Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n310 / n311 - rady, tipy, triky, problémy, FAQ

Mr.Boban (33)|19.11.2007 22:26
dík ale to nejak nastav bych chtěl popsat
protože to nevim a netušim jak to udělat
speed-komi (278)|19.11.2007 22:31
to nevim. počkej do rána, to ti snad někdo poradí.
Mr.Boban (33)|20.11.2007 18:57
Nevíte nekdo jak připojit normální Bt klávesnici k PC
ns PDA dočet sem se že to jde ale jak už nikde napsáno není
byl bych rád za každou radu
Caca (7)|25.11.2007 20:30
Zdar. Po úspěšné instalaci ROM 1.00.24 se objevila jediná vada a to nemožnost poslat přes bluetooth vizitku z mobilů Nokia (skutečně - vyzkoušel jsem N6280,6103,6310) zatímco např. z Erika K320i bez problému. Myslím, že se ztratila služba Object push server nebo tak nějak.
Každopádně Acer si myslí, že mám chybu v nastavení, což jsem vyřešil HW resetem a trvá problém. Má někdo možnost tuto vadu popřít nebo potvrdit?
A dále. Měl jsem původně ROM 1.00.16 a chtěl jsem zkusit pro kontrolu stav při instalaci 1.00.22. Bohužel se mi naprosto nedaří návrat ke starší verzi ROM - neproběhne, jen HW reset. taky přivítám radu a pomoc.
Díky předem.
icecat (156)|26.11.2007 19:52
to Caca: Ok, mam taky 24, tak az prijde pritelkyne z prace, pujcim si jeji nokii 6230i a zkusim to a dam vedet.
p.leisner (7)|29.11.2007 19:28
Mám Acer n321 a rozdíl je jen ve Wifi a že má spolehlivější ROM :) Jen doporučuju
Caca (7)|2.12.2007 15:33
[QUOTE="tomas.lizner"]to Caca: Ok, mam taky 24, tak az prijde pritelkyne z prace, pujcim si jeji nokii 6230i a zkusim to a dam vedet.[/QUOTE]
Tak jsem na to po několika výměnách ROM přišel - po verzi 1.00.16 se objevila možnost zakázat viditelnost přístroje pro ostatní zařízení BT a ponechat jen připojitelnost pro spárovaná zařízení.
A bohužel Nokie potřebují povolenou tu viditelnost. Snad v první fázi neumějí vyslat identifikaci na PDA a on je vnímá jako cizí. Pak se jim neukáže. Ericssoni to mají v pořádku.
Tak kdyby někdo narazil na takový problém, snad mu to pomůže.
icecat (156)|2.12.2007 20:52
[QUOTE="Caca"]Zdar. Po úspěšné instalaci ROM 1.00.24 se objevila jediná vada a to nemožnost poslat přes bluetooth vizitku z mobilů Nokia (skutečně - vyzkoušel jsem N6280,6103,6310) zatímco např. z Erika K320i bez problému. [/QUOTE]

Ahoj, sorry, ze odpovidam az ted (dovolena :) ). Takze na nokii 6230i sla vizitka poslat v pohode, opacne to neslo, pry ten telefon nepodporuje vizitky.
Caca (7)|3.12.2007 10:21
[QUOTE="tomas.lizner"][QUOTE="Caca"]Zdar. Po úspěšné instalaci ROM 1.00.24 se objevila jediná vada a to nemožnost poslat přes bluetooth vizitku z mobilů Nokia (skutečně - vyzkoušel jsem N6280,6103,6310) zatímco např. z Erika K320i bez problému. [/QUOTE]

Ahoj, sorry, ze odpovidam az ted (dovolena :) ). Takze na nokii 6230i sla vizitka poslat v pohode, opacne to neslo, pry ten telefon nepodporuje vizitky.[/QUOTE]
Díky - není to také tou zakázanou viditelností? Já už to jejím povolením vyřešil.
icecat (156)|19.12.2007 23:29
[QUOTE="tomas.lizner"]Nejak tu vazne diskuze:) Ja mam prave v ohni tri zelizka. Jedno je spise sw razu a uz jsem to psal do sekce synchronizace, ale tak se tady tedy take zminim:) Treba nekdo dokaze s necim pichnout.

2. Nema nekdo nejake info o n300 a WM6?
3. Co n300 a SDHC?
[/QUOTE]

Takze jen doplnim odkazy k diskuzim rozebirajicim tato temata:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26989
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27115
Hackim (2)|3.1.2008 16:03
Mám problém! U odinstalování některých aplikací se mi zobrazí že aplikace nebyla zcela odebrána. A když se mi ji nakonec podaří dostat z pda pryč i s jeho součástmi, pořád mi zůstane v programech ikona a nevím jak tuto ikonu odstranit. Můžete mi někdo s tímto problémem pomoct.
_blackBone (271)|3.1.2008 16:09
ted nemam zadne PDA po ruce, ale pokud si dobre pamatuju, tak pres adresar Windows, tusim Start se muzes doklikat az do adresare Programs a tam ikonu smazat.
icecat (156)|3.1.2008 16:13
[QUOTE="_blackBone"]ted nemam zadne PDA po ruce, ale pokud si dobre pamatuju, tak pres adresar Windows, tusim Start se muzes doklikat az do adresare Programs a tam ikonu smazat.[/QUOTE]

Yop, presne tak. Taky se mi to bcas stava a jde to takhle. Mel jsem tu na to jeste jeden programek, co to umel, ale byla to demoverze a pro wm2003, takze se to obcas sekalo, ale pokud by ti to neslo uvedenym zpusobem, dej vedet a ja zkusim dohledat, jaxe to jmenovalo - treba uz bude verze pro wm5/6
kilbor (3)|9.1.2008 19:29
Dodrý večer všem .Mám možnost koupit PDA acer n311ale po přečtení několika diskusních příspěvků mám obavy z toho,že toto PDA není zas tak moc spolehlivé.Vzhledově je toto PDA pecka ale to není vše.PDA má ROM 1.00.24 OS WM 5.01 Firmware v2.6 Může te mi někdo říci jestli s těmito údaji pracuje PDA už bez problému.Majitel tvrdí že s tím neměl žádné problémy.Děkuji za názor ,pomoc.
icecat (156)|9.1.2008 23:06
Dodrý dodrý i Vám:) Pokud se Vám designem i parametry líbí, nemusíte se obávat s klidným svědomím ho koupit. S tou rom 24 chodí bez problému, já za půl roku nemusel udělat ani jednou hardreset a pokud do toho nebudete cpát kdeco, tak by to nemělo potkat ani Vás. Kromě toho se tu vede paralelně diskuze o wm6, který udělal nějaký fanda a který údajně podporuje mimojiné i sdhc karty, čili karty s teoretickou kapacitou až 32GB. Ten wm6 je tedy zatím betaverze, protože má ještě nějaké věco nedotažené, ale snad na tom ten borec nepřestal dělat a dočkáme se něčeho stabilnějšího. Nicméně zatím bych Vám tedy doporučil zůstat na stabilní rom 24.
p.s. to máte možnost jako koupit NOVOU třistajedenáctku? Pokud ano, můžete napsat kde? Já měl pocit, že jsem prakticky jedním z posledních, co ji ještě dokázali sehnat v obchodě.
icecat (156)|9.1.2008 23:09
Aha, sorry nedocetl jsem to cele. Takze neni nova. No tak v tom pripade vite, jak to byva s koupi pres inzerat - nikdy nevite, co si prinesete domu... Pokud je to nejaky Vas duveryhodny znamy a tvrdi, ze hardwarove je to pda ok, tak se stabilitou si hlavu delat nemusite, uz je v pohode.
kilbor (3)|10.1.2008 08:41
Děkuji za odpověď .rozhodl jsem se zakoupit toto PDA.Dám vědět o mých dojmech z používání tohoto PDA
kilbor (3)|13.1.2008 16:18
Tak jak jsem slíbil píšu první dojmy o PDA n311.Zatím jsem jen stačil vyzkoušet připojeník bluetooth,k GPS modulu a k domácímu WIFI.Můžu říci,že všechna tato připojení pracovala velmi dobře,bez jakéhokoliv zatuhnutí a pod.Jinak PDA pracuje zatím spolehlivě,docela i svižně.Zatím jsem nezkoušel audio a video,foto a další věci .Takže zatím můžu říci spokojenost.
Patrac (33)|17.1.2008 07:16
mám už skoro rok n321 je to ze sady n300. zatím jsem byl maximálně spokojený. až minulý měsíc mi to začlo řádkovat obrazovku a to tak že to bylo nečitelný občas se stalo že obraz byl dokonce vzhůru nohama. stačilo ale s PDA lehce klepnout o dlaň a klik vše bylo O.K. vzhledem k tomu že je PDA v záruce šlo na reklamaci. Když pominu to že mi ho odváželi na 4x a nakonec jsem do na reklamaci odvezl sám, vyřešili to HW resetem a přinstalací novýho biosu. Nevím ale zatím se závada neobjevila ( 3 dny) ale přijde mi divný že by se kolize softů " opravila " poklepáním PDA. uvidím co a jak dál.
Teď ale řeším jinou věc. mám služební mobil Nokia 3109c. přes USB ho spojím s PC a normálně se připojím na net. chci to stejný i s PDA kvůli Geocachingu. Jenže po připojení mobilu do kolíbky s PDA to po mě che popis ovladače USB s tím že se jedná o neznámé zařízení. Nevíte někdo co s tím??? dá se někde sehnat ovladač pro USB pro tu nokii a nebo v PDA dá se někde najít seznam USB zařízení které podporuje??
icecat (156)|17.1.2008 17:38
No na tvoji otazku ti zrovna neodpovim, me treba pda nedokazalo najit pres kolibku starsi fotak Fuji. Ale v tvym pripade mi prijde ulet pri geocachingu tahat pda v kolibce (vubec pri jakykoli prilezitosti nosit pda v kolibce) a z ni jeste tahat draty. Od toho je BT, ne?:)
Patrac (33)|18.1.2008 06:57
Odpověď už znám. Nedá se to spojit jinak než přes IRDA nebo BT.
Co se týče kolíbky tak nedělá mi to problém a k ní kabel usb/ mini USB a 100% jistota přenosu dat. Nakonec to ale mám udělané přez BT. Nokia totiž nemá USB Host. resp do PDA nejde nainstalovat Nokia PC suite a tudíž jakákoliv snaha o připojení přes kabel je marná.:?
t.mister (39)|18.1.2008 07:19
Zdravím mám problém zničeho nic mi po připojení PDA k PC začalo hlásit že nelze získat adresu IP ze sítě a nemůžu přít na to čím to je. Mohl by mě někdo navést na správnou cestu?Předem díky.

Už mě upozornily že se to řeší jinde omlouvám se.
icecat (156)|10.2.2008 09:57
Hello, nemate nekdo please na disku rom v1.0.22 a v1.00.23? Chodi mi prosby, abych poslal mailem lidem v1.00.24, tak chci hodit nekam napr. na rapidshare vsechny rom, co acer vydal, kdyby si chtel nekdo vybrat. A chybi mi 22 a 23.
profile^^ (60)|11.2.2008 10:19
Sice uz [ ejsra ] nemám ale romky v PC porad jo,
Jinak ta Mabolas je nějaká vylepšená 22jka, šlo tam myslím o bluetooth nebo nejakou chybu kterou Mabolas opravila.
Tak tady to mate:
[CODE]http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/86971/Acer_n300_SD_ROM_WWE_1_00_16.zip_30.29MB.html[/CODE]
[CODE]http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/40808/Acer_n300_SD_ROM_WWE_1_00_22.zip_29.89MB.html[/CODE]
[CODE]http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/29339/Acer_n300_SD_ROM_WWE_1_00_23.zip_29.46MB.html[/CODE]
[CODE]http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/84997/Mabolas_v1.00.22_WWE__Eboot_v1.22_IPL_v1.22___AKU3.5.0_.rar_28.59MB.html[/CODE]

:)
icecat (156)|11.2.2008 11:47
Super, dik moc
James-Z (3)|13.2.2008 22:57
Cafa,
mam dotaz, co se stane, kdyz si lajznu na Acera n50 Premium ROM z n311 ??? Docela bych potreboval WM5, ale oficilani upgrade nikdy nevysel ...
Diky za Odpoved
Spiider (56)|14.2.2008 20:24
N50-ka ma QVGA displej .. takze by ti to nacitavalo 4-nasobne väciu grafiku ak by to vobec islo ... a cele by to bolo asi velmi nepouzitelne ...
Skratka ... podla mna ti to nepojde.
profile^^ (60)|14.2.2008 22:25
Moje rada
Urcite to nepůjde nezkousej to nebo si udeláš cihlu
icecat (156)|26.2.2008 22:07
Hello, tak po dlouhe dobe se mi vyskytl na me n311 problem. PDA se zacalo samovolne vypinat. Nejprve se asi pred mesicem tu a tam obcasne (tak 1x za tyden) seklo a nenabehlo, dokud jsem nevyndal baterii a nezapnul az pod napajenim pres kolibku. Vcera se zacalo samovolne vypinat, ale normalne zapnout slo. Dneska se to behem dne zhrosilo do te miry, ze po zapnuti se vypne behem pul minuty, nezavisle na tom, zda na nem neco delam ci ne. Po nekolikanasobnem vypnuti/zapnuti par minut beslo zapnout. Obcas to provede samo softreset. Pouzival jsem doted bezproblemovy wm5 rom 24. Pred chvili jsem nainstalil tu druhou bezproblemovou verzi wm6, ale zacalo se to vypinat taky uz po instalaci. Jinak na kolibce to dela take. Nez to poslu do servisu (cili vicemene na smrt), mate nekdo predstavu o nejakym reseni? Novou n311 uz nesezenu:-(
icecat (156)|3.3.2008 16:19
Tak uz to bylo odeslano do servisu, tak uvidime, jak si tam s tim poradi. Pokud mi nakonec prece jen vrati penize, pujdu do HP iPaq 214. Umi v zasade to same, co n311, taky vga displej, dokonce o tretinu palce jeste vetsi a mnohem vykonnejsi a designem taky lahudka. Uz se na nej celkem klepu jako pred dvema a pul rokama na n300:)
Mr.Boban (33)|28.4.2008 23:31
Ahoj píšu HW klávesnici ve škole bez čárek a háčků a
a chci se zeptat jestly sou nejaký programy kromě InterWrite a Interkey keyboard
dík

icecat (156)|27.5.2008 09:37
Ahoj, tak po dvou a pul letech vic-nez-zdravo-vytekajicich-nervu i v posledni dobe jakztakz spokojenosti a 7 reklamacich jsem se rozhodl s timto jinak nadhernym pda skoncovat a prejit na "velkou kravu" iPAQ 214. Takze mi tu zbylo par veci k n300, pokud byste nekdo mel zajem, dejte vedet.
jekota_ce4you (1)|3.6.2008 13:29
Vazeni, nemuzu se pripojit na FTP server ACERu a potrebuji si stahnout posledni ROMku 1.24 s WM5. Muzete to prosim nekdo sem uploadnout. Moc dekuji

pro ACERa n300
icecat (156)|3.6.2008 14:11
[QUOTE="jekota"]Vazeni, nemuzu se pripojit na FTP server ACERu a potrebuji si stahnout posledni ROMku 1.24 s WM5. Muzete to prosim nekdo sem uploadnout. Moc dekuji

pro ACERa n300
[/QUOTE]

Precti si tohle tema, uz to tu bylo nekolikrat reseno
Patrac (33)|7.6.2008 00:22
dotaz na ty co měly k Aceru n300 i GPS Holux Slim 236
podařilo se vám na tom nějak vypnout statcká navigace???
u originálu blya vypnutá. Modul bohužel nepřežil pád z 2 patra a po zakoupení nového je u něj statická navigace zaplá. Nechci moc experimentovat raději abych modul nezniči nevíte někdo jak na to díky
kolista2 (12)|7.6.2008 22:37
To Tom.Lizner:
Zdar. Máš už tu 214ku doma ? Jestli jo, nevyzkoušel bys prosím ozVGA a USB host ?
Chci do ní jít taky, USB host bych oželel, ale mít VGA stroj a nejet na VGA bych nedal..

Potřebuju to vědět, abych se mohl rozhodnout mezi tím IPAQem a druhou variantou (nová baterie pro n311+ 16GB flashdisk).

Jinak pro ostatní, ROM jsem menil jenom jednou a to z původní koupené v přístroji na verzi 1.00.15 na které běžím doposud a za celou dobu
co ho mam jsem neměl víc než tak 3-4 hardresety. Po poslednim jsem přestal stahovat nové a "skvělé" nové verze programů, používám stále ty osvědčené a nikdy se mi nestalo, že by něco nefungovalo.
icecat (156)|7.6.2008 22:45
Ahoj, zatim jeste nemam, v utery by mi ji meli privezt. Jinak tady http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1756 je slusna recenze

edit: uz ten iPAQ mam a pak to tedy mozna zkusim, ale to uz patri do jine diskuze - https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25169
Jinak velikosti je to fakt ohromnej rozdil, zatimco n300 bylo jedno z nejmensich pda, ten ipaq vypada jako jedno z nejvetsich, vazne macek!
icecat (156)|10.6.2008 17:35
Ahoj vsichni, stal se mi mensi pruser a potreboval bych poradit, pokud si s tim budete nekdo vedet rady. Nez jsem dal svoji n311 pryc, zazalohoval jsem si kontakty a kalendar tim acerovksym zalohovacim programem do souboru s priponou .abk (acer backup). Jenze nepouzivam outlook, tudiz jedina zaloha je ten soubor. A prusvih je, ze ted do noveho pda nemam jak naimportovat ty data z toho .abk Vedel byste mi nekdo poradit, co s tim?
sh0tek_ce4you (163)|11.6.2008 07:18
Obavam se ze jedine si pucit u znamyho Acera a po restore to opet bekapnout PimBackupem (pro paranoika jeste ne v binary modu :) )
icecat (156)|11.6.2008 10:47
Shotek: Hm, dik, toho jsem se bal... No kazdopadne pokud byste se nekdo chystal na hardreset vasi n300, myslite, ze byste mi mohli "odblokovat" moji zalohu?:)
Mr.Boban (33)|11.8.2008 00:30
hoj hele tetka mi muj acer dělá mový potíže
poslouchám hudbu nebo píšu na klávesnicy,bebo jedu v aute s Gps a hnu pod nejakej blbej uhel tak se se jakoby vypne a ukončíse najednou všechnu programy a musim zmáčknou boční tlačítko a zase všechno pozapínat a už me to nebaví neníte nekdo co s tím ?

beru všechno krom rady dej to do servisu :-)
icecat (156)|11.8.2008 00:48
to jako ze s nim proste nejak hnes a krach? He, to vypada na hw chybu, mozna nekde nejaky nedrzici kablik k pameti, ktery pod urcitym uhlem ztrati kontakt a zpusobi to.
Nechces radu typu dej to do servisu? Hm. Co to zkusit polozit na koleje?:) Sorry, to ti asi moc nepomuze :) Ale fakt bud servis, nebo koleje (v pripade servisu acer budes rad, jesli ti to nakonec nevyjde nastejno :D )
Zdenek Malinsky (9781)|11.8.2008 10:50
Než dlouze laborovat, zda to nědělá nějaká aplikace (ale osobně bych to také tipnul na nějaký hw problém), udělej HR a vyzkoušej na prázdném PDA (s defaltními aplikacemi). Pokud bude i pak, tak opravdu nezbyde, než to dát do servisu nebo pokud je to po záruce a oprava by byla drahá, tak prodat na součástky (hlavně displej).
Mr.Boban (33)|11.8.2008 13:00
ale co je nejvíc divný když ho mám zaplý tak se nic nedeje i když s ním třepu a když zapnu nejakou aplikaci tak stačí nahnou a kick
Marixy (54)|11.8.2008 16:57
Ještě vyzkoušej, jestli to dělá i při připojeném externím napájení, alespoň se eliminuje chyba v tom pofiderním vypínači pod krytem baterky. Pokud to bude stejné, taky bych vyzkoušel, ještě před tím vlakem, hard reset a potrápit to bez instalování jakéhokoli software, jen s tím, co tam je po resetu.
I.
edis23 (1)|24.9.2008 18:36
koupil jsem si pda z bazaru vse behalo jak melo pak jsem si snim hral a najednou jsem si ho nejak zablokoval,tak jsem dosel do pc servisu kde mi poradili restartovat ze se pda vrati do tovarniho nastaveni.ale uz po druhem dnu po zapnuti se objevi napis acer n300 handheld a pote bila displej s obrysem pda na stredu a to je vse co se deje.prosim o pomot.dekuji edis23


_blackBone (271)|25.9.2008 10:00
teoreticky melo jit o tzv. "bilou smrt" - nahrat na SD kartu nejnovejsi ROM a provest flash, odkazy na ROM i postup jsou urcite v tomto foru.
Mr.Boban (33)|25.9.2008 15:43
jo to sem si taky hrál a stalo se mi to samý stačí to přeinstalovat
cubas_ce4you (419)|15.12.2008 22:57
ahoj panove, jaka existuje nejnovejsi ROM na n300? nemusi byt ofiko, klidne nejaka ruska verze, jde mi o rychlost a stabilitu. PDA pouzivam jako zavadec TomToma a obcas mam problem, ze TomTom nahlasi malo pameti a spadne, coz nechapu... Ale i kdyby se updatem tento problem nevyresil, rad bych nejakou novejsi ROM.
obam (7)|15.12.2009 16:23
Acer n 311 :
poradil by mi někdo,kde sehnat nebo koupit kryt na baterii?
Prostě jsem jej ztratil.
Díky