Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket PC + kamera

srle (11)|6.3.2006 23:49
Ahoj vsem!

Dostal jsem takovy napad, nebo spis mam takovou vizi, ale nevim jak moc je realna ci nerealna.

Oc se jedna:
Na jedne strane mame iPaq hx2490 a na druhe wireless kameru nebo nejaky jiny prostredek k zahyceni videa. Chci na obrazove iPaqu videt to co vidi kamera.

Otazky:
1) Myslite si ze je to realne?
2) Jakym zpusobem?

Nevadi, kdyz neexistuje hotovy vyrobek, klidne si vyrobim co je potrba, ale potrebuju nasmerovat.

Diky!

Srle
duffioso (537)|7.3.2006 14:58
Myslim si,ze nebude problem sehnad zarizeni ktere by se dalo pripojit at uz jakymkoliv zpusobem,ale problem bude s ovladaci!Takze asi bohuzel smula
macula_ce4you (691)|7.3.2006 20:44
Teoreticky.
Některé web kamery mají možnost ukládat snímky na www, popřípadě ftp server ( i interní ). Stačilo by použít html stránku se scriptíkem, který by zobrazoval vždy aktuální snímek (s obnovovací frekvencí cca 3 - 5 snímků za sekundu) a na tuto stránku se připojit pomocí Pocket IE (nebo jiným). Mě samotného by to moc zajímalo. Jestli je toto možné, hned bych si koupil nějakou web kameru s wi-fi.

Co se týče videa, tak nevím, možná nějaké streamování, ale v tom se moc neorientuji. A napojení na přímo (web kamera a pda) je zatím zřejmě nemožné.

IntEx_ce4you (130)|9.3.2006 00:07
Spis zalezi, co je to za webkameru. Pokud je to klasicka standalone wireless/ethernet kamera, tak nebude problem otevrit prohlizecem stranku kamery a refreshovat si jeji nahled. V pripade USB kamery chce vyuzit nejaky pridavny software, ktery bud umi obraz streamovat (a pak ho prohlizet na PPC treba WMplayerem nebo TCMP), nebo to udelat jak pise macula, tj programem snimek vzdy automaticky zachytit, uploadnout nekam na FTP a z PPC se na nej pripojovat.
duffioso (537)|9.3.2006 08:21
Coz ovsem neresi to chce tazatel!Jemu jde o sledovani videa v realnem case,tedy aspon jsem to tak pochopil!
Saman_ce4you (1451)|9.3.2006 11:27
Pokud by "nekdo" pouzil hlavu a vyhledavat, jiste by nasel napr. toto.

Jiste ze to mozne je, v podstate WiFi kamera je proto nejjednodusii. Pro zobrazovani bud pouzit prostredky kamery, nebo urcite pro to sehnat (nevim zda neco existuje, nehledal jsem) ci udelat aplikaci..
freeman_ce4you (428)|9.3.2006 11:41
A čo toto : http://pocketland.nl/product.php?prod_id=26319
Saman_ce4you (1451)|9.3.2006 12:56
freeman: Tohle pro obraceny pristup, chces na PC videt co vidi kamera z PPC, nicmene tohle jsem v nejaky verzi zkousel a nefungovalo mi to..
srle (11)|10.3.2006 12:38
tak vam diky za napady, ale trochu upresnim oc mi jde: chtel bych v aute udelat kameru na couvani. pripadne I v predu aby koukala od narazniku. wifi mi prijde jako pruchodna cesta, ale uprimne si to nedokazu moc predstavit ve spojeni s ppc.
ElSoft (1244)|10.3.2006 12:54
a co koupit vestavny barevný TFT LCD monitor 3,5palce a pak uz jen nejakou kamerku tuhle, tuhle, tuhle, nebo tuhle
a propojit to drátama ;)
Saman_ce4you (1451)|10.3.2006 17:28
Tohle uz bude asi tezce OT:
srle: Na tohle je nejlepsi klasicky reseni v podobe ultrazvukovych senzoru. Jablotron prodava reseni a nevyjde to draze..
srle (11)|10.3.2006 22:42
parkovaci senzory mam origo. ale jek uz to byva neni t zrovna to ono. byl bych si byval kopupil origo navigaci kdyby nestala pres sto litru. ted mam ppc a chci si s tim trochu pohrat.

puvodne jsem myslel na neco jako tohle
ale v podobe ppc
agent8754 (19)|24.7.2006 23:57
neni to primo k tematu ale souvisi s nim- neexistuje pogram pro PPC s funkci programu "Mobiola Webcam" tento programek udela z vaseho mobilu web kameru a data odesila prez BT takze je mozne i zive video.

Asi jsem to spatne napsal - chtel bych aby mobil vysilal video a mohl jsem ho sledovat na PDA.
Saman_ce4you (1451)|25.7.2006 07:57
Treba ATEKsoft CoolCamera, diskutovano tady.