Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - majitelé, jak se Vám píšou smsky? (nějak to blbne)

PetrSybol (157)|15.1.2006 18:51
Zdravím.

Jsem pár dní sťastným majitelem Qtek 8310, vše funguje na jedničku, ovšem mám jeden problém.

Při psaní SMS (bez T9) se mi stává, že když chci napsat např: znak "s", tak stisknu 4x klávesu 7, jenže ono se kolikrát napíše třeba číslo, nebo jiný znak pod tlačítkem 7, apod. Stává se mi to se všemi klávesy, když rychleji píšu sms. Takhle si jednu sms napíšu za dobrých 5min, protože musím cvakat na klávesy pomalu a to je šílenej opruz. Přitom dobře slyším počet cvaknutí na klávese. Nevím, jestli je to systémem nebo samotnou klávesnici. Prostě si to dělá co chce.

Stává se Vám to taky?

Už jsem se na to ptal v jednom vlákně, ale raději zakládám nové, jelikož si myslím, že jde o velký problém.

Díky
MilanO_ce4you (187)|15.1.2006 19:15
Ne mě se to nestává, protože asi nepíšu tak rychle. Schválně jsem vypnul T9 a psalo to normálně. Jinak píšu pouze s T9 a aby mi nezkracovala zprávy, tak ji naučím slova bez háčků a je pokoj.
MilaO
pavelbures (73)|15.1.2006 20:33
Mě se to stává, jasně slyším třeba 4 cvaknutí, ale qtek napíše jen písmeno na 3. pozici. Ale jelikož se mi na klávesnici qteku nepíše moc dobře, tak píšu většinou i pomalu a to se pak tenhle problém neobjevuje.
PetrSybol (157)|15.1.2006 20:49
Ano, když píšu pomalu (opravdu pomalu), tak to celkem jde, ale to jedna smska pak trvá 3min, než ji nadatluju.
Šeba_oldd (1184)|15.1.2006 23:01
Zkuste Start /Nastaveni /Usnadneni/Limit opak stisknuti/ myslim ze tohle by Vas problem mohlo resit.Proste limit si nastavite podle sikovnosti a rychlosti vasich hbitych prstu.
PetrSybol (157)|15.1.2006 23:22
[QUOTE="Šeba"]Zkuste Start /Nastaveni /Usnadneni/Limit opak stisknuti/ myslim ze tohle by Vas problem mohlo resit.Proste limit si nastavite podle sikovnosti a rychlosti vasich hbitych prstu.[/QUOTE]

Díky za info, to už jsem zkoušel. Nastavil jsem i nejmenší 0.5s, ale nepřípadá mi, jestli se něco změnilo, poříd se píše blbě. Chyba se nejspíš v systému nebo ve verzi firmware.
aivos (95)|15.1.2006 23:32
Nezdá se vám 0,5 s trochu moc ?? Já za tu dobu zmáčknu jedno tlačítko klidně třikrát. Jestli ten phone není pro seniory :D .
aivos (95)|15.1.2006 23:45
Tak teď jsem to zkusil bez "automatického posunu" a rozdíl jsem nepoznal. Tak nevím, jakou to nastavení má vůbec funkci. Zítra to testnu v práci, jestli to třeba nepomohlo
Vegan (133)|16.1.2006 11:52
nj presne to same se dejej i me a navic aby toho nebylo malo tak i kdyz je T9 vypla tak telefon premisli nad tim jake slovo mi nabidnout po tom co napisi takze nekdy se stane ze napisi "a" mezeru a ono to pak neco nabizi podleme bude problem prave tady ze to proste vytezuje procesor natolik ze neni schopen tak rychle reagovat kdyby se to dalo nejak vypnout v registrech mozna by to pomohlo za pokus to stoji
elipsoid (24)|29.5.2006 16:20
Tak došli jste k nějakýmu řešení? O qteku dost uvažuju, ale tohle je asi jediná věc, která mě odrazuje. Jsem zvyklej psát bez T9 a tohle by mi vadilo.
RadimK_ce4you (223)|29.5.2006 16:56
S novou ROM se to myslim podstatne zlepsilo. Obcas se tenhle problem vyskytne i ted, ale da se to prezit. Z pocatku jsem byl z toho dost na vetvi.
elipsoid (24)|29.5.2006 17:09
Diky za odpoved. Mohl by mi to jeste nekdo potvrdit (neberte si to osobne, jenom vim jak to je, kdyz si clovek na neco zvykne :) )?
PetrSybol (157)|29.5.2006 18:54
Abych doplnil jako zakladatel tohoto threadu, tak se mi s původní ROM psalo taky bezvadně až poté, co jsem vypnul jazyk T9, prodlevu kláves, předvyplňování písmen i u deaktivované T9, tak to začlo šlapat jak po másle a přeskoky zmizeli.
Nevím jak ostatní, ale já si na původní ROM ztěžovat nemůžu. Když jsem tyhle serepetičky měl zapnuté, tak občas přeskoky byli.
elipsoid (24)|29.5.2006 22:30
Diky!
ipf (2136)|29.5.2006 22:55
Kontrolní dotaz (i když možná nepatří úplně sem):
píšu s T9kou, ukládám si nová slova. Jenže občas se umáčknu, uložím nesmysl a T9ka ho pak neustále nabízí. Čili bych potřeboval nějaká slovíčka vymazat, jenže nevím, kde je hledat. Poradíte? Díky.
covered (16)|30.5.2006 22:09
V adresáři Windows je prográmek T9MyWord.exe, v kterym můžem jednoduše přidávat / ubírat slova ,-)
shiftik_ce4you (48)|8.6.2006 19:56
A nebo stačí při psaní smsky podržet "*" a vybrat T9 nastavení/my words...
HonzaK_ce4you (6)|25.7.2006 14:10
No lidi, já jsem nastavil na 0,5 a myslím si, že rozdíl jsem poznal.
Sice musím psát jen o trochu pomaleji než na normálním telefonu ale to je o zvyk.
Vlastnil jsem Nokii 6600 a tam to bylo to samé.
Telefonu s operačním systémem jsou poněkud pomalejší než normální ale dá se na to zvyknout.
Storm8 (162)|3.8.2006 16:32
Nechcete, aby vám Qtek zkracoval zprávy při použití diakritiky? V možnostech SMS\Možnosti účtu odškrtněte položku "V případě potřeby použít kód Unicode.

Vyzkoušeno, funguje i s T9!