Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wi-Fi (kluk z vesnice)

anawarr (150)|20.2.2006 22:02
teď jsem se dostal ke zkoumání wifi, ale jsem z malého města a tak některé věci nechápů a raději se zeptám.

1. jak zjistím přítomnost signálu wifi?

2. jak se platí za data přes wifi?

3. jak nastavím explorer, aby pracoval přes wifi a né přes gprs? pokud teda explorer funguje...

dík za rady:$:
Beny_ce4you (53)|21.2.2006 06:58
tusim ze to bude jednoduche jako u meho pristroje, preci jenom operacni system bude asi stejny od M$

1. Zapni Wifi a ono ti to samo vyhleda vsechny dostupne site

2. Vetsinou se plati pausalne, ale zalezi na poskytovateli signalu. Tezko se hleda podle ceny, musis hledat podle dostupnosti a pak si vybirat popripade cenu.

3. Explorer nijak nastavovat nemusis,pokud najde pripojeni pres wifi tak to nejdrive zkusi onu wifi. Pokud ne, zkusi to tedy pres GPRS

Doporucuji si ale o Wifi neco precist abys nebyl, jak se rika, OUT.
neco malo mas tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

a vubec, na internetu toho je spousty, staci chvilku hledat.
JecminekMaselnik (464)|21.2.2006 08:01
jestli Te ovsem zajima pripojeni od nejakeho ISP via wifi doma a chtel by jsi k tomu pouzivat telefon, tak na to radeji zapomen. Pro prijem od ISP potrebujes smerovou antenu, protoze vyzareni vykon od nej je prilis nizky na to, aby sel chytat "jenom tak". Pro telefon je zajimavy az domaci rozvod provozovany pres wifi.
Jinak viditelne site si at uz PC nebo telefon najde sam, u komercnich Ti musi potrebne udaje pro rucni nastaveni predat poskytovatel, ktery tak musi na svem zarizeni povolit MAC adresu Tveho zarizeni.
Prijem wifi se koupit taky treba od ET (sluzba se jmenuje tusim wifi JET) a pak muzes surfovat u ET access pointu, ale opet jmeno heslo dostanes od ET a lokality jsou prostorove velmi omezene a neni jich zase tolik.
Free hostspoty se uz myslim diskutuji tady v Praze a tady mimo Prahu
anawarr (150)|21.2.2006 10:01
NO TO JÁ MĚL PŘEDSTAVU, že se někde na veřejném místě připojím přes wifi a budu surfovat zadarmo. placeně se nemusím uskrovňovat na founu, to můžu připojit notebook;)
Surgical (2364)|21.2.2006 10:16
No takova mista existuji...nazyvaji se free verejne Hot Spoty. Ale v kazde vesnici rozhodne nejsou.....ani v kazdem meste ne.
JecminekMaselnik (464)|21.2.2006 10:25
linky k diskusim jsem poslal v predchozim prispevku. Jinak ja v ramci ET data combi mam i wifi jet a treba v Ruzyni je to fajn, kdyz chci rychle nekam mrknout a nemusim vytahovat notas.
anawarr (150)|21.2.2006 18:19
[QUOTE="Surgical"]No takova mista existuji...nazyvaji se free verejne Hot Spoty. Ale v kazde vesnici rozhodne nejsou.....ani v kazdem meste ne.[/QUOTE]

ja jsem z pardubic:))
Miloš Strouhal (3997)|21.2.2006 18:29
No vzdyt jo, to je ta vesnice na vychod od Prahy, kousek pod HK, ne? :) Tak tam je to ok, tam wifina dorazila jiz pred casem.. :D :yes: