Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Acer n300

Saico (41)|28.2.2006 11:28
Nevíte někdo co s tím neviditelným kurzorem myši? Nevím jestli je to problém n3xx nebo WM5 (to asi spíš). Zkoušel jsem už tři usb myši, tlačítka fungují, jen není vidět šipka.

Zkušenost s nabíjením Acer n311 (bez zátěže jen v kolíbce):
usb kabel (notebook v síti) - za 30 minut +1% (málo šťávy :no: )
síťový zdroj - 2 hodiny +70% (ty tři hodiny celkem tedy sedí)
xmike_ce4you (183)|28.2.2006 11:33
Práve mi ho donieslo DPD, hneď ako som ho vybral, tak sa zarosil display, jak to bolo v aute v zime, tak zatiaľ ho len nechávam tak, nech si zvykne na teplotu v byte a potom hor sa na nabíjanie.
Tomáš1522 (46)|28.2.2006 11:36
Zajímalo by mě , jaký dosah venku má wifi v tomto Aceru? Bylo by to moje první PDA. Používal bych ho i pro vyhledávání signálů bezdrátových sítí u klientů, kterým budu instaloval internetové připojení. Díky za odpověď
beecher (9270)|28.2.2006 12:43
[QUOTE="Saico"]Nevíte někdo co s tím neviditelným kurzorem myši? Nevím jestli je to problém n3xx nebo WM5 (to asi spíš). Zkoušel jsem už tři usb myši, tlačítka fungují, jen není vidět šipka.[/QUOTE]Vlastnost WM5 (tedy spise kazdeho PDA), nemaji v sobe ukazatel mysi, nac taky kdyz je u toho dotykova obrazovka a stylus... ;)
popolvar_ce4you (28)|28.2.2006 12:50
okrem toho ze stale cakam ze nietko konecne vyskusa ten pocket hack master mam na stastnych majitelov n300 este jednu otazocku:
skusali ste niekto pripojit k pdacku nejaku skladaciu klavesnicu? ta co bola k acer n30 a n50 podla vsetkeho nie je kompatibilna so seriou n300 a normalnu klavesnicu cez usb sa mi zrovna nosit na sluzobky nechce. tak ak niekto skusal skladacie klavesnice od inych vyrobcov, dajte pls. vediet ako funguju
TheKnight (53)|28.2.2006 13:13
[QUOTE="popolvar"]okrem toho ze stale cakam ze nietko konecne vyskusa ten pocket hack master[/QUOTE]

Vcera mi prisla n311 (cim chcem podakovat jednemu Tomasovi ;) ), vecer som ten hack master skusal, ale po instalacii nesiel spustit - nehlasil ziadne chyby, ani nic, proste absolutne nereagoval na klikanie. Skusal som instalovat aj cez .cab, aj cez desktop pomocou activesync. Robim nieco zle?

Pokial to niekoho zaujima mozem este obenchmarkovat videa ktore sem davnejsie linkoval pan Koza (zatial bez pretaktovania). Z toho co som zatial skusal - videa 320x240 uplne v poho, ked uz je to viac tak je vidno ze nestiha.
LukyLuky (29)|28.2.2006 13:52
[QUOTE="TheKnight"]Pokial to niekoho zaujima mozem este obenchmarkovat videa ktore sem davnejsie linkoval pan Koza (zatial bez pretaktovania). Z toho co som zatial skusal - videa 320x240 uplne v poho, ked uz je to viac tak je vidno ze nestiha.[/QUOTE]
Jj, mňa to zaujíma. Viem, že to tu už bolo X-krát testované, ale čím viac názorov, tým presnejší obraz si môžem utvoriť. Ale viac by ma zaujímali dojmy z toho videa ako nejaké ničnehovoriace čísla z benchmarkov.
Saico (41)|28.2.2006 13:53
[QUOTE="beecher"]Vlastnost WM5 (tedy spise kazdeho PDA), nemaji v sobe ukazatel mysi, nac taky kdyz je u toho dotykova obrazovka a stylus... ;)[/QUOTE]

No to nemyslíš vážně, beru to jako vtip od někoho kdo nemá USB host. ;) Myslím, že nebude těžké ho "zviditelnit". Díval jsem se do WM5 SDK, funkce tam na to jsou. Možná se najde nějaký dobrovolník ...
trminek (88)|28.2.2006 14:02
to: popolvar
Používal jsem klávesnici od HP (bt) a jede to v poho. Pokud bys o ní měl zájem dej vědět. Nemám pro ni nyní využití a je jeako nová.
kubba (13)|28.2.2006 14:32
nevite nekdo o nejakem externim hard disku na n311?
beecher (9270)|28.2.2006 15:03
[QUOTE="Saico"]No to nemyslíš vážně, beru to jako vtip od někoho kdo nemá USB host...[/QUOTE]Myslim to naprosto vazne. Ja taky nemluvil o tom, ze to tam nejde doprogramovat, ja mluvil o tom, ze to proste WM nemaji z logiky veci, pac nejsou OS pro PC, ale pro PDA... :sarcastic:
beecher (9270)|28.2.2006 15:07
[QUOTE="kubba"]nevite nekdo o nejakem externim hard disku na n311?[/QUOTE]Jejich spousta, staci dat HDD do nejakeho ramecku s USB konektorem, pripadne pouzit jiz hotove reseni...
A uplne nejlepsi reseni je HDD dat do "WiFi ramecku" (treba co dela Asus)...
Telefonservis (65)|28.2.2006 21:27
Tak už ho mám plné zuby. Neustále blbne BT. N310 neustále zapomíná spárovaná zařízení. Naprosto nenadále, nepodařilo se mi vysledovat žádnou souvislost. Mám podezření na špatný management paměti (úložiště). Nechápu, proč se nedá nastavit max velkost paměti pro soubory PIE. Paměť musím odmazávat ručně, jinak zaplní celé úložiště. Používám ho hlavně na internet, když jsem líný vytahovat note. Jak říkám, je to nádherná mašinka ale na tohle nemam nervy.
LukyLuky (29)|28.2.2006 21:39
Uf, robí to ešte niekomu?
Toto je dostatočný dôvod na to aby som ho nekupoval, net potrebujem... a bezproblémový.
Telefonservis (65)|28.2.2006 22:01
Nejhorší je to,že předem nikdy nevím, jestli se to připojí. Někdy, ale to je málokdy, to spadne během připojení. Potom se podívám do spárovaných zařízení a telefon tam není. V telefonu je všechno v pohodě. Takže smazat autentifikaci v tel., znovu spárovat a zase to jede v pohodě, klidně dvě hodiny v kuse, třeba pětkrát se odpojím a zase připojím. Prostě pakárna. Takže jako vždy. Čekat na update, potom na update updatů, jenže mezitím ho asi rozšlapu. Nejhorší na tom je, že nebýt této jediné chybky tak je to skvělá věcička, mechanické zpracování perfektní, design a rozměry vynikající. Kde asi udělali soudruzi z Taivanu chybu?
Dussan (66)|28.2.2006 22:42
Ahoj všem,
snažím se spárovat n310 s Nokií 6310i fw 5,52 přes BT a pořád se mi to nedaří. PDA mobil najde...dokonce zadám i do mobilu kod, mobil napíse ze je spárovaný, ale behem vteriny napise odpojeno! a konec... Uz nevim co s tim....poradi nekdo?
Díky moc Dussan
Telefonservis (65)|28.2.2006 22:57
Podívej se, jestli máš poslední verzi FW. U tvého modelu Nokie fungoval BT až s posledním update. (Jestli mne paměť neklame, tak vyšel ve stejném měsíci co končila výroba). Pokud nevíš jak na to, ozvi se zítra dopoledne třeba na icq a dořešíme to.
Dussan (66)|28.2.2006 23:02
Nokia 6310i
V 5.52
13-04-04
NPL-1
(c) NMP.


Na ruznych forech pisou ze s BT dongle nefungovaly N6310i s nizsim FW nez 5.5. Vazne nevim cim to muze byt... Podle tehle stranky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je nejnovejsi FW 7.0. Netusim... :o/

PS: N6310i mam firemni, koupenou u ET...bude potreba k prehrani FW v servisu zarucak? Nebo si podle imei zjisti ze je to ceska verze. Nerad bych platil zase nejaky penize za pitomej FW. :(
xkovi_ce4you (568)|1.3.2006 00:45
[QUOTE="beecher"]Vlastnost WM5 (tedy spise kazdeho PDA), nemaji v sobe ukazatel mysi, nac taky kdyz je u toho dotykova obrazovka a stylus... ;)[/QUOTE]
No nemam sice WM5, ale na mem Aceru n30 myska funguje naprosto ok, vcetne kurzoru..zvlaste k nekterym hram se hodi, kdyz jedu vlakem a chci si zahrat napr. UFO, tak se s myskou spis trefim do ufouna nez se stylusem, jak to porad cuka (na jizdu ICeckem bohuzel prachy nemam:D )
Saico (41)|1.3.2006 00:52
[QUOTE="beecher"]Myslim to naprosto vazne. Ja taky nemluvil o tom, ze to tam nejde doprogramovat, ja mluvil o tom, ze to proste WM nemaji z logiky veci, pac nejsou OS pro PC, ale pro PDA... :sarcastic: [/QUOTE]

Ovladač myši i klávesnice je součástí WM5. Které ze tří slov "Osobní digitální asistent" z logiky věci ospravedlňuje to, že myš funguje, ale nějak se zapomnělo na zobrazení kurzoru při zavedení ovladače? :sarcastic:
ddano (122)|1.3.2006 07:50
to Saico:
mám taký pocit, že to štvrté slovo, ktoré si neuviedol: Microsoft :-)))
Telefonservis (65)|1.3.2006 08:14
To Dušan: U záruční opravy Nokia je VŽDY potřeba záručák a pro každou opravu se musí ofocovat, jinak to vyhoděj z měsíčního vyúčtování. Tohle platí už asi rok, takže nestačí jen podívat se do systému podle imei. Stejně jsem ale už dlouho neviděl N6310i v záruce...
Dussan (66)|1.3.2006 08:48
[QUOTE="Telefonservis"]To Dušan: U záruční opravy Nokia je VŽDY potřeba záručák a pro každou opravu se musí ofocovat, jinak to vyhoděj z měsíčního vyúčtování. Tohle platí už asi rok, takže nestačí jen podívat se do systému podle imei. Stejně jsem ale už dlouho neviděl N6310i v záruce...[/QUOTE]

Oki, takze to budu muset asi zacvakat. Prosimte kolik si muzou rict za prehrani FW? Vzdy jsem na tyhle veci resil jen neautorizovany shopy s telefonama... Jinak doufam, ze to pomuze, jinak budu dost nasranej. Novej FW jinak nepotrebuju. :o/
Telefonservis (65)|1.3.2006 09:21
U mne 244,- s daní, jinde to bude (snad) podobné.
Dussan (66)|1.3.2006 09:53
[QUOTE="Telefonservis"]U mne 244,- s daní, jinde to bude (snad) podobné.[/QUOTE]

Já se snad zblázním. Novej FW nahranej (7.0) a stejna pisnicka porad dokola. Na PDA dam sparovat...vymyslim si kod, treba 0000 pripoji se k N6310i, opisu do ni kod....na displeji mobilu se napise Spojeno(nebo tak nejak) a v zapeti hned pipne jako krava ODPOJENO!! Ja uz nevim co s tim... :(
trminek (88)|1.3.2006 09:58
Používám N310 společně s Nokií 6230i a nemám při propojení přes BT žádný problém, naopak to jede pěkně stabilně a bez odpojování. Problém se spárováním jsem neměl ani s telefonem ani s GPS. Za celou dobu se mi problém který zde popisujete ani jednou neprojevil. Mám ale poznatek z doby kdy jsem měl LOOX 420 a SE T630. Dělalo to to, že po spárování bylo třeba půll dne vše ok a pak nejednou nešlo vytáčet číslo a musel jsem zařízení znovu přepárovat. Problém jsem vyřešil tak, že jsem nechal na telefonu po celou dobu zobrazené BT všem a problém se za cenu menší bezpečnosti vyřešil.
beecher (9270)|1.3.2006 11:07
[QUOTE="Dussan"]Ja uz nevim co s tim... :([/QUOTE]Ja jo. Prodat ty telefony, ktere mate a koupit si nejaky novejsi s rozumnym BT (treba SE K750i, Nokia 6230i, SE K600i v pripade, ze jste u ET jako ja)...
Chapu, ze to neni zrovna to prave orechove, co chcete slyset, ale proste Nokia v 6310i ten BT zdrbala uz ve vyrobe...
Dussan (66)|1.3.2006 11:20
Tak a zvitezil jsem nad hmotou. :) Sem asi wosel ale nejak sem se do toho zamotal. Udelal jsem hard reset, vymazal mobil, udelal vse od zacatku a uz to funguje vsechno jak ma. Akorat nevim jestli bylo nutne to prehrani FW. Ale to uz se ted asi nedozvim. Vsechno to pramenilo nejspis z toho ze je to me prvni PDA. Na PC kouzlim celkem obstojne, ale tohle mi dalo trosku zabrat.

Timto bych chtel verejne podekovat Tomasovi s nickem "Telefonservis" za hotline pri reseni meho problemu. Takove pomoci bych se nedockal ani na podpore Acer. :D
Dussan (66)|1.3.2006 11:30
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Dussan"]Ja uz nevim co s tim... :([/QUOTE]Ja jo. Prodat ty telefony, ktere mate a koupit si nejaky novejsi s rozumnym BT (treba SE K750i, Nokia 6230i, SE K600i v pripade, ze jste u ET jako ja)...
Chapu, ze to neni zrovna to prave orechove, co chcete slyset, ale proste Nokia v 6310i ten BT zdrbala uz ve vyrobe...[/QUOTE]

Nezlobte se ale mam na tohle trosku jiny nazor. Doted mam s N6310i ty nejlepsi zkusenosti a za SE nebo 6230i bych ji v zadnem pripade nevymenil. At uz z duvodu kompatibility prislusenstvi nebo znatelne rozdilne vydrze baterie! I kdyz mi to mozna nekdo bude vyvracet, ale myslim si ze pokud clovek vytezuje tel denne nekolik hodin, myslim si ze N6230i tezko 6310i dohoni. Nabijet telefon po necelem dni je opravdu smutne... :( Nemluve o pevne HF sade v aute.

V tuhle chvili je to ale stejne jedno, protoze vse funguje jak ma coz je dalsi duvod k tomu protezovat "nesmrtelnou" 6310i. ;)
VoDo (87)|1.3.2006 12:20
tak už ho mam taky (acer n311),co se týče připojení k netu přes bluetooth, tak nemam nejmenší problém, a to používám stařičkej ericsson t39m. ;)
Saico (41)|1.3.2006 12:47
[QUOTE="Dussan"]Tak a zvitezil jsem nad hmotou. :) Sem asi wosel ale nejak sem se do toho zamotal. Udelal jsem hard reset, vymazal mobil, udelal vse od zacatku a uz to funguje vsechno jak ma. Akorat nevim jestli bylo nutne to prehrani FW. [/QUOTE]

Tak se mi taktéž podařilo zvítězit nad Nokii 6310i (v5.51,08-07-03) i bez přehrání fw. :) Lékem na vše byla meditace, google, soft reset WM5 a řetězec +CGDCONT=1,"IP","internet". :D
Dussan (66)|1.3.2006 12:50
[QUOTE="Saico"][QUOTE="Dussan"]Tak a zvitezil jsem nad hmotou. :) Sem asi wosel ale nejak sem se do toho zamotal. Udelal jsem hard reset, vymazal mobil, udelal vse od zacatku a uz to funguje vsechno jak ma. Akorat nevim jestli bylo nutne to prehrani FW. [/QUOTE]

Tak se mi taktéž podařilo zvítězit nad Nokii 6310i (v5.51,08-07-03) i bez přehrání fw. :) Lékem na vše byla meditace, google, soft reset WM5 a řetězec +CGDCONT=1,"IP","internet". :D[/QUOTE]

Kua to s tim FW mi snad radsi ani nerikej. 250 korun f prdeli... :/
Telefonservis (65)|1.3.2006 12:51
[QUOTE]Nezlobte se ale mam na tohle trosku jiny nazor. Doted mam s N6310i ty nejlepsi zkusenosti a za SE nebo 6230i bych ji v zadnem pripade nevymenil. At uz z duvodu kompatibility prislusenstvi nebo znatelne rozdilne vydrze baterie! I kdyz mi to mozna nekdo bude vyvracet, ale myslim si ze pokud clovek vytezuje tel denne nekolik hodin, myslim si ze N6230i tezko 6310i dohoni. Nabijet telefon po necelem dni je opravdu smutne... :( Nemluve o pevne HF sade v aute.

V tuhle chvili je to ale stejne jedno, protoze vse funguje jak ma coz je dalsi duvod k tomu protezovat "nesmrtelnou" 6310i. ;)[/QUOTE]

To je dobrej nazor, ale jen do chvile, nez ochutnas GPRS tridy10 s Edge.:D
ddano (122)|1.3.2006 12:52
super, a keď sa raz niekomu podarí zvíťaziť aj nad tým myším kurzorom, tak to ešte len bude víťazstvo ducha nad hmotou ...
Saico (41)|1.3.2006 12:57
[QUOTE="Dussan"]
Kua to s tim FW mi snad radsi ani nerikej. 250 korun f prdeli... :/[/QUOTE]

No jo, musíš příště víc věřit Nokii a méně MS. :-) Já jsem se s tím taky docela natrápil, než jsem si uvědomil, že WM5 jsou taky Okna a je třeba občas restartovat. ;)
mostar (40)|1.3.2006 13:31
Tem komu se podarili pripojit s acerem k netu prez bluetooth, help me pleas. Vse jsem nastavil jak podle navodu v clancih, tak jeste podle udaju podle T-mobile. Melo by to byt spravne, ale nevim proc, kdyz se pdacko pripoji k telefonu (nokia 6600), tak pak vyskoci na pda: Nelze navazat pripojeni volané *99***# atd.... nevim uz co s tim? Joo a pak se samozrejme odpoji bluetooth. Nemel nekdo podobny problem? Na telefonu mam pripojeni nastavene. diky:?: :?: :?:
Saico (41)|1.3.2006 14:20
[QUOTE="mostar"]Nelze navazat pripojeni volané *99***# atd.... nevim uz co s tim? Joo a pak se samozrejme odpoji bluetooth. Nemel nekdo podobny problem? Na telefonu mam pripojeni nastavene. diky:?: :?: :?: [/QUOTE]

Vyzkoušej *99***1# nebo *99#
Dussan (66)|1.3.2006 14:24
[QUOTE="mostar"]Tem komu se podarili pripojit s acerem k netu prez bluetooth, help me pleas. Vse jsem nastavil jak podle navodu v clancih, tak jeste podle udaju podle T-mobile. Melo by to byt spravne, ale nevim proc, kdyz se pdacko pripoji k telefonu (nokia 6600), tak pak vyskoci na pda: Nelze navazat pripojeni volané *99***# atd.... nevim uz co s tim? Joo a pak se samozrejme odpoji bluetooth. Nemel nekdo podobny problem? Na telefonu mam pripojeni nastavene. diky:?: :?: :?: [/QUOTE]

Takže návod:

1) hard reset Acera
2)vymazat sparovana zarizeni v telefonu
3)v PDA zapni BT, dej sparovat pomoci bluetooth pruvodce a tim padem vytvor zastupce telefonu v PDA pro Dial-up pripojeni
4)v PDA v menu pripojeni vytvor nove a zadej cislo: *99***1#
prikaz AT napis +cgdcont=1,"IP","internet" (u tebe asi bude misto internet > internet.t-mobile.cz , ale to nevim jiste pac ja mam eurotel )
5) nenastavuj zadny dns ani nic podobnyho co je uvedeny tady https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=57 (nevim me to bez toho funguje)
6) No a je to hotovo. Predpokladam samozrejme ze mas gprs v telefonu nastaveny a hlavne povoleny.
xkovi_ce4you (568)|1.3.2006 14:47
Jeste ale zapomnel rict, s jakym telefonem se chce pripojit, totiz ta jednicka v tom zadanym cisle jaksi nemusi byt vzdy to prave orechove..mluvim tedy napr. o SE, kte to cislo pred znakem # znamena cislo profilu, ktery v telefonu ma pro pripojeni k internetu..napr. ja mam na prvnich 3 profilech MMS, GPRS a vytaceny WAP, jako 4. profil mam internet a tudiz ja osobne tam musim zadavat zpravidla cislo *99***4#
beecher (9270)|1.3.2006 14:54
[QUOTE="Telefonservis"]To je dobrej nazor, ale jen do chvile, nez ochutnas GPRS tridy10 s Edge.:D [/QUOTE]Pripadne 3G... ;)
Dussan (66)|1.3.2006 14:59
[QUOTE]

To je dobrej nazor, ale jen do chvile, nez ochutnas GPRS tridy10 s Edge.:D [/QUOTE]
Muzes mi prosim vysvetlit k cemu mi bude na vyrizovani pracovnich e-mailu(vesmes textovych) GPRS class 10? :? Navic pochybuju ze budu mit nekde v tech prdelich kudy casto projizdim signal EDGE. Pravda o 5 vterin rychlejsi stazeni e-mailu zvysi moji denni produktivitu prace o 0,0014% a to se uz prece vyplati. :cool:
BTW nevali se ti tam na stole nejaka zbytecna N6280? Docela by se mi hodila k image. :D
beecher (9270)|1.3.2006 15:07
[QUOTE="Dussan"]Nezlobte se ale mam na tohle trosku jiny nazor.[/QUOTE]Ja se nezlobim, ale 6230i jsem daval jako priklad... Jo, 6310i byl dobry telefon, bohuzel trapeni s BT (sveho casu, sla po 2 upgradech FW a stale neschopnosti fungovat pres BT s notasem z domu) a v dnesnim svete pouzivat na datovani neco bez EDGE/3G, na to bych uz nemel nervy... :?
Telefonservis (65)|1.3.2006 15:12
[QUOTE="Dussan"]BTW nevali se ti tam na stole nejaka zbytecna N6280? Docela by se mi hodila k image. :D [/QUOTE]No neválí kdyz se jeste neprodává ;) Kazdopádne tyhle vyšupovací šunty (bez rozdílu značky) mne na servisu docela dobre živí. ;) Pro profesionální použití rozhodně nedoporučuji.
Dussan (66)|1.3.2006 15:15
[QUOTE="beecher"]...na datovani neco bez EDGE/3G, na to bych uz nemel nervy...[/QUOTE]Verte mi ze se take musim ovladat vzhledem k tomu ze jsem PCkem pripojen k internetu 50MBit linkou. Ale zase to beru tak ze jsem konecne "plnohodnotne" mobilni a na obycejne posilani mejlu to myslim bohate staci. Cokoliv jineho je pres standardni GPRS bezesporu katastrofa... :sarcastic:
Dussan (66)|1.3.2006 15:17
[QUOTE="Telefonservis"]No neválí kdyz se jeste neprodává ;) Kazdopádne tyhle vyšupovací šunty (bez rozdílu značky) mne na servisu docela dobre živí. ;) Pro profesionální použití rozhodně nedoporučuji.[/QUOTE]

A take z tohoto duvodu se ma staricka N6310i u mne nemusi bat o misto... :)
mostar (40)|1.3.2006 15:56
diky mooooc, uz to beha :-) :yes:
aleph1 (45)|1.3.2006 21:04
tak jsem v n311 objevil chybku

kdyz si zobrazim kalendar - rok, tak se v levem sloupci zobrazuje misto data 23 a 24 jen sikma cara, pokud tyto dny pripadnou na pondeli a utery
Dussan (66)|1.3.2006 22:30
Toho už jsem se všimnul včera. Zvláštní chyba... :/
Dussan (66)|1.3.2006 22:31
[QUOTE="mostar"]diky mooooc, uz to beha :-) :yes: [/QUOTE]

Rádo se stalo. :))
Saico (41)|1.3.2006 23:24
[QUOTE="aleph1"]tak jsem v n311 objevil chybku

kdyz si zobrazim kalendar - rok, tak se v levem sloupci zobrazuje misto data 23 a 24 jen sikma cara, pokud tyto dny pripadnou na pondeli a utery[/QUOTE]

A já jsem si myslel, že jde o nějakou novou fíčuru. :D V minulých letech se to objevuje nejen v prvním sloupci...