Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizovaná aplikace :: WisBar Advance 1.0.0.11

Pavel Koza (4761)|14.7.2003 10:16
WisBar Advance z dílny společnosti LakeRidge Software je další z několika klonů výkonného správce úloh vytvořených na základě aplikace WisBar 1.0.4. Co si vzpomínám tak osobně tuto aplikaci používám již několik let, a je to většinou to úplně první, co instaluji na nové Pocket PC. Pokud jste o této aplikaci ještě neslyšeli, tak ji zkuste - nebudete litovat.



Vlastnosti

  • Můžete si vybrat, jestli bude program ukončen, minimalizován nebo ignorován
  • Jednoduchá správa běžících aplikací jen pomocí stylusu
  • Plně skinovatelný vzhled!
  • Vzhled aplikace je plně v souladu se standardy vyskakovacích oken známých z Pocket PC 2002 nebo 2003
  • Dvě modifikovatelná tlačítka s reakcí na tapnutí i na tapnutí&přidržení
  • Možnost změnit formát data a času
  • Fonty mohou být vykreslovány s podporou ClearType a se stínem
  • Dynamický systém notifikace

Rozhodně doporučuji tuto aplikaci stáhnout a vyzkoušet! Je přeci zadarmo:D Nebo znáte nějaký lepší správce úloh...?
Mira_ce4you_oldd (192)|14.7.2003 10:29
Program je to moc pekny:yes:, ale osobně jsem tam nenasel pro me docela dulezitou informaci na hormi liste. Pouzivam T-Mobile MDA a nevim jak zobrazit informaci o signalu. Umi to a ja jsem se pouze spatne dival:?:

Dik Mira
Pavel Koza (4761)|14.7.2003 10:35
[QUOTE="Mira"]Program je to moc pekny:yes:, ale osobně jsem tam nenasel pro me docela dulezitou informaci na hormi liste. Pouzivam T-Mobile MDA a nevim jak zobrazit informaci o signalu. Umi to a ja jsem se pouze spatne dival:?:[/QUOTE]

Hmmm, tak co si vzpominam, tak to snad neumi zadny klon tohoto programu. :?
PeZ_ce4you (130)|21.7.2003 18:55
A co zobrazení ikonky o připojení na internet - zatím jsem nezkoušel, pouze se dotazuji.
PeZ
Pavel Koza (4761)|21.7.2003 21:55
[QUOTE="PeZ"]A co zobrazení ikonky o připojení na internet - zatím jsem nezkoušel, pouze se dotazuji.[/QUOTE]

No jestli zrovna tenhle klon nevim, ale IcBar, ktery pouzivam, tak ten to umi...
r.h (85)|23.7.2003 13:56
Zrovna WisBar zkouším, ale mám nevykreslený čtvereček mezi ikonkou Volume a GPRS Monitor. Co by tam mělo být?
Pavel Koza (4761)|23.7.2003 13:58
Zalezi na tom, jak jste program nastavil. Ten muj umi zobrazit dve libovolne ikonky a priradit k nim akci. Kouknete se do Settings, co mate povolene a co ne.
r.h (85)|23.7.2003 14:17
Ano, mám zapnuté co potřebuji, ale prázdé místo tam je nevykreslené, to mě zaráží.
giger (82)|25.7.2003 13:31
Ja mam s icBar-om maly problem:
Vsetko mam spravne nastavene.
Ked tapnem na Logo malo by sa mi vyrolovat Start Menu.
Zobrazi sa mi, ale hned sa schova.
V nastaveni mam: Logo-Enable/Execute-Tap-Start Menu
Neviete mi poradit kde mam chybu? :sarcastic:
MaxD (33)|26.7.2003 13:58
Do teď jsem používal klasický wisbar, ale po vyzkoušení wisbar advance na něho asi přejdu natrvalo. Je hežčí díky clear type a taky má nějaký funkce navíc.
Pořád mi tam ale chybí možnost odpojit připojení přímo nějakým tapnutím. Podle mě by se to dalo vyřešit těma konfigurovatelnejma položkama, ale vůbec nevím, jestli nějaká taková utilitka vůbec, kterou bych k té položce mohl přiřadit, existuje. Znáte-li někdo řešení, prosím podělte se o něj.
Milan Švec (938)|2.1.2004 21:50
WisBar Advance v. 1.2.1.0 ze 17.12.2003 http://www.lakeridgesoftware.com/wisbar/index.html

Vynikající a naprosto nezbytný doplněk i pro WM2003 na LOOXi 600. Umožnil mi nastavit velice snadno vzhled, obsah i pořadí prvků na horní liště. Nejprve mě zbavil potíží s už méně citlivým pravým rohem displeje pro Ok a X. Teď tam mám datum a čas. Pro všechno ostatní (kromě povinného Startu vlevo a přemistitelného tlačítka Připojení jsem na liště nechal už jenom tlačítko Menu. Ok/X jsem nechal zobrazovat jako první zleva k oněm třem tlačítkům (Menu,Připojení a Datum/Čas) na pravé straně lišty. A je pokoj a dostatek místa pro názvy SW na displeji. Jinak podle vlastní chuti tam může být takřka cokoliv. V kombinaci s tlačítky a menu Start (a FSC SpeedMenu LOOXe) úžasné možnosti.
TomK_ce4you (41)|5.1.2004 15:26
WisBar Advance je výborný program a už si nedovedu bez něj PPC představit. Jen mi stále není jasné, jakou funkci má tlačítko Notification (ve WM2003). Předpokládám, že je to tím, že jsem výjimečně natvrdlý.
Nevíte náhodou o nějaké stránce se skiny ?
Někdo se také ptal, jak je možno přerušit spojení ve WisBaru. Je to velice jednoduché. Musí být zobrazeno tlačítko spojení, jímž lze toto navázat a také přerušit.
windmaster (307)|7.1.2004 17:33
WisBar Advance je skutečně vynikající sw, ale i jemu se zřejmě chybička vloudila. Nahrál jsem si poslední v1.2.1. ARM i XSCALE (mám FS Loox 610BT) a tapnutí na ikonku volume mi namísto nastavení hlasitosti vyloudí neúprosně start menu. Zkoušel jsem nastavit i jiné odezvy na toto tlačítko, to funguje to bezvadně. Má někdo stejný problém? Zatím pomohlo jenom přeinstalování zpět na v1.0.0.14.:((
Milan Švec (938)|7.1.2004 19:59
Zkusil jsem Volume přidat (Settings/Items) a chodí na LOOXi 600 normálně. Bez rozdílu, mám-li Start Menu v Items visible nebo ne. Normálně mám ne.
Instalaci jsem stáhl z WisBar Advance 1.2.1
jako Executables pro Windows Mobile 2003 Users (178KB). Po spuštění se nainstalovala stejně jako všechno ostatní. Bez toho, jestli je pro ARM nebo pro něco jiného.
Milan Švec (938)|15.1.2004 10:11
Nová verze WisBar Advance (v. 1.2.2.1 ze 13.1.2004 - freeware!!!) k dispozici. Download jako Executables pro Windows Mobile 2003 Users (187KB). Přeinstalace předchozí verze bez potíží.
hav0c_ce4you (12)|15.1.2004 10:40
Hm, v novinkach k verzi 1.2.2.1 se pise "Added a cascading Start Menu." Co to vlastne presne znamena? Nejdriv jsem se domnival, ze to ma byt rozbalovani polozek (slozek) v Start menu, jenze nic takoveho se nekona.. nebo snad vice polozek v menu, ktere ted budou ve vice sloupcich? Uz na to nekdo prisel? :?:
Milan Švec (938)|15.1.2004 10:51
Stačí pod tlačítkem Menu v Settings/Items zaškrtnout u položky Start Menu The item is visible, podle volby grafiku a hlavně Execute. K Tap (nebo Hold) si v nabídce vybrat Cascading Start Menu a je to. Apply a pak klik na ikonu Start vlevo nahoře a je tam toho! Hlavě nahoře je první řádek Programs jako nabídka dalšího okna se všemi instalovanými programy. Takže není nutné to hledat přes klasiku. Šetří čas!
Takže jsem to tam nechal. Je to lepší než předtím.
Milan Švec (938)|15.1.2004 11:13
Pokračování ke kaskádovému Start menu. Chce to pro maximální zrychlení nabídky udělat pořádek ve složce Windows/Start_Menu/Programy. Tj. seřadit SW (zástupce) do takových podsložek, aby se v kaskádě zobrazilo vždy jen tolik řádků (14 proti 12 ikonám v běžném okně Programy), které se vejdou na obrazovku. Posouvání při výběru nahoru nebo dolů už zdržuje. Klik na podsložku a na název programu (s ikonou) v dalším okně je rychlejší než rolování v seznamu programů.
hav0c_ce4you (12)|15.1.2004 11:23
aha, pravda pravdouci.. nevsiml jsem si, ze je tam nova volba toho kaskadoveho menu, a ze se musi nove priradit..
nicmene v kaskadovem menu chybi polozka settings (nastaveni) a nejak mi nefunguje klikani na help.. taky je skoda, ze to kaskadove menu zda se nepodporuje skiny.. vidim to na nejaky novy release..:)
Jaroslav Kalenda (37)|15.1.2004 21:59
Ano, opravdu v novem kaskádovém Startmenu zchází položka Settings. Vyřešil jsem to tak, že na "Tap" jsem nechal klasické Start Menu a na "Hold" jsem přiřadil novinku, Cascading Start Menu. Když tedy na čtyřbarevné vlnící se okénko postaru jen stylusem tapnu, otevře se stará známá nabídka Start, ale když na něm stylus přidržim, rozvine se nová detailní kaskádová nabídka.
hav0c_ce4you (12)|15.1.2004 23:08
ja jsem to vyresil prakticky stejne, akorat ten tap a hold mam prohozeny :D:D
yasmeene2 (794)|26.2.2004 00:24
Někde tu byli diskuze o nezobrazování zmeškaných hovorů s wisbarem.. Je to již vyřešeno?
Michal Jelínek (220)|26.2.2004 08:46
Pouzivam od Sunnysoftu Plus! for Phone edition na XDA spolecne s WisBarem a to je reseni :-)
ipf (2136)|26.2.2004 09:45
Najde se někdo ochotný, nejlépe z Prahy, kdo mi za drobný naturální požitek objasní funkci veškerých tlačítek této aplikace? Rád bych si ji nainstaloval, ale nerad bych moc často používal "hard reset" :o)). Přijedu.
Jaroslav Kalenda (37)|26.2.2004 11:50
Tento spravce úloh používam od začátku, co mam Pocket PC. Jsem s ním absolutně spokojen. Hardresetu kvůli této aplikaci se obávat netřeba. Rád pomohu a vše vysvětlím, budete li mít zájem se někde sejít pošlete SZ nebo mail j.kalenda@atlas.cz
Ghusy (49)|6.5.2004 14:01
caute lidicky, jsem si natahl do meho MDA Wisbar Advance, ale nechce mi fungovat nabídka start :(( pač když na ní kliknu, tak se hned zavře :evil:
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem ??? popřípadě jak jste ho vyřešily ??? dík
Milan Švec (938)|6.5.2004 16:45
[QUOTE="Zelvak"]...nechce mi fungovat nabídka start...[/QUOTE]
V "Nastavení"/Záložka "Items" nahoře vybrat "Start Menu". Zaškrtnout "Zobrazení položky". Zaškrtnout "Vykonat". Vpravo od toho vybrat "Kliknout" a pod tím vybrat "Start Menu".
Pak ještě třeba místo "Kliknout" vybrat "Podržet" a pod tím vybrat "Kaskádové Start Menu". OK a je to.
WM2003, WisBar Advance 1.3.2.1 s češtinou.
Ghusy (49)|6.5.2004 17:00
mno asi jsem to špatně popsal :( , moje vina, tedy tady je přesně popis:
Mam MDA s WM2003 v4.01.16eng a Wisbar 1.3.2.1, když ho nainstaluji, tak se mi nezobrazuje (hned se zavře) nabídka start (kaskádové menu mi funguje bez potíží) zkoušel jsem různé verze pro všechny OS a pořád to samé :? kliknu a hned se zavře :(
Jewelsoft_ce4you (88)|6.5.2004 17:09
Mam stejny problem a nevyresil jsem ho. POuzivat jde pouze kaskadove menu. Mam ROM 1.60.
Milan Švec (938)|6.5.2004 17:18
[QUOTE="Zelvak"]...zkoušel jsem různé verze pro všechny OS a pořád to samé...[/QUOTE]
Aha, tak tady je vždycky podmínkou pro cokoliv dalšího s WA potřeba nejprve vyčistit registry:

1.) Odinstalovat WisBar dostupnou cestou (z PDA, z PC)
2.) Odstranit z registru (třeba pomocí PHM Registry Editoru -
download) v "HKEY_CURRENT_USER"/"SOFTWARE"/"Lakeridge" složku "WisBar Adv". Podržet na "WisBar Adv" a "Delete". Pak "Close".
3.) Znova nainstalovat WisBar Advance v. 1.3.2.1

WisBar spustit ze složky Programy/Programs. Měla by naskočit bublina "Menu". Tam klik na "Nastavení.../Settings. Teď do "Items" a projet všechny možnosti v horním řádku. Ke každé, která to umožňuje, vždycky současně vybrat v dolním řádku pod zaškrtnutým "Vykonat(Execute)" odpovídající (česky) pojmenovanou činnost. "Apply", OK.
Pak už to obvykle chodí, jak má.
Ghusy (49)|7.5.2004 09:23
mno tak to taky nepomohlo :( přesně jak psal kolega :( funguje mi jen kaskádové :( mno už to asi nebudu řešit,ale dík za rady
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2004 00:15
Mám verzi 1.3.2.3.
Cituji z recenze na Mobilmania:

"Záložka Tweaks
V této záložce je důležitá zejména dolní polovina. Chcete-li využívat kaskádovou nabídku start a máte-li celý operační systém lokalizován, musíte změnit cestu s počeštěné nabídce Start (obvykle stačí přidat podtržítko: Start_Menu)."

Nevím proč, ale takto to nefunguje. Teprve když se podtržítko odstraní a ponechá mezera, je to OK. I když je to tam v kaskádovém trošku chaotické-něco je přeloženo, něco ne. Settings je tam 2x!, v jedněch settings chybí ikona Backup Manager, přitom v klasicé start-nastavení-systém je!?
svarcik (38)|14.1.2005 19:29
Existuje nějaký softík pro správu běžících aplikací do dolní lišty???? Opravud je docela problém, když WisBar zakryje info o signálu a nezodpovězených hovorech na DataPhone III... :(

Honza
beecher (9270)|14.1.2005 22:54
[QUOTE="jcerny"]Existuje nějaký softík pro správu běžících aplikací do dolní lišty???? Opravud je docela problém, když WisBar zakryje info o signálu a nezodpovězených hovorech na DataPhone III... :([/QUOTE] Do dolní listy? Trochu k neužitku, když je to zobrazitelné pouze na Today obrazovce, ne?
Bohužel ani WisBar Advanced 2.x není zatím pro Phone Edition připraven. Ale pokud se nepletu, tak asi nejjednodušší správce pro MDAx zařízení je "oslavovaný" MagicButton.
gaze kt (14)|26.1.2005 23:02
zdravim, mam jednu otazku ohladom pouzivania wisbaru. stiahol som si dnes z netu poslednu verziu, tusim 2.0.10 a mam s nou problem pri real VGA. ma niekto skusenosti s pouzivanim wisbaru v real VGA? pri klasickom VGA problemy nie su, iba ked sa prepnem, tak nic nefunguje. mam hx4700. vdaka za radu.
kutil_ce4you (39)|28.1.2005 17:31
vyzkoušel jsem icbar i wisbar,ale u obou se mi stává, že mi to celé zamrzne a musím udělat SR,při tom jsou to skvělé prográmky,ale tohle mě docela štve. většinou je to při activesyncu a když mám zminimalizované nějaké aplikace.Používám taky SPb pocket plus, tak nevím co s tím.
neoxo (133)|30.1.2005 09:42
i mne to casto mrzlo ale pomohol upgrade na Wisbar Advance 2.0.1.7
kutil_ce4you (39)|30.1.2005 14:05
jenže ten už je placenej ne?
Hondzik_ce4you (92)|20.6.2005 12:46
Cauky, programek vypada suprove:) existuje ceska lokalizace ???:?: :?:
beecher (9270)|20.6.2005 13:39
Na verzi 1.x.x.x asi ne, na posledni 2.x.x.x ano...
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2005 15:27
Češtinu k WA2 najdeš tady
K WA 1.x.x.x je tady a tady a ještě tady
Nevím, která je poslední verze od 1, ale pokud nenjadeš zde v diskuzích, napiš autorovi-jistě pomůže.
Hondzik_ce4you (92)|30.6.2005 14:54
JO, moc dekuju....dalsi vec, u WB2...jsou na strankach skiny pro tuto verzi ?? skiny, co jsou zde jsou pri jen pro WB1...:?: a ty na WB2 nechodej.....
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2005 15:13
Tady na ce4you jsou pro WA1 a na stránkách Lakeridge jsou pro WA2.