Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sub2Sami

mike.pr (21)|25.2.2006 14:38
Dobrý den,
už delší dobu používám subtitles plugin pro TCMP,
Ale co dokáže opravdu vytočit, je když si nahraju na USB disk haldy filmů a zapomenu na PC zkonvertovat titulky do formátu SAMI. :mad:

To vedlo k tomu, že jsem si takovýhle jednoduchý konvertor udělal sám

Sub2Sami
- konvertuje *.SUB,*.SRT do formátu SAMI (*.smi)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tahle první verze prohledává zařízení (bohužel až na jiné disky jako ROM, SD apod) a kouká po titulkách.
To co najde hodí do listboxu a uživatel si už vybere co chce zkonvertovat
U formátu SUB je potřeba udat framerate filmu (jde zjistit v TCMP/Soubor/Informace)
Zkonvertovaný soubor se uloží ve stejném adresáři jako byl zdroj.

Vyvíjeno pod WM2002 SDK, nevím jak to bude chodit na WM2005 bohužel to nemám kde otestovat

EDIT: Do aplikace přidán button Quit, download upraven

UPDATE:
Ver 0.2 - Refresh button a prohledává již externí úložiště
0.2a - menší optimalizace, rychleji vyhledává

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
killerGBU_ce4you (148)|25.2.2006 19:30
LOST :D
mike.pr (21)|25.2.2006 19:38
taktak :)
zrovna u nich me to nejvic nastvalo :evil:
djelinek (60)|27.2.2006 11:38
Konverze mi funguje vyborne, ale program mi pak nejde ukoncit, musim udelat reset. QVGA WM2003SE
mike.pr (21)|27.2.2006 11:53
aha, to jsem nedomyslel pardon
Wisbar mi to zaviral automaticky tak jsem na to zapomnel

Jak dojdu domu tak to poopravim, co by se vám líbilo víc?
Udělat menubarek s tlačítkem Quit?
Nebo jen hodit do dialogu někam tlačítko Quit?
atomion (1159)|27.2.2006 11:58
2mike.pr: Já bych to viděl na to tlačítko Quit... Bude to lepčí.. :)
IntEx_ce4you (130)|27.2.2006 12:12
A ja bych dal k dispozici zdrojak :D
mike.pr (21)|27.2.2006 12:21

Zdrojáky?
No klidně, ale měl bych to prvně drobet upravit protože by se v tom asi málokdo vyznal.

Jen jestli to má vůbec smysl a někomu by to pomohlo (pokud teda jen v resources nepřepíše credit a nebude vydávat za vlastní, ale to může udělat kdokoliv i bez zdrojáku ;) )
beecher (9270)|27.2.2006 12:26
OT: Co takhle GPL? Nebo Open Software License 3.0?
IntEx_ce4you (130)|27.2.2006 17:34
Spis si to takhle potom muze kazdy upravit podle sebe, nebo to predelat jako plug-in do TCMP, ikdyz to by bylo asi slozitejsi, nez samotny algoritmus na konverzi :)
Tom&Tom (101)|27.2.2006 20:30
Jak mam korektne nainstalovat TCPMP?
Na strankach http://tcpmp.mabin.info/ je ke stazeni bud TCPMP 0.71a with All Plugins for PocketPC, ale ten neobsahuje plugIn s titulka a kdyz nainstaluju zvlast plug in na titulky, tak se nainstaluje do slozky TCPMP/subtitle a tudiz vzniknou dva programy (dva exe). Jeden co ma vsechny kodeky a druhy co je nema ale ma podporu titulku. Tak jsem prepsal vsechny soubory z TCPMP/*.* novejsimi soubory z TCPMP/subtitle/*.* a je to OK vse v jednom, ale moc se mi to nejevi jak opohodlne. :-)
psaf (81)|27.2.2006 21:05
A co tohle.
Můžeš to udělat přímo na pocketu (nezapomeň poděkovat autorovi:))
Převod do SMI na pocketpc
Tom&Tom (101)|27.2.2006 21:46
[QUOTE="psaf"]A co tohle.
Můžeš to udělat přímo na pocketu (nezapomeň poděkovat autorovi:))
Převod do SMI na pocketpc[/QUOTE]
No kukal jsem a kazdopadne autor velmi sikovnym, ale i na PC by se to hodilo.
Tom&Tom (101)|27.2.2006 22:14
subtitle workshop 251
mike.pr (21)|28.2.2006 07:50
Zdravím pánové,
včera večer jsem se vrátil domů dost pozdě, takže jsem jen ukončení aplikace quit tlačítkem.

Kód jsem začal zpřehledňovat a dokonce píšu komentáře. Takže až to bude trošku k světu tak vydám i zdrojáky.
mike.pr (21)|9.3.2006 18:41
UPDATE
download v prvním postu

ver 0.2

Přihodil jsem refresh tlačítko a už umí prohledávat externí úložiště (SD apod)
mike.pr (21)|10.3.2006 15:34
další UPDATE
menší optimalizace a máte tu na co jste někteří čekali, okomentované zdrojáky pod GPL


vše viz první post
djelinek (60)|13.3.2006 10:06
Super věc, moc díky, a další nápady na vylepšení:

- po startu se mi nabizi FPS 23.959, nemelo by tm spise byt 23.976?

- bylo by mozne pri konverzi nahradit znaky | a < br> titulkem na novem radku, ted se mi zobrazuji v textu titulku

- zrusit dalsi formatovaci znaky, ktere se nekdy vyskytuji < i >
Diky
Malek (63)|13.3.2006 22:33
Prosim jak se spouští v TCPMP 0.72Rc1 film s tytulky ?
Kája_oldd (759)|26.3.2006 18:14
[QUOTE="djelinek"]Konverze mi funguje vyborne, ale program mi pak nejde ukoncit, musim udelat reset. QVGA WM2003SE[/QUOTE]
Sice budu OT, ale když na to přijde, reset přeci není nutný, pokud nejde ukončit program, ale zařízení není kompletně zamrzlé, stačí najet na start do nastavení>paměti>a tam v polo6ece běžících programů dát zkrátka ukončit. Zařízení napíše, že neodpovídá a pak ho ukončí... Jde to, sám to tak dělám a je to lepší varianta k resetu:)
Krakenek (7)|10.8.2007 14:43
Ahoj.
Používám Sub2Sami poměrně často :yes:, díky za něj ! Narazil jsem na několik chyb. Stáhnul jsem si zdrojáky a opravil je (původní autor programu na nějakou dobu pozastavil vývoj, - nemá ani PDA ani čas kvůli škole). Zkusím tu vystavit build i se zdrojáky, pokud se mi to nepodaří, tak mě můžete kontakovat na ICQ 58476863, pošlu.

+ oprava defaultního fps na 23,976
+ oprava filtru zdrojovych titulku - pripona nazvu titulku muze byt psana velkymi pismeny
+ pokud je ve zdrojovem SRT mezi dvema titulky vice prazdnych radku nez jeden, nasledujici titulek ma spatny (obrovsky) pocatecni cas.
+ oprava s ohledem na TCMP - pokud radek konci ceskym pismenem (ěščřžýáíéúůĚŠČŘŽÝÁÍÉŮÚ), TCMP misto odradkovani tag BR zobrazi, podobne s tagem I.
+ Pri konverzi se ve FPS textboxu zobrazi napis BUSY :-), jen proto, aby netrpelivi uzivatele netapali v domění, že se napoprvé nestrefili...

Update: Stahujte az z meho dalsiho prispevku. Opravil jsem opravu :-), ale nemuzu smazat drive uploadovane soubory...
mike.pr (21)|11.8.2007 09:27

Presne jak pise Kraken v posledni dobe moc casu nemam kvuli skole a vzhledem k tomu ze aktualne uz temer rok nejsem vlastnikem pocketPC,tak jsem prisel i o motivaci delat.

Kazdopadne je vysoce pravdepodobne, ze si v blizke dobe vratim k vyvoji pro pocketPC, tudiz bych byl rad, kdyby se zde sesly dalsi myslenky co v Sub2Sami chybi, pripadne jake opravit chyby.

Pripadne jestli by vam vadila konverze Sub2Sami do C#

Pokud se k tomu vratim, urcite zalozim nekde projektove stranky. A pokusim se tento program trosku zviditelnit.

Dalsim krokem by mohl byt primo .SUB .SRT plugin pro TCMP, mozna uz ho nekdo dela, to ted nemohu zarucit protoze jsem rok "mimo misu".

Krakenek (7)|13.8.2007 08:18
Opravená verze Sub2Sami (opraven převod ze SUB) - znak | převádí na nový řádek.