Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II s WM5 - novinky, tipy, triky, FAQ

Orie (49)|22.2.2007 20:18
jak jsem, ale psal tak ten problem mam jen s rom zalozenymi na aku 3.5 tak v BT problem nevidim, spis vidim problem, nekde v nastaveni:((
Jirka S (75)|23.2.2007 13:04
[QUOTE="Pinochio"]Moje zkusenosti jsou (na 3.33 od Jiriho):
...[/QUOTE]
Ptal jsem se na ROM zminenou vyse, ne na mnou (JA jsem Jiri) upravenou ROM :-) BTW - tesi me, ze ji pouzivas, ale pozor - nema implementovan ScreenRotateFix. Ten jsem si do ni doinstaloval dodatecne, a pri restartu mi hlasi, ze uz je spustena, ackoli ve skutecnosti nebezi a musim ji po restartu spustit manualne. Pro upresneni - ScreenRotateFix fixuje chybu, kdy nastavis Landscape a restartujes... pak se displej totiz vrati do Portrait modu, ale dotykova obrazovka reaguje, jako by byla porad v Landscape! Tak bacha... doporucuju doinstalovat (ke stazeni na Buzzdev).
osch (1330)|23.2.2007 13:24
to Jirka S: A mohl by si pls. někde napsat postup vaření WM05 ROMky? Tak nějak jsem se na to koukal, ale z toho anglicky psaného množství informací jsem nic pořádně nepochopil. Nějaký český "Jak na to" spolu se seznamem potřebných nástrojů by se hodil. ;) Dík
Orie (49)|23.2.2007 14:51
[QUOTE="osch"]to Jirka S: A mohl by.........[/QUOTE] Tak to jsme dva, taky z tech anglicky navodu , jsem to taky moc nepochopil.
Jirka S (75)|23.2.2007 17:22
ROM, kterou jsem po Buzzovi prestavel, byla ma prvni a jeji "stavba" byla dost jednoducha:
1.) ROM Kitchen PRIMO PRO 3.33a_Buzz stahnete zde (pro download musite byt prihlaseni):
http://www.buzzdev.net/index.php?option=com_remository&Itemid=68&func=fileinfo&id=337
2.) Rozbalte stazenou ROM Kitchen. Pro dalsi postup je myslim nutne mit v desktopu nainstalovany .NET Framework 2.

V ROZBALENYCH ADRESARICH NAJDETE APLIKACE (*.cab soubory), ktere se na konci procedury v ROM usidli. V nich jsem pri sve uprave smazal Agile Messengera (prislo mi, ze zbytecne zabira misto) a caby s tematy, kvuli kterym pak nebylo mozno poradne pouzivat Smartdialing, jak nekdo psal vyse.
TAKZE UPRAVY MUSITE PROVEST UZ NA TETO UROVNI. Krome cabu jsou v adresarich napriklad soubory *.rgu, v kterych jsou zapsany registry.

3.) V adresari DEV.HIMA_WM5_3.33a_AKU23_Virgy_build nejprve spustite CreateOS2.exe. Po chvili se objevi okno programu. Stisknete Start.
BUDTE TRPELIVI, PRIPRAVA SOUBORU PRO DALSI KROK CHVILI TRVA! Soubory pripravene aplikaci CreateOS2.exe se objevi v nove vytvorenem adresari Temp (to ale neni dulezite, hlavne ho pred dalsim krokem nemazte).
4.) V adresari DEV.HIMA_WM5_3.33a_AKU23_Virgy_build spustte CreateROM.bat.V prubehu "stavby" ROM budete v prikazovem radku pozadani o stisk klavesnice... udelejte to :) Zase chvili pockejte ... Jeste jednou vas prikazovy radek pozada o stisk klavesnice.
5.) Pripraveny soubor nk.nbf najdete opet v adresari Temp. Jedna se uz o vami upravenou ROM, kterou muzete flashnout klasickym zpusobem (pro pripomenuti - chcete-li zmenit i radio, vlozite ho do jednoho adresare spolecne s nk.nbf; pridate HimaUpgrade_NoID, spustite ... hotovo).

NAVOD NARYCHLO VYTVOREN, omlouvam se, jestli je moc podrobny nebo naopak. S programovanim ani nicim jinym zkusenosti nemam, tohle je pro me jen zabava.
Hezky vikend!
osch (1330)|23.2.2007 17:55
Jj. To je ono. Ale ještě jedna půlka. Když už mám soubor nk.nbf a rád bych ho poupravil a následně nově "postavil" podle tvého návodu.
Pinochio (424)|23.2.2007 21:39
[QUOTE="Jirka S"]... - nema implementovan ScreenRotateFix. Ten jsem si do ni doinstaloval dodatecne, a pri restartu mi hlasi, ze uz je spustena[/QUOTE]
Ja pouzivam z buzzdev.net verzi 1.0 a ta displej otoci a je spustena po startu, takze si jen musim dat pozor na reset v landscapu.
Jirka S (75)|25.2.2007 17:56
[QUOTE="osch"]Jj. To je ono. Ale ještě jedna půlka. Když už mám soubor nk.nbf a rád bych ho poupravil a následně nově "postavil" podle tvého návodu.[/QUOTE]
Tak to by me taky zajimalo :-) Nedelal jsem to, a vcera, kdyz jsem flashoval 3.35, bych to uzil. Rekl bych, ze 3.35 je lepsi nez 3.33. Umi lip zachazet s programovou pameti, diky za echo.
Podivam se na extrahovani nk.nbf (resp. nk.nba) a pisnu, jakmile budu moct.
Jirka S (75)|25.2.2007 18:05
Bohuzel, jestliu se da extrahovat nk.nba, popr. jak, jsem nezjistil... Myslel jsem, ze na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279927
neco najdu, jenze jsou tam odkazy jen na pripravene ROM, ktere se musi uvarit podle navodu uvedeneho vyse. Mozna nekdy zapatram, ale ted na to nemam cas. Sorry.
Mozna by nekdo poradil? KATO? Pls pls pls!!!
Kato_ce4you (970)|25.2.2007 18:23
Panove - omlouvam se, ale s varenim vlastnich romek jsem si hraval nekdy v dobe 1.60c az 1.70... od te doby uplynulo spoustu casu a jeste vic se toho zmenilo - co jsem se dival, tak ta Scoterova ROM Kitchen je uplne graficka klikaci nadhera.. ja to delaval pres prikazovou radku - takze je videt, ze to pokrocilo nekam uplne jinam... (i kdyz ty soubory tam samozrejme jako zaklad furt jsou). Mam standardni 3.33a by Buzz a vubec do toho nestouram :cool:
Zkusim projit nejake svoje poznamky, co jsem si delal pro sebe (jestli jsem je jeste nevymazal), jestli by se vam neco nehodilo...
kazdopadne prevod nbf na nba mel na starosti snad primo nbftool, ne?! :cool:

:EDIT: Tak je to jak rikam - veskere soubory, nastaveni, stare romky, svoje poznamky atd. proste vsechno ohledne MDA II jsem bohuzel vymazal...
Jirka S (75)|25.2.2007 19:07
No, smula... :-) NK.nbf na NK.nba dela skutecne nbftool, dal jsem se ale nedostal :-)
Orie (49)|25.2.2007 20:17
Muzu jen po tydenim pouzivani 3.35 rict, proste nadhera, rychla, stabilni, dneska jsem radsi udelal cvicny SR at vim jestli funguje:)
Sweet_Acid (3)|26.2.2007 17:22
Zdar lidi, mam maly problem, verzi 2.00 od Buzze jsem flashnul hned, ale kdyz jsem chtel dat verzi 3.33 tak narazim vzdy na problem "country ID Error" nebo neco hdne podobneho, da se to nejak obejit ? dik za radu
Jirka S (75)|26.2.2007 17:51
ID Error je stara znama vec... :-)
http://buzzdev.net/index.php?option=com_remository&Itemid=68&func=fileinfo&id=41

Pro jistotu prikladam primo, kdybys nahodou na buzzdev.net nebyl registrovany:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Sweet_Acid (3)|26.2.2007 18:09
dik, hned to zkusim na buzzdev reg mam ... : )
danieldavid (118)|3.3.2007 13:18
Zdravím....
tak jsem narazil zas na jden vážný problém WM5 - alespon pro mně je vážný.
Jde o následující věc- Když otevřu PExcel, PWord nebo Notes tak se objeví seznam všech dokumentů daného formátu které mám na SD kartě, v Dokumentech a v RAMDisku...to je OK , ale když aplikaci WORD,EXEL,Notes neuzavřu a vypnu MDA tak po zapnutí tam zase nasočí ten seznam dokumentů,ale přez něho tak 15-20sec. jedou přesýpačky (barevné kolečko) , asi se aktualizuje ten seznam....to strašně zdržuje práci.
Ještě větší problém je v EXELU,tam když otevřu dokument, pracuju s ním a pak MDA vypnu tak po zapnutí zase asi 20 sec. to kolečko a v dokumentu se po tu dobu nedá nic udělat.Hodně s EXCELEM pracuju a tohle příšerně zdržuje.
S WM2003SE to nedělalo a dokonce ani s verzí WM5 1.60c.00WWE to nedělá...oba systémy jsem tam dnes flešoval a tym je to OK...
Během pokusů jsem přišel na následující věc, pokud v tom WM5 1.60c.00WWE odblokuju ExtRom , tak to začne dělat také, když ExtRom zas zablokuju tak to přestane.
Nové verze WM5 ExtRom také nemají a dělají to....odblokování a zablokování ExtRom nemá na tu závadu vliv.
Ale všechny novější WM5 mají RAM disk a to bude asi ten problém. Já bych se bez RAM disku obešel, ale nevím jak ho zrušit (zablokovat) na 100% to má na svědomí právě RAMdisk.Pravděpodobně se nějak RAMDisk (ExtRom) dohadují o sběrnici nebo přístup s SD kartou a proto tak dlouho MDA po zapnutí aktualizují.
Nechci tam mít tu WM5 1.60c.00 protože je pomalá, ale žádná nová RAMka nevyšla bez RAMDisku :-(
Poraďte jestli je nějaké řešení, zda se dá RAMDisk nějak zrušit....
Díky David

PS:
Sorry , ted koukam n astranky BUZZE a nějaké ROMky bez RAMDisku tam jsou...2.01 i 3.33 tak to zkusím....jen ta moje rychlá 3.50 od ToofLoka tam není bez RAMDisku...
danieldavid (118)|3.3.2007 17:57
Zdravím...
tak po 2denním pátrání a snažení jsem si nakonec ROMku uvařil a teď chodí snad všechno co má....RAMDisk jsem zrušil, nacpal jsem si do ROM všechny programy co používám a zatím jsem spokojenej.Použil jsem kuchyni 3.33a od Buzze , vyhodil jsem z toho MMS , Agile mess.a ještě nějaký blbosti a dal jsem tam svoje freewarové programy - jejich .cab soubory a předělal Config.txt.
Sice nevím jak ten RAMDisk úplně zrušit, takže Programová paměť mi zůstala 64MB a Storage 32MB , ale stačí to.RamDisk jsem zrušil tak , že jsem našel v kuchyni jeden soubor co se jmenoval RAMDISK.DLL tak jsem ho smazal...myslím že by se mnělo ale ještě někde udělat něco....nevím ale kde.Pak by se asi o těh 32MB (bývalý RAMDisk) zvedla Programová paměť.
David.

PS:Jsem zvědavej na jaký mouchy u WM5 3.33a brzy zas narazím :-)
Morte_ce4you (261)|3.3.2007 20:05
Funguje vam dobře čeština na romce 3.35a? Jak romku tak češtinu jsem stahl od buzze a pred 1. synch s PC cestina funguje,ale pak uz nelze synchronizovat.Kdyz nainstaluju cestinu az po synch s Pc tak uz mi MDA nenabehne normalne sekne se.

osch (1330)|4.3.2007 00:23
Jediný problém s češtinou od Buzze který jsem zaznamenal, je chyba někde v today pluginech. Když jsem před nahráním češtiny nevypnul na today vše, tak už nikdy mašina korektně nenaběhla. Jen v safe modu. Usuzuji na některý z today pluginů proto, že se kousne vždy při nabíhání today.
danieldavid (118)|4.3.2007 14:01
Zdravím...neznáte někdo nějaký odkaz kde bych se mohl podrobně dočíst jak udělat z CAB souboru soubor pro ROM kuchyni - binární soubor+ ten info soubor + ty dva soubory s generovaným názvem....nějaké útržky jsem našel ohledně generování toho názvu- asi jedinečné číslo , potom nějaká práce s registry - zase ten generovaný název ale s jinou příponou.....
Rád bych zdokonalil moji romku a nacpal do ní moje oblíbené programy tak aby tam byly natvrdo, a já je nemusel instaalovat z CABinetů.
Díky
David
Morte_ce4you (261)|4.3.2007 15:37
OSCH díky za tip pomohlo to.
Ted mam verzi Rom 3.50 a mam jeden problem po synchronizaci s pc se nedostanu s pda na internet zkousel jsem veskera nastaveni v active syncu a stale nic.
osch (1330)|4.3.2007 16:33
Na 99% je to firewallem. Tuším že používáš Kerio. Vyzkoušej ho vypnout a zkus synchro. Pokud je to tak, pak doporučuji v pravidlech firewallu pro AS nastavit vše na "zeptat se" a pak po novém zasunutí mašiny do kolíbky počkat co firewall udělá. Měl by se minimálně dvakrát zeptat. Povolíš, necháš zapamatovat a hotovo.
Morte_ce4you (261)|4.3.2007 17:53
Tak tim to asi nebude používám jen ten co je ve windows a tam mam Active Synch povolený.A kdyz ho vypnu tak to stejně nejede
:( mam active sync 4,5
osch (1330)|4.3.2007 18:05
Tak zkus AS 4.2. Osobně používám a přes prvotní problém s Keriem jsem naprosto spokojen.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.3.2007 18:29
Problémy kolem AS 4.5 a přístupu na web a další problémy s nekonáním synchronizace se řeší v sekci Obecné problémy, např. ZDE nebo ZDE… v mém případě pomohl až HR MDA, furt jsem se v tom motal bez výsledku, tzn. prostřednictvím TotalCommanderu jsem sice došáhnul do MDA, SOTI Pocket Controller rovněž plně funkční, ale absolutně neběžela synchronizace, načtení dat pro PocketWeather prostřednictvím AS někdy jo, někdy ne atd. Nepomohl ani downgrade na AS 4.2, ani vypnutí firewallu. Pomohl až HR MDA, není to jen má zkušenost, více ve výše uvedených odkazech.
Jirka S (75)|5.3.2007 12:19
[QUOTE="danieldavid"]RAMDisk jsem zrušil, nacpal jsem si do ROM všechny programy co používám a zatím jsem spokojenej.Použil jsem kuchyni 3.33a od Buzze , vyhodil jsem z toho MMS , Agile mess.a ještě nějaký blbosti a dal jsem tam svoje freewarové programy - jejich .cab soubory a předělal Config.txt.
Sice nevím jak ten RAMDisk úplně zrušit, takže Programová paměť mi zůstala 64MB a Storage 32MB , ale stačí to.RamDisk jsem zrušil tak , že jsem našel v kuchyni jeden soubor co se jmenoval RAMDISK.DLL tak jsem ho smazal...myslím že by se mnělo ale ještě někde udělat něco....nevím ale kde.Pak by se asi o těh 32MB (bývalý RAMDisk) zvedla Programová paměť.
PS:Jsem zvědavej na jaký mouchy u WM5 3.33a brzy zas narazím :-)[/QUOTE]
RAMdisk je ve skutecnosti spojenim "Storage" a odblokovane Ext.ROM. K tomu se pouzil nastroj himaDOCtool, ktery tyto 2 casti spojil dohromady. Velikost RAMdisku je navic zapsana v registrech. Uz si nepamatuju, jak bys Ext.ROM "vyextrahoval" zpet, ale vim urcite, ze bys tim vic programove pameti neziskal a behem procedury by ses asi neobesel bez HardResetu. Jen bys zmensil RAMdisk o cca 14 MB. Dlouha doba, kterou jsi popisoval, je podle me zpusobena dlouhym nacitanim z pametovky. A myslim, ze i z RAMdisku, kterou operacni system za pametovku poklada. Staci si vyzkouset otevreni File Explorera, zabrousit do slozky pametovy karty, vypnout a znovu zapnout - taky si chvili pockas. Kdyz dochazi baterka, jedna z prvnivjh veci, co se ukonci, je podpora cteni pametovych karet (byvalo to tak aspon u WM03, SE), to s tim mozna taky souvisi. PRO TY, KTERYM NESTACI PROGRAMOVA PAMET v ROM verzich 3.xx, doporucuju 3.35, ktera ma 16 MB PagePool a 16 MB RAMdisk, cimz se programova pamet rozsiri o 32 MB. http://qtekworld.free.fr/rom/Hima_WM2005_3.35a.16-16-96.rar
Presel jsem na tuto ROM, protoze mi cca 30 MB pameti, ktera se u 3.xx ROM dale snizovala, nestacilo.
Morte_ce4you (261)|5.3.2007 19:47
Problem vyřešen udělal jsem HR a funguje to bez problemu a pokud budete mit nainstalovanou cestinu a date na plpchu zastupce pro odemykaní a zamykaní zarizení tak to uz nenabehne sekne se to.Takze potreboval vedet jak se dostanu do safemodu abych to zase z te plochy zrusil děkuji za radu.
osch (1330)|5.3.2007 20:11
Pokud ten Safe mode nemáš v cihle již nainstalovanej, buď jako součást SpbPocketPlus, nebo jako samostatnou aplikaci, tak už ho tam nedostaneš.
Ad. zamykací today plugin. Ten dělá po lokalizaci hodně bordel. Když se jím zařízení zamkne, je konec. Jedině HR. Chybí tam totiž to unlockovací tlačítko a bez něj to odemknout nejde. Pozor na to.
Pinochio (424)|6.3.2007 15:15
Dnes se mi nějak podivně kousla cihla. Mam ROM 3.33 od Jiriho, radio 1.19.
Neprijmala SMSky, pravdepodobne by se mi ani nikdo nedovolal, prisel jsem na to kdyz sem se chtel pripojit na GPRS kdyz mi zahlasilo moje MDA ze modem na druhe strane je nedostupny nebo tak neco, pomohl az SR.
Bohuzel nechci zazit ze se mi nekdo nedovola protoze cihla bude trucovat, nevite cim to muze byt ze se takhle podivne kousne?
Orie (49)|6.3.2007 18:51
Tak musim smutne rict, ze dnes jsem presel na 2003se, chytl jsem nerva, pac se mi stalo to same co pinociovi, a prisel jsem kvuli tomu o dulezity hovor, jelikoz si ted nemuzu dovolit testovat rom, ale potrebuji stabilitu tak jsem na 2003se, ale jakmile mi skonci pracovni vytizeni pro jedu rom a zjistim cim to je.:(
Kato_ce4you (970)|6.3.2007 19:38
Osobne bych videl problem v radio romce... a to 1.19 :cool:
Orie (49)|6.3.2007 20:03
[QUOTE="Kato"]Osobne bych videl problem v radio romce... a to 1.19 :cool: [/QUOTE]

ja mel uz pres tyden 1.08
jval (453)|7.3.2007 08:26
No me se tohle taky stavalo, poslal jsem to tehdy do zaruky, ale tam nic nezjistily. Nakonec jsem zjistil ze blbne SIM karta. Vyzvedl jsem si u tenkrat jeste Oskara novou a od te doby to slape jako vino.

Zkuste otestovat jinou SIM.
Grothobl (19)|9.3.2007 13:58
Zdravím :) Měl bych dotaz zda jste někdo přišel na to jak vyřešit problém když odpojím Mda2 od počítače že zůstane activesync aktivní na Mda2 a když vypnu vysílací část tak nejde znovu zapnout leda až po restartu. Používám ROM 3.50.a32WWE , Radio 1.19.00
Orie (49)|9.3.2007 15:39
[QUOTE="Grothobl"]Zdravím :) Měl bych dotaz zda jste někdo přišel na to jak vyřešit problém když odpojím Mda2 od počítače že zůstane activesync aktivní na Mda2 a když vypnu vysílací část tak nejde znovu zapnout leda až po restartu. Používám ROM 3.50.a32WWE , Radio 1.19.00[/QUOTE]

Activesync ti neporadim, ale druhy problem, ma za vinu radio 1.19, takze mas na vyber bud 1.17 nebo 1.08, tyhle tim neduhem netrpi..
Grothobl (19)|9.3.2007 17:44
1.08 jsem tam měl a nešlo mi odesilat sms ,a když mi nějaka přišla nešla přečíst (řešil jsem to přes Jevo Mobile companion abych vubec přečetl co přišlo
danieldavid (118)|12.3.2007 19:00
Zdarvím...
tak jsem po delším bádání a zkoušení ROMek dospěl k názoru že nejlepší je udělat si ROMku svou a ak jsem se pustil do díla...
Zkusil jsem několik kuchyní a asi nejlepší se mi zdá kuchyň od Helmiho kde má
instalován AKU3.5 , jinak základní ROM je 3.00a .
V základní ROM jsem upravil velikost PagePol na 32MB a zrušil jsem RAM disk, takže ted je programová paměť asi 93MB.
Navíc jsem do celé ROM přidal některé freewarové programy které používám a tak odpadá jejich instalace :-D

Takže moje ROMka 3.00a DVLOG AKU 3.5 93MB PM , 32MB PP , je tady:
WM5_300aDV_AKU35.zip

Zatím jsem nenašel žádný kolaps nebo problém , ROMka je docela rychá , stabilní a neprojevují se na ní mouchy dostupných hotových ROM na netu.
Zatím jsem spokojený a rád bych ,pokud někdo bude mít chuť testovat, zkusil jak bude chodit s dalším softem kerý používá někdo jiný.
Pokud má někdo chuť na experimenty tak můžu poskytnout i kuchyňi.Má to ale skoro 40MB tak jsem to zatím nikam nedával.


Mnou nainstalovaný soft:
ICQ
TdLaunch - ikony na ploše
WM5 Storage
RegEdit
PocketNav - správce úloh
MobilPocketReader - čtečka knih
NoteM - dobrý MP3 recorder
CheckNotification
FlightMode
NotesCE - správce ochrany osobních údajů a hesel
psShutXP
PPCBackup
GSFinder - file explorer hodně podobný RescoExploreru ale free
AlpSirf - program pro práci s SIRF GPS
CalendarPlus
Metrix - ukazatel stavu baterie, pamětí , SD karty...
rlCalendar - kalendář na ploše
GB-SoftTweak
Dále jsem přidal pár mých oblíbených zvuků

Tak to je asi vše....kdo chce může testovat :-)
David

PS. Koukam že blbne webzdarma.cz a tak jsem to přesunul jinam....odkaz je upravený.
Suoraj (704)|13.3.2007 09:01
tak tomu nejak nerozumim... k cemu mi je 40,60,90 mega programove pameti kdyz tam nic nedam? pokud neinstaluju na kartu nebo do ram tak se to instaluje do storage,kterou nikdo neudelal vetsi nez 30 mega a to je po nainstalovani plusu,spb time,infotmantu,pocasi a par malickosti plny? a programova je stale 76 mega z 90 volnych? k cemu mi jsou?
Surgical (2364)|13.3.2007 09:27
Ale ten pocit...
Orie (49)|14.3.2007 12:32
[QUOTE="danieldavid"]Zdarvím...
tak jsem po delším bádání a zkoušení ROMek dospěl k názoru že nejlepší je udělat si ROMku svou.....[/QUOTE]

Mohl by si prosim popsat postup, dikes
danieldavid (118)|14.3.2007 19:17
Zdravím....
no kuchtění pro XDAII už není tak jednoduchý jako pro XDAI kdysi v Lumpiho internetový kuchyni.
Kuchyn si stáhni třeba od Buzze nebo můžu poskytnout i mojí, rozbalíš to a máš tam asi 5 adresářů ROM,OEM,OS,LOC ,TOOLS a dva EXE Dosovský programy.
Jak už z názvů vyplývá tak hlavního vaření se týká adresář OEM , tam se umísťuje to co chceš v MDA mít.Ale nejde tam jenom nacpat CABinety , musí se v CABExraktoru rozbalit a uložit je do nějakého adresáře který pak nakopíruješ do OEM, dále v tom adresáři musíš ještě udělat dva textový (Unicode) soubory kde v jednou je nastavení registrů pro ten instalovaný program a druhý je nějaký instalační text - ten text si tam doplní ROMkreator sám.Jeden ten soubor má příponu DSM a druhý RGU -registry.
Potom si musíš na netu vygenerovat takové jedinečné číslo GUID/UUID číslo a tím pak pojmenuješ ty dva textový soubory.Pak ještě uděláš Initflasch textový soubor kterým se dají nastavit např. zástupce instalovaného programu do StartUp nebo StartMenu apod...
Takže až budeš mít takhle připravený všechny potřebný programy v adresářích tak ty všechny adresáře nacpeš do OEM.Je to docela piplačka,ale třeba v diskuzích o vaření na www.buzzdev.net je ke stažení docela dost už hotových a připravených programů.Já jsem některé odtamtud taky použil.
V ostatních adresářích kromě OEM se moc nehrab, nebo si tím naděláš paseku v ROM...já jsem tam sice pár věcí upravoval ale vždy platí zásada že musím vědět co dělám....
Až do toho budeš koukat týden jako já ,tak do toho systému docela pronikneš a zjistíš že to není tak složitý jak to vypadá.Nakonec si třeba v HEX editoru i upravíš nějaký drobnosti v základním nk.nba ROM souboru - já jsem tam upravoval velikost programový paměti a page pool......

No až tam budeš mít všechno co chceš tak spustíš EXE soubor CreateOS který ti vytvoří další adresář Temp kam umístí všechny rozbalené soubory ROM a udělá takový nějaký obraz budoucího systému....až to dodělá tak spustíš ten druhý EXE - CreateROM a ten zpracuje ten obsah adresáře Tools a vygeneruje tam už hotový soubor nk.nbf který už flešuješ do MDA.
Pozor na volné místo v paměti - není to nijak hlídáno a ROMka se ti uvaří ikdyž ji přeplníš....po naflešování MDA pak samozřejmě většinou ani nenastartuješ.
Přeplnění poznáš až po skončení vaření a to tak že úplně nakonci CreateROM se objeví tři řádky o sektorech - Total sectors , Used Sectors a Free Sectors.
Důležitý je ten poslední Free - nesmí začínat FFFFxxxx , musí tam být 0000xxxx - ty FF znamenají že jsi ROM přeplnil a znamená to něco odebrat a celý vaření zopakovat.Mně tam zbylo asi 00000010 takže jsem ji zaplnil skoro celou - celá plná po okraj jsou samé nuly.
Tak to je zhruba všechno takže přeji příjemné bádání.
Dolu jsem dal odkaz na připravený adresáž s programem WM5Storage...jako příklad jak to má vypadat.
David

WM5Storage
danieldavid (118)|14.3.2007 22:05
[QUOTE="Jirka S"][QUOTE="danieldavid"]RAMDisk jsem zrušil, nacpal jsem si do ROM všechny programy co používám a zatím jsem spokojenej.Použil jsem kuchyni 3.33a od Buzze , vyhodil jsem z toho MMS , Agile mess.a ještě nějaký blbosti a dal jsem tam svoje freewarové programy - jejich .cab soubory a předělal Config.txt.
Sice nevím jak ten RAMDisk úplně zrušit, takže Programová paměť mi zůstala 64MB a Storage 32MB , ale stačí to.RamDisk jsem zrušil tak , že jsem našel v kuchyni jeden soubor co se jmenoval RAMDISK.DLL tak jsem ho smazal...myslím že by se mnělo ale ještě někde udělat něco....nevím ale kde.Pak by se asi o těh 32MB (bývalý RAMDisk) zvedla Programová paměť.
PS:Jsem zvědavej na jaký mouchy u WM5 3.33a brzy zas narazím :-)[/QUOTE]
RAMdisk je ve skutecnosti spojenim "Storage" a odblokovane Ext.ROM. K tomu se pouzil nastroj himaDOCtool, ktery tyto 2 casti spojil dohromady. Velikost RAMdisku je navic zapsana v registrech. Uz si nepamatuju, jak bys Ext.ROM "vyextrahoval" zpet, ale vim urcite, ze bys tim vic programove pameti neziskal a behem procedury by ses asi neobesel bez HardResetu. Jen bys zmensil RAMdisk o cca 14 MB. Dlouha doba, kterou jsi popisoval, je podle me zpusobena dlouhym nacitanim z pametovky. A myslim, ze i z RAMdisku, kterou operacni system za pametovku poklada. Staci si vyzkouset otevreni File Explorera, zabrousit do slozky pametovy karty, vypnout a znovu zapnout - taky si chvili pockas. Kdyz dochazi baterka, jedna z prvnivjh veci, co se ukonci, je podpora cteni pametovych karet (byvalo to tak aspon u WM03, SE), to s tim mozna taky souvisi. PRO TY, KTERYM NESTACI PROGRAMOVA PAMET v ROM verzich 3.xx, doporucuju 3.35, ktera ma 16 MB PagePool a 16 MB RAMdisk, cimz se programova pamet rozsiri o 32 MB. http://qtekworld.free.fr/rom/Hima_WM2005_3.35a.16-16-96.rar
Presel jsem na tuto ROM, protoze mi cca 30 MB pameti, ktera se u 3.xx ROM dale snizovala, nestacilo.[/QUOTE]

RAM Disk není Storage a ExtRom ale je to část RAM to jest část ze 128MB které MDA obsahuje Storage a ExtRom je v WM5 jednoduše Storage a je to pamět na instalaci programů .
Ram Disk se do MDA instaluje a navíc se musí v HEX Editoru upravit konečná hodnota RAM pro běh programů (Program Memory) , současně se dá ještě nastavit i velikost PagePool která také odebírá místo z RAM 128MB. Já jsem si nastavil Program memory 93MB a Page Pool 32MB což je dohromady 125MB...ty 3MB se kdesi ztrácí, ale kdž koupím 256MB SD kartu tak mi taky ukazuje jen asi 243MB a nevím kde je ten zbytek...to neřeším.
Jinak RAM disk opravdu upravuje i registry a v případě odinstalace RAMDisku je jednoduší kompletní přeflešování MDA , než se babrat s registry....navíc je nutno provést výše uvedenou úpravu v základním nk.nba ROM souboru.
Adresy v nk.nba ROM souboru :
Program memory - 4032F7 - hodnota 08 = 128MB to jest plná velikost RAM , 04 = 64MB zbytek pro RAMDisk , 06 = 96MB zbytek pro Ramdisk...
Page Pool - 40465E - hodnota 00 02 = 32MB z výše nastavené velikosti Programové RAM , 00 01 =16MB z nastavené Program memory , 08 01 = 24MB ..........jednoduchá matematika.
David
osch (1330)|15.3.2007 11:35
Ahj. Kluci prosím vás, ti kdo mají ROM 3.50a, respektive Radio 1.19 (spíše to bude tou RadioRom), mohli by ste se kouknout zda vám funguje IR přenos? Dám odeslat a stále píše Align Ports. Tak čekám až je zarovná, ale mohl bych čekat týden a stejně nic. Díky.
Orie (49)|15.3.2007 23:26
[QUOTE="osch"]Ahj. Kluci prosím vás, ti kdo mají ROM 3.50a, respektive Radio 1.19 (spíše to bude tou RadioRom), mohli by ste se kouknout zda vám funguje IR přenos? Dám odeslat a stále píše Align Ports. Tak čekám až je zarovná, ale mohl bych čekat týden a stejně nic. Díky.[/QUOTE]

resilo se to i na xda-devu, je to problem radia, takze downgraduj bud na 1.17 nebo 1.08;)
Destructor (0)|16.3.2007 13:07
Zdravím. Potřeboval bych poradit. Mám čistou instalci ROM 3.50b.40CS na mém MDA II a když spustím TOMTOM 6, tak se spustí, vše funguje, ale displej hodně ztmavne. Není úplně černý, ale hodně ztmavne a velice špatně je vidět navigace...dá se říci, že je nepoužitelná. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Předem moc díky za rady.
hajekm (308)|16.3.2007 16:18
Ahoj,
jojo, to je už od začátku i na TT5. On totiž zasahuje do zprávy podsvícení a na MDA II se to projeví zhasnutím podsvětlení displeje.
Naštěstí na to existuje celkem snadné svépomocné řešení. Vlastní Tomtom navigator.exe otevřeš v hex editoru a dáš vyhledat řetězec 42 00 61 00 63 00 který reprezentuje ascii znaky začátku slova 'backlight' a třeba tu 61 (a) změníš na 62 (b), čímž to slovo bude zkomolené Bbcklight a tomtom tak do podsvícení nijak nezasáhne a MDA zůstane pěkně svítit.
Ten řetězec se tam vyskytuje 3x a je potřeba změnit všechny 3 výskyty.
Samozřejmě si někam zazálohuj i původní soubor bez úpravy.
Happy tweeking,
Milan
Destructor (0)|16.3.2007 22:10
Musím moc poděkovat Milanovi. Po jeho radě TomTom šlape jako hodinky. Ještě jednou moc děkuji. Mirek
ikk_ce4you (0)|23.3.2007 13:15
Dobrý den nedávno jsme hodil na svoje MDAII WM5 a scházejí i dvě věci

1) tzv. minutka ("telefon" behem hovoru co 1min pípne)
2) jestli neznáte nějaký programykterý dokáže měnit profily vyzvánění a upzornění podle nastaveného času? (práce, doma, moc.....)

Předem děkuji za odpovědi.
Jirka S (75)|23.3.2007 17:36
Na bod 1 bohuzel neodpovim, na takovou funkci jsem uz uplne zapomnel (ale fakt je, ze bych ji nepohrdnul ...). Bod 2 - rekl bych, ze nejlepsi aplikaci je PhoneAlarm, ktery nejen dokaze menit hlasitost a podsviceni (+ moznost nastaveni zmeny profilu v case), ale ma i funkci "billing" = podle vlastnich nastaveni ceny za minuty, volnych minut, sms atd. odhadne cenu volani za uctovaci obdobi (taky nastavitelne). Umi i cesky. Vice na stranach vyrobce
Pinochio (424)|23.3.2007 18:08
[QUOTE="ikk"]1) tzv. minutka ("telefon" behem hovoru co 1min pípne)[/QUOTE]
To mám pocit že nemají žádné MDA ani SmartPhone s Windows Mobile.