Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

klient termin. sluzeb

ing.dr (116)|23.1.2006 11:02
je tu nekdo kdo by mi prosim napsal presny postup, jak zprovoznit klienta ter. sl. na PC s WIN ME ??? krok za krokem...jsem poleno.
predem dekuji
organiq (165)|23.1.2006 12:34

1 krok - reinstalace Win ME za Win XP

dalsi kroky jsou jiz popsany v diskusich.

Jinak, protoze Win ME nemaji RDP (neboli terminal) server, zkuste pouzit jiny software, VNC (free) nebo pcAnywhere ( $$$ )

ing.dr (116)|23.1.2006 12:36
ok...diky
JecminekMaselnik (464)|23.1.2006 21:03
z Tveho dotazu neni jasne, co chces na winme provozovat, zda klienta a z nej pristupovat na nejaky terminal server, nebo server a na pc pristupovat z winCE terminaloveho klienta.
Jestli je to ta 1. varianta, tak Ti staci si rdp klienta nainstalovat, existuje samozrejme i pro winme.
Jde-li o druhou variantu, je vnc lepsi cesta nez cokoli jineho, protoze je zdarma.
ing.dr (116)|25.1.2006 00:11
mam na mysli tu druhou moznost. zkusim jak to pujde kdyztak prihraju nejaky dotazy. zatim diky vsem
organiq (165)|25.1.2006 00:18
zkuste. kdyztak prihrajte i nejake odpovedi, i ostatnim by se funkcni reseni hodilo... ;-)
JecminekMaselnik (464)|25.1.2006 08:13
ale funkcni reseni s vnc je trivialni (i vyzkousene, napr. mnou). Na stanici si musis nainstalovat vnc server a na telefon klienta pro winCE. Dale musis videt na ono PC po portu, ktery vnc pouziva, v prihlasovacim dialogu vypnim jmeno a heslo, ktere jsi si vnc session nastavil na serveru, prihlasis se a hotovo, mas desktop.
ing.dr (116)|25.1.2006 10:06
uz jsem udelal vse, ale stale nic. tu IP adresu nebo co to tam je si muzu vymyslet nebo je nekde pevne dana v PC popř: kde ji najdu? nastavuje se i v VNC pro PC, v pda se mi neobjevi a tak ji zadavam ale pak to napise: Unable to connect to the specified server...nejsem angličtinar ale hadam ze to bude problem toho portu...diky za odpoved
ing.dr (116)|25.1.2006 10:40
ted me napadlo. staci do PC jen nainstalovat vnc nebo musim nekde nastavit nejake povoleni pro ten port a nejake povolen¨i, aby se mi na pc mohl napichnout jiny komp....v mem pripade pda?
JecminekMaselnik (464)|25.1.2006 11:11
na pc musis nainstalovat server a musi Ti ten servis bezet. Musis mit take pokud mozno verejnou statickou adresu a komunikaci pro vnc port povolenou na firewallu. Adresu serveru v PDA samozrejme vyplnit pri pripojovani musis, jinak to nepojede.
ing.dr (116)|25.1.2006 11:35
no ja to vzdavam...porad spatne...ip mam pevnou od poskytovatele netu ale nevim jestli je to ta spravna co tam ma byt. uz jsem zkusil vsechno a nic...na tohle jsem hold blbej a pocitac vyhral... :-Dsnad treba casem nejak na to prijdu
blackdot_ce4you (139)|28.1.2006 13:37
Mozna napis jak jsi pripojeny? Jestli mas ADSL pres nejaky router, tak v nem musis povolit presmerovani portu. (Ted nevim na jakem portu bezi VNC, ale RDC bezi na 3389) Ne to funguje tak jak ma, takze je to jen otazka nastaveni :-)