Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zobrazení ikony "E" u EDGE a "G" u GPRS

milennium (336)|28.12.2005 21:00
Tak tady je jedna lahůdka. Převzato s fóra MoDaCo:
This tweak lets you display the Edge icon [E] instead of always showing the [G] for GPRS. I have a Qtek 8310

HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL
dword: EnableDifferGprsEdgeIcon = 1

a ještě přímej link MoDaCo:"E" u EDGE a "G" u GPRS sítě
Kill007 (32)|28.12.2005 21:43
Stejne nastaveni je i u Varia, ale nemam moznost to otestovat - muj operator tu edge urcite nema :)
aivos (95)|29.12.2005 09:11
Nejak mi to nefunguje. A to vim, ze je u nas Edge tutove. Pripojuju se totiz rychlosti kolem 160 Mbps.
beecher (9270)|29.12.2005 11:41
Hm, tak to jste pripojen rychleji nez vetsina firem v CR... A jeste mobilne... Ts. To ten vas i-mate uz ma to testovane japonske 4G? ;)
milennium (336)|29.12.2005 14:06
Můžu potvrdit,funguje. Sice jsem na dědině a signálu tu moc nemám (mám Oskara),ale občas se EDGE chytne.A v Praze taky jede EDGE...
Jen nedokážu pochopit,proč už tahle vychytávka není obsažená v základu,proč si člověk musí takhle vypomáhat úpravou v registrech...
aivos (95)|29.12.2005 17:10
Samozrejme kilo. To "M" mi ulitlo. Omlouvam se, psal jsem to pri odchodu. Nic na tom nemeni ale skutecnost, ze symbol E se mi tam neobjevuje. Zatim ani jednou.
Milan Švec (938)|29.12.2005 17:27
Aby vám to chodilo, musíte použít jediný pořádný Registry Editor, který to dokáže. Už jsem o něm psal jinde (od phm.lu)
Chodí to skvěle!
Jardo (Lukasi), díky moc za tip. :yes:
Konečně mám potvrzeno, jestli skutečně jedu na EDGE, i správným písmenkem.

aivos (95)|29.12.2005 18:09
Ja jej pouzivam. Sam jsem ho na toto forum daval. Problem bude asi v pristroji samotnem. Mam i-mate. Qtek s tim asi problem nema. Jsem v domovske siti T-Mobile a presto mam na displeji symbol roamingu. Indikace roamingu se da vypnout v registrech, ale kdyz budu v zahranici, bude mi to chybet. Jak se mi potom ma spravne zobrazit symbol Edge, kdyz nejde uz tady toto ? Nevite nekdo, co s tim ? Podotykam, ze se jedna jen o spojeni i-mate a T-mobile. S jinymi operatory to chodi dobre.
00110608_scr1_GLbY.jpg
Vlastislav Šťastný (275)|30.12.2005 08:34
Můžete zde někdo polopaticky popsat, co udělat pro to, aby se "E" zobrazobalo? V registrech jsem se ještě nešťoural a anglicky se na stará kolena učit nebudu. Podezřívám OSKARA, že mi doma EDGE jede. Moc dík!
Vegan (133)|30.12.2005 09:52
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Můžete zde někdo polopaticky popsat, co udělat pro to, aby se "E" zobrazobalo? V registrech jsem se ještě nešťoural a anglicky se na stará kolena učit nebudu. Podezřívám OSKARA, že mi doma EDGE jede. Moc dík![/QUOTE]

je to jednoduche, nahodite nejaky reg edit, ja mam dobre skusenosti s regedit od STG, ktery se jen nakopiruje nekam do telefonu, stahnout se da ZDE, nasledne kdyz si spustite reg edit, jdete presne podle cesty, nejdriv otevrit adresar HKEY_LOCAL_MACHINE, pak otevrit adresar Drivers, v nem adresar BuiltIn a tam adresar Ril, date leve tlacitko, kde je funkce values a a najdete si polozku "EnableDifferGprsEdgeIcon" a v radku valuedata zmenite 0 na 1 a date done a zavrete editor, tot vse
aivos (95)|30.12.2005 11:31
Tak to bude ten problém s i-mate. Já totiž tu položku v registrech vůbec nemám. Od začátku jsem ji vytvářel novou. Systém ji ale nebere.
Vegan (133)|30.12.2005 13:07
[QUOTE="aivos"]Tak to bude ten problém s i-mate. Já totiž tu položku v registrech vůbec nemám. Od začátku jsem ji vytvářel novou. Systém ji ale nebere.[/QUOTE]

pokud je telefon zamceny, je to hiden a musi se odemknout, ona tam sice je a pouziva se, ale je needitovatelna a reg editory ji nevidi, a kdyz se vytvori nova tak se pojmenuje "$HID1$nazev" a tim je viditelny nazev jiny, nez opravdu je, a proto ji system nebere, kdezto system bere bud a jen pouze "$HID_nazev$" (coz je nazev v zamknutem stavu a neviditelnem ) a nebo jen klasicky nazev u odemknuteho telefonu, ono odemknuti, kdyz si to clovek vylije do ASM, neni nic jineho, ze to prohrabe vsecky registry a odstrani to vsechny $parametry, pokud ovsem mas telefon odemknutej, tak mas asi jinou revizi firmware a to pak nevim, ale timdle by to mohlo byt, preci jen zas tolik se ten system od Peckoveho nelisi ;)
nathanien_ce4you (0)|3.1.2006 08:24
ahoj, taky mam Qtek 8310 (od Eurotelu), vse jsem v registrech nastavil tak jak pisete, ale bohuzel se mi ikonka "E" nezobrazuje:( A to se pohybuji v centru Liberce, kde predpokladam Eurotel pokryti Edge ma... Nemate s tim nekdo zkusenost?
Milan Švec (938)|3.1.2006 09:06
Qtek se po úpravě registru musí vypnout a zapnout. Pak to chodí. Aspoň v HK a s T-Mobilem.
nathanien_ce4you (0)|3.1.2006 11:53
Supr! Uz to funguje - nejak mne nenapadlo, ze musim mobil vypnout (i kdyz je to logicke, aby se nacetly nove (zmenene) registry :)) ). Jeste jednou diky!
aivos (95)|3.1.2006 22:18
Konečně jsem rozhýbal ikonu Edge i na i-mate SP5m. Musel jsem kvůli tomuto nesmyslu přeflešovat ROMku. Dal jsem tam verzi 1.6.332.3 . Což je verze s podporou těchto jazyků : Russian (PycckNN), Romanian (Româna), Slovak (Slovencina), Polish (Polski), Hungarian (Magyar) a Czech.
Takže pro všechny majitele i-mate - jede to i tam :yes: !
Jen se nesmíte vyděsit, že na vás po restartu vybafne ruština s krásnou azbukou :D .
PepeP (6)|4.1.2006 13:43
Ahoj, mam MDA Vario a taky nemam videt v registrech polozku "EnableDifferGprsEdgeIcon". Nevite nekdo jak si ji muzu zpristupnit? Je nejaky editor registru, ktery zobrazi i skryte polozky?

Pepe
beecher (9270)|4.1.2006 15:00
Zkuste ji pridat...
PepeP (6)|4.1.2006 15:14
To jsem zkousel, ale nema to zadny vliv. Vegan v prispevku z 25. listopad 2005 pise, ze tam je, ale schovana a pokud zalozim novou, tak to nebude fungovat a ma asi pravdu. Potreboval bych nejak zobrazit tu skrytou polozku.
beecher (9270)|4.1.2006 15:18
No, on je taky mozna problem v tom, ze Vegan ma Smartphone, vy Pocket PC Phone Edition zarizeni... ;)
OgarZlin (3)|4.1.2006 15:49
Tak skrytou položkou registru to asi nebude. Vypadá to na starší verzi firmwaru radia. Více viz
http://www.modaco.com/GPRS_EDGE_E_Icon_on_iMate_SP5_Resolution-t234230.html
PepeP (6)|5.1.2006 08:02
No pak mam asi smulu. I tak dik za tipy. Ale kvuli ikone E nebudu preflashovavat telefon. Mimochodem, pokud by k tomu melo nekdy dojit, nezna nekdo nejaky server, kde jsou ke stazeni posledni verze pro Vario (Qtek 9100)?

Pepe
venerea (27)|5.1.2006 11:16
Nevíte někdo jak tu ikonku zmizet?Hrozně mě štve...
Losos_ce4you (1147)|5.1.2006 12:07
Me ikonka chodi na Dopodu spolehlive , a hned zjistuju ze cele edge je jenom marketingove pozlatko jelikoz poradne neni nikde ani v Praze :-)) ET
beecher (9270)|5.1.2006 15:35
Vsak ET nikdy nerikal, ze bude pokryvat oblasti stejne jako ostatni operatori (spustil EDGE tam, kde to slo prepnutim cudliku v SW BTSky, v Praze ma bohuzel BTSky, do kterych EDGE takhle levne nacpat nejde), tak radeji rozjel 3G a to je panecku jiny ficak... :yes: :D