Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

linux a active sync

flashman (1366)|15.3.2006 21:47
Nevíte, jestli funguje pod linuxem active sync a jestli všechno "šlape" jam má a bez problémů se PDA spojí (ať už "mass storage" či internet) Dále jeden nepřímý dotaz, jestli funguje pod linuxem 5.1 zvuk ??
Předem díky za odpověď
Surgical (2364)|16.3.2006 01:36
ActiveSync je licencovany nazev pro specificky program firmy Microsoft, slouzici ke komunikaci PDA zarizeni, beziciho s operacnim systemem firmy Microsoft, ktery se nazyva WinCE, Windows Mobile 2002, 2003, 2003SE a nejnovejsi verze WM5 se stolnim pocitacem, na kterem bezi operacni system firmy Microsoft, nazyvany Windows (v ruznych verzich). Na Linuxu....hadej sam.
Neprima odpoved na neprimy dotaz...ano, se zvukem 5.1 lze v Linuxu pracovat, pokud mas prislusny hardware s prislusnymi ovladaci....
be_ce4you (24)|16.3.2006 20:12
Existuje SynCE, nikdy jsem to nezkoušel, ale předpokládám, že by to mělo fungovat
Marty-McFly (384)|15.4.2006 19:19
Zrovna se snažím nějak lépe rozchodit synCE ale pohořel jsem.. Pokud má někdo nějaké rady tak sem s nima :)

V každém linuxu ti pojede 5.1 protože všechny novější distra už mají Alsu..
Ladislav Kigler (3)|1.8.2006 10:24
SynCE slape naprosto v pohode, ma i nejake funkce navic proti Active Sync. Co si pamatuji z instalace, ze potreboval nekolik podpurnych programu, ale sam na to pri neuspesne instalaci upozornoval, co mu chybi, takze stacilo to postupne doplnit.
Marty-McFly (384)|1.8.2006 13:39
No u mě byl spíše problém udržet spojení.. To mi vždy po necelé minutě spadlo.. zajímalo by mě jak funguje raki atd :-/
(jelikož jsem synchronizaci stále nerozjel, a ani se už o to nepokouším, používám jen cardexport :) .. aspoň něco.)
SPM (182)|1.8.2006 14:27
SynCE co jsem koukal neumí moc instalovat aplikace, které jsou jako exe pro win32. ale osobně to mám vyřešené s VMware - na Linuxu mám nainstalované VMware s Widlema; VMware emuluje i USB, takže když chci synchronizaci, pustim virtuální Widle, připojim PDAčko a jedu. Funguje naprosto bez problémů.
Ladislav Kigler (3)|1.8.2006 16:55
[QUOTE="Marty-McFly"]No u mě byl spíše problém udržet spojení.. To mi vždy po necelé minutě spadlo.. zajímalo by mě jak funguje raki atd :-/
(jelikož jsem synchronizaci stále nerozjel, a ani se už o to nepokouším, používám jen cardexport :) .. aspoň něco.)[/QUOTE]

raki je super zalezitost, staci treba do crusadera (obdoba total commanderu) napsat misto jednotky raki:nazev_spojeni a pracuje se s pda jako s diskem bez nutnosti nejakych pluginu. Takhle se to da zadat do vetsiny programu. Navic to pracuje s raki spojenim skutecne jako s diskem, ne jako plugin v total commanderu, ktery mi nedovoli do jednotky na pda kopirovat, pokud jsem v druhem okne vnoreny do kompreseneho archivu.
Ladislav Kigler (3)|1.8.2006 16:57
[QUOTE="SPM"]SynCE co jsem koukal neumí moc instalovat aplikace, které jsou jako exe pro win32. ale osobně to mám vyřešené s VMware - na Linuxu mám nainstalované VMware s Widlema; VMware emuluje i USB, takže když chci synchronizaci, pustim virtuální Widle, připojim PDAčko a jedu. Funguje naprosto bez problémů.[/QUOTE]

jj, take mam jako nouzovku naemulovane windows, ale vetsinu softu instalovaneho prez windows se mi dari instalovat rozbalenim .exe instalace pro windows, vyextrahovanim .cab a instalaci primo v pda.
SPM (182)|1.8.2006 17:45
[QUOTE="Ladislav Kigler"]
jj, take mam jako nouzovku naemulovane windows, ale vetsinu softu instalovaneho prez windows se mi dari instalovat rozbalenim .exe instalace pro windows, vyextrahovanim .cab a instalaci primo v pda.[/QUOTE]

Taky možnost, ale přijdete tim o výhodu jako např. dělá - Adobe Reader - nacpe se jako plugin do Active Sync a při kopírování PDFka jej upraví tak, aby na PDA byl dobře čitelný.
daec (40)|23.8.2006 13:20
Co se tyce dostani CABu z win32 instalacky v Linuxu, jde pouzit WINE (www.winehq.org). Nektere instalacky bohuzel vyzaduji napred activesync a pak se nainstaluji na disk (takze mate smulu), nektere se rovnou nainstaluji, takze staci zkopirovat CAB do pdacka. SynCE nemam, protoze naposled, kdyz jsem to zkousel to nepodporovalo USB. Soubory (treba ty CAB) do PDA jdou natahnout treba pres BT nebo WM5torage. Co se tyce ostatnich veci (synchronizace), tak ty neresim.