Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n310 / n311 - rady, tipy, triky, problémy, FAQ

PiTRiS_ce4you (257)|13.7.2006 12:00
mě spíš šlo o to, jestli to neni nějakej problém u mě, jestli to dělá u všeho... jinak na sunnysoft už sem psal, vzhledem k těm problémů co s tim byli předtim to vidim z 90% na jejich chybu...

Jinak je to škoda, že todle nejde, ale zas za ty prachy si člověk nemůže stěžovat... těch pár kliků nezabije
beecher (9270)|13.7.2006 12:34
Njo, ja klavesnici vytahuji, jen kdyz potrebuji napsat neco delsiho, takze ty 3 sekundy nez to spustim a zmacknu, mne nezabiji...

Na kratsi texty si vzajemne zvykame s TenGO Free... Chtelo by to akorat bezdiaktritikovy CZ slovnik... Pac takhle rychle snad nepise ani jedna profesionalni pisarka... :)
PiTRiS_ce4you (257)|13.7.2006 12:45
jj, an tengo už sem taky koukal, ale je tady velká nevýhoda češtiny a to skloňování, atd... se mi docela líbila ta kláveska, jaks měl na blogu (jak má i tu možnost tý FS klávesky), škoda že nepodporuje HW... Tak mě napadá, neexistuje nějakej soft, vysloveně jen na češtinu pro HW klávesky (ať tam člověk nemusí mít nainstalovaný 2 SW klávesnice a nedělá to bordel)
OK1DXD (3)|25.7.2006 12:59
Nazdarek,
tak mam od dubna n311 SN:CPH030N01361200101PQ00, mesic byla v oprave a vratila se s uz novym firmware, ale stale pretrvava problem, ze se tak jednou za 2/3 dny kousne ze pomuze jen hard reset s naslednou nutnou obnovou dat:evil: Stava se to ve "vypnutem" rezimu /nejde pak zapnout/ Obvykle sviti cervena ledka, tedy nejaka pripominka z Outlooku?

Pokud pred vypnutim odstranim z pameti vsechny bezici aplikace, tak se to nestava... Ale kdyz zapomenu tak mam smulu Ma prosim nekdo obdobnou zkusenost? Dik predem za kazdou radu!
PiTRiS_ce4you (257)|25.7.2006 13:00
tak to vypadá, že to bude asi spíš dělat nějaká běžící aplikace cos tam nainstaloval, ne? něco co asi nebude přímo pro wm5...
necry_ce4you (118)|25.7.2006 21:53
zamrzani muzu potvrdit i bez svitici diody, proste z "lock" modu se neprobere, pomuze jen vyndat baterku a nekolik resetu po sobe nez se chytne...
Tomáš1522 (46)|26.7.2006 07:36
To kousnutí můžu potvrdit!!ted v těch vedrech mi to dělá 2-3x denně....
OK1DXD (3)|26.7.2006 08:32
Jasne, ze to bude asi nejake apliakce, co bezi v pameti, ale kouse se to i kdyz jsou tam jen ty puvodni aplikace od Microsoftu, pripadne lokalizace...
icecat (156)|26.7.2006 18:07
[QUOTE="OK1DXD"]Jasne, ze to bude asi nejake apliakce, co bezi v pameti, ale kouse se to i kdyz jsou tam jen ty puvodni aplikace od Microsoftu, pripadne lokalizace...[/QUOTE]

Jakou tam mas lokalizci? Tu z CD? Ja to tu taky nedavno resil, ze by mi mohla trosku zlobit, acer primo doporucuje nejakou jinou verzi, nez co je (nebo tedy alespon byvala) dodavana na CD. Da se stahnout ze stranek sunnysoftu, najd si tu a foru presnou vezi.
icecat (156)|26.7.2006 18:09
uz nic:)
necry_ce4you (118)|26.7.2006 21:37
tak dnes rano jsem spustil (interniho klienta) postu a sup..sam od sebe hardreset...sem myslel ze vyskocim z kuze
OK1DXD (3)|27.7.2006 08:34
Jeste k te lokalizaci, stahnul jsem si tu posledni verzi co ma Sunnysoft. Momentalne je moje n311 zase zatuhla, takze se ani nemuzu podivat co je to za verzi. :mad:
Viklef (1)|1.8.2006 23:49
Zdravim, mam novy Acer n311 a mam nasledujici problem. Pokud zarizeni vypnu vypinacim tlacitkem, a treba jen po nekolika sekundach jej chci znova zapnout, probehne soft reset. Aby se zarizeni normalne zaplo, je nutne tak ucinit do 1-2 sekund od vypnuti.

Dela mi to od zacatku, uspesne jsem pak provedl update na verzi 1.00.16 rom a 1.16 bootloader, nicmene vyse zminene chovani zustalo stejne.

Nouzove to resim tak, v nastaveni vypnu automaticke vypinani zarizeni a "vypinam" jej prepinacem "hold", ktery mi vypne displej, to vsak neni ani zdaleka optimalni reseni :-(

Nevedel byste, prosim, nekdo, jak resit tento problem? Predem dekuji za tipy.
choze_ce4you (104)|5.9.2006 09:33
Zdravím,
zkoušel někdo problémovou n311 (či n310) používat bez jakékoli lokalizace (tedy i bez české klávesnice)? Včera jsem se naštval a po hardresetu jsem ji nenainstaloval (jen navolil CZ region) a hle - nezatuhává, nerozkalibrovává se touchscreen, nevybíjí se nesmyslně baterie.... Nechci to teda uspěchat ani zakřiknout... Podotýkám, že jsem měl vždycky další soft kompatibilní s WM5, mám ROM 1.00.16 a lokalizaci po každém HR staženou z webu SunnySoftu. Nevím, zda již SS vydal Interwrite chodící s poslední ROM Aceru, ale že by to dělalo až takové "psí kusy"?
Určitě mi zkušení matadoři tohoto serveru odpoví, že "jsem objevil Ameriku", že své "miláčky" používají zásadně bez lokalizace, ale chci jen vedět, zda mají uživatelé Aceru podobnou zkušenost. Díky.
Choze
_blackBone (271)|5.9.2006 12:20
to neni uplne tak cernobile.

vybijeni baterky mi dela today plugin, ktery zobrazuje kapacitu baterie.

Semtam to nejde zapnout, nekdy to zatuhne, ale neni to nijak tragicke.

Uprimne receno, kdyz tu tak posloucham narky na zatuhavani, tak nemuzu rict, ze by se to bez lokalizace nejak vyrazne odlisovalo.

EDIT: mozna to z toho prispevku neslo poznat - jsem priznivcem NEinstalace lokalizace
VoDo (87)|8.9.2006 22:44
Po odinstalování lokalizace mi přišel acer stabilnější a rychlejší, je pravda, že jsem jí tam měl naposledy někdy v březnu nebo dubnu....
Top_ce4you (7)|8.9.2006 23:21
:dead: nevím co se mi povedlo, ale nemohu se připojit přes bluetooth k netu - Mám Acer N311 a N6230i - do včerejška normální postup : poklep na ikonu bluetooth, zapnout, pak správce, poklep na ikonu Nokie(Dial-up networking) - gprs - spojí a hned se od nokie odpojí (poslední hláška je spojení bylo předčasně ukončeno). Firm Nokie je 03.70.
Díky
_blackBone (271)|9.9.2006 07:39
nechci ti radit to, co uz jsi treba zkousel. V prispevku jsi to nepsal, takze ti poradim smazat BT spojeni s tim mobilem a provest nove sparovani - zapnout BT, hledat nove zarizeni, dial-up, atd...

EDIT:
to VoDo: ano, souhlasim s tim, ze bez lokalizace je to lepsi, ale neni to vyrazne lepsi ...
Kuprikladu iPaq rx3715 se i s lokalizaci chova lip, nez Acer N311 bez lokalizace :))
Nikdy se mi u iPaqu nestalo, ze by nesel zapnout nebo se vybila baterie, coz je u Aceru tak 1x mesicne.
Jen doplnim, ze lokalizaci nemam odinstalovanou, ale muj Acer ji nikdy ani nevidel.
Top_ce4you (7)|9.9.2006 08:04
Díky, ale zkoušel jsem a chová se to stejně. Mám tušení, že by mohlbýt problém v Nokii - buď jsem někde provedl něco v nastavení a nebo je probkém v bluetooth - jdu ji vyzkoušet s GPS
VoDo (87)|9.9.2006 12:02
[QUOTE="_blackBone"]nechci ti radit to, co uz jsi treba zkousel. V prispevku jsi to nepsal, takze ti poradim smazat BT spojeni s tim mobilem a provest nove sparovani - zapnout BT, hledat nove zarizeni, dial-up, atd...

EDIT:
to VoDo: ano, souhlasim s tim, ze bez lokalizace je to lepsi, ale neni to vyrazne lepsi ...
Kuprikladu iPaq rx3715 se i s lokalizaci chova lip, nez Acer N311 bez lokalizace :))
Nikdy se mi u iPaqu nestalo, ze by nesel zapnout nebo se vybila baterie, coz je u Aceru tak 1x mesicne.
Jen doplnim, ze lokalizaci nemam odinstalovanou, ale muj Acer ji nikdy ani nevidel.[/QUOTE]

Ja ji po HR taky neinstaloval. Nevim proc, ale me se acer sam nevybil ani jednou....Vypnu ho a zablokuju hold. Obcas se mi stane, ze kdyz odblokuju hold a chci ho zapnout, tak to nejde. Zase zablokuju a odblokuju hold a uz jde zapnout.
_blackBone (271)|9.9.2006 12:28
zkusim to shrnout...

1) tvoje a moje 311 se vyrazne nelisi, pouze v tom, ze ty narozdil ode me pouzivas Hold (jeste muzeme porovnat nainstalovane programy)
2) me se to vybije tak 1x za mesic a to mam podezreni, ze to dela nejaky alarm, protoze zarizeni se chova nasledovne:
- blika cervena kontrolka alarmu
- zarizeni nejde zapnout
- musim vytahnout baterku a pote se rozjede, vetsinou s velmi nebo uplne vybitou baterii

Vi tady nekdo, co ve skutecnosti ten Hold na Acerovi dela? Ja to chapu tak, ze PDA jakoby jede, ale nerozsviti se display, takze pokud ho vypnes a jeste udelas Hold, tak pokud se nahodou zapne, nevytluce tolik baterii a nebo pokud onen chybovy stav, pri kterem dojde k zamrznuti zpusobuje nejaka inicializaci displeje, se zapnutym Hold se tomu v podstate vyhybas.

na netu jsem nasel tohle:
There's a Hold button to stop the PDA being accidentally switched on, which you'll certainly appreciate if you decide to use the n311 as an audio player (its battery lasted for more than 11 hours of uninterrupted playback), while the four shortcut buttons and joystick make navigating around Windows easy
viz zde

Ale podle me je to hloupost, protoze kdyz Acer prehrava hudbu, musi byt "switched on", jen ma vypnuty display...

Tolik moje zkusenosti, treba tu nekoho neco napadne :)
Top_ce4you (7)|9.9.2006 12:42
stále se odpojuje AcerN311 on Nokia 6230i ptám se nemá někdo prolém podobný? Není shoda v potížích jako u 50 četl jsem hromadnou stížnost
Karm (365)|10.9.2006 07:29
Problém může být a nemusí v bluetooth modulu n311,ale o nespolehlivosti BT přpojení u 6230i už jsem toho četl taky víc než dost.
Top_ce4you (7)|10.9.2006 15:39
5x opakovaný HR a znovu nainstalované programy vše částečně vyřešily. Nevím co mohlo být příčinou - poslední co jsem před potížema instaloval byl antivir. Avast pro PDA zkušební verze na 60 dní
aleph1 (45)|11.9.2006 09:59
Top: me se stava, ze se obcas ztrati parovani mezi n311 a 6230i. A stava se to, i kdyz mam nahranej novej firmware 3.81 :-(
pdq (380)|12.9.2006 09:22
Prosim Vas existuje moznost pretaktovania procesora Acera n311?
A este hladam puzdro zdvojene.Aj pre PDA aj pre mobil.Proste jedno puzdro na dve pristroje. :sarcastic: :))
Top_ce4you (7)|12.9.2006 13:31
Pravěpodobný problém je v N6230i, včera zlobil modrý zub, při spojení - jak u sluchátka, tak GPS, tak u Acer N311
popolvar_ce4you (28)|13.9.2006 13:32
[QUOTE="pdq"]Prosim Vas existuje moznost pretaktovania procesora Acera n311?
A este hladam puzdro zdvojene.Aj pre PDA aj pre mobil.Proste jedno puzdro na dve pristroje. :sarcastic: :)) [/QUOTE]

jo - pozri prispevok pocket hack master 4 beta - resp. rovno www.antontomov.com
popolvar_ce4you (28)|13.9.2006 13:38
[QUOTE="PiTRiS"]tak to vypadá, že to bude asi spíš dělat nějaká běžící aplikace cos tam nainstaloval, ne? něco co asi nebude přímo pro wm5...[/QUOTE]

robilo mi to iste - je to problem toho blbeho exchange servra, ktory sa snazi synchronizovat "when items arrives" t.j. vzdy ked vyskoci nejaka pripomienka - treba to dat na manualne nastavenie (navod napr. na beecherovej stranke) a bude vsetko v poriadku
popolvar_ce4you (28)|13.9.2006 13:48
opravujem zlu citaci u mojho predchadzajuceho prispevku :sarcastic:
citovat som chcel toto: "stale pretrvava problem, ze se tak jednou za 2/3 dny kousne ze pomuze jen hard reset s naslednou nutnou obnovou dat Stava se to ve "vypnutem" rezimu /nejde pak zapnout/ Obvykle sviti cervena ledka, tedy nejaka pripominka z Outlooku?"

popolvar_ce4you (28)|13.9.2006 13:50
a este dodatok - u mna nebolo treba hard reset - stacilo vybrat baterku a pdacko dat do kolisky - urobil sa soft reset a nebolo treba obnovovat data :D
pdq (380)|16.9.2006 16:27
[QUOTE="popolvar"][QUOTE="pdq"]Prosim Vas existuje moznost pretaktovania procesora Acera n311?
A este hladam puzdro zdvojene.Aj pre PDA aj pre mobil.Proste jedno puzdro na dve pristroje. :sarcastic: :)) [/QUOTE]

jo - pozri prispevok pocket hack master 4 beta - resp. rovno www.antontomov.com[/QUOTE]

Uz si to skusal? Pripadne ma niekto s pretaktovanim Acera n311 skusenost? Aka je max frekvencia pretaktovania?A je to stabilne?
Dik.
popolvar_ce4you (28)|17.9.2006 11:26
[QUOTE="pdq"]Uz si to skusal? Pripadne ma niekto s pretaktovanim Acera n311 skusenost? Aka je max frekvencia pretaktovania?A je to stabilne?
Dik.[/QUOTE]

jo skusal - bohuzial max. rychlost je iba 450 MHz - dufal som ze to bude aspon 500 - na svojim starom Axime X5 som to mohol pretaktovat z 300 na 450 Mhz - ale to sa dalo iba so starou verziou PHM. Ta bohuzial nefachcila na n300 rade a tato nova verzia je robena tak ze na kazdy procesor su vopred vytipovane bezpecne rychlosti a teda na n311 to ma rozsah od 250 do 450. ma to ale vyhodu ze pri testovani rychlosti mi to ani raz nezmrzlo (pri starej verzii som musel Axima niekolko krat resetovat kym som nasiel bezpecne rychlosti).
na n311 som si dal 5 rychlosti (od 250 do 450 po 50MHz rozdieloch) a islo to uplne bez problemov - a kedze pre mna je n311 najma kniha, tak procesor bol zvacsa na tych 250 MHz a na vydrzi baterky to bolo citit.
no a ked som skusal benchmark videa, tak na 450 MHz to bolo o nejakych 20% lepsie ;)
..a uz je na webe aj oficialna verzia ;)
infovir (28)|18.9.2006 06:19
[QUOTE="popolvar"][QUOTE="pdq"]no a ked som skusal benchmark videa, tak na 450 MHz to bolo o nejakych 20% lepsie ;)
..a uz je na webe aj oficialna verzia ;)[/QUOTE][/QUOTE]

Hej, znamena to, ze na 450MHz si budu konecne moci uzit netrhaneho videa ve VGA rozliseni v DivX/Xvid? Zkusil to nekdo?

Moderator: Kua, infovire, kdyz uz upravujes tagy citaci, tak si prosimte davej bacha na jejich ukoncovaci tagy. Chybel ti tu jeden tag a uz to rozsekalo strukturu cele stranky ;)
mattez (4)|6.10.2006 14:30
Tak si tak pracuju a najednou slyším z bendiček zvuk od ActiveSyncu, ze se mi odpojilo PDA, mrknu na něj - leží prímo předemnou v kolébce.. Koukam restartuje se, .. (je tam videt ten modry startovaci napis)... 1-2sek. a bum, problikne a restartuje se znova, 1-2sek. a bum, problikne a restartuje se znova..tekhle to stihl udelat asi ještě dvakrat a pak vytuhl docista. Ted uz se ani nehne. Ze bych videl smrt meho PDA live? ;)
gordak (44)|18.10.2006 06:58
Zdar lidi.
Zacal se mi vyskytovat problem s mym Acer n310. Kdyz komunikuji s cimkoliv pres Bluetooth a pak ho vypnu, jevi se jako vypnuty, avsak za par hodin mam totalne vymlacenou baterii. Myslim ze mi bluetooth zustava aktivni, ale neni to nikde videt. Nemate nekdo podobny problem a reseni ???

Diky
_blackBone (271)|21.10.2006 09:52
BT pouzivam casto, tohle se mi nestava :disgusted: ale je to n311...

EDIT: doplneni k prispevku pod timto - ja mluvim o situaci, kdy BT manualne vypnu primo na PDA "Turn BT OFF", je docela mozne, ze v jinych situacich se to opravdu chova nekorektne...
Tomáš1522 (46)|21.10.2006 11:18
no o problému s používáním BT u n311 vím své. Připadá mi ,že jak BT před vypnutím bočním tlačítkem nevypnu,tak pak stroj rozjedu až po vyndání baterie:evil: protože je totálně seknutý
anicka.balounova (165)|29.10.2006 17:02
Koupila jsem si Acer n311.
Až dnes jsem si ale všimla, že má na lemu pod displejem napsáno n300.

Jak poznám, že se jedná o n311 ?

v settings-memory mám

Storage total: 84,93 MB
Program 52,77 MB

v settings-about mám

Processor S3C2440-400 MHz
memory 52.8 MB

V settings-system info

Memory ROM: 128 MB
Main mem size: 64. MB

Product ID: Acer n300 handeld

a má wifinu

takže usuzuji, že se jedná o n311

tedy máte i vy co vlastníte n311 napsáno na PDAčku n300 :?
Heretic_ce4you (158)|29.10.2006 17:36
Oba modely (n310 i n311) mají pod displejem označení n300.
PiTRiS_ce4you (257)|12.11.2006 19:26
ad ten PHM - de tam dát i vyšší frekvence, stačí v tom poli podržet stylus a vyjede na to nabídka - zkoušel sem i 478, ale cokoliv nad 150 způsobovalo, že problikával display - btw, nevíte jaký je defaul napětí na procu u n311? :)) zkoušel sem to do 1.1V, dál radši ne, když nevim, jaký tam má bejt :D
Janikkk (31)|14.11.2006 16:47
fuuu ked to tak citam...kupit to ci nekupit? ved to ma same bugy ci sa mylim???

co kupit miesto toho acera potom?
anicka.balounova (165)|14.11.2006 17:54
nekupovat
Janikkk (31)|14.11.2006 22:12
a co kupit miesto toho?
skoda lebo ten design je nadherny aj velkost a vaha :(
speed-komi (278)|14.11.2006 22:28
loox C550 je na tom s parametrama podobně, jen je o dva papíry dražší.
gordak (44)|15.11.2006 07:46
Ja nevim, co mate porad za problemy. Nemuzu si ho vynachvalit, je naprosto dokonalej a to ho vyuzivam po vsech strankach. Jediny problem co jsem mel, viz. predchozi dotaz, byl s bluetooth, ale to byla ma hloupost s nezamknutym displayem.
Predevsim si dobre rozmyslete, jaky software do nej instalujete. Kdyz tam nacpete kdejakej bastl, tak se nedivte, ze se vam pak WM5 seka....

schimi (65)|15.11.2006 18:47
Přesně tak, sice nemám n311 tak dlouho, ale jsem s ním fakt spokojenej. Jak na MP3, tak organizaci času, spoustu dokumentů DOC, XLS, PDF, navigaci, zatím jsem nenašel nepřekonatelnou chybu.... :))

I jsem ho teď začal používat na lepší prohlídnutí fotek z foťáku, přecijenom VGA rozlišení je príma :)
_blackBone (271)|18.11.2006 09:12
toto PDA mam asi 10 mesicu ( kupoval jsem si ho hned z prvni serie a uz pred rokem touto dobou jsme tu o nem zive diskutovali :D )

ani ja jsem neobjevil zasadnejsi problem, snad jen bych privital, kdyby byl tak o 1/3 rychlejsi, ne kvuli filmum, proste jen pro ten pocit...

Jinak pro kalendar, mp3, poznamky a semtam nejakou hru je to naprosto idealni zarizeni, design neprekonatelny, vydrz baterie uplne v pohode...

Musim taky rict, ze jsem dospel do stadia, kdy se mi vubec neseka, udrzuju si tam par programu. Je nutno si uvedomit, ze je to PDA, nikoliv notebook.

Nicmene, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na neco, k cemu bych rad dospel, nejlepe jako naslednik uz tohoto Acera :)) Jaky na to mate nazor? Kdyztak muzeme otevrit novou diskusi a probrat to :cool:
icecat (156)|18.11.2006 13:38
Jo, to UMPC vypada skvele, ale myslim, ze ten ctyrsmerovej ovladac jen tezko nahradi mys. To mas, jako bys chtel komp ovladat gamepadem:( Super by byla kompletni dotykova plocha s tuztickou jako u pda v kombinaci s tou pripojitelnou mysi v pripade potreby. Jo a baterie - 2 hodiny? Pred pulrokem se mluvilo o tom, ze vydrz bude u tehle umpc 24 hodin aktivnich, resp. az tyden v pohotovostnim rezimu. Ale co, je to furt jeste v zacatcich, tak casem se snad obejvi lepsi modely.
_blackBone (271)|18.11.2006 14:15
ano, vsechno ma svoje pro i proti, me osobne by 2 hodiny stacily, to je maximalni doba, kdy jsem bez dosahu proudu, jinak s tim nemam problem...

co se tyka dotykove obrazovky, tak jsi se nejak prehledl - "s dotykovým širokoúhlým displejem o úhlopříčce 7" a rozlišením 800 x 480 bodů" ... bez dotykoveho displeje by me toto zarizeni nezajimalo...

ja jsem typ uzivatele, ktery ma mj. potrebu neco cmarat na obrazovku, notebook je na to prilis velky a pda me (u tohoto) celkem omezuje, takze spise casem zahodim notebook a budu mit PDA + toto zarizeni s bt klavesnici...

edit: beecherum a ostatnim adminum se omlouvam za off-topic, pokud se vyskytne jeste jeden prispevek na toto tema, zalozim pro nej jinou debatu... ;)