Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - pár dotazů začátečníka

Surgical (2364)|7.6.2006 07:28
Duvod je jediny, ale podstatny: velikost.
Nicmene *.wma hrajou, ne?
MilanSu (823)|7.6.2006 10:02
No a co je za problem si z MP3 udelat WAV a ten dat do slozky WINDOWS, nebo menis notifikaci na SMS kazdy den ??????
jarecek_ce4you (161)|7.6.2006 10:24
imho existuji softy, ktery umi priradit k sms mp3, ale stejne jako ostatni nevidim duvod, proc si tim navic zasirat zarizeni. wav (nebo snad wma) staci. krom toho, mne vyhovuji nejvic ty zakladni. fakt nepotrebuji, aby na me mobil pri prichozi sms rval na celou hospodu "ty kundo" jako kamaradovi.
PetrSybol (157)|7.6.2006 12:30
Díky.

MilanSu: Píšu snad někde, že je problém předělat MP3 do WMA nebo WAV. Odpověď, že nejde MP3 mi stačí, na to jsem se také ptal, více rozebírat není třeba.
PeterB (4)|16.8.2006 15:57
Dik, dik, dik, mam MDA Vario uz minimalne dlho, no toto je super, ja som vyhladaval stale cez kontakty...
:D

[QUOTE="hrtak"]tak najet na kontakt, stisknout prostredni tlacitko na krizi a pak levou soft klavesu.
Pripadne pouzit smartdialer (zelene tlacitko -> mod telefon a pak cislama telefonu vyhledavas jakoby s T9[/QUOTE]
PeterB (4)|16.8.2006 16:28
START/Settings/Phone/More odzaskrtnut Enable pod Broadcast Channels...

[QUOTE="stary_pes"]Este mi prisla na um jedna otazka - ako vypnut lokalne informacie? Teraz mi z nicoho nic prisla sms s informaciou o aktualnej polohe a skoro som dostal infarkt...[/QUOTE]
K4N3C_ce4you (48)|16.8.2006 19:04
Predem se omlouvam za zacatecnickou a nejspis uz nekolikrat zodpovezenou otazku, ale hledal jsem a nic :(

1) Da se nejak docilit toho aby sem mohl poslouchat hudbu (at uz ve WMP, TCPMP, MortPlayeru ci jinem programu) i pri vypnutem displeji (tim myslim uspani on/off tlacitkem)?

2) Jaky byste doporucili nejlepsi software na zalohovani pameti PPC do PC?

Predem dekuji za odpovedi :)
Mem__ce4you (485)|16.8.2006 20:56
1)
Napr. v Spb Pocket Plus je ikonka/zastupce na vypnuti obrazovky, muzes si to dat na plochu a pak staci tapnout mas vypnuto

2)
Napr. Spb Backup
K4N3C_ce4you (48)|16.8.2006 21:25
No teda takova rychlost...dekuji mnohokrat :)

ad 1) Funguje perfektne..nejdriv jsem umistil na plochu, ale nakonec jsem si priradil tuto funkci (Screen Toggle) na jedno tlacitko, abych nemusel z TCPMP preklikavat na Today a pak teprv vypinat :)

ad 2) Diky za radu..urcite vyzkousim :)
flashman (1366)|16.8.2006 22:05
1) z freewaru je to ScreenOff
2) SPB backup doporučuji.. pak existují ještě Sprite backup a SS backup
Saman_ce4you (1451)|16.8.2006 22:34
Screen toggle umi sam jak TCPMP tak WMP..
K4N3C_ce4you (48)|16.8.2006 22:44
Diky za dalsi rady..primo v apps jsem na to prave neprisel, tak se jeste lepe podivam :)

A jeste jeden dotaz, kdyz uz sou tady tak ochotni lide.. Kdyz me nekdo prozvoni, tak mi telefon zacne vyzvanet a uz neprestane. Prichozi hovor je davno ukoncen a telefon zvoni dal a ja musim provest SR :( Nevite nekdo co s tim?
PeterB (4)|17.8.2006 14:34
Nesom sice az taky zaciatocnik, a ani nemam MDA Vario tak kratko, no este som sa s tymto nestretol...
Skusal som si nainstalovat Pocket Music, no nejak sa mi to nedarilo, tak som to odinstaloval. Co sa vsak stalo je to, ze vsetky mp3 su neni asociovane (su asocialy :D ). stratil som tym padom vsetky moznosti pouzitia mp3 ako vyzv. mp3 nejdu ani prehravat cez WMP, napise, ze je to bez certifikatu...alebo je cast poskodena. Cez SompyPlayer mi to hra bez problemov, a aj cez TodayPlayer.
Nestretli ste sa niekto s takymto niecim? Ako mam prinutit WMP, aby si rozumel s mp3?
Dik...
PS: dufam, ze sa to tu uz neriesilo...
flashman (1366)|17.8.2006 16:16
IMHO jste smazal nějaké součásti WMP.. HR by měl pomoci - pokud zálohujete, tak byste s tím neměl mít problém.
2. Někdo by vám mohl vyimportovat soubory WMP (nevim jestli se to dá tak snadno najít), ale musí mít stejnou ROM
PeterB (4)|17.8.2006 16:38
Moze byt, no okrem mp3 a wmv, napr amr mid asf idu bezchybne...
...mam skorej pocit, ze v registroch sa cosik po..... WMP ide super.
(appropo, v predchadzajucom prispevku malo byt Pocket Music a nie Pocket PC!!!)
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]IMHO jste smazal nějaké součásti WMP.. HR by měl pomoci - pokud zálohujete, tak byste s tím neměl mít problém.
2. Někdo by vám mohl vyimportovat soubory WMP (nevim jestli se to dá tak snadno najít), ale musí mít stejnou ROM[/QUOTE]

16:58 - novinka:editoval som registry - exten. a boli tam 2 hodnoty, nastavil som ich podla suborov, ktore funguju a WMP mi uz mp3 prehrava, no stale ich nemozem nastavit ako zvonenie...???

21:30 - problem vyrieseny!!! (ten somar PocketMusic :evil: nechal po sebe v hkey_classes_root pozdrav. v klucoch tych suboroch, ktore som nemohol normalne pouzivat, nechal odkaz, ze je to PocketMusic subor - preto ta hlaska, ze daco chyba, alebo je poskodene, akurat ze sa to tykalo PacketMusic a nie otvaraneho suboru - aspon ze to uz normalne zvoni...)
TeX000 (5)|23.8.2006 22:53
dobry den,
asi 3dny mam mda vario a je to muj prvni komunikator s win mobile jsem celkem spokojeny ale chtel bych se zeptat (moc se omlouvam jestly to tu uz nekde je ale nenasel jsem to )
1.jdou v menu programy nejak vytvorit vlastni slozky jako treba: Nástroje multimedia atd. nebo popr ty ikony aspon prehazet. mam tam ted par programu vzdycky mi trva nez najdu to co potrebuju a jeste se mi to pri posouvani docela seka to je normalni?? OC jsem zkousel dam max 216 na 228 mi uz blbnou aplikace
2.proc mi nejdou otevirat normalni office dokumenty vzdycky se mi otevre jen prazdna tabulka (vytvoreny byly v documents to go ale v stolnim excelu normal fungujou)
3.neda se v telefonu nejak vylepsit grafika tim myslim treba ikony atd.
4.poradte mi prosim nejaky today plugin s pocasim
predem moc dekuju a omluvam ze se asi ptam na neco co tu uz urcite je
moje ROM je: 2.21.2.7
flashman (1366)|23.8.2006 22:58
3.wis bar adwance (popř. desktop) a SPB pocket plus
4.Spb weather
K4N3C_ce4you (48)|23.8.2006 23:19
ad 1) Samozrejme, ze daji..otevri nejakeho spravce souboru (napr. Resco Eyplorer, Total CMD, Pruzkumnik,..) a jdi do Windows\Nabidka Start\Programy a tam uz si muzes vytvaret slozky a umistovat zastupce programu jak se ti zlibi :)
ad 2) mozna sis odpovedel sam..jestli to nebude tim, ze to neni primo v excelu..

EDIT: Jinak doporucuju vyzkouset nejaky program na upravu Today (nejlepe SPB Pocket Plus) aby sis mohl dat oblibene programy primo na plochu a pokud chces i rozradit do kategorii..
flashman (1366)|24.8.2006 08:30
Tak bych se taky s datazem přidal: Nedá se mi dostat do nastavení resco exploreru, protože je zakrytý spodní lištou.. u WM 2k3 to šlo. Dá se to nějak obejít?
tazz1 (680)|24.8.2006 09:21
Nejde to v nastavení položek Today??
flashman (1366)|24.8.2006 09:58
resco explorer neni today aplikace
flashman (1366)|25.8.2006 21:22
a jeste jeden zacatecnickej dotaz: nemlaťte mě.. :dá se nějak nastavit samozamykání kláves a displaye?.. (když ho mám vyplí a příde SMS, tak se zapne a nejni zamklý..)
Saman_ce4you (1451)|25.8.2006 21:41
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Tak bych se taky s datazem přidal: Nedá se mi dostat do nastavení resco exploreru, protože je zakrytý spodní lištou.. u WM 2k3 to šlo. Dá se to nějak obejít?[/QUOTE]

Nevim jaky nastaveni myslis, ale pravy tlacitko (Menu) ->File->Options, tam nejaky nastaveni najdes..
flashman (1366)|25.8.2006 22:00
jj přesně tohle.. sem slepej.. dík
TeX000 (5)|13.9.2006 21:25
Chtel bych se zeptat jestly jde nastavit si ze pri delsim podrzeni vyberove klavesy se otevre treba start ne se zmackne ok?? doufal sem ze to bude umet VITO buttonmaper ale v nem mi to neslo. poradte mi prosim nekdo. uz me stve porad sahat pres cely display:(
HADES (209)|13.9.2006 21:31
Mobiland (23)|3.1.2007 14:19
Už po několikáté se mi stalo, že moje odeslaná sms přišla doručiteli 2x. Přijdou mi i dvě doručenky. Nejsem si jsistý, ale myslím, že se to stává jen když dám "odpovědět na zprávu". Vůbec nevím čím to může být..:( . Poraďte prosím!!
wisp_ce4you (200)|3.1.2007 14:40
Už se to tu několikrát probíralo - stává se to při zavření (ne minimalizaci) SMS aplikace. Je potřeba počkat na potvrzení odeslání SMS, případně aplikaci nezavírat, ale jen minimalizovat.
Suoraj (704)|4.1.2007 00:31
presne tak. Inbox u Varia ... no víme ale pokud si přes SPB PLUS dám na inbox vyjímku pro tuknuti na krizek tak se mi jen "shodí na listu" a pastartuje okamzite.
Mobiland (23)|9.1.2007 19:25
Jak prosím nastavím, aby se mi i po softresetu neztrácela nabídka posledně používaných programů v nabídce START???
Děkuji..:-)
atomion (1159)|9.1.2007 19:40
Tuším že nejde. Je to v paměti, která se soft resetem smaže
whitewash (16)|30.1.2007 08:32
Ja by som sa chcel spytat-v navode ku Variu je spomenuty aj Letter recognizer aj Block recognizer aj Transcriber. Pisu tam ze aby som ho aktivoval staci kliknut na ikonku klavesnice a vybrat tam moznost aku chcem. Lenze ja tam mam len moznosti Klávesnice a Phonepad. Pozeral som uz aj v nastaveniach-Zadavani znaku ale nikde som nenasiel moznost nieco take aktivovat.
peter34 (63)|30.1.2007 10:45
Ked som mal ROM od t-mobilu, tuto moznost som tam aj napriek navodu tiez nemal.Flashni si nejaku ROM odtialto, napr. od Johnnnnnnyho a bude po probléme.
xhladi07 (525)|30.1.2007 10:53
nebo je to jen hack v registru. Zapatrej v diskuzich. Nekde tady byl doconce cab, kterej to delal...
jarecek_ce4you (161)|30.1.2007 11:10
[QUOTE="whitewash"]Ja by som sa chcel spytat-v navode ku Variu je spomenuty aj Letter recognizer aj Block recognizer aj Transcriber. Pisu tam ze aby som ho aktivoval staci kliknut na ikonku klavesnice a vybrat tam moznost aku chcem. Lenze ja tam mam len moznosti Klávesnice a Phonepad.[/QUOTE]

duvod je jednoduchy. tmo se nejak neobtezovalo tyhle aplikace lokalizovat, takze je radeji vyhodili (ti lide v tmo, ne ty aplikace :) ..). ale jak je nize zmineno, je nekolik zpusobu, jak je privest k zivotu. i kdyz maximalne anglicky.
whitewash (16)|30.1.2007 11:46
To je jedno, anglictina mi nevadi.. Mate niekto link na ten CAB pripadne na clanky o flashovani spolu s nejakymi ROMkami ale lepsi by bol ten CAB lebo toho flashovania sa dost bojim.
Mem__ce4you (485)|30.1.2007 12:45
[QUOTE="peter34"]Ked som mal ROM od t-mobilu, tuto moznost som tam aj napriek navodu tiez nemal.[/QUOTE]
Nicmene si vybavuju, ze u CZ T-M byl aspon v krabici letak nebo nejaky napis, ze se omlouvaji, a tyhle funkce tam nejsou
flashman (1366)|30.1.2007 16:57
[QUOTE="whitewash"]To je jedno, anglictina mi nevadi.. Mate niekto link na ten CAB pripadne na clanky o flashovani spolu s nejakymi ROMkami ale lepsi by bol ten CAB lebo toho flashovania sa dost bojim.[/QUOTE]

snad všechno o flashování najdeš na mých stránkách [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- CAB bohužel nemám, takže nemůžu sloužit, protože jsem neměl potřebu něco "zlepšovat" na TMO ROM
Saman_ce4you (1451)|30.1.2007 19:53
CAB na aktivovani Block a Letter recognizeru je tady.
mmoobbyy (136)|31.1.2007 13:56
A Transcriber tady.
pedro13 (24)|9.2.2007 17:31
Zdravím,jsem čerstvým majitelem MDA Vario G4 a marně všudemožně hledám jak zjistit jestli je Vario locklé nebo ne? (jsem druhý majitel)
Dále jak jsem se dočetl,že G4 se nedá jednoduše odemknout...tento stav trvá dodnes nebo už je v tomto nějaký posun?
Případně jaké mám možnosti pokud nechci používat ROM od T-Mobile a Vario je locklé...v jiném threadu jsem četl o ROM která se dá nahrát i na zamknuté Vario...proč potom je vůbec třeba Vario odemykat,když existuje možnost měnit ROM i bez odemknutí?

Pokud se ptám moc blbě,tak prosím o prominutí,učený z nebe nespad...;)
flashman (1366)|9.2.2007 18:35
všechna Varia jsou od výroby zamklá, pokud soudruzi neudělali někde chybu ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])

ROM na Zamčená Varia musí být bohužel ukuchtěná určitým způsobem, který nedovoluje zasahovat přímo do systému - jinými slovy - přehraje OS na jinou oficiální verzi (nejčastěji T-Mobile 2.26.10.2 WWE) + přehraje ostatní části ROM, které se dají přehrát bez problémů (Extended_ROM, Splash Screen, HTC logo, GSM, "ipl/spl") - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

- je to takový mezistupeň mezi Oficiálními "růžovými" ROM a neoficiálními, daleko lepšími ROM
burticek (211)|10.2.2007 19:19
Ahoj lidi,
mel bych na Vas jednu otazecku: uz jste nekdo zkousel reklamovat unlocknuty Vario u TM? Pokud ano, uznali reklamaci? Diky za info

Edit: Blby vlakno :oops: Pokracujte tady, pls.
macula_ce4you (691)|10.2.2007 20:16
Jo, unlocknutý a tenkrát s Molskiho ROM. Ale jednalo se o opravu stylusu, takže tento detail asi ani nezaznamenali.
burticek (211)|10.2.2007 20:20
Hmmm, to se vetsinou resi vymenou zadniho krytu, takze dovnitr se asi nepodivali. Btw. Pokracujte viz. odkaz vyse. Diky
hlp3 (18)|21.2.2008 17:06
Dobrý den.

Měl bych technický dotaz ohledně displeje.

U MDA Compact 1 (MDA1, MDA2) byl použit displej, u kterého se dalo podsvícení při práci trvale vypnout a displej byl stále čitelný a čím více světla (slunce) na nej dopadalo, tím byla čitelnost lepší.

U MDA Compact 3 (HTC P3300) byl použit displej, který tuto v létě skvělou funkci již nemá a podsvícení u něj nelze zcela vypnout, jelikož pak by nebylo vydět zcela nic. Čím více světla na displej dopadá, tím je jeho čitelnost horší.

Zajímalo by mě, který z těchto dvou displejů má Vario.

Předem děkuji za odpověď.