Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Acer n300

beecher (9270)|3.3.2006 07:08
[QUOTE="Telefonservis"]...kupují TXka a LifeDrive...[/QUOTE]TXko jeste chapu, normalni Palm, ktery ma konecne vsechno. Ale k cemu je v LifeDrivu ten disk ve smyslu PDA, to bych chtel vazne vedet... Tak se z toho stal akorat trochu chytrejsi hezky vypadajici video-MP3 player, kteremu priserne dlouho vsechno trva (cekat na spusteni kalendare - te Agendy nebo jak se to jmenuje - 5 s, to je vazne privela)...
No nic... Disk v PDA, kam se uklada vsechno, je proste omyl. PDA proste neni PC.
Dussan (66)|3.3.2006 07:59
[QUOTE="xmike"]Neviem, či by som nemal radšej požiadať o vrátenie peňazí. Mám ho len tretí deň a hneď toto. Bohvie, či by sa to nezopakovalo.[/QUOTE]

To je vazne smula. Ja jsem kvuli experimentum na zacatku provedl tak 3 HR a vzdy v poho. Ted mi Acerik slape jako hodinky.

Jo a pro vsechny sejcky, baterka je na normalni praci uplne dostacujici...samo kdyz si pustim film, tak to zlikviduje bat mnohem driv, ale k tomu primarne PDA jiste urcene neni...takze koukejte na filmy cumet na PC a je to. :) Nemam to jeste zcela vyzkousene, ale realne bych te vydrzi kolem 6ti hodin veril. Hral jsem si s nim prubezne cely den(poznamky, kalendar, ukoly) a na konci dne jsem mel minimalne 50% baterky. Sice nebyl porad zapnutej ale i tak me to docela potesilo... ;) BTW mluvim o n310.
trminek (88)|3.3.2006 08:28
Přesně tak, používám ho téméř měsíc (310) a výdrž je v reálu minimálně o 50% větší něž u looxe 420, který vydržel tak kolem 4 hodin. Jinak u SPB plus se dá při standardním zatížení docela věřit tomu zbývajícímu času, který se průběžně zpřesňuje a "zvyká" si na obvyklé zatížení. Je jasné, že když si majitel 311 zapne třeba wifi je spotřeba baterie mnohem vyšší a zbývajícímu času se věřit nedá, ale jinak je to v pohodě.
Telefonservis (65)|3.3.2006 08:40
To Beecher. Je to jednoduche. Duvodem pro Hdd je hodne muziky za malo penez. Ostatne samotny Palm to neprodava jako PDA ale vytvoril novou kategorii. PIM dnes (alespon pro mne) uspokojive umi i mobily. LD se da opravdu pouzivat jako tablet i jako pda. Samozrejme jako kazdy hybrid je to o kompromisech. Je jasne, ze univerzalni pneu nebude nikdy fungovat v zime jako dobra zimni a v lete jako spickova letni guma. Je to proste neco mezi. Jak rikam a za tim si stojim: Hdd ve WM5 do roka a do dne. Jedine, co to muze ovlivnit je nastup Origami (nebo co to bude) pokud budou rozumne ceny. Palmu ale uz nikdo nevezme jeho prukopnicke prvenstvi a odvaha se ceni. Sorry za OT, tohle uz je asi do jine dikuse... Vlastne ne- tenhle prispevek pisu na N310 :D ,ktera se mi zase pred chvili samovolne odpojila od internetu...
_blackBone (271)|3.3.2006 08:58
[QUOTE="xmike"]Neviem, či by som nemal radšej požiadať o vrátenie peňazí. Mám ho len tretí deň a hneď toto. Bohvie, či by sa to nezopakovalo.[/QUOTE]

tak jak jsi dopadl? me se stalo neco podobneho, ale nekolikasekundove podrzeni tlacitka pro zapnuti to vyresilo. Nastalo to tesne pote, co jsem musel vydelat baterii, uz me zacal polevat studeny pot, ale nastesti to nabehlo.
Dussan (66)|3.3.2006 09:32
[QUOTE="Telefonservis"]...tenhle prispevek pisu na N310 :D ,ktera se mi zase pred chvili samovolne odpojila od internetu...[/QUOTE]

Kdybys chtel poradit, jak sparovat n310ku s telefonem a nastavit pripojeni k internetu, tak se me zeptej... :D
Dussan (66)|3.3.2006 09:38
[QUOTE="Saico"][QUOTE="Karlík"]Prosím o radu. Dnes jsem obdržel n311 a nenašel jsem CZ lokalizaci. [/QUOTE]

