zkusenost) preneseno cislo k outuu a data nonstop, spokojenost
jeenik_ce4you (375)|30.7.2006 23:08
tak starší verze kupodivu funguje, bohužel úvodní stránka ve verzi 1.0 není v češtině (odkazy). Jak je možný že nová na Variu nefunguje?
dehtak (56)|31.7.2006 13:25
mě taky nefungovala ta stažená z webu pro QTEK 9100 - to samy co jeenik
tak sem ve Variu v IE vlez na http://mini.opera.com a funguje mi nízko i vysokopaměťová
jeenik_ce4you (375)|1.8.2006 07:34
zásah! zajímavé, že mi to detekovalo vario jako hp hx4700, který javu nepodporuje, dal jsem přesto nainstalovat (vysokopaměťovou verzi) a najednou to funguje. dik
dehtak (56)|1.8.2006 13:52
to jeenik: Hlavně že to pomohlo.
Jen by mě zajímalo jak vyřešit ten dotaz na připojení.
Nějak Variu sdělit že je ten aplet důvěryhodnej ? Ale jak ?
jindrapro (81)|1.8.2006 20:08
To s tim potvzovanim by me take zajimalo, ale hlevne Ti chci podekovat z celeho srdce za ten odkaz, co ja se s tim nazlobil, volal do t-mobilu, psal uz buhvi kam a pritom to jde takhle.... Jeste jednou diky. Mel by jsi dostat pochvalu pred nastoupenou cetou.... :yes: :D :D :D
me2d09 (34)|2.8.2006 15:19
[QUOTE="Pehof"]... pokaždé musím potvrdit, že se program může připojit na internet. Každou stránku tak musím odklikávat, že to není nedůvěryhodný zdroj atd. Je to velká otrava. Mohl by mi někdo poradit, jak to vypnout? [/QUOTE]

V MIDlet manageru tapni dlouze na aplikaci a z kontextoveho menu vyber security. Nastav vsude Session a ne Oneshot. Pokud na vyber session neni, a mas QTEK 9100, mas asi novou ROM (2.24....) a v ni je novy MIDlet manager. Jak to vyresit si precti zde na XDA.

Kdybyste meli problem s tim tim trusted apletem, napiste mi SZ a nebo ICQ, dosti dlouho jsem to resil (uspesne).
dehtak (56)|2.8.2006 20:00
Díky ti me2d09 .
To je přesně ono. Funguje, jen jsem musel přeinstalovat aplikace.
jindrapro (81)|4.8.2006 17:13
Pokud na vyber session neni, a mas QTEK 9100, mas asi novou ROM (2.24....) a v ni je novy MIDlet manager. Jak to vyresit si precti zde na XDA.


Muzete prosim nekdo prelozit co tam pisi? Stahl jsem co se dalo a opera se mi porad pta na zabezpeceni. Mam rom od t-mobilu posledni.... Dekuji mnohokrat.
dehtak (56)|5.8.2006 13:30
Návod:
Tady si stáhneš rofs_target.zip
tím staženým rofs_target.zip přepíšeš ten samý soubor v adresáři \windows
a taky soubor v adresáři \Application Data\Tao\Intent
pak by se ti v nabídce zabezpečení (security) měla objevit možnost relace (session). Když ne musíš midlet přeinstalovat (odinstalovat a nainstalovat operu mini) pak už by to mělo jít. Na to připojení se to pak zeptá jen jednou při načtení první stránky
jindrapro (81)|5.8.2006 17:26
Zasah!!!!!!!!!!!!! Ted uz je to temer dokonale....... Dekuji!!!!!!!!:D
cabadaj (51)|25.9.2006 11:38
Asi jsem o kolo zpět .Nainstalobal jsem operu ale nevím odkud ji spustit.
Ideální by bylo aby se spouštěla místo IE .Ale jak ?
dehtak (56)|25.9.2006 11:52
A odpověď ode mě ti nestačí ?

https://www.ce4you.cz/forums/_redirect2new.asp?t=16823
cabadaj (51)|26.9.2006 09:03
Ale jojo.Zkoušel jsem to na více frontách.díky
Paja6 (0)|7.10.2006 13:26
Poradíte mi prosím jak nainsalovat java Operu na ipaq 5450? Mám .jar soubory, ale nevím co s nimi. Zkoušel jsem free JVM aplikace EWE a Mysaifu, ale ty pouze ten soubor otevřou a nic víc dělat nejde.


//edit - pomohla J9 od IBM...