Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 + t-mobile + gprs - poradíte?

bender_ce4you (63)|28.12.2005 14:19
Snažím se zprovoznit s 8310 gprs. Vše jde dobře, podle návodu dodávaného s mobilem na CD. Nainstaloval jsem HTC modem, nastavil jsem vše v mobilu, ale nedaří se mi připojit, objevuje se error 777 -modem is out of order ... Máte někdo zkušenosti s tímhle propojením? Můžete mi dát stručný návod pro nastavení všeho potřebného? Díky!
Milan Švec (938)|29.12.2005 09:18
Tady (21.12.) už bylo napsáno, co je třeba pro připojení Qteku k GPRS.

Není tam nic o nutnosti nastavování inicializačních řetězců a dalších údajů, jak je obvykle zvykem u PDA.

Pro úplnost:

Jakékoliv (i nové) nastavení GPRS nebo MMS pro jakéhokoliv operátora (pro Qtek 8310):
Nastavení/6 připojení /4 GPRS/
Můžu zadat v Nabídce 1 Přidat/2 Upravit/3 Odstranit.
Vyberu, co třeba.
Do Popis: Název připojení (Eurotel GPRS neb MMS nebo T-Mobile ....)
Připojuje se k: Internet (vybrat)
Přístupový bod: internet (pro Eurotel/Oskar) nebo internet.t-mobile.cz nebo mms (pro MMS)

Takhle se to zadává kdykoliv, třeba po Hard resetu. Nic dalšího. Pořád stejně. A jede to hned.

Všechno (i pro jiné operátory) je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Hlavní, co je tam užitečné, jsou názvy Access Pointů (Přístupových bodů) pro všechny služby včech operátorů pěkně pohromadě. Nic jiného (kromě názvů služeb) ani potřeba nebude.
Miroslav Nezbeda (163)|8.1.2006 16:09
Asi nejsem první, ale i přesto. Na stránkách Eurotelu je u modelu Qtek 8310 již vypsán podrobně způsob nastavení internetu, MMS a e-mailů. Udělali to dříve, než jsem to sem stihl napsat.
Milan Švec (938)|8.1.2006 18:22
Mirku, díky za užitečné info. :yes:
Máme to tak už i oficiálně a pěkně vedle sebe. Nastavení pro zbývající dva operátory je obdobné (viz už dříve uvedené informace).
VitaH. (52)|10.1.2006 16:43
Je to ještě aktuální? Já jen, že jsem s tím bojoval dnes.. Je to jednodušší, než jsme zvyklí - žádné nastavování inicializačních příkazů pro modem, nic takového. Nastavit GPRS v QTEKu - internet, APN, případně DNS servery (pro T-Mobile). Spárovat s notebookem či PDA, vytáčené číslo *99# - a musí to běžet.

V.
MrQuick (16)|31.7.2006 14:11
[QUOTE="VitaH."]Je to ještě aktuální? Já jen, že jsem s tím bojoval dnes.. Je to jednodušší, než jsme zvyklí - žádné nastavování inicializačních příkazů pro modem, nic takového. Nastavit GPRS v QTEKu - internet, APN, případně DNS servery (pro T-Mobile). Spárovat s notebookem či PDA, vytáčené číslo *99# - a musí to běžet.

V.[/QUOTE]

Já bych tady jen trochu rozvedl tu informaci o vytáčeném čísle *99#. Neskutečně jsem se vycukal při zprovoznění Qtek 8310 jako modem pro přístup na internet z notebooku přes T-Mobile. GPRS připojení na internet v mobilu jsem měl nastavené správně. Komunikace s mobilem taky fungovala. Inicializační přkaz žádný. Používal jsem nicméně vytáčené číslo *991#. A ta jednička byl ten problém. Jen jsem ji odstranil, chodí to jak z praku.