Lokalizace by měla být na samostatném, tedy druhém CD. Kde jsi to PDA kupoval? Máš na krabici někde nálepku od Acer Czech Republic s.r.o. a uvnitř české servisní papíry?[/QUOTE]

Lokalizaci pro n310/311 si stahni zde [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dussan (66)|3.3.2006 09:46
To ALL:

Můžu mít takovej lamí dotaz? Jak píšete na klávesnici @? Nikde jsem ho nenašel ani po stisknutí shiftu nebo caps.
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 10:20
to BlackBone: No stále nenabehne. Ak po HR stlačím tlačítko Power, tak sa ukáže obrazovka s tým, že chce SD kartu s image romky. Takže by možno stačilo, kebyže mám image zariadenia. Ale aj tak nechápem, prečo sa to pokazilo.
_blackBone (271)|3.3.2006 10:33
[QUOTE="Dussan"]Jak píšete na klávesnici @? [/QUOTE]
Kde ho hledas? Na ceske klavesnici neni, na anglicke je po stisknuti Shift na klavese "2".
Dussan (66)|3.3.2006 10:45
Takze mi nezbyde nic jinyho, nez ho porad psat prez rozpoznavani textu. To je teda opravdu dobra zprava... :?

PS: Myslel jsem jestli to nejde trebas jako v PC pres ALT+V nebo tak nejak.
Dussan (66)|3.3.2006 10:48
[QUOTE="xmike"]to BlackBone: No stále nenabehne. Ak po HR stlačím tlačítko Power, tak sa ukáže obrazovka s tým, že chce SD kartu s image romky. Takže by možno stačilo, kebyže mám image zariadenia. Ale aj tak nechápem, prečo sa to pokazilo. [/QUOTE]

V baleni si musel mit original CD s Woknama, tak bych z nej skusil nejak nahrat na SDcko image a nabootovat z nej. Jestli to tak vubec jde netusim, jen teoretizuju... :sarcastic:
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 10:50
No na tom cd ho neviem nájsť. Prekutral som celé CD a nič.
Dussan (66)|3.3.2006 10:53
[QUOTE="xmike"]No na tom cd ho neviem nájsť. Prekutral som celé CD a nič.[/QUOTE]

A neni tam na to nejaka utilita, ktera ti ho vytvori? Jak rikam je to cista teorie. Co takhle nekdo z recenzentu nebo jinych PDA guru....poradi? Ja jsem v praci a CD mam doma takze se na nej nemuzu podivat... :/
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 10:58
Nič tam nie je. Adresáre Extras sú prázdne. V jednom je len inštalačka Outlooku, manuál, activesync a to je asi všetko.
_blackBone (271)|3.3.2006 11:00
podle me ROM image nebyva normalne soucasti baleni, ja bych se obratil na servis, zatim se to myslim z netu stahnout neda...

2 Dussan: anglicka klavesnice by mela byt stale v systemu, ja jsem si lokalizaci neinstaloval, ale mel bys v ni mit na vyber, jestli se ma zobrazovat nebo nikoliv
Dussan (66)|3.3.2006 11:03
[QUOTE="_blackBone"]
2 Dussan: anglicka klavesnice by mela byt stale v systemu, ja jsem si lokalizaci neinstaloval, ale mel bys v ni mit na vyber, jestli se ma zobrazovat nebo nikoliv
[/QUOTE]

To je jasny, jenze ja jsem si tu lokalizaci nainstaloval. A jestli mam prepinat na eng klavesnici nebo na rozpoznavani textu...to vyjde na stejno. Myslel jsem jestli neni nejakej jednodussi zpusob... :?:
Saico (41)|3.3.2006 11:12
[QUOTE="Dussan"]
To je jasny, jenze ja jsem si tu lokalizaci nainstaloval. A jestli mam prepinat na eng klavesnici nebo na rozpoznavani textu...to vyjde na stejno. Myslel jsem jestli neni nejakej jednodussi zpusob... :?: [/QUOTE]

Já píšu @ na české klávesnici pomocí AltGr a potom si mezi těmi paznaky najdu klávesu "@". ;)
Saico (41)|3.3.2006 11:22
Tak jsem se dneska poránu zapotil. Mačkám tlačítko power a nic. :disgusted: Zkouším všechno a pořád nic. Tak vyndám a po chvíli vrátím baterku ... a jede to. :)) Tak nevím v čem je problém, ráno mě normálně vzbudil budíkem a potom jsem na něj nešáhnul, jen jsem ho měl zamčený v kapse. Asi se moc nevyspal a sám tvrdě zaspal. :D
Všiml jsem si, že pod krytem baterie je malilinký čudlík podle kterého pozná, že je zavřený. Pokud tam nedáte kryt, tak se myslím to pda nepodaří zapnout. A ten čudlík se zatlačí ještě menším čudlíkem na tom krytu... že by byla zrada tady??
popolvar_ce4you (28)|3.3.2006 11:29
[QUOTE="xmike"]to BlackBone: No stále nenabehne. Ak po HR stlačím tlačítko Power, tak sa ukáže obrazovka s tým, že chce SD kartu s image romky. Takže by možno stačilo, kebyže mám image zariadenia. Ale aj tak nechápem, prečo sa to pokazilo. [/QUOTE]

a neinstaloval si nahodou nieco nekompatibilne s WM5? ja by som mal moju n311 dostat dnes (konecne dorazila aj do bratislavskych obchodov ;)) ..ale asi sa na nu neodvazim instalovat nieco co nenajdem na wm5fix
Telefonservis (65)|3.3.2006 11:31
[QUOTE="Dussan"]To ALL:

Můžu mít takovej lamí dotaz? Jak píšete na klávesnici @? Nikde jsem ho nenašel ani po stisknutí shiftu nebo caps.[/QUOTE]
AltGr
Dussan (66)|3.3.2006 11:33
[QUOTE="Saico"]...čudlík se zatlačí ještě menším čudlíkem na tom krytu... že by byla zrada tady??[/QUOTE]

Taky jsem se vsimnul. Staci sundat kryt a Acer nejede. Bude to asi podobnej princip jako maji NTB mikrospinac co hlida zavreni booku.

Jeste k tomu zavinaci, mezi tema kravinama pres AltGr rozhodne uzenac na ceskej klavesnici neni...a nebo sem slepej... :cool:
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 11:36
to popolvar: Žiadne nejaké pretaktovávacie veci alebo zásahy do systému. Jediné bežiace veci boli SPB pocket plus, SPB diary, Wisbar (ten som potom vymenil za SmallMenu). To nie je žiadny drastický zásah do systému. Neviem prečo to klaklo. Už sa ale dokonca aj stalo predtým, že vytuhol a nešiel ani reset, bolo treba vybrať baterku.
Dussan (66)|3.3.2006 11:40
[QUOTE="Dussan"]
Jeste k tomu zavinaci, mezi tema kravinama pres AltGr rozhodne uzenac na ceskej klavesnici neni...a nebo sem slepej... :cool: [/QUOTE]

Beru zpet...uz jsem ho nasel. Mrska se mi asi schoval... :D
TheKnight (53)|3.3.2006 11:46
xmike: uz sa ti to podarilo rozbehat?

mal som podobny problem... tiez po soft resete nabehol iba obrazok PDAcka, a ostal tam. Pred hard resetom som vybral baterku, viackrat, nepomohlo. Potom som spravil hard reset, viac krat, nepomohlo. Tak som ho nechal chvilu oddychnut, hard resetol som znova, nechal som ho chvilu oddychnut, a spustil som ho (chvilku trvalo kym po hard resete nabehol).

Mal som poriadnu paniku.

Druhy den v praci sa mi stalo to iste... ale uz to nabehlo hned po prvom hard resete. Som si skoro isty ze problem robilo SPB Plus 3.0.0 (situacia ked to vytuhlo bola v podstate rovnaka) - prakticky vzdy po tom ako som ho nainstaloval to bezalo az po soft reset, po ktorom PDA nenabehlo.

Teraz som nainstaloval SPB Plus 3.0.4, a vsetko sa zda ok, aj po soft resetoch.

Este jeden postreh k videu... video vo vyssom rozliseni sa da v pohode pozerat aj bez toho aby sa predtym reencodovalo na 320x200 - staci v TCP zapnut kvalitu vieda na lower - kvalita samotneho videa je viditelne horsia, ale stale je to lepsie ako reencodovane video - nehovoriac o tom ze je to pohodlnejsie, ako si videa "pripravovat" na desktope (v podstate toto pisal uz _blackBone niekde vyssie, cim mu dakujem, pretoze sam by som na to asi neprisiel :yes: )
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 11:50
TheKnight: Stále nenabieha. Skúšal som všetko možné. Aj na noc vybrať baterku a ráno HR. SPB som používal 3.0.4, či teda to čo píšeš (určite nie 3.0.0.0). Už som písal predajcovi, na acer technickú podporu, volal som do servisu, či mi nevedia poskytnúť romku (skúsiť som musel), že nevedia, že iba zobrať do do opravy.
popolvar_ce4you (28)|3.3.2006 12:35
[QUOTE="xmike"]to popolvar: Žiadne nejaké pretaktovávacie veci alebo zásahy do systému. Jediné bežiace veci boli SPB pocket plus, SPB diary, Wisbar (ten som potom vymenil za SmallMenu). To nie je žiadny drastický zásah do systému. Neviem prečo to klaklo. Už sa ale dokonca aj stalo predtým, že vytuhol a nešiel ani reset, bolo treba vybrať baterku. [/QUOTE]

nemusel to byt ziaden "drasticky" program - staci proste ze jeden z tych co si instaloval nebol kompatibilny s WM5 (mohla to byt aj akakolvek hra alebo "neskodny programik") - uz sa o tom pisalo vela, takze to nebudem rozpisovat - skus sa povrtat na tej wm5fixsite a checkni si ci vsetko co si instaloval bolo kompatibilne s WM5
TheKnight (53)|3.3.2006 13:20
xmike: skusal si ten hard reset podrzat dlhsie? neviem ci to ma nejaky vplyv, ja som vtedy v panike skusal vselico - aj ho drzat niekolko sekund... atd. Co to teraz robi ked ho zapnes?

Inak este mi napada ci problem nemoze byt v SPB safe mode... To je nejaka feature, ktora za urcitych okolnosti startuje system v safe mode - po tej tretej instalacii SPB Plus som to radsej vypol, takze problem teoreticky mohol byt aj tam.
beecher (9270)|3.3.2006 13:27
Mne jeste teda napadlo, kdyz vam to nejde zapnout, pac stejny problem se resil i u Della, zkouseli jste vypnuti automatickeho casovaneho ActiveSyncu v PDA?
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 13:29
Safe mode som vypol aj ja. Aj keď podržím hr chvíľu, tak sa nič nezmení. Blikne, obrazovka Acer n300 Handheld, prepne sa na tú obrazovku s kresleným pda a tam ostane. A je tam schopné ostať aj 20 minút. Po tých 20 minútach samozrejme vyberiem baterku, lebo sa ani vypnúť nedá.
TheKnight (53)|3.3.2006 13:30
Ja uz problem so zapinanim nemam (nastastie), bolo to iba 2x, vzdy po instalacii SPB plus a soft resete (tak predpokladam ze bol problem niekde tam, mozno to bola iba nahoda)

Kde sa vypina ten automaticky casovany activesync?
_blackBone (271)|3.3.2006 13:42
ja napriklad zadny SPB plus nepouzivam, schedulovany active sync taky nepouzivam a stejne mi to taky uz 2x neslo pustit :evil: navic zrovna dneska mi to jeste sezralo v tomto stavu asi 10% baterie, takze je to nejak v cinnosti...
Zatim to necham ulezet, na nejake zavery je brzy ... hodne ukaze i nejaky mozny update ROM, nebo ty service packy, ktere jsme tu kdysi zminili...
TheKnight (53)|3.3.2006 13:51
No nejaky ROM som uz davnejsie videl, ze si linkovali na mobile01 forach.

ROM 1.00.15

LENZE! Nie je to na oficialnom ftp aceru, navyse z tej stranky sa clovek ktory nevie orientalne jazyky nedozvie (s automatickym translatorom si clovek tiez moze iba domyslat), co presne robi, a navyse neviem ako je to s jazykovymi verziami... ale necudoval by som sa keby to spravilo zo systemu rozsypany caj.

Saico (41)|3.3.2006 14:10
Teď jsem vyzkoušel dobrou fičuru z Acer n30 jak vyvolat Start okno, funguje i na n311.

- stisknout joystick
- kliknout na hodiny vpravo nahoře a držet než dojede ten kroužek
- pustit joystick

a můžete zadat příkaz... Jen doufám, že někomu zase nevytuhne celý Acer
;)
PiTRiS_ce4you (257)|3.3.2006 14:37
tak mě napadá, už se ověřilo/vyvrátilo, jestli to v sobě má nějakej ten nvidiáckej chip, nebo ne??
Dussan (66)|3.3.2006 14:39
Těžko...bylo by to o dost rychlejší než ve skutečnosti je... :sarcastic:
markjag (386)|3.3.2006 14:49
Hm ako to tak citam...
Fakt je podla vas mozne aby nejaka aplikacia doriadila takto PDA?
Ak hej tak potom na vine nie je nik iny len Microsoft. Totiz to mali vyriesit radsej tak ze nedovolit zapnut ine aplikacie ako tie co maju specialne podporu pre WM5.
Neviem chapem ze apliakcia moze zatuhnut PDA ba dokonca zabranit soft resetu ale zabranit HR? Dost drsne...

Som zvedavy co bolo nakonec navine a jak sa to vyriesi len ta xmike prosim nemysli na palma, co budeme potom hrat? ;>
PiTRiS_ce4you (257)|3.3.2006 14:53
[QUOTE="Dussan"]Těžko...bylo by to o dost rychlejší než ve skutečnosti je... :sarcastic: [/QUOTE]tam spíš de o to, jestli to nějaká aplikace umí využít - třeba video přehrávač by na to musel bejt optimalizovanej, atd...
Nechcete ho někdo rozšroubovat a mrknout se?? :))
Dussan (66)|3.3.2006 15:13
Posli mi na ucet 8k a klidne ho rozrezu na kousky... :D
PiTRiS_ce4you (257)|3.3.2006 16:22
za ty prachy si ho radši rozřežu sám :D
xmike_ce4you (183)|3.3.2006 16:50
No, tak mi asi vrátia peniaze.
kubba (13)|3.3.2006 17:36
Tak mi pred chvili privezli n311.
Vypada super, displej je opravdu dominantni:).
Jsem ale docela nastvanej, protoze v krabici bylo jen jedno CD a ne dve, jak jsem predpokladal. Ceska lokalizace samozrejme nebyla:((. Ani napr. sluchatka:(. Koupil jsem ho od cybexu, myslel jsem, ze lokalizaci dodavaj v baleni. Asi teda ne.

Pac je to moje prvni PDA tak ted ani nevim jak tam tu lokalizaci dostanu:((
kubba (13)|3.3.2006 17:37
Jo a taky jsem nikde nenasel cesky manual, takze jako uplny zacatecnik jsem celkem v pr....:((

Nevite nekdo kde bych ho stahnul??
dort (1212)|3.3.2006 17:37
lokalizace ( CD ) by měla být v krabici, doporučuji reklamovat u Cybexu, jinak o pár stránek dopředu je link na stažení lokalizace ;) takže si můžete pomoct i jinak :!:
beecher (9270)|3.3.2006 17:49
Obratte se take na spolecnost Acer CZ, ze jsou zde prodavany vyrobky bez lokalizace a ceskeho navodu, meli by sjednat napravu.

Protoze kdyz ja to nakoupim u sveho distrubutora, tak to ma automaticky i s lokalizaci a s CZ manualem (aspon nejakym pidi).
kubba (13)|3.3.2006 17:50
Tak lokalizaci jsem uz nainstaloval. Zajimalo by me jestli ma teda byt v krabici jedno nebo dve CD, kazdopadne jestli na druhem CD je jen lokalizace tak potom nema smysl reklamovat, kdyz jsem si ji stahnul z netu.
Doufam, ze to byla prvni a posledni neprijemnost.

Jeste tak sehnat ten cesky manual...:)
Zbyšek Záliš (203)|3.3.2006 18:12
Český manual jsem přiložil níže.
kubba (13)|3.3.2006 18:20
Diky Zbysku za manual...;)
Dussan (66)|3.3.2006 20:06
[QUOTE="kubba"]Tak lokalizaci jsem uz nainstaloval. Zajimalo by me jestli ma teda byt v krabici jedno nebo dve CD, kazdopadne jestli na druhem CD je jen lokalizace tak potom nema smysl reklamovat, kdyz jsem si ji stahnul z netu.
Doufam, ze to byla prvni a posledni neprijemnost.

Jeste tak sehnat ten cesky manual...:)[/QUOTE]

Ja jsem dostal Acerika v krabici zatavene do slidoveho obalu ( aspon vim ze mi na nej nikdo nesmakal :D ), tzn. uvnitr byly jen anglicke doklady a CD s Woknama. CD od Sunnysoftu s lokalizaci mi dali zvlast a na tom CD je rovnez CZ manual. Tzn. nemusi to byt vsechno nutne narvano v krabici.... ;)
timmynovak (100)|3.3.2006 20:57
Tak procitam ty odpovedi o problemu s HR a jedna vec mi taky neni jasna - jak proboha muze softwarova palikace zablokovat HR? Pri HR by se prece mel vytvorit novy image systemu z romky a pda uvest do puvodniho stavu. Popisovany stav je IMHO mozny jen za situace, kdy pri instalaci se neco zapise nekam do romky,a le to je pekna blbost (alespon doufam). Docela mne to cele desi, protoze se to stava hodne lidem, takze to asi nebude jen omyl ci nahoda:(