Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

fotky z nokie do iPAQu

julka_ce4you (9)|11.3.2006 00:57
Vie mi niekto poradit nejaky jednoduchy SW umoznujuci stiahnut z Nokie cez infraport fotky do iPAQu? Pripadne aj opacnym smerom. Na komunikaciu pouzivam vyborny SmartGSM, ten vsak prenos suborov neumoznuje. Dakujem.
Marty-McFly (384)|11.3.2006 08:05
Starší Nokie nepodporujou přenos souborů přes IRDA, takže myslím, že to nestáhneš njak.. Mluvím tady o "starších S40" (např 7250), 6230 už to třebas podporuje..
ipf (2136)|11.3.2006 08:19
DO Nokie 6150 fotky nestáhneš, přestože měla infraport.
Pochopils? Bylo by dobré napsat jakou máš Nokii a jaký Ipaq.
julka_ce4you (9)|11.3.2006 09:20
Mam Nokiu 6020 a iPaq Compaq 3600. Obidva maju infraporty a SmartGSM funguje perfektne.
Doposial som bola presvedcena, ze to musi ist aj s fotkami. Ked to ide do klasickeho PC, preco by to nemalo fungovat s pocket pc? Fotka su predsa data, ako kazde ine. Ked to ide s logom, zvonenim, SMSkami, telefonnymi cislami,...
julka_ce4you (9)|11.3.2006 21:05
:(
Nechce sa mi veriť, to tu nie je nikto, kto vie sťahovať fotky z mobilu priamo do pocketPC ?
Zdenek Malinsky (9781)|11.3.2006 22:22
No, fotky z mobilu do PDA stahovat, resp. posílat umím, ale přes BT a mobil je SonyEricsson, což k řešení tvého problému napomůže jako vědět, kolik je na Novém Zélándě ovcí.
ElSoft (1244)|11.3.2006 22:59
mam vyzkouseny tel. Siemens a vsechny co jsem mel pres infraport odeslou i prijmou vse co se do nich vleze.

co se tyce Nokii a jinych zarizeni tak jsem snad nikdy neuspel:(
julka_ce4you (9)|12.3.2006 10:05
Tak to mi dava trosku nadej.
Pred chvilou sme vyskusali vedla pocketuPC polozit Siemens S55, normalne nadviazal cez irda spojenie. To iste mi urobi moja Nokia. Len co dalej? Mate na to nejaky programcek, alebo to ide aj tak? Ja tam neviem nic najst, co by mi umoznovalo pozriet si to druhe pripojene zariadenie ako HDD. Ani tam nevidim nic, cim by sa to dalo nejako poslat.
Erdkin (55)|12.3.2006 11:01
Na mém zařízení, které je podobné (hw6515 a N6021) probíhá přenos obrázků bez problémů. Z Nokie (nemá foťák, takže jakýsi gif) jsem poslal do iPaqu přes obrázek-volby-poslat-infra, objevil se v My Documents. Z iPaqu to šlo přes prohlížeč (HP image zone)-poslat- infra. Vše bez jakéhokoli dalšího SW. Šlo by to i přes BT, ale to asi N6020 nemá.
beecher (9270)|12.3.2006 11:12
Julko, staci ve File Exploreru (Pruzkumnikovi) na PDA na souboru, ktery chcete poslat do telefonu, podrzet stylus a dat Beam/Odeslat a pak vybrat prenos pres IR...
Marty-McFly (384)|12.3.2006 19:14
beecher: julka řeší opačný problém: telefon -> PDA.. a Nokia 6020 nemá dotykový display :)

julka: jak jsem již řekl MOŽNÁ bude problém v tom že tvá nokie nepodporuje posílání obrázků..
Já měl tentýž problém s 7250 + P800, 7250 + PDA prostě se vším a pak jsem se dozvěděl že 7250 podporuje přes IRDA jen vcard (samozřejmě že přes Nokia Sync nebo jak se to jmenuje půjde poslat všechno..

Zkus se zeptat přímo na Nokii, jestli tvá 6020 podporuje přenos obrázků mezi zařízeními.
Erdkin (55)|12.3.2006 21:38
Zkusím se zopakovat, z PDA (hw615) jsem do Nokie 6021 (to samé jako 6020, jen místo foťáku má BT) jsem obrázek přes infra dostal naprosto v pohodě jen pomocí soubor-odeslat-přes infra. Tady asi problém nebude.
julka_ce4you (9)|13.3.2006 00:10
:))
jupiiiiii, uz mi to funguje. Z nokie do pocketu. Podla postupu, ako napisal Erdkin. Skoncilo to v dokumentoch. Ono to je fakt jednoduche. Nieco bolo zle nastavene v iPAQu a vyhlasovalo neuspesny presun, nieco som prestavila a uz to chodi na 100%. :oops: Dakujem za postrcenie. Ci posotenie. :)
Vdaka aj ostatnym, vyskusam este aj ten opacny prenos.
beecher (9270)|13.3.2006 10:12
[QUOTE="Marty-McFly"]beecher: julka řeší opačný problém: telefon -> PDA.. a Nokia 6020 nemá dotykový display :)[/QUOTE]Skutecne? Ja v jejim prvnim prispevku teto diskuze vidim i zadost o postup jak na to, kdyz iPAQ -> Nokia... Ach jo... :? :sarcastic:
julka_ce4you (9)|13.3.2006 16:41
to beecher: Tak smerom do nokie mi to nejde. :( Urobila som cely postup, ako si pisal, vyzera to na pohlad ok, spojenie je nadviazane, stlacim sending, tvari sa akoby sa nieco robilo (vypise cancelling),no prenos sa neuskutocni. Netreba nahodou v nokii potvrdit nejako prijem? Nic tam neviem najst. Ked robim prenos do pocketu, musim prijem potvrdit.
GeorgeCZ_ce4you (141)|13.3.2006 17:21
Mozna je to v pripade iPAQ jinak nez na mem MDACu, ale jeste bych doporucil zkontrolovat povoleni prijimani IR (a Bluetooth!) prenosu v PDA. MDAC (WM2003SE) to ma v Settings - Connections - Beam - Receive all incoming beams.
Zdenek Malinsky (9781)|13.3.2006 18:05
Nechci nějak kritizovat Nokie, ale pokud jsme někdy zkoušeli s bratrem a jeho služebními Nokiemi, tak se nikdy přes IrDA nepodařilo nic poslat. Jedině z Nokie na Nokii. Siemens, Motorola, SonyEricsson, Ericsson problém neměly. Nokia má svoje špecifiká:(

Pokud to půjde vyzkoušej přenos přes kabel do PC a z něj pak do PDA. Možná to bude i rychlejší, stejně jako u těch Nokií - přepsání-vyťukání nového kontaktu bylo mnohem rychlejší a jednodušší.
Erdkin (55)|13.3.2006 18:05
Fakt je, že přenos PDA->Nokia se povede až "napodruhé". Nejdříve nahlásí "Nezdařilo se", okamžitě naběhne další řádek s hláškou "Čeká na vyřízení" a po potvzení to odešle. Na Nokii se objeví soubor a ten chce potvrdit uložení do telefonu.

P.S. Jelikož budu asi na víkend v Praze, může se stát, že se ukážu na srazu a na požádání zdarma předevedu;) . Snad to vyjde aspoň na chvíli.
Marty-McFly (384)|13.3.2006 22:08
2beecher: srry :no:
julka_ce4you (9)|14.3.2006 00:53
to GeorgeCZ: povolenie prenosu infra som skontrolovala, je to odfajfknute
to Zdenek, to Erdkin: prenos z pocketu do nokie mi ide v pohode, na 100%. Akurat ich musim mat na stole, nie v ruke. Pod SmartGSM prenasam do nokie Phonbook uplne v pohode. Rovnako uz aj opacnym smerom fotky z nokie do pocketu na 100%. Oba smery su zive a 100% funkcne. Uz nefunguje len prenos fotiek z pocketu do nokie. Tak, ako som pisala vyssie. Oznami infra spojenie, vypise pending, okamzite na to sending... a nic. Asi treba niekde v nokii nieco potvrdit. Alebo neviem. Uz ju mam prelezenu hore dole, nic neviem najst.
valdo_ce4you (182)|16.3.2006 08:55
[QUOTE="GeorgeCZ"]Mozna je to v pripade iPAQ jinak nez na mem MDACu, ale jeste bych doporucil zkontrolovat povoleni prijimani IR (a Bluetooth!) prenosu v PDA. MDAC (WM2003SE) to ma v Settings - Connections - Beam - Receive all incoming beams.[/QUOTE]

... presne toto bol moj problem s x51v a NOKIA 6630 lebo som zil v presvedceni, ze su to iba IrDA prenosy
... scythe dik :cool: