Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mChat 2.0 a grandiozni chyba

duffioso (537)|10.2.2006 22:26
Lidicky,dnes mi mChat vypovedel sluzbu a to tim,ze muzu psat,dotycny prijme,odpovi,me nic neprijde!Zkousel jsem restarty,odinstalace,instalace,cisteni registru a zase instalace, build11 i build14 a porad to same!Nic jsem neinstaloval,nic jsem neodebiral,nic jsem nenastavoval,atd.,atd.,atd.!!!!!!!!!!!Mate nekdo,nebo mel takovy problem?Dost me to stve,jsem na nem zavisly a takhle me dostal!Vecer makal krasne a dnes uz ani tuk!:(( :no:
Maartin (33)|10.2.2006 22:31
stejna chyba se projevuje snad u vsech alternativnich klientu ICQ i na PC nejen pro Windows (ze by ICQ upravilo komunikacni protokol?). Takze neni to chyba mChatu.
duffioso (537)|10.2.2006 22:33
omyl,agile ted bezi krasne...mChat porad ne
Dallda_ce4you (0)|11.2.2006 14:29
No jednoducha odpoved. Opravdu ted behem poslednich dnu musela firma provozujici servery ICQ upravit protokol, protoze vetsina alternativnich klientu zacala mit tyto problemy s odesilanim ci prijimanim. Jednina rada, je asi sledovat stranky onech programu a cekat na opravou verzi.
duffioso (537)|11.2.2006 14:57
Jasne,ale proc tedy jeden jde a druhej ne?Kdyby se menil protokol,byli by vypadky na vsech!Zkusil jsem potom vse co jsem mohl a opravdu nebezel jen mChat...a to je divny
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2006 15:17
Opravdu to bude nejspíše tím problémem ICQ a jeho házení klacků pod nohy alternativním IM klientům.
Nevím, proč velká většina uživatelů v ČR užívá zastaralé ICQ, které nabízí jen IM služby, žádný email, a občas je přetížené. Jsou přeci jiné a lepší alternativy, např. Yahoo! Messenger, Jabber ...

duffioso (537)|11.2.2006 15:22
no Zdenku,Yahoo!Messenger jsem delsi dobu pouzival a nebyl jsem zrovna spokojeny,ale mas pravdu,ze ICQ ma problemy casteji!Jsem na nej tak nejak zvyklej a vyuzivam opravdu jen IM a nekdy i videohovor na(PC tedy:D ),ale me IM v cihlicce staci a musim rict,ze prave mChat mi prijde asi nejlepsi a proto me stve ze ted musim pouzivat Agilaka:( :no:
yasmeene2 (794)|11.2.2006 16:09
Problém je s tím, že prostě když k nám přišel instant messaging, tak se v ČR zajelo icq, takže ho mají skoro všichni, kdežto aim,yahoo apod skoro nikdo...
Kato_ce4you (970)|11.2.2006 17:05
Ad zmena v protokolech - jste si v podstate odpovedeli sami - jestlize se zmenila komunikace, tak mChat ap. prestane fungovat (v te jiste verzi), ale Agile Messenger to prezije i bez preinstalovani - proc? Protoze komunikace mezi Agile Messengerem a serverem ICQ neprobiha primo, ale pres server Agile. Takze upravili nastaveni Agile serveru a uzivatele to ani nepostrehli ;) (ale je to opet jen muj odhad, tak to jako vzdy berte s rezervou :cool: )
Mimochodem se mi to moc nezda - mne alternativni klient na stolnim pocitaci beha od cervence 2004 stale ten samy bez jedine zmeny a stale funguju bezproblemu :cool:
Jo a co se tyce ICQ vs. jine IM - to je jednoduchy - ICQ tady bylo mezi prvnimi (ne-li prvni) a hlavne se nejvice prosadilo. Stejne jako se ted prosazuje Skype (i kdyz je spousta jinych VoIP sluzeb). Takze ted mam v CL asi 350 lidi a k tomu 4 lidi na jabberu a 3 na MSN Messengeru. Takze z toho je jasne videt, ze kdyz "prijde nekdo novy, kdo bude chtit komunikovat s vetsinou lidi", tak mu nezbyde nic jineho, nez sahnout po ICQ (protokolu - klientovi nikoliv).
Miloš Strouhal (3997)|11.2.2006 17:24
Co to tedy presne znamena pro ty co jim Agile na cihle nebeha, tak jako mne? Jsme bez icq dokud nevyjde mChat 2.0b15? A nebo funguje na WM5 jeste nejaky jiny klient ktery je stejne jako Agile "za vodou"?
Kato_ce4you (970)|11.2.2006 17:56
Presne tak - aneb zkontrolovat stranky mgslabu a zjistit, ze je tam uz fix - ma se nahrat do adresare mchatu/plugins ;) Stahujte zde
Melo by to vyresit problemy ;) (akorat mne tim teda prestal mChat nejak fungovat uplne - ted mam vsechny offline :disgusted: )

:EDIT: tak beru zpet - zpusobovala to cestina - s anglictinou to vali naprosto korektne a bezproblemu :yes: :EDIT: (A jelikoz glogloman udelal novou verzi cestiny a to primo pro build 14, tak to jdu testnout :cool: )

:EDIT 2: Tak glogloman provedl dobrou praci a jeho čeština funguje na b14 naprosto korektne - takze mChat bude i nadale fungovat bezchybne tak, jak doted - timto bych tuto diskuzi uzavrel (mozna spis slovy, ze az priste neco takoveho zase nastane, tak je videt, ze autori jsou rychli a na oficialnich strankach hned bude opraveny ICQ plugin ;) :EDIT 2:
Miloš Strouhal (3997)|11.2.2006 18:43
:yes: Tak tomu rikam rychlost a podpora..
duffioso (537)|11.2.2006 19:08
lidicky ja nevim,jaky problemy se tim patchem vyresili vam,ale me vubec zadnej...odesilat muzu,ale neprijmu nic:no: :((
Kato_ce4you (970)|11.2.2006 19:13
Odesilam, prijimam - proste funguju :yes: Kdyz jsi tam ten plugin rval, taks mel mChat vypnuty? Popr. zkus jeste parkrat vlizt do mChatu a vypnout ho a zapnout. Mno a popr. predpokladam, ze mas vybrano jako jazyk anglictinu.
Mne to proste pomohlo.
Jo mozna jeste jedna vec - mas build 14?
duffioso (537)|11.2.2006 19:14
sice jak blb vypadam,ale nejsem....neee...jsem jen nastvanej...jasne ze mam b14 a nemam tam cestinu...taky jsem mel vypnutej mChat

Edit:tak porad jeste nic,vypinam,zapinam...a nic!Odinstaloval.smazal,vycistil jsem registry a znovu nainstalil a porad to samy:no: :(( :evil:
Kato_ce4you (970)|11.2.2006 19:22
Hmm, tak jeste zkus vlez do nasteveni, pluginu, odskrtnout ICQ protokol, potvrdit, resetnout radsi cele MDAc a po spusteni mChatu zase plugin zapnout a resetnout mchat - nic chytrejsiho asi nevymyslime :( Popr. zkus jeste jednou stahnout ten soubor - je mozne, ze se ti stahl nejak poskozene... (i kdyz by to u tak malinkateho souboru bylo divne, ale stat se muze opravdu vsechno)
duffioso (537)|11.2.2006 19:28
tak Kato predstav si,ze u me to nechodi,ale ted jsem to nainstaloval na brachovo MDAc a taky to neslo,po vlozeni toho fixu uz to u nej jede.....jdu zkusit u me

UUUUUUUZZZZZZ to jedeeeeeeeeeeee!!:D :D :D :yes: :yes: :yes:
Kato_ce4you (970)|11.2.2006 19:36
No vidis, ze se zadarilo ;) Btw. kde byla chyba?
duffioso (537)|11.2.2006 19:41
tezko rict,ale kdyz si tak matne vybavuju,to kopirovani fixu ke me do slozky plugins,tak si nevzpominam,ze by to po me chtelo neco prepsat!Takze asi tady byla zakopana smecka vlku:yes: :D :D :D
Trainzak_ce4you (176)|6.4.2006 16:42
[QUOTE="Kato"]Presne tak - aneb zkontrolovat stranky mgslabu a zjistit, ze je tam uz fix - ma se nahrat do adresare mchatu/plugins ;) Stahujte zde
Melo by to vyresit problemy ;) (akorat mne tim teda prestal mChat nejak fungovat uplne - ted mam vsechny offline :disgusted: )
[/QUOTE]

Ten odkaz nefunguje, píše to "The selected Attachment does not exist anymore". Nevíte co s tím?
Maartin (33)|6.4.2006 16:54
Tak stahni z domovskych stranek mChatu novou verzi. Patch na ICQ je urcite soucasti.
maro.sk (46)|14.5.2006 03:28
Kedze je tu tento program dost vychvalovany, stiahol som si ho z webu vyrobcu. Ale verzia 2.1 b01 sa mi zda byt nejaka divna. Nechybaju vam tam tlacitka?

uprava 14.5.06: zmazal som odtialto obrazok mChatu s chybajucimi tlacitkami.
maro


Niekde som vyhrabal starsiu verziu 2.0 b13, ta este tlacitka ma, len neviem, ci nebude robit skor popisovane problemy s (ne)dorucovanim sprav...
Trainzak_ce4you (176)|14.5.2006 08:33
Taky jsem měl tento problém a psal jsem autorovi na ICQ, on mi řekl, že je potřeba stáhnout .NET Framework pro WM2003 a WM2003SE na adrese http://mgslab.com/get.php?id=cf_sp3_ce4_arm. Pak to pojede perfektně.
maro.sk (46)|14.5.2006 13:56
Dakujem, uz to slape.
Radsej ani nepatram, preco mam teraz v systeme "Microsoft .NET Compact Framework" + "Microsoft .NET CF 1.0 ENU-String..." + "MS .NET CF 2.0" :D
Pred instalaciou som tam mal podla "cgautil.exe" toto: MS .NET Compact Framework {2.0.5238.0, 1.0.3316.0}.
Po instalacii tam mam toto: MS .NET Compact Framework {2.0.5238.0, 1.0.4292.0}.
Zatial aj vsetko ostatne slape OK.
maro.sk (46)|15.5.2006 21:16
Viete mi poradit, ako vlozim do mChatu text skopirovany cez "schranku"? Napr. obcas potrebujem poslat web adresu a netusim, ako to tam vlozit.


Uz som to zistil. Ale to tlacitko zacalo byt funkcne az dnes. Predtym to nerobilo nic... :D
mmoobbyy (136)|24.5.2006 11:18
Cca posledni tyden mchat nenacita historii zprav, nastaveno mam 10 poslednich. Setkal se s tim nekdo?
phaeton_esc (261)|24.5.2006 16:44
nesetkal :) funguje naprosto v poradku, historii nacita. akorat se mi vcera povedlo ho nejak shodit...vyhodil legracni chybovou hlasku ktere jsem ani za mak nerozumel a odporoucel se pryc :)
dewx_ce4you (23)|28.5.2006 19:44
Mám jiný problém,pořídil sem si fujitsu siemens c550(samozřejmě je bez gsm) a mchat neběhá přes Bluetooth na telefon :mad: Nemá ani snahu se konektit!Funguje jen přes kabel na work connection.Im+ a agile fungovali,jen agile hlásí nějakou divnou hlášku po soft resetu.Pls nejde mchat nějak rozběhat :?: