Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TextMaker - vyresil nekdo uz problem s dikaritikou

code (174)|9.3.2006 00:13
Zacal jsem se zajimat o tenhle super soft, ale divam se ze je velky problem s diakritikou na pda. Nepise nektere znaky. Tak by me zajimalo jestlli se to nekomu nepovedlo vyresit?!
Mlok_ce4you (154)|9.3.2006 06:43
Musel jsem nahrát české fonty, myslím TAHOMA CZ, atd. Pak to psalo české znaky, ale jinak to bylo pomalé :( Zůstal jsem u Pocket Wordu, když se podařilo vyřešit obousměrnou konverzi mezi PDA a PC tak, aby vše zůstavalo jak má :)
Crusader_ce4you (624)|9.3.2006 06:59
Vůbec žádné fonty se do text makeru dohrávat nemusí. Stačí v preferencíchnastavit Default font encoding na "Central Europe" a potom již zvolit jakýkoliv z nabízených fontů, kromě Tahoma ANSI.
Mlok_ce4you (154)|9.3.2006 16:37
S tou kodovací stránkou pro Central Europe je to samozřejmé. Ani jsem nepředpokládal, že by to někdo neměl a fonty jsem dával do Windows\Fonts, ne do TextMakeru.
Kája_oldd (759)|10.3.2006 15:10
Mno, ale pokud se nemýlím diakritika byla přávě vyřešena u novějších verzí, nemluvím tu teď o fontech, výběru středoevropského kodovaní, pokud se mýlím, je to možné, opravte mě:)
Crusader_ce4you (624)|10.3.2006 18:08
Používám tento soft již přes rok a již od prvopočátků jsem s diakritikou žádný problém neměl. Nemusel jsem instalovat žádné fonty ani patche. Prostě stačilo nastavit správné kódovaní a šlapalo to jak mělo.
mi38k (205)|26.9.2006 14:10
Zaboha nemůžu přinutit TextMaker psát správně znaky ě,č,ř :(. Kódování mám nastaveno na central europe, do PDA jsem nakopíroval i pár fontů z PC, ale ani jeden znaky nezobrazí korektně. Nevíte někdo co s tím?
mi38k (205)|26.9.2006 19:00
Tak jsem to vyřešil. Fonty, které jsem kopíroval z PC totiž nebyly české. Takže stačilo stáhnout z internetu české fonty a už to fachá :